Şimdi Ara

Maaşımızın 25-30 katı fiyatlarıyla araba alan tek ülkeyiz sanırım.. (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
406
Cevap
3
Favori
10.298
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
130 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bak güzel kardeşim,bu memlekette bir şizofreni var,seni kastetmiyorum.
    Bazı kişiler eleştirilemez,Ecevit de bunlardan biri.
    Eleştirirsen bidon kafalısın,akp lisin.
    Kim ecevit?Buyrun yüzüne yüzüne bir ülkücünün itirafları:

Pkk o dönemde kepenk mepenk indirmedi.Dağdakini bitirmeden indirdi bitti mitti bunlar benim gözümde bir kuruş bile etmeyecek masallardır.
    Pkk nın kepenk indirdiği dönem bunların zorla emekli ettiği Osman Pamukoğlu dönemidir,sahi,bir bakın bakalım kimler emekli etmiş bu paşayı?
    Kampını dağıtmadan kimseye kepenk mepenk indirtemezsin.
    Pkk pkk diyen adamlar hdp barajı geçti diye helva dağıttı çanakkalede,alenen hdp ye destek çıkıyorlar, vekili dedi ya hani nasil salladik diye?niye hiçbirinizin sesi çıkmıyor?
    Ben çözüm sürecinin çok doğru bir adım olduğu düşüncesindeyim,ha senin söylediğin o sınırdaki karşılamalar vs. bunlar fiyaskoydu,zaten bedelini de en ağır şekilde ödedik.Hatalılar yani.
    Ama Kürtlerin yıllarca gaspedilen kültürel ve sosyal hakları konusunda devlet çok doğru bir iş yapmıştır.

Gelelim alman hayranı vatandaşa.
    Alman kaçta kalkar?
    4.
    Sana 4te kalk desem?
    ana avrat söversin devlete.
    Almana 5 eurosunu,bak 50 melli demiyorum ha,5 eurosunu boşa harcatamazsın.
    Bisiklete biner,ulan yürür 5 km yürür hemde,sırf düzeni zengin etmemek için.Benim gibi yaşar yani,senin o lüks hayallerine oyle kolay ulaşılmıyor canım benim.Topyekün gelişmiş,it gibi çalışan bir toplumdan bahsediyoruz.Sen burda aydınlık taslayıp Beverly hills hayalleri kuruyorsun.
    Niye almanyada 2. el araçlar bedava?Çünkü fahiş fiyata 0 araba almıyor adamlar.Allah vere zam mam döşe,bak bakayım 1 tane müşteri bulabiliyon mu?
    Delikanlıysan aldır bakayım dizel otomatiği 20 bin tl fazlaya bir almana,git sor?
    Sana öyle bir cevap verir ki,almana da buradaki birkaç tanesi gibi fakir bit pazarı adamı falan dersin
    Bugün senin ülkende 0 araba pahali,ama ikinci elde tank gibi arabalar var
    Almana bunu yapsan doğrudan gider subaru legacy falan alır,daha da inmez o arabadan.Taa ki daha iyisini daha uygun fiyata alabilene kadar.
    Sen naparsın peki?
    abeee ikinci eli eyyi abeee satarken itelerim abeee ver 110 bini golfee haydi plazayaa yihehehehhe
    Bilmediğin tanımadığın toplumlar hakkında yorum yapma bir daha.

• shadowgeist kullanıcısına yanıt
    Ben ecevit felan bilmem. Beni turkiye cumhuriyeti ilgilendirir. O kısımlara cevap bile vermiyorum.

Almanları tanıma kısmına gelirsek avrupanın çoğu ulkesini gezip gordum. Sonrasında bizzat benimle aynı durumda olan adamdan bahsettim. Yazdığım maddelerin sadece araba kısmına cevap verebiliyorsun çünkü tek bilgin araba ile sınırlı.
    Ev market tatil kısmını pas geçip bana adam 4 te kalkıyor diyorsun. Adam 4 te kalkıp eve 3 te donuyor haftalık çalışma saati 40. Ben her gun 6 da kalkıyorum 8 de işte oluyorum 85 km yol gidip. Akşam da 7 de evde oluyorum. Neden biliyor musun? Çünkü devletimiz sağolsun istanbul harici bir yere yatırım yapmamış. Eşimden dolayı istanbulda yaşamak zorundayım. Şimdi hesapla bakalım alman mı daha çok zamanını işte geçiriyor ben mi? Senelik izni almanın 6 hafta benim 2 hafta.

Yazdığım şeylere cevap vermek için boşuna kasma tablo ortada. Benim devletim ve beni çalıştıran firma beni düşünmüyor. Adamlarda tam tersi.

Senin gibi adamlar olduktan sonra bu düzen daha çoook devam eder.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: TITAN291

ahahaha sondaki kadın tayyibi aklamak için suçu allaha attı ahahahahaha

• Diğerlerine cevap vermiyorsun değil veremezsin zaten.Çünkü adın gibi biliyorsun ağalık meraklısı bir toplumun üyesi olduğunu.
    Şartlar herkes için zor.Ben de urfanın 40 km uzaklıkta bir köyündeyim.okulun yeri geliyor elektrikçisi,yeri geliyor sucusu,yeri geliyor lağımcısı,bahçıvanıyım.Baksan belki en az beni yoran iş öğretmenlik.Bununla da gurur duyuyorum.
    İstanbul dışında bir yere yatırım yapılmadı diye bir şey yok.Köylü köyünde oturmak istemiyor.
    Gençler çalışmak istemiyor,herkes ağalık peşinde.300 kişinin alınacağı memuriyete 4000 kişinin başvurması bu yüzden.
    1 dönüm 2 dönüm araziyle derme çatma birkaç damla tarım ve hayvancılığa başlayıp şimdi lüks arabalarla gezen kaç tane tanıdığım oldu benim.
    Senin ıyk ayy kokar o dediğin işleri yaparak milyonlarca lira kazanıyor insanlar.
    Ha devlet şu konuda suçlu bak sana katılıyorum,gel lan buraya diyecek,geç şu köye hayvan bakacaksın.Şirketleştireceksin köyleri.
    Çalışmadı mı?
    Bakmıyorum sana arkadaş,aynı o övdüğün almanlar gibi.Git baban mı bakar,amcan mı bakar kim bakarsa baksın.
    Aynı şeyi çalıştığım kurumda da yapmalı mesela.
    Okuyor mu,her türlü arkandayım.
    Yok apaçilik peşinde mi?okutmuyorum arkadaş,mecbur değilim babası bassın parayı okutsun apaçisini.
    Ama devlet bunu yapmıyor,fazla serbestiz anladın mı?
    Zaten aydınlık Atatürkçülük sosyalistlik bilmemne pazarlayan adamların 90 bin tl ye megane almaktan bahsettiği bir ülkede,yani cehalletin kallavisinin artık dik açı yaptığı memlekette,kalkıp ben alman olam audiye binem geçeceksin bu işleri.kimse senin havanı cıvanı karşılamak zorunda değil.
    ifşa etmeyim diyordum ama,
    52.400 lira parayı cücük kadar arızalı şanzıman fabiaya gömen adam(ki krediyle 60 70bin tl eder bu) sistemden şikayet işini geçecek
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shadowgeist -- 18 Ekim 2016; 18:30:07 >

• Kendi arabamızı üretebilir olsaydık, ithal ettiğimiz malların haciminin ya da kilosunun değeri yüksek olsaydı biz de 5 maaşa araba alabilirdik. Ama gel gör ki ülkemiz basit sanayi ürünleri ihraç edebiliyor, yüksek teknolojiye çıkmak için daha çok yolumuz var...

Allah sonumuzu hayır etsin, komşularımız+terör olmasa en azından şu an çok daha iyi durumda olurduk ancak başa gelen çekilir...
  • Oradaki maaşla adam güvenli araçlara biner.Biz burada şasi koyulmamis Symbol ve Egeaya bineriz.Al sana adalet

Aynı şeyleri kaset takmış gibi tekrarlıyorsun. Hep insanlar suçlu devlet az suçlu. Bu işin dik ala suçlusu devlettir devlet.

Araba konusuna gelirsek cücük kadar otomatik şanzumanlı yakıt konusunda beni üzmeyecek araba o vardı onu aldım kusuruma bakma. Mecbur kaldık. Hani diyorum ya anca onu aldım diye cebimde nakit olmayınca seve seve gidip kredi çekiyorsun. Seve seve o krediyi çekmek zorunda kalınca sıfır almak zorunda kalıyorsun. Ayrıca istanbul trafiğine eşşek kadar araba ile girmek istediğim sonucuna nerden vardın?

Bak bakim sahibindene otomatik olup bana masraf çıkarmayacak beni uğraştırmayacak yaşta bir arabayı cebinde 15 bin varken nasıl alacaksın? 12 yaşında otomatik benzinli palio 20-25 arası. O arabay ben nasıl benzin yetiştircen onu da anlat. O araba ile ben yazın nasıl tatile gitcem. 1 haftalık tatilimin 3 gününü o arabanın verdiği yorgunlukla atarım artık

• İstanbul'da araba kullanıyor,fabia kullanıyor,ekonomi yaptığını zannediyor,yazın o arabayla tatile çıkacam az yakıyo diyor,ve kredi çekiyor 60 70 bin tl ye mal oluyor,ve bana diyor ki nasıl ekonomi yapayım
    15 binle ne yapacaksın demek.

30 40 bin tl ye tank gibi arabalar var güzel kardeşim,niye skoda?
    niye fabia?
    Çünkü 49a satarım
    Çünkü dizel otomotük
    lpg patlar şekerim
    avmye giremem cancağızım

Siz busunuz,ondan ötürü alman malman geçin bu işleri.

• quote:

Orijinalden alıntı: shadowgeist

İstanbul'da araba kullanıyor,fabia kullanıyor,ekonomi yaptığını zannediyor,yazın o arabayla tatile çıkacam az yakıyo diyor,ve kredi çekiyor 60 70 bin tl ye mal oluyor,ve bana diyor ki nasıl ekonomi yapayım
    15 binle ne yapacaksın demek.

30 40 bin tl ye tank gibi arabalar var güzel kardeşim,niye skoda?
    niye fabia?
    Çünkü 49a satarım
    Çünkü dizel otomotük
    lpg patlar şekerim
    avmye giremem cancağızım

Siz busunuz,ondan ötürü alman malman geçin bu işleri.

Çok uzadı bu muhabbet. Bir kere öğretmen olarak insanlara ve insanların düşüncelerine saygı duymayı öğrenmelisin once. Kimse seninle aynı hayat felsefesine sahip olmak zorunda değil.

Otomatik araba almak zorundayım çünkü eşim kullanamıyor.

Bahçeşehirde oturmak zorundayım çünkü çerkezkoyde çalışıyorum. Bahçeşehirde oturduğum için toplu taşıma yok!!

Eşimin servisi evin önünden geçmiyor hergun arabayla servise gitmek zorunda.

Tatile giderken verdiğim uçak parası benzinin 3 katı

Ödediğim para havaya gitmiyor sonuçta mal sahibi olduğum için bir nevi birikiyor.

Eşim büyük araba kullanamayacağı için tank gibi araba alamıyorum.

Sitenin otoparkına lpg li araç sokup kimsenin hayatını riske atmam.

40bin tl ye araç al diyosub ben 50bine aldım aracı. 30-40bine benzin dizel farketmez max 2 yaşında araç öner çok anlıyorsun ya cücük kadar olsun ama.

Bireysel kredi çeksem zaten fazladan 5 bin kredi odeyecem.

Daha madde sayardım ama gerek yok. Nasıl olsa anlamayacaksın.

İnsanların mecburiyetleri vardır bazen ama senin gibiler bunları anlamayacak kadar empati yoksunudur

• Arabayi geçtim bayramdan bayrama et görüyoruz yani et yesek uygun fiyata oda kafi araba lüks oldu memura artık

• quote:

Orijinalden alıntı: yamtar36

O alamanya dediğin yerde hayvan gibi sanayi var. Adamlar üretiyor. Teknoloji gamında her yerle rekabet içindeler. Otomotiv alanında neredeyse liderler. Ve terör yüzünden parayı mermiye, ikinci el hurda uçaklara helikopterlere verme dertleri yok.
    Bizim zavallı ülkemizde ise Yerli üretim namına çok az şeyimiz var. Sanayimiz dışa bağımlı ve öküzü dahi brezilyadan satın alıyoruz.
    inşallah milli araba yapılırsa en azından iç piyasada milli araba ucuz olacaktır. Belki de olmayacaktır.

Zor bea...

Bir adet az kullanılmış uygun fiyatlı araç alın ve 10-15 yıl kullanın kazandığınız parayı da gayri menkule yatırın ki çocuklarınızın camaro alabilme ihtimali olsun.
    Güzelim ülkemde çok zor öyle camaro alayım haftasonu pist günlerine katılıp stres atayım daha sonra tatile çıkayım... Bize bol gelir ağam
    Devlet baki kalsın diye bir yandan terör belası ile cebelleşirken diğer yandan da ilgisiz yöneticilerle karşı karşıya gelen anadolu insanı belki ilerde güler inşallah.

anlamazlar

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• arkadaşlar öyle ya da böyle araba alabiliyoruz.

alamayan işsiz veya asgari ücreli 3 çocuklu akpliler düşünsün.
  • Sana buyuk araba al diyen olmadi,senin butun derdin sifir araba almak,kendine yedirememissin lpg ye binmeyi.iste alman bunu yapmaz
    Dizel otomatik hb arac da var 30dan 50 bine kadar .eger 0 icin cebinden 60 70k para cikiyorsa aglamayacaksin,cok net.

Duzenin adami düzene laf etmesin arkadas,empatiyi garibana yapariz,burjuvaya degil.
    Sende fabiayi satmisken o sosyalist cakmasi gibi git golfe yazil,90bine alman havasi cekersin

• quote:

Orijinalden alıntı: shadowgeist

Sana buyuk araba al diyen olmadi,senin butun derdin sifir araba almak,kendine yedirememissin lpg ye binmeyi.iste alman bunu yapmaz
    Dizel otomatik hb arac da var 30dan 50 bine kadar .eger 0 icin cebinden 60 70k para cikiyorsa aglamayacaksin,cok net.

Duzenin adami düzene laf etmesin arkadas,empatiyi garibana yapariz,burjuvaya degil.
    Sende fabiayi satmisken o sosyalist cakmasi gibi git golfe yazil,90bine alman havasi cekersin

Sanırım anlama ile ilgili sıkıntıların var. Son kez yazıyorum senin gibi saygısız biri ile bir daha muhattap olmayacağım.

Lpgli araca binemiyeceğimi önceki mesajda mantıklı bir sebeple açıkladım diye hatırlıyorum. Buna ek olarak bir acemi bu arabayı kullanıyor arkasında bomba ile eşime araba vermem. Hayatının değeri değil 50bin paha biçilemez benim için.

Hadi senin gibi boyle şeylere önem vermedim diyelim. İstanbul'da o kapalı otoparka giremediğinde arabayı artık nereye sokcağın sana kalmış.
    Min 2015 model işaretleyip sahibindene aratınca nedense ben senin bahsettiğin arabaları göremiyorum 40bine hatta min 45bin.

Yıllarca okumuş mühendis olmuş biri olarak birazcık rahat hakkımdır diye düşünmek senin için suç. Eşimle birlikte haftada yol dahil 140saati işle geçen insanlar hakkında boyle konuşmaya zerre hakkın yok. O aldığın öğretmen maaşının yarısını her ay benim maaşımdan kesiyorlar. Senin gibilere veriliyorsa o vergi valla acıyorum. Gerçi bu devlete verdiğim her kuruşa acıyorum ama neyse.

Son olarak bu dünyada bir zeki sen değilsin. İnsanların en az senin kadar zeki olduğunu düşünüp öyle konuşmanı öneririm.

• 2015 dedi hemen,2014 olmaz 2013 olamAz
    ya,eger standartlarin yuksekse ona gore araba alrsin.mesela lancia delta alirsin,dizel otomatik guzel arabadir.dsgli fabia almazsin.
    Konfora rahata duskunsen b segmentiyle işin olmamali,madem ki ust gelir grubundasin.
    Ama biseye itiraz etmemissin,anlasilan siradaki arac 90binlik c segmenti olacak
    Yukarda da soyledim,duzenin adamı duzene laf etmesin.

18000 mesaj kolay olmuyor tabi. Bi kere de son lafı söylemesen olursun dime.

Valla parayı kazanan benim. İstediğini alırım sana da artık ne duşer bilemem. Ben düzeni eleştirirken kıyaslama yaptım. Benim durumum kotu vs demiyorum dikkat edersen. Senin gibi sadece ben desem ooo memleket super diye gezerdim. He istesem fabia değil gidip e180alcak dururumda vardı. O yüzden diyorum bir sen zeki değilsin diye.

Sonraki alcağım arabayı merak ediyorsan 3-4 sene sonra keyfim gelirse senin gibi keyfimin kahyasıda izin verirse gidip superb alıcan 4x4 özel seri olandan:) sen de artık kıskançlıktan mı yoksa memleket aşkından mı bana giydirir durursun o paraya ikinci el bilmem ne var diye

• Karı koca aylık gelir 6bin toplam
    Sıfır araba hep hayalimdi
    Hep hayal kaldı
    Hepte hayal kalacak gibi

• 200ugececekaga kullanıcısına yanıt
    İyi başlamışsın da sonunda sıvamışsın

Petrol fiyatları dünyada tarihi düşüşte,
    Bizde tarihi zirvede

• Fabiayi zor alıyorum
    Alman a4 e biniyor
    İstesem e serisi alirim
    2.el Boyuk araba alamam eşim kullanamaz
    İlerde ozel,seri 4x4 superb.
    Almana ozeniyorum,devlet tu kaka
    Bence daha,fazla,konuşma dostum sen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shadowgeist -- 18 Ekim 2016; 20:19:15 >
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.