Şimdi Ara

Maaşla çalışarak arac alma devri bitti mi ? (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
212
Cevap
7
Favori
19.770
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
115 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Malesef bitti 🪓🪓
  • programmer_onur kullanıcısına yanıt

Düz vites hocam. Benimki de Terra paket, şimdilik çok memnunum. Malzeme kalitesi olarak en kaliteli Corolla kasası  

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bitti.

• sahte diplomalı güreşçilerin banka yönetim kurullarına getirildiği, ihalelerin yandaşlar arasında paslaşıldığı, tanıdık olmadan adam akıllı işin bulunamadığı bir ülkede tekrar tekrar bu rezilliğin sorumluları seçiliyorsa, destekleniyorsa bu ülkede yakında değil araba, telefon bile alınmaz. yazık bize yazık, kendim leon sahibiyim ama zerre keyfim yok. benim sağımda solumdaki insanlar mutsuz, huzursuz olduktan sonra istersem porsche'ye bineyim samimi söylüyorum umrumda değil. ben markette bir şey alırken etrafımdaki insanların %90'ı benimle aynı rahatlıkta istediklerini alamıyorsa, ben arabaya binereken dğerleri bir kilo almakta güçlük çekiyorsa bu ülkede toplumsal huzuru nasıl yakalayabiliriz? insan sosyal bir varlık, herkese temel hakları sağlanmalı yoksa toplumdaki bu uçurumlar mevcut halinden çok çok daha derin depresyonlara, huzursuzluklara hatta suçlara sebebiyet verir. toplumun manevi değerleri teker teker anlamsızlaşmaya başladı, insan huzuru maneviyatta bulur. toplumda birbirine karşı saygı, empati, yardımlaşma, hoşgörü olmaz ise size istediğiniz arabayı sunsunlar emin olun mutlu olamazsınız. herkese hayvani bir materyalizmin yüklendiği fakat yoksulluğun zirve yaptığı bu ülkede mutlu olmak artık maalesef mümkün değil. bu ülkenin arada kalan kesmi için çok üzgünüm resmen harcandık.

• pbmax P kullanıcısına yanıt
    Ww yetkili serviste bakim 450 -500den sonrasini okumadim. Motor yagi bile olmus 350 lira 500e bakim yapacak sana ww

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Maaşla araba mı? Ben maaşla gecinemiyorum artirip araba mı alacağız!

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Almaya alınır da ben almam. Üst segmente geçme hevesim vardı, BMW fiyat listesinde 520i 904.000tlcik ufak bir fiyata sahip. Kalsın anam

• Megane Focus falan maaşla alma olayı bitti. Ama 115.000 liraya fiorino en boş 77 hp 1.4 benzinli var. Ayda 2500 lira biriktiren maaşlı vatandaş 46 ay para biriktirerek alabiliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Polestar191

Bitti tabiki şuan bir tek lüks harcamam yok ona rağmen her ay eksideyim lanet olsun artik ulkede ortasinif diye birşey birakmadilar o sebeble ahlaki dezenformasyon arsi alâ ya cikti bugün mühendis avukat veya lisans mezunu biri asgari ucretli ile ayni ucreti alıyorsa bu adamin 5 senesini çalmışlar demektir zaten durumu kötü adama birşey olduğu yok onlarin durumu 2012 de de kötüydü 2020 de de kötü olan ortasinifa oldu vergi yükü altinda can çekişiyor resmen özel sektör serengetiye dönmüş ne focusu astrasi evinin kirasini ödersen şükret haline
    Üstad ne işle mesgulsunuz?

• Asgari ücret ile aynı maaşı alan memur diye bisey yok beyler. Bugün ortalama bir memur maaşı 5 bin den başlıyor ve işten çıkarılma riski yok. Asgari ücretli ise 2800 TL alıyor. İş garantisi de yok maalesef.

• quote:

Orijinalden alıntı: Funnerman33

Asgari ücret ile aynı maaşı alan memur diye bisey yok beyler. Bugün ortalama bir memur maaşı 5 bin den başlıyor ve işten çıkarılma riski yok. Asgari ücretli ise 2800 TL alıyor. İş garantisi de yok maalesef.

5 bin mi? Düz memurların aldığı 4 filan, nerde 5 bin TL? Ben öğretmenim 4700 küsur maaaşım var. Çok abartıyorsunuz şu memur maaşlarını.

• quote:

Orijinalden alıntı: star scream

5 bin mi? Düz memurların aldığı 4 filan, nerde 5 bin TL? Ben öğretmenim 4700 küsur maaaşım var. Çok abartıyorsunuz şu memur maaşlarını.

Alıntıları Göster

Ogretmenseniz ek ders ile birlikte ortalama 6 bin ve üzeri maaş alıyorsunuz aksini iddia etmeyin rice ediyorum.

• quote:

Ogretmenseniz ek ders ile birlikte ortalama 6 bin ve üzeri maaş alıyorsunuz aksini iddia etmeyin rice ediyorum.

Alıntıları Göster

Her yıl sene başında alınan eğitim ödeneği 3 yılda bir alınan promosyon ücreti, sınav gozetmenlikleri gibi ek gelirleri saymadım daha  

• quote:

Her yıl sene başında alınan eğitim ödeneği 3 yılda bir alınan promosyon ücreti, sınav gozetmenlikleri gibi ek gelirleri saymadım daha  

Alıntıları Göster
    1. Her öğretmen sabit 1000 TL ek ders almıyor, düşük ek ders alan öğretmenlerde var.200 300 TL alan öğretmenlerde var bunlar da söyleyin bari.
    2. Öğretmenler yazın ek ders almıyor.
    3. Promosyonlar ne zaman maaşa girdi merak ediyorum. Promosyonu veren bankadır, maaşla bir ilgisi yoktur. Zaten öyle ahım şahım bir para da değildir.
    4. Eğitim ödeneği öğretmenlerin ders araç gereç materyaller harcamaları için verilen ücrettir. Büyük çoğunluğu kırtasiye harcamalarına gitmektedir.
    5. Sınav görevleri herkese çıkmamakla beraber yılda en fazla 2 ya da 3 defa çıkmaktadır. Bunun maaşla ne ilgisi olduğunu merak ediyorum. Sürekli sınavdan sınava koşmuyoruz.
    6. Bol keseden sallıyorsunuz, sanarsınız ki öğretmenler para içinde yüzüyor.

• fxmaster F kullanıcısına yanıt
    Avrupada Fiorinolar 10.000 euroya satılıyor yenisi, 4 5 ay asgari ücrete calisip alınır

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ben sero

Gidin az ötede ağlayın. Üretmeyen ülke, toplum niye gider böyle yüksek montanlı şeylere ağlar ki. Sanki bilime ve ahlaka tam riayet ediyoruz. Hay Allah acaba neden böyle ki. Emeğinin değerli olduğunu düşünen sizin gibi toplumlar çalışmadan para kazsnma adına sıfırından daha pahalı 2.el fiyatlar çekerler.

Gerçekler ise dalga dalga geliyor. Gerçekler 300 dolar asgari ücret, %25-30 işsizlik, boşuna okunulan ünv ler, pahalı hayat. Hayaller 500 dolar ücret ile %80 ötv li araç alma, tatile çıkma, keyif yapma, makara yapma, az çalışma. Ağlamayın yeter artık. Atalarım tek çarıkla, kuru ekmekle bu nesilden daha mutluydu. Sizi mutlu edecek şey imkanlar değil beklentiler. Gidip sosyal medyada garip garip kişileri takip burada sarmakta yeni moda sanırım.

Hay ağzına sağlık. İş beğenmezler, sıkıya gelmezler. Bilgisayar başında benim niye arabam yok bık bık. Babalarının hayatı kaymış o evi arabayı alana kadar. Bunlar şippadanak her şeye sahip olacaklar. Zor bu nesli mutlu etmek.

• quote:

Orijinalden alıntı: The Division Bell

Üstad ne işle mesgulsunuz?

Alıntıları Göster

Makine mühendisiyim

• quote:

Orijinalden alıntı: Polestar191

Makine mühendisiyim

Alıntıları Göster
    İsler durgun sanirim.

• pisrabbit kullanıcısına yanıt

İlk arabanız mı yoksa kaza mı yaptınız?

Kasko ve sigorta bu kadar yüksek çıkmaz normalde.

• quote:

Orijinalden alıntı: Formdas

Hay ağzına sağlık. İş beğenmezler, sıkıya gelmezler. Bilgisayar başında benim niye arabam yok bık bık. Babalarının hayatı kaymış o evi arabayı alana kadar. Bunlar şippadanak her şeye sahip olacaklar. Zor bu nesli mutlu etmek.

Alıntıları Göster

Tipik is veren cumleleri. İs begenmezler diyor. 5 kisinin yapacagi isi yaptirip asgari ucret verecek adam ariyoruz demiyor da.

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.