Şimdi Ara

Maaşla Bir Şey Alabiliyor Musunuz? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
105
Cevap
0
Favori
6.280
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
29 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • "Bir şey almak için 40 takla atıyoruz, uzun bir süre düşünüyoruz, sonra almak için uzun bir süre fiyat araştırması yapıyoruz, birde her an zamlanabilir kaygısı var, maaş zaten eriyor, daha ne yazsak!"
  • Bırakın arabayı, evi, nickimde belirttiğim bölümde okuyorum aynı zamanda çalışıp para kazanıyorum. Ama hiç-bir şey alınamaz durumda, 4 senedir bir laptop alacağım bakalım kaç 4 seneler geçecek.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şehir değiştirin büyük şehirde yaşamayın sizde. Bulunduğum şehirde 2+1 ve 3+1 evler 100-160 arası. En kralı en lüksü max 250 bin tl

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Malvolorne

Öğretmenlerin 4500 liradan fazla aldığı bir ortamda kimse kusura bakmasında maaşlardan şikayet etmesin.
    Açlık sınırı 2200 TL, Fakirlik sınırı 6200 TL olarak açıklanana bir ülkede , bahsettiğiniz rakamlar komik olmuş.

Türkiye'de 2 çocuuklu çekirdek ailenin insan gibi yaşaması için ortalama 10.000 TL gelir gerekiyor.
    Eğitim içler acısı mecburen çocukları koleje veriyorsun, Hastaneler keza benzer şekilde, online randevu alana kadar
    zaten ya iyileşiyorsun ya ölüyorsun, yapacak birşey yok özel hastaneye gidiyorsun. Toplu taşıma Allaha emanet ve İstanbul için
    tek vasıta ile evden işe gitmek zor, doğal olarak Araç sahibi olmak istiyorsun.
    Yani insan gibi yaşamanın bedeli 10.000 TL Türkiye'de.
  • quote:

Orijinalden alıntı: NuTeRX

Bir sucuk 50 tl. Haftada bir alsan zaten ayda 200 tl yapıyor. Mantık yani bu...

Alıntıları Göster
    Sucuk yemeyi verin sizde

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1600 maas ile bir insan ev de gecindirir kirmizi ette yiyebilir her ogunde. Evini arabasini da alabilir. Abartmanin geregi yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-DFABFCB25

Sucuk yemeyi verin sizde

Alıntıları Göster
    Pardon da neden yemeyelim? Avrupa'da en düşük gelir grubundaki insan bile 5-10 birim paraya alıyor bunları, HEM DE SAĞLIKSINI.

Onu yeme pahalı, bunu alma pahalı, değil mi?

Ot gibi yaşayıp gidelim evimiz arabamız olmasın, sırtımız borçtan yükten kurtulmasın, 80'li yaşlara kadar çalışalım... Bu arada elin gevuru dediğiniz adam 60'ında emekli olsun sonra da Dünya'yı gezsin maaşıyla.

Ha bir de, elin gevuru hayatı boyunca günde 6-8 saat çalışsın, Cumartesi - Pazar net tatilini yapsın, sende günde en az 10 saat çalışıp Cumartesi öğlene kadar mesaiye devam et.

• bugünlere kolay gelinmedi, 30 yılın mahsulü özal efendi ve onun kafasında devam eden zatı şahanelerinin eseri.

çalışana çalışmayana işsizinden ev hanımına öğrencisinden berduşuna kadar herkes borçlu,

harcama yaparak kalkındırma amerika gibi, güçlü para birimi yani uluslar arası geçerlilik ve üretime dayalı ekonomilerde iş yapar,

sen ben biz birşey üretmiyorsak, bu kadar tüketim lükstür, lüksün Allahı tillahı nirvanasıdır.

Türkiyeyi sırtlamış kobilerdir, esnaftır, mahalledeki bakkal, terzi, şarküteri, manavdır,

sen bunları aşıp ekmeği bile bimden kredi kartıyla alır hale gelmişsin,

kredi kartında lale devri ilk aldığın aydır, sonrası fetret dönemine geçiştir,

ilk şart sistemden çıkacağız, bugün başlanırsa bir on yıla başa baş noktaya geliriz...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dark Territory

Şehir değiştirin büyük şehirde yaşamayın sizde. Bulunduğum şehirde 2+1 ve 3+1 evler 100-160 arası. En kralı en lüksü max 250 bin tl
    Nerdeymiş 3+1 evler 100-160 bine. Söyle de bakalım. Anadolu ilçelerinde bile 200.000den başlıyor daireler.

• Benim maasim hemen hemen asgari ucretin 3 kati. Hanim ise haftada 3 gun calistigi icin asgari ucretten biraz fazla kazaniyor.

Ortak hesabimiz var masraflar icin. Beraber ev almistik, onun taksidi ve mutfak, fatura vs. icin kendi payima duseni aktariyorum ay basinda. Maasimin %30'u direkt birikim hesabina aktariliyor, her ay bir asgari ucrete yakin para biriktirebiliyorum. Kis geldigi icin gezip tozmamiz da azaldi, bu yuzden biraz daha fazla para kalabiliyor her ay.

Eger bir sey alacaksak ortak hesabimizda yeterli para var mi diye bakiyoruz. Yoksa eger birikim hesaplarimizdan aktariyoruz ya da bir kac ay bekleyip oyle aliyoruz. Taksit, kredi vs. gibi seceneklerimiz yok.
    Kisaca paramiz varsa aliyoruz, yoksa biriktiriyoruz.
  • vesaire86 kullanıcısına yanıt
    Aslında biz hiç zenginleşmedik. Bizim olmayan paralarla araba ev aldık. Yıllarca borc ödedik. Zenginleştiğimizi sandık ama aslında 10 yıldır adım adım yoksullaşıyoruz. 10-15 yıldır hiç birşey üretmedik ve elimizde üretim yapacak , değer katacak ne kadar firma , kurum varsa sattık. 10 yıldır dıj güçlerin bankalarından düşük faizle krediler kullanıp , yine o dıj güçlerin ürettiği otomobilleri satın aldık. Yani biz 10 yıldır dıj güçlere çalıştık, onların zenginliklerine zenginlik katmasına yardımcı olduk çok şükür. Bizim zenginliğimiz balon zenginlik, balon sönmeye başladı, bakalım ne zaman patlayacak. Ya peki sonra... en başa geri döneceğiz. [:)

• NuTeRX kullanıcısına yanıt
    Hocam tek derdin o olsun ya, bunları dert etme, yani hem çalışıp, hem ev işi ve çocuk bakan yüzbinlerce çift var.
  • Real Walker R kullanıcısına yanıt
    Ben dış güçlere inanan biri değilim açıkçası. Bu biraz tembelliğin suçunu başkasına atmak gibi geliyor bana. Çin niye dış güçlerden etkilenmiyor mesela. Amerika yıllardır uğraşıyor ama adamlar her gün üreterek tüm dünya ekonomisini domine ediyor.

• evlenene kadar kazandığım tüm paramı babama verdim oda yardım edip ev aldı sağolsun

Şuan evliyim kira derdim yok düğünümü kazancım kadar yaptım borçsuz evlendim.

Şuan polisim 4500 lira kazanıyorum

Düğün takıları ve üzerine koyduğum birikimle 2010 model sportif görünüşlü güzel bir arabam var

Ben eşim 2 yaşında kızımla1000 TL mutfak masrafımız var ve evimizde pastırmasından makarnasına kadar fazlasıyla yetiyor ayda 4 5 kere en az dışarıda yiyoruz

Faturalar maksimum 400 TL tutuyor

Şuan yeni buz dolabı ve xbox onex aldım onların aylık 800 lira taksidi var ve ben hala her ay 3 çeyrek köşeye atıyorum.

Yani İnternetten bakarak ev geçindirilmez buraya 4500 liraya ne yapıyorsun diyen 15 yaşında bebelere bakmayın siz yakında yeni bir suv almayı planlıyorum (maksat birikim) sonrasında satıp 2. Ev taksidine girmek için

Hadi eyvallah

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jquair -- 17 Aralık 2018; 17:22:54 >

• Almak isteyen çalışıp herşeyi alıyor. Birikimlerimi dolarda tutmuştum, 2. el araba aldım. Ama konuyu açan arkadaş saıırm her öğün ballı bademle besleniyor, o yüzden aylık 10 BİN TL de alsa hiçbir şey alamaz gibi duruyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Erwin

Pardon da neden yemeyelim? Avrupa'da en düşük gelir grubundaki insan bile 5-10 birim paraya alıyor bunları, HEM DE SAĞLIKSINI.

Onu yeme pahalı, bunu alma pahalı, değil mi?

Ot gibi yaşayıp gidelim evimiz arabamız olmasın, sırtımız borçtan yükten kurtulmasın, 80'li yaşlara kadar çalışalım... Bu arada elin gevuru dediğiniz adam 60'ında emekli olsun sonra da Dünya'yı gezsin maaşıyla.

Ha bir de, elin gevuru hayatı boyunca günde 6-8 saat çalışsın, Cumartesi - Pazar net tatilini yapsın, sende günde en az 10 saat çalışıp Cumartesi öğlene kadar mesaiye devam et.

Alıntıları Göster
    Olsun şükret sen yinede, 2002’de çok kötü durumdaydık şimdiye kadar buralara geldik, torunlarımız çok güçlü bir ülkede yaşayacak

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Daha önce başka bir konuda fikrimi beyan etmiştim. Hâlâ geçerlidir efendim:

quote:

Asıl sorun parasızlık kadar paranın doğru yönetilemeyişidir. Normal şartlarda temel ihtiyaçları karşılamak için minimum harcama yaparak günü kurtarmak mümkündür. Tabi bu durum biraz bohem hayata benziyor ancak çok da imkansız değil. İşin temel kıstası, yaşamakla 'kaliteli yaşamak' arasındaki farkı ayırt edebilmekten geçiyor. Bunu iyi anlamak gerekir. Bakınız basit bir varsayım; ekonomik durumun yeterli seviyede değilse çocuk sahibi olmayacaksın.
  • yaaa para yetmiyo yetmiyo diyorsunuz ama mağazalar tıklım tıklım insan dolu oturcak yer değil adım atcak yer yok her yer insan otobüsler filan yer yok kafeler ful maşallah lokantalarda sitoriler bitmiyor.hep bir yalandan ağlamalar.
    Bomb has been plant.
  • quote:

Orijinalden alıntı: NuTeRX

Nerdeymiş 3+1 evler 100-160 bine. Söyle de bakalım. Anadolu ilçelerinde bile 200.000den başlıyor daireler.

SAhibindene girip kütahya merkezdeki ilanlara bakabilirsin

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.