Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

Maaşla Bir Şey Alabiliyor Musunuz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: akamol Daha Az
1 Kayıtlı Üye, 1 Misafir Kullanıcı
103
Cevap
0
Favori
6.067
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Ülke ve Dünya Gündemi >> Maaşla Bir Şey Alabiliyor Musunuz?
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      1115 Mesaj
      16 Aralık 2018 22:31:54 Konu Sahibi
      En kötü araba 100.000 tl. Oturulabilecek evler 400.000tlden başlıyor. Merak ediyorum cidden bir şeyler alabilen var mı? Zaten para da birikmiyor ki. Tek başıma yaşadığım halde biriktiremiyorum, aileler ne yapar bilmem. Ayda 2 bin tl biriktirseniz dandik bir araba için 4 sene çalışmanız gerekiyor. Ne olacak bu şekilde?

Hadi arabayı anladık dışarıdan geliyor, belirli bir maliyeti var vs. Evlerin küçük bir kısmı hariç gerisi hava parası. Demek ki bu kadar insan bir şekilde para bulup alıyor ki bu fiyatları çekiyorlar. Yoksa maliyeti az olan şeyi satmak için fiyat kırarlardı diye düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NuTeRX -- 16 Aralık 2018; 22:35:59 >

İnsan kahkahalarla güldüğü zaman, kabalığı ile tüm hayvanları geride bırakır.
      Köleler, gerçek yaşamdaki güçsüzlüklerini unutmak için, bir ideale veya bir kurmaca tanrıya gerek duyarlar.
      Gür ırmaklar kendileriyle birlikte bir çok çakıl ve çalı çırpıyı da sürükler; güçlü ruhlar da bir çok aptal ve mankafayı.

• Yarbay
      2086 Mesaj
      16 Aralık 2018 23:07:57
      Yok hocam yok. Diazem dolu kuyulara atılmalıyız.

Araba olayı kaç yıldır böyle. Bazıları diyor 2013 te ucuzdu diye. Baktım o dönem bile acayip vergi varmış. 30 bin ytllik araba aslında 15 bin ytlymiş.

Doğru düzgün vergi alan ülkelere sınır açılsın, ilk kaçacak kafile benide alsın. Burada 300 dolar kazanacağımıza orada 300 dolar kazanalım. Hem az çalışır hem ucuza bişeylerimiz olur.

İnşaatçılar yüzünden bu haldeyiz. Onlara range rover ala ala ülkede döviz bitti.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

Cevap vermeyi kesiyorsam, ya sen haklısındır, ya ben haklıyım, ya ikimiz haksızız, ya ikimiz haklıyız, ya başka biri haklı.

BİLİRKİŞİ
    • Binbaşı
      1115 Mesaj
      16 Aralık 2018 23:14:19 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: BlackGhost12

Yok hocam yok. Diazem dolu kuyulara atılmalıyız.

Araba olayı kaç yıldır böyle. Bazıları diyor 2013 te ucuzdu diye. Baktım o dönem bile acayip vergi varmış. 30 bin ytllik araba aslında 15 bin ytlymiş.

Doğru düzgün vergi alan ülkelere sınır açılsın, ilk kaçacak kafile benide alsın. Burada 300 dolar kazanacağımıza orada 300 dolar kazanalım. Hem az çalışır hem ucuza bişeylerimiz olur.

İnşaatçılar yüzünden bu haldeyiz. Onlara range rover ala ala ülkede döviz bitti.
      Üniversite sınavında iyi puan yaptım. Fakültede bir derse bile bütünlemeye kalmadım. Fakülteyi 1.likle bitirdim. Mezun olduk. Bir daha sınav dediler. Orada da hatırı sayılır derece yaptım. Fakültedeki hazırlığı bile sınavla geçtim anasını satıyım. Sonuç olarak bir araba veya ev alamıyorum. Üzerine inanılmaz çalışma saatleriyle çalışıp boş zamanımda da yine ders çalışıyorum. Eh artık yani...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

Köleler, gerçek yaşamdaki güçsüzlüklerini unutmak için, bir ideale veya bir kurmaca tanrıya gerek duyarlar.
      Gür ırmaklar kendileriyle birlikte bir çok çakıl ve çalı çırpıyı da sürükler; güçlü ruhlar da bir çok aptal ve mankafayı.

• Uzaklaştırılmış 1 gün cezanın, 17 saat 9 dakika kadarı kaldı.
      16 Aralık 2018 23:17:21
      Sistem borçlandır çalıştır ekonomisi üzerine kurulu.

Tabi ki her malın varlığın bir değeri vardır

Ancak o malın menkulün gayr-i menkulün değerini kim belirliyor?

Belirleyenlerin kıstası insan topluluklarını yönetmek üzerinedir.

Önce size havuçlar gösterilir hedef olarak sizlere benimsettirilir, sonra ona ulaşmak için neler yapmanız size söylenir. Söylenenler zamanla emir halini alır ve sizleri yönetmeye başlar.

Yaşam bir süreçtir.

İnsanlar doğar yaşar ve ölür bu herkes için aynıdır.

Kimisi mala düşkün olur az bir zümre zengin olur hatta tv lerde dizilerde bile hep zengin hayatlar gösterilir ki o havucu asla insanlar unutmasın.

Kimisi de az veya çok kaliteli yaşam diler malı mülkü olmaz bilimle sanatla uğraşır.

Ama en iyi yol orta yoldur.

Yaşam insanların birbirlerini kandırarak mallarını mülklerini hatta üretimlerini fikirlerini çalabilme sanatıdır çoğu insana göre.

• Yarbay
      2192 Mesaj
      16 Aralık 2018 23:19:03
      Öğretmenlerin 4500 liradan fazla aldığı bir ortamda kimse kusura bakmasında maaşlardan şikayet etmesin.

GÖKTÜRK İZLİYOR.
    • Binbaşı
      1115 Mesaj
      16 Aralık 2018 23:22:57 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: Malvolorne

Öğretmenlerin 4500 liradan fazla aldığı bir ortamda kimse kusura bakmasında maaşlardan şikayet etmesin.
      4500 ile ne alacaksın?
      1.000tl kira veriyorsun zaten. 400 tl faturalar. Benzin 500tl. 1.000 tl mutfak masrafı. Elbise 500tl. Eğlence-diğer giderler de 500tl. Geriye 1.100tl kalıyor. Ayda 1.100tl ile ne alabilirsin?

16 Aralık 2018 23:27:37
      quote:

Orijinalden alıntı: Malvolorne

Bu ülkede aile sülale ilişkileri kuvvetli bağlar var.

O nedenle çoğu insan rahat evlenebiliyor da:

4500 lira maaşla ev geçindirmek

Kira ödemek çoluk çocuk yapmak..

Neyse bir araba aldınız hadi gözü kararttınız 10 yıl borca girdiniz ev aldınız aylık kredi ödeyecek babanız amcanız dayınız yoksa..

Neyse hayırlı işler bol güneşler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Organismus -- 16 Aralık 2018; 23:28:48 >

• Binbaşı
      1146 Mesaj
      16 Aralık 2018 23:30:24
      Lanet olası kriz cikmasaydi, keyifli keyifli takılıyordum. Krizin devamı ne getirir bilemem, geçerli bir mesleğim olduğunu düşünüyorum ama 2019 u bekleyip görelim.

|
      |

• Onbaşı
      38 Mesaj
      16 Aralık 2018 23:32:01
      Siz doktor halinizle bile isyan ediyorsanız ülkede ters giden bir şeyler olduğu muhakkak. En üstteki kaymak tabaka hariç ülkede herkes borç yiğidin kamçısıdır felsefesiyle yaşlılığa kadar borç ödemeye çalışıyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

16 Aralık 2018 23:41:48

Düşününüz.

Mesela İstanbul'da oturabileceğiniz bir semtte 2+1 veya 3+1 daireler en az 700-800 binden başlıyor.

Hekim diyorsunuz 10 bin bile kazansa şu anki faizlerle ev kredisi alsa maaşı aylık krediyi ödeyemiyor.

Hadi 36 ay vadeyle 150 bin liralık bir araba aldınız aylık ödemeniz 7000 lira size ayda 3000 kalıyor onunla kira elektirik su benzin vs..

Olmuyor işte illa ki bir dayınız olmalı.

Artık orta üst tabaka sayılan doktor, mühendis vs orta alt tabakaya düşürüldü.

Bu kesim aslında piyasada en çok harcama yapan kesimdi onlar bile artık kuruş hesabı yapıyor.

Gelir dağılımının bozulduğunun en büyük göstergesi bu orta tabakanın alım gücünün düşürülmesidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Organismus -- 16 Aralık 2018; 23:44:53 >
      |
      |
      trmeto kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

16 Aralık 2018 23:43:44
      Türkiye orta gelir tuzağına düşürülmüştür.

Altta kalanın canı çıksın ekonomi politikalarıyla devam edilmektedir.

|
      |

• Er
      9 Mesaj
      16 Aralık 2018 23:47:21

Benzin için araba lazım ve arabası varsa zengin biri herhalde önceki yazdıklarınızdan yola çıkarsak. Her ay elbise almıyor herhalde bu adam . 1k mutfak masrafı nedir ya hu evde ejderha mı besliyor. Biz 5 kişilik aileyiz etimiz sebzemiz Hamd olsun Allah a eksik olmaz bin tl olmuyor aylık bu adam nasıl oluyor da bin tl harcıyor. Min 2.500 lira cebinde kalıyor. E artık fazlasına göz dikmesin alt tarafı öğretmen olmuş daha iyi çalışsaymış daha iyi yere gelseymiş ki özel ders vermeyen öğretmen çok az var ders başı min 50 tl den hesapla artık. Hocam millet zengin biz garibanız.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
      |
      |
      NuTeRX kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    • Uzaklaştırılmış 9 gün cezanın, 8 gün 4 saat 40 dakika kadarı kaldı.
      4 Not
      16 Aralık 2018 23:54:59

Bekar ve dışarıda yiyorsa olur hocam, 1000 i de geçer:))

Onun yapacağı en mantıklı şey, kendisine bir öğretmen eş bulmak olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vollkan59 -- 16 Aralık 2018; 23:55:58 >
      |
      |
      seyidkutub kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Binbaşı
      1115 Mesaj
      16 Aralık 2018 23:57:41 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: vollkan59

Bekar ve dışarıda yiyorsa olur hocam, 1000 i de geçer:))

Onun yapacağı en mantıklı şey, kendisine bir öğretmen eş bulmak olur.
      Hergün 50 tl gidiyor. 20tl'nin altına bir öğün (ortalama şartlarda) karın doyurmak imkansız. Evde yemek yapacak vakit yok. İşyerinde yemek yenmeyecek kadar kötü. Mecburen veriyoruz.

İnsanın karısı da çalışırsa çocuklara kim bakacak ve nasıl evleneceğiz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NuTeRX -- 16 Aralık 2018; 23:59:1 >

• Er
      9 Mesaj
      16 Aralık 2018 23:58:46

Hocam o zmn bu insana biz biriktirmeye çalışıyor ama yapamıyor diyemeyiz değil mi? Benim kast ettiğim şey bu eğlence hayatında aktif olmak istiyorsa demek ki yeterli parası var. Ama hem uçup konayım hem de evim yatım katım olsun diyorsa Tik tok da kendini rezil etsin ünlü olur ve bunlara kavuşur ama biz öğretmenden bahsediyoruz. Biraz bu konuda gerçekçi olmak lazım adam hayatını eğitimde kendine geliştirmeye harcayıp profesör olsa hadi neyse ama bu adam öğretmen ya Hû .

|
      |
      vollkan59 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    • Yüzbaşı
      781 Mesaj
      [10 Haziran 2019 09:53:24 tarihine dek bölüme mesaj atamaz]
      17 Aralık 2018 00:27:26
      ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mr.jk -- 17 Aralık 2018; 0:52:30 >
      |
      |

• Binbaşı
      1883 Mesaj
      17 Aralık 2018 00:27:29
      quote:

Orijinalden alıntı: seyidkutub

Benzin için araba lazım ve arabası varsa zengin biri herhalde önceki yazdıklarınızdan yola çıkarsak. Her ay elbise almıyor herhalde bu adam . 1k mutfak masrafı nedir ya hu evde ejderha mı besliyor. Biz 5 kişilik aileyiz etimiz sebzemiz Hamd olsun Allah a eksik olmaz bin tl olmuyor aylık bu adam nasıl oluyor da bin tl harcıyor. Min 2.500 lira cebinde kalıyor. E artık fazlasına göz dikmesin alt tarafı öğretmen olmuş daha iyi çalışsaymış daha iyi yere gelseymiş ki özel ders vermeyen öğretmen çok az var ders başı min 50 tl den hesapla artık. Hocam millet zengin biz garibanız.
      kardeş 5 kişilik aile aylık bin liraya sadece ekmek - ucuz peynir zeytin - makarna - margarin yiyebilir . siz buna şükür diyorsanız allah yardımcınız olsun

İstanbul Üniversitesi 2011
    • Uzaklaştırılmış 7 gün cezanın, 6 gün 16 saat 5 dakika kadarı kaldı.
      17 Aralık 2018 00:43:34
      Calisirken evde yemekte yapiliyor camasirda yikaniyor hatta esinizde calisinca cocugada bakiliyor. Yapamiyorsaniz bakamiyorsaniz sizin tembelliginizden.

17 Aralık 2018 00:47:22
      quote:

Orijinalden alıntı: unforgiven1127

Calisirken evde yemekte yapiliyor camasirda yikaniyor hatta esinizde calisinca cocugada bakiliyor. Yapamiyorsaniz bakamiyorsaniz sizin tembelliginizden.
      4 günde 1 nöbet tutan

Normal günlerde mesaisini yapan

Çamaşır yemek bulaşık

Bir de çocuk yapıp onunla ilgilenen insan

Olamaz

O bir robottur.

17 Aralık 2018 00:52:24
      İyi seyirler

https://youtu.be/uc6f_2nPSX8

|
      |

Hızlı Cevap

Reklamlar
#0850 Numara Tahsisi;#0850 Hat;#IP Santral;#Toplu
Paykasa
son dakika
haberler
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,359
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.