Şimdi Ara

Maaşla Bir Şey Alabiliyor Musunuz? (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
105
Cevap
0
Favori
6.280
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
29 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • kıçıma bi don alacak kadar idare ediyorum işte
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jquair

evlenene kadar kazandığım tüm paramı babama verdim oda yardım edip ev aldı sağolsun

Şuan evliyim kira derdim yok düğünümü kazancım kadar yaptım borçsuz evlendim.

Şuan polisim 4500 lira kazanıyorum

Düğün takıları ve üzerine koyduğum birikimle 2010 model sportif görünüşlü güzel bir arabam var

Ben eşim 2 yaşında kızımla1000 TL mutfak masrafımız var ve evimizde pastırmasından makarnasına kadar fazlasıyla yetiyor ayda 4 5 kere en az dışarıda yiyoruz

Faturalar maksimum 400 TL tutuyor

Şuan yeni buz dolabı ve xbox onex aldım onların aylık 800 lira taksidi var ve ben hala her ay 3 çeyrek köşeye atıyorum.

Yani İnternetten bakarak ev geçindirilmez buraya 4500 liraya ne yapıyorsun diyen 15 yaşında bebelere bakmayın siz yakında yeni bir suv almayı planlıyorum (maksat birikim) sonrasında satıp 2. Ev taksidine girmek için

Hadi eyvallah
    4500 maaşı kuruşuna dokunmadan biriktirsen 4 sene sürüyor ev almak. Babadan gelmese görürdüm.

• Malvolorne kullanıcısına yanıt
    aynen bir 7-8bini bulması gerekirken 5bin az oluyor en düşük memur maaşları maalesef

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • öğretmenin kızdı da direk buraya gelip mi yazdın naptın 😊

• quote:

Orijinalden alıntı: seyidkutub

Kardeşim inanmıyor musunuz gerçekten dediğin şeylerden sadece ekmek tutuyor onun dışında her şeyi sağlam yiyiyoruz. Urfada yaşadığım için mi acaba bilemedim ama bin tl yetiyor be.
    Fotoğrafından islamcı oldugun anlaşılıyor. Bir islamcıdan zaten şükretmesi dışında başka birşey beklenemezdi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dovahkiin

4500 maaşı kuruşuna dokunmadan biriktirsen 4 sene sürüyor ev almak. Babadan gelmese görürdüm.

Alıntıları Göster
    İstanbul özelinde bahsediliyorsa bu para hiç birşey ama başka bir şehir bazında bakılırsa gene değişir durum fakat şu bir gerçek artık saçma sapan illerde bile temel gereksinim duyulacak ev barınma geçim gibi dertlerin masrafı arttı kiralar akıl almaz seviyelerde maaşların bir önemi yok gerek alım gücü gerekse yaşanabilecek ekonomik düzey almış başını gitmiş 4 kişilik bir ailenin anne baba 2 çocuğun yoksulluk sınırı 6.200 lira olmuş ben diyeyim sana 4 kişilik bir ailenin açlık sınırı ise 2 bin 213 lira aslında bu pencereden bakarsakta asgari ücretin ne olacağı belli ama onuda yapmazlar sanmam 2 bin 200 görünüyor.Bu miktar en temel değer yani sürünme değeri afedersin babadan kalma varlığı olan hiç boşuna nefes tüketmesin genele bağladığımızda durum bu birde malum şahıs 3 çocuk yapın diyor ben buna inanıp 3-4 yapanların haline değil o çocuklara acıyorum ki biri geçen video atmış babamın zamanı 4-5 çocuk rahat büyüyorduk bu zamanda 3 çocuk büyütemiyoruz diye isyan etmiş video çekmiş az bile akılsız başın cezasını ayaklar çeker.

http://www.memursen.org.tr/ekim-ayi-aclik-yoksulluk-rakamlari-aciklandi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M3lank0lik -- 18 Aralık 2018; 15:14:19 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Dovahkiin

Alıntıları Göster
    18 yaşından 25 yaşına kadar 7 8 sene tüm maaşı babama verip harçlık aldım ufak çocuk gibi Aile kavramı bunun içindir kardeşim.

Birlikten kuvvet doğar.

• quote:

Orijinalden alıntı: M3lank0lik

İstanbul özelinde bahsediliyorsa bu para hiç birşey ama başka bir şehir bazında bakılırsa gene değişir durum fakat şu bir gerçek artık saçma sapan illerde bile temel gereksinim duyulacak ev barınma geçim gibi dertlerin masrafı arttı kiralar akıl almaz seviyelerde maaşların bir önemi yok gerek alım gücü gerekse yaşanabilecek ekonomik düzey almış başını gitmiş 4 kişilik bir ailenin anne baba 2 çocuğun yoksulluk sınırı 6.200 lira olmuş ben diyeyim sana 4 kişilik bir ailenin açlık sınırı ise 2 bin 213 lira aslında bu pencereden bakarsakta asgari ücretin ne olacağı belli ama onuda yapmazlar sanmam 2 bin 200 görünüyor.Bu miktar en temel değer yani sürünme değeri afedersin babadan kalma varlığı olan hiç boşuna nefes tüketmesin genele bağladığımızda durum bu birde malum şahıs 3 çocuk yapın diyor ben buna inanıp 3-4 yapanların haline değil o çocuklara acıyorum ki biri geçen video atmış babamın zamanı 4-5 çocuk rahat büyüyorduk bu zamanda 3 çocuk büyütemiyoruz diye isyan etmiş video çekmiş az bile akılsız başın cezasını ayaklar çeker.

http://www.memursen.org.tr/ekim-ayi-aclik-yoksulluk-rakamlari-aciklandi

Alıntıları Göster
    Memur olarak bir şehire gittiğin zaman yine istanbuldaki fiyatlara benzer kitliyorlar merak etme. Adamlar bu iş için bomboş ilçede 1+1 bir sürü eşyalı ev döşemişler.

• quote:

Orijinalden alıntı: NuTeRX

Memur olarak bir şehire gittiğin zaman yine istanbuldaki fiyatlara benzer kitliyorlar merak etme. Adamlar bu iş için bomboş ilçede 1+1 bir sürü eşyalı ev döşemişler.

Alıntıları Göster
    Valla bilmem ben memur değilim memursen araştırma yapmış açlık ve yoksulluk sınırını ekim aynı araştırmışlar koymuşlar mesela o enflasyonla mücadele denen tırto girişimde yalandan bir düşme yaratılmış kasım ay içinde sonuç şu

4 kişilik bir ailede açlık sınırı 1943 lira yoksulluk sınırı ise 6328 lira olarak belirlenmiş.Yani şuanki duruma göre 1950 lira olmalı asgari gibi oda sürünme şartlarında asgari ücret pek çok özel sektör içinde referans nokta olduğu için önemli.

Tek bir kişinin yaşam maliyeti de 2385 lira çıkmış insni biçimde yaşama biçimi.
    http://www.saglikis.org.tr/kasim-2018-aclik-ve-yoksulluk-siniri/

TÜRK-İŞ (Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu), çalışanların geçim şartlarını otuz bir yıldan bu yana aralıksız olarak her ay düzenli olarak yaptığı “açlık ve yoksulluk sınırı” araştırması ile ortaya koymaktadır. TÜRK-İŞ Araştırmasının 2018 Kasım ayı sonucuna göre:

Dört kişilik bir ailenin sağlıklı, dengeli ve yeterli beslenebilmesi için yapması gereken aylık gıda harcaması tutarı (açlık sınırı) 1.942,71 TL

Gıda harcaması ile birlikte giyim, konut (kira, elektrik, su, yakıt), ulaşım, eğitim, sağlık ve benzeri ihtiyaçlar için yapılması zorunlu diğer aylık harcamalarının toplam tutarı ise (yoksulluk sınırı) 6.328,05 TL

Evli olmayan-çocuksuz bir çalışanın ‘yaşama maliyeti’ ise aylık 2.385,11 TL olarak hesaplandı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M3lank0lik -- 18 Aralık 2018; 17:44:22 >

• Ben şahsen hiç bir şey alamıyorum bu ülkeyi yöneten hiç kimseyede hakkımı helal etmiyorum net !!

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: unforgiven1127

3 yildir sabah 5-5:30 civari kalkip gece 12 de yatiyorum cocugumada bakiyorum evde yemekte pisiyor, her hafta temizlikte yapiliyor, kendimize zamanda ayiriyoruz. Yani olmayacak is degil. Hatta 2016 da isten eve gece 10:30 gibi geliyordum Japonyaya calistigim icin
    Kardes japonik faruk musun yoksa?

• İstanbul'da ev almak hayal.
  • KASOS K kullanıcısına yanıt
    Yok o kimmis

• Bu nasıl bir kafa bu nasıl bir zihniyet? Sözde yenilikçi ve çağdaş bir dünyadayız böyle cahil görüşler olduğu sürece karanlık çağdan çıkmamız zaman alacak.

• Öğretmenler ağlamasın o parayı bedavaya kimse vermez öğretmene veriyorlar.

• Maaş döviz, sıkıntı 0.
  • En az 2-3 sene kemer sikma politikasi olacak genc yasimda saclarim beyazladi

• Vallahi kusura bakmayın ama alan alıyor krallar gibi de harcıyor. Saçma sapan sebepleri bahane edip kendinizi avutmak kolay. Şapkanızı önünüze çekin ve düşünün bakalım. Hataları biraz da kendinizde arayın.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.