Şimdi Ara

Maaşla çalışmak kölelik değil mi ?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
64
Cevap
0
Favori
2.609
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sürekli patronun, müdürün emrinde olmak, aydan aya para olmak bu çok korkunç degil mi ?

Bir yere gitmek istesen izin istiyorsun, özgürlüğünüz kısıtlı.

Üstelik zengin olamayacagına bile bile çalışmak daha kötü

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Belli saatler arasında belirli işleri yerini getirip yeme-içme-barınma ihtiyaçlarını ve daha fazlasını karşılayabiliyorsun. Günümüzde yaşam bu kadar kolay aslında(iyi eğitimli olduğunu ve beden işçisi olmadığını varsayıyorum). Kölelik dediğin iraden dışında olur. Ben maaşlı çalışmam balık tutup onu yerim dedin de kim sana engel oldu?

Islak rüyalarınızdaki komunizm gelse herkesin bir elinde villa anahtarı diğer elinde ferrari anahtarı olmayacak. Herkes fakirlikte eşitlenecek, yine ufak bir yüzde bütün malı götürecek. Siz istiyorsunuz ki 7/24 yan gelip yatayım, aynı zamanda kimse de benden daha zengin olmasın. Öyle bir düzen yok, sorry.
  • Hayatta kalmak için çalışcan mecbur patronun için çalışmak istemiyorsan git tarımla uğraş kendi meyve sebzeni yetiştir ye
  • dsaewq D kullanıcısına yanıt
    Ne güzel dünya patron sırtından tonla para kaldırsın sende karın tokluğuna çalış.

• Yav saçma saçma konuşmayın çalışacaksın para kazanacksın dünyanın düzeni bu o zaman patron olmasın işler kurulmasın afrika gibi olalım...

• Patron icin degil para icin calisıyorsun kim takar patronu.kendi isinde de para icin calisıyorsun.kimse patron icin calismiyor para icin calısiyor kimi az kimi cok

• Kesinlikle öyle. Beni çok ürkütüyor bu düşünceler, insanlar nasıl bunu sindirebiliyor, anlamıyorum.

• Bazı hakların kölelerden bile az
  • Çirkinlik Ne Kadar Kolay Ç kullanıcısına yanıt
    Hocam insanlar köleliğe alışmış, benide korkutuyor böyle bir hayat.

Sabah git
    Akşam gel

Ömrünün sonuna dogru belki bir ev birde araban olur.

• Patron gece pompasını yapıp viski purosunu içerken sen gece vardiyasında adama para kazandiriyorsun.

O yüzden 8n6 iş ararım. Akşam evde costurayim diye

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Halinize şükredin demiyorum ama bunu 1800 1900 lü yıllardaki bir zenciye söylerseniz 15 kişi size tecavüz eder.

• İş kurmak için sermaye lazım sermaye olmadıktan sonra yapacak başka seçenek mi var

• Başkasının yanında çalışıp sermaye yapsınlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: efendizade34

Hocam insanlar köleliğe alışmış, benide korkutuyor böyle bir hayat.

Sabah git
    Akşam gel

Ömrünün sonuna dogru belki bir ev birde araban olur.
    Ben de kabul edemiyorum bunu, böyle mutlu bir hayat süremeyiz. Aldığımız paralar, sadece hayatta kalmamıza yarar, gerisi yok. Yaşamak bu değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: elektrikji

Bu mesaj silindi.
    Senin allahına kurban be babalar

• quote:

Orijinalden alıntı: elektrikji

Bu mesaj silindi.
    Utanmadan devletten destek alan yiyiciler var

Umarım onların da devri tez gelir
  • Belli saatler arasında belirli işleri yerini getirip yeme-içme-barınma ihtiyaçlarını ve daha fazlasını karşılayabiliyorsun. Günümüzde yaşam bu kadar kolay aslında(iyi eğitimli olduğunu ve beden işçisi olmadığını varsayıyorum). Kölelik dediğin iraden dışında olur. Ben maaşlı çalışmam balık tutup onu yerim dedin de kim sana engel oldu?

Islak rüyalarınızdaki komunizm gelse herkesin bir elinde villa anahtarı diğer elinde ferrari anahtarı olmayacak. Herkes fakirlikte eşitlenecek, yine ufak bir yüzde bütün malı götürecek. Siz istiyorsunuz ki 7/24 yan gelip yatayım, aynı zamanda kimse de benden daha zengin olmasın. Öyle bir düzen yok, sorry.
  • Çalışmak güzel ama tüm haklarını alabiliyorsan. Ülkende geçim sıkıntısı yoksa yani aldığın para ile geçiniyorsan çalışmak güzeldir.

Diğer türlü adını ister kölelik koy, ister eziyet.

Maaşla çalışmak kölelik değil mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YOURMOVE -- 13 Ekim 2019; 23:31:50 >
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.