Şimdi Ara

Maaşımızın 25-30 katı fiyatlarıyla araba alan tek ülkeyiz sanırım.. (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
406
Cevap
3
Favori
10.298
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
130 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Almanya: volkswagen, porsche audi bmw mercedes in yani sira baska sektorlerdede dunyaya ithalat yapan markalari var surekli bi para akisi var ulkeye
    Fransa: renault citroen peugeot gibi uc tane firmasi var ayrica paris modasi ve oarfumleri var. Gene ulkeye nakit akisi saglaniyor. Ayrica 1800-1900 lu yillardaki malum somuruleri.
    İtalya: ferrari lamborghini ducati alfa romea fiat gibi markalari milano modasi var ulkeye gene bi nakit akisi soz konusu.
    İngiltere: jaguar rollc royce land rover bentley gibi premium markalari var ayriyetten dunyayi somurduler ve shell gibi bi markalari var nakit akisi kesilmiyor.
    Abd: hic yoksa 10 tane markasi var ayriyetten tesla apple (tam bilmiyorum microsoft ve googleda onlarda sanirim) ve bi cokvteknoloji bilisim markalari. Ayrica ulkenin bazi yerlerinde peteol var alaskadada gaz yada oetrol var diye biliyorum. Ayrica dunyayi sonuruyor kardesi ingiltere ile ve arkalarinda itrail gibi bi finansman. Hos itrail destegini yavas yavas cekiyor orasi ayri bi konu.
    İtrail: para zaten onlarda onlari soylemeye gerek yok.
    İsvicre: dunyanin parasi orda toplaniyor.
    Guney kore: kia hyundai ssangyoung samsung lg gibi markalari mevcut para akisi gene var
    Japonya: hobda toyota mazda suzuki nissan. Ayriyetten ilerlemis bi teknolojiye sahipler sony toshiba mitsubishi gibi markalari var. Gebe ulkeye bi nakit girisi soz konusu.

Gelelim biricik ulkem Türkiye'me.

Dunyaya mâl olmus kac tane markan var? Kac tane otomobil firmsn var? Kac tane teknoloji bilisim markan var? Yillardir ulkemizi kendi kendine yetebilecek zenginlikte olarak ogrettiler bize okullarda verimli topraklarimiz var ama bakin kurban bayraminda hayvan ithal ediyoruz kasapta satilan etler ithal akaryakit ithal otomobil zaten hak getire.

Hic degilse yurtdisina bagimliligimiz adgari seviyeye cekebilsek iyi olacak. Ornek olarak hayvan ithalatini biraksak halkimiz verilen desteklerle hayvancilik isine girse. Buyuk sehirin tasi topragi altin hikayesini birakip aslina topragina donse. Verimli topraklarimiz isletilse hem ulke icine bol miktarda urun dagitilsa hemde ihracatimiz artsa iyi olmaz mi. Bizde oyle ki fibdigin membaagi uljemizde kilosu almis basini gitmis.

Simdi herkes iktidar agziyla konustugumu soyleyecek ama 2008 dolar 1.80 euro 2.10 seviyelerindeydi. Mercedes c serileri 45bin euroydu yani 90 binlira gibi bi rakamdi. Ne oldu sobrasinda peki?

2013 gezi olaylari. Dolar eurovyukselise gecti devlet milyardolarlik zararlara ugradi. Sobrasinda ne oldu? 17-25 aralik olaylari sen yolsuzluk de ben darbe girisimi diyim oda piyasayi etkiledi. Sonrasinda 15 temmuz askeri darbe girisimi. Sureklinuljeds birsey oluyor farkindamisin. Ayriyetten yapilan hizmetler yok degil. Hadi yollar kopruler ozel sektorde onu gecelim yap islet devret modeli var. Acilan devlet hastaneleri acilan okullar ilaclarin fiyatlari okul ogrencilerine kitabi gectim tabletler veriliyor artik. Akilli tahtalar bilmem neler var. Doguda hakkarinin bi koyunde hamile kadin paletli ambulanslarla hastaneye gituruluyor. Ambulans helikopterler var. Bazilariniz diyor ki erzurumlu adam 3.kopruye istanbuldaki adam mardindeki havaalaniyla niye ovunuyor? Kardesim bu ulje benim yasadigim ilden ibaret degilki?

Her akaryakit zamminda sanki zammi devlet yapiyormus gibi elestiriyorsunuz. Akaryakit fiyati artiyor satin aldigin oaranin degeri artiyor zam o yuzden geliyor. Sivrizekanin biride sarayin ihtiyaclari var diyor.

Sen hicbirsey uretne azicik asim kaygisiz basim modunda ol. Yuzyil boyunca uretim yapan ticaret yapan ulkeyle kendini bir tut. Forumu belli basli kisiler okuyup takip ediyor. Heryerde deme bunlari zeka testi isterler zekandan suphe ederler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: 200ugececekaga

Almanya: volkswagen, porsche audi bmw mercedes in yani sira baska sektorlerdede dunyaya ithalat yapan markalari var surekli bi para akisi var ulkeye
    Fransa: renault citroen peugeot gibi uc tane firmasi var ayrica paris modasi ve oarfumleri var. Gene ulkeye nakit akisi saglaniyor. Ayrica 1800-1900 lu yillardaki malum somuruleri.
    İtalya: ferrari lamborghini ducati alfa romea fiat gibi markalari milano modasi var ulkeye gene bi nakit akisi soz konusu.
    İngiltere: jaguar rollc royce land rover bentley gibi premium markalari var ayriyetten dunyayi somurduler ve shell gibi bi markalari var nakit akisi kesilmiyor.
    Abd: hic yoksa 10 tane markasi var ayriyetten tesla apple (tam bilmiyorum microsoft ve googleda onlarda sanirim) ve bi cokvteknoloji bilisim markalari. Ayrica ulkenin bazi yerlerinde peteol var alaskadada gaz yada oetrol var diye biliyorum. Ayrica dunyayi sonuruyor kardesi ingiltere ile ve arkalarinda itrail gibi bi finansman. Hos itrail destegini yavas yavas cekiyor orasi ayri bi konu.
    Guney kore: kia hyundai ssangyoung samsung lg gibi markalari mevcut para akisi gene var
    Japonya: hobda toyota mazda suzuki nissan. Ayriyetten ilerlemis bi teknolojiye sahipler sony toshiba mitsubishi gibi markalari var. Gebe ulkeye bi nakit girisi soz konusu.

Dunyaya mâl olmus kac tane markan var? Kac tane otomobil firmsn var? Kac tane teknoloji bilisim markan var? Yillardir ulkemizi kendi kendine yetebilecek zenginlikte olarak ogrettiler bize okullarda verimli topraklarimiz var ama bakin kurban bayraminda hayvan ithal ediyoruz kasapta satilan etler ithal akaryakit ithal otomobil zaten hak getire.

Hic degilse yurtdisina bagimliligimiz adgari seviyeye cekebilsek iyi olacak. Ornek olarak hayvan ithalatini biraksak halkimiz verilen desteklerle hayvancilik isine girse. Buyuk sehirin tasi topragi altin hikayesini birakip aslina topragina donse. Verimli topraklarimiz isletilse hem ulke icine bol miktarda urun dagitilsa hemde ihracatimiz artsa iyi olmaz mi. Bizde oyle ki fibdigin membaagi uljemizde kilosu almis basini gitmis.

Simdi herkes iktidar agziyla konustugumu soyleyecek ama 2008 dolar 1.80 euro 2.10 seviyelerindeydi. Mercedes c serileri 45bin euroydu yani 90 binlira gibi bi rakamdi. Ne oldu sobrasinda peki?

2013 gezi olaylari. Dolar eurovyukselise gecti devlet milyardolarlik zararlara ugradi. Sobrasinda ne oldu? 17-25 aralik olaylari sen yolsuzluk de ben darbe girisimi diyim oda piyasayi etkiledi. Sonrasinda 15 temmuz askeri darbe girisimi. Sureklinuljeds birsey oluyor farkindamisin. Ayriyetten yapilan hizmetler yok degil. Hadi yollar kopruler ozel sektorde onu gecelim yap islet devret modeli var. Acilan devlet hastaneleri acilan okullar ilaclarin fiyatlari okul ogrencilerine kitabi gectim tabletler veriliyor artik. Akilli tahtalar bilmem neler var. Doguda hakkarinin bi koyunde hamile kadin paletli ambulanslarla hastaneye gituruluyor. Ambulans helikopterler var. Bazilariniz diyor ki erzurumlu adam 3.kopruye istanbuldaki adam mardindeki havaalaniyla niye ovunuyor? Kardesim bu ulje benim yasadigim ilden ibaret degilki?

Her akaryakit zamminda sanki zammi devlet yapiyormus gibi elestiriyorsunuz. Akaryakit fiyati artiyor satin aldigin oaranin degeri artiyor zam o yuzden geliyor. Sivrizekanin biride sarayin ihtiyaclari var diyor.

Sen hicbirsey uretne azicik asim kaygisiz basim modunda ol. Yuzyil boyunca uretim yapan ticaret yapan ulkeyle kendini bir tut. Forumu belli basli kisiler okuyup takip ediyor. Heryerde deme bunlari zeka testi isterler zekandan suphe ederler.

tabi canım zaten butun olayları başkası yaptı... iktidarının hiç suçu yok.

onlara dokunmak ibadet zaten... daha da çok tapın ...

onların sözü kutsal zaten... ne diyorlarsa inanın... ( ama dikkat edin 2-3 ayda bir 180 derece dönüyor...)

o savvundugun akaryakıtın varil fiyatını hiç takip ettin mi hayatında... nerden nereye düştügünü gördün mü? peki bu ülkede fiyatlar düştü? nerden haberin olacak...

en sonunda da sen birşey üretme de... peki 2002 den beri bu ülkeye ne fabrikası kurdu bu iktidar...

dur ben söylüyeyim.
    bilmem ne AVM,
    Bilmem ne rezidans,
    Bilmem ne yaşam alanı,
    vs... fark ettin mi sadece inşaat ... amele işleri...

ha unutmadan ... her yerde söyleme bunları da ZEKANDAN ŞÜPHE ETMESİNLER....

• Code140 kullanıcısına yanıt
    Vietnamlilara git. Onlar 4 dolara kesiyor

• quote:

Orijinalden alıntı: fortune1905

quote:

Orijinalden alıntı: 200ugececekaga

Almanya: volkswagen, porsche audi bmw mercedes in yani sira baska sektorlerdede dunyaya ithalat yapan markalari var surekli bi para akisi var ulkeye

tabi canım zaten butun olayları başkası yaptı... iktidarının hiç suçu yok.

onlara dokunmak ibadet zaten... daha da çok tapın ...

onların sözü kutsal zaten... ne diyorlarsa inanın... ( ama dikkat edin 2-3 ayda bir 180 derece dönüyor...)

o savvundugun akaryakıtın varil fiyatını hiç takip ettin mi hayatında... nerden nereye düştügünü gördün mü? peki bu ülkede fiyatlar düştü? nerden haberin olacak...

en sonunda da sen birşey üretme de... peki 2002 den beri bu ülkeye ne fabrikası kurdu bu iktidar...

dur ben söylüyeyim.
    bilmem ne AVM,
    Bilmem ne rezidans,
    Bilmem ne yaşam alanı,
    vs... fark ettin mi sadece inşaat ... amele işleri...

ha unutmadan ... her yerde söyleme bunları da ZEKANDAN ŞÜPHE ETMESİNLER....

Sevgili zeka küpü,

Ben hicbir partiye yada bir sahsiyete tapmiyorum tapmamda. Tapan varsa oda onlarin problemi.

Fabrikayi devlet degil ozel sektor girisimci acar tipki rezidans ve avmleri actiklari gibi.

Daha bi hafta once tvde haberlerde devletin fabrika kurulmadi icin tesvigine denk geldim. Oyle bi burcem ve gucum olmadigi icin pekte alakadar olmadim haberle.

Petrol fiyatlarini herkes gibi bende takip ettim 120 dolar seviyelerinden 50 dolar seviyelerine dustu. Bundan tahmini 20gun yada 1 ay evvel yapilan otv zammini tartisalim. Hatta tartismaya gerek bile yok yanlis bir hamleydi. Ama haricinde doviz ve petrol fiyatlarindaki oynamalarda olan zamlar yada indirimler devleti baglamaz. Devlet aldigi vergiye bakar.

Suanda en kotu svm nin sagladigi istihdamdan haberin var mi scaba?

Ve bu cografyada dillere peleseng olmus dis gucleri hicbir zaman goz ardi edemeyiz. 1800 lu yillardan beri bu topraklarda buyuk hesaplari var.

Ortadogudaki petrol yataklari istailin arzi mevud davasi. Bu topraklarda oyunlar isguzarlik hicbir zaman bitmez. Bakiniz teror olaylari sonrasinda devlet uzerindeki oyun Turkiye ortadoguda soz soyleneye fikir ve ideallerini soylemeye baslayinca artti. Zaten 2002 de ulkenin ekonomik bi krizi vardi ve basina sarilacak baska bi derde gerekte yoktu. Cumhurbaskani her irtamda soyluyor dunya besten buyuktur diyor. Kalkip daha once lozani ortaya surdu. Yunanistan basbakini bu konuyu konusmak iki ulje cikarlarini aradaki dostlugu bozar cinsinden aciklama yapti. Ortadogudaki askeri operasyonlara Turkiyenin girnesini istemiyorlar orada askeri gucunun olmadini istemiyorlar. Neden scaba?

Konu cok baska yerkere sapti. Burdaki insanlarin tek derdi benzin ve araba fiyatlari ekmekten aştsn once geliyor. Ama dunyada ne olup bitiyor kimsenin umrunda degil.

Bu forumda cok nadir siyasi tartismaya giriyorum. Aslinda daha da girneyecegim. Bu forunda uljecrefahi satin alinan arabayla olculuyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: superegoid

quote:

Orijinalden alıntı: Closer

Türkiye dışındaki her ülke almanya gibi zaten..

Bundan 15-20 yıl öncesine kadar borç batağındaydık hatırlatmak isterim.

O borçlu yılları mumla arıyorum biliyor musun.

Huzur kelimesinin anlamını biliyor musun.

Huzur?

Tam 2002 den beri o kelimenin anlamını unuttuk biz.

-onlaaaaaaarrrrr

Ve

-evde zorla tutulanlar

Olarak iki kesimiz artık bu ülkede.

Onun dışında,

Doğduğum günden beri bu ülkenin sınırları aynı komşuları aynı..

Ben hiç görmedim böyle bi durum.

Ben hiç görmedim ülkemde 4 milyon yabancı insan.

Ben hiç görmedim ülkemin mahallelerinin canlı bomba yetiştirme kamplarına döndüğünü.

Ben hiç görmedim hayatın bu kadar zorlaştığını. Yaşamanın bu kadar zorlaştığını.

Ben hiç görmedim böyle baskıyı böyle bastırılmayı.

Ben bu ülkeyi bu kadar mutsuz hiç görmedim.

Yemişim borcunu.

Bir de sana tavsiye. Google diye bir yer var. Bi sor bakalım imf dışında türkiyenin borcu ne kadar.

80 senede ne kadar borç alınmış. 2002 den beri ne kadar borçlanılmış. Bonus olarak da devletin her kuruluşu satılmasına rağmen.

O yillari ariyormus,millet yiyecek ekmek bulamiyordu be.ecevit amcaniz memleketin dibine dinamit dosedi 22tane bankamiz 15bin esnafimiz batti.kemal dervisiniz cikip kimseye pAra vermeyin imfye anlatamam dedi yahu.
    Batililarin karsisinda,usak konumuna dustuk.
    E tabi usaklik isinize gelir sizin,sifir alacaaam dizel otomatik alacaaam ikinci ele binmeeem,aga oldunuz artik
    Yahu utanın be,sıkılın biraz.sen degil misin burda eskici fakir bilmemne diye bilincli tuketicileri aşağılayan?
    A dogru,oZamanlar 90bine megane onerip ifsa edilince fakir bit pazari eskici diye saydiramiyordun millete
    Hadi dogru plazaya,golf seni bekliyor.110 bine sifir km,ilk sen binecen hem.
    Devleti zengin ediyorsun ama dert etme,arkaya che guevara yapıştırsin,ikinci eli artiyo diyolla
    Sistemi elestirmek benim hakkim çünkü sisteme uymayan benim,burjuva takimi siz kim oluyorsunuz? Sistemin adamlari devrimci gorunumlu vahsi kapitalistler aga zihniyetliler konustuklari sürece ifsaya devam

https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=112734634&p=16&anchorToGo=121133488#121133488

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shadowgeist -- 18 Ekim 2016; 6:10:16 >

• Sonuna kadar hak ediyorsunuz. Turkiye kuran sallayanlarin pesinde gittigi surece daha da beterleriyle karsilasacaksiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Lord Sparhawk

quote:

Orijinalden alıntı: sarı arıza lambası

quote:

Orijinalden alıntı: met.nar

Nasıl çok abartiyorlar bana bir anlatır mısın? Ben Almanya'da çalışan bir mühendisim ve 3 maasimla 2.el (1 yaşını doldurmamış) golf, astra vb. alabiliyorum. Aynı şartlarda araba almayı istemenin nesi bu kadar kötü anlayamadım?

Her şey araba değil. Hayatın tadını çıkarın. Başlarım arabaya da daha birinede. A dan B ye sorunsuz ulaştığım zaman benim iş tamamdır.

İşte o sizin hayat anlayışınız. Demek ki insanlar abartmıyor, size abartı geliyor. Çünkü siz farklı düşünüyorsunuz. Bu kadar basit. Herkesi kendiniz gibi düşünmesini bekleyemez, kendiniz gibi düşünmediği için yargılamazsınız. Sıkıntı belki onlarda, belki sizde. Buna karar verecek üstün bir otorite olmadığınıza göre insanların ilgilendikleri alanlarda ulaşmak istedikleri şeylere bakıp abartıyorsunuz demeniz de saçma kalıyor.

Peki hiç aklınıza sizin abartmayı saçma bulmanız aslında sizin de farklı düşünmenizden kaynaklandığı geldi mi ? Sanırım siz bir otoritesiniz ki kimin saçmaladığına kimin saçmalamadığına karar veriyorsunuz. Yoksa yanlış mı anladım sizi ?

• Kafaniza kadar balcigin icine batmissiniz... Azicik cikaricak olsaniz yukaridan tekrar batiriyorlar.. Ne var a dan b ye gidebiliyorsam ok diyorlar. Nasil bir mantik? A dan b yede o otobuslere metrobuslere balik istifi gibi biniyorsun zaten. Sizi bu ezik hayata o kadar alistirmislar ki yasamanin nasil oldugunu bilmiyorsunuz.. Yasamak size gore sanki karninizi doyurup uremekten ibaret.. Yazik...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • bana ne abi, ben 150 bini lirayı veririm haylayn 1.6 cc 120 beygir desege tidiay passata.
    etraftakiler şuna bak ne güzel arabaya biniyo desin.

bu kafa değişmediği müddetçe güzel ülkem lafta büyür de büyür.
    ekonomi gelişir de gelişir.
    ama bizim değil, diğer ülkelerin...
  • Ephésus kullanıcısına yanıt
    Kendinizi kandirin ama bizi kandirmayin lutfen. Oncelikle hangi refah seviyesi yuksek ulkede luks otomobilleri goremeyiz soyleyin?
    Vw ile krsilstirma yapmaniz Turkiye icin handikap olmus, malum bizde vw araclari ceyrek altin gibi.
    Adam 600 dolara almis olabilir, internetten 2. El fiyatlarina bakin bi ama isterseniz.4 bin $ civarinda. Yani 0 'inin yaklasik 5 te 1ine satiliyor. Bizde ise malum sitede 30 bin degil 20 binden basliyor. Aracin 0 i 80 bin civari oldugunu dusunursek oran 4 te 1 oluyor.
    Hukumeti sevebilirsiniz ama basit bir gercegi kabul edin bari. ULKEMIZDE ARACLAR ASIRI PAHALI.Bunun sebebide hukumetin yuruttugu vergi politikalari. Bu kadar basit. Vergiyi gidip serbest piyasadan almak yerine kolay ve kesin yol olan sigara, icki, benzin ve araclardan topluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zerathull -- 18 Ekim 2016; 9:44:30 >
  • Okumaniz mi yok? Adam sikinti belki onlarda belki bizde demis zaten. Farkli dusunen bende olabilirim demis. Okudugunuzu anlayin sonra yorum yapin.

• Hukumet seviciler konuyu doldurmus, klasik. Arkadas sizin sorununuz yoksa girmeyin konuyada sapir sacma yorumlarinizdan usandik.

• quote:

Orijinalden alıntı: shadowgeist

quote:

Orijinalden alıntı: superegoid

quote:

O borçlu yılları mumla arıyorum biliyor musun.

Huzur kelimesinin anlamını biliyor musun.

Huzur?

Tam 2002 den beri o kelimenin anlamını unuttuk biz.

-onlaaaaaaarrrrr

Ve

-evde zorla tutulanlar

Olarak iki kesimiz artık bu ülkede.

Onun dışında,

Doğduğum günden beri bu ülkenin sınırları aynı komşuları aynı..

Ben hiç görmedim böyle bi durum.

Ben hiç görmedim ülkemde 4 milyon yabancı insan.

Ben hiç görmedim ülkemin mahallelerinin canlı bomba yetiştirme kamplarına döndüğünü.

Ben hiç görmedim hayatın bu kadar zorlaştığını. Yaşamanın bu kadar zorlaştığını.

Ben hiç görmedim böyle baskıyı böyle bastırılmayı.

Ben bu ülkeyi bu kadar mutsuz hiç görmedim.

Yemişim borcunu.

Bir de sana tavsiye. Google diye bir yer var. Bi sor bakalım imf dışında türkiyenin borcu ne kadar.

80 senede ne kadar borç alınmış. 2002 den beri ne kadar borçlanılmış. Bonus olarak da devletin her kuruluşu satılmasına rağmen.

O yillari ariyormus,millet yiyecek ekmek bulamiyordu be.ecevit amcaniz memleketin dibine dinamit dosedi 22tane bankamiz 15bin esnafimiz batti.kemal dervisiniz cikip kimseye pAra vermeyin imfye anlatamam dedi yahu.
    Batililarin karsisinda,usak konumuna dustuk.
    E tabi usaklik isinize gelir sizin,sifir alacaaam dizel otomatik alacaaam ikinci ele binmeeem,aga oldunuz artik
    Yahu utanın be,sıkılın biraz.sen degil misin burda eskici fakir bilmemne diye bilincli tuketicileri aşağılayan?
    A dogru,oZamanlar 90bine megane onerip ifsa edilince fakir bit pazari eskici diye saydiramiyordun millete
    Hadi dogru plazaya,golf seni bekliyor.110 bine sifir km,ilk sen binecen hem.
    Devleti zengin ediyorsun ama dert etme,arkaya che guevara yapıştırsin,ikinci eli artiyo diyolla
    Sistemi elestirmek benim hakkim çünkü sisteme uymayan benim,burjuva takimi siz kim oluyorsunuz? Sistemin adamlari devrimci gorunumlu vahsi kapitalistler aga zihniyetliler konustuklari sürece ifsaya devam

https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=112734634&p=16&anchorToGo=121133488#121133488

Sabahın 6 sında beni mi takip ediyon la. İyi afferin bak bi şeyler kaparsın. Geliştirirsin belki kendini. Çok da zorlama kayış kopmasın.

Ha bi de Türk cumhuriyet tarihinin gördüğü en büyük halkçı ve sosyalist lider olan ecevit e laf edip emperyalizmle mücadele ettiğini söylemiyor musun. Anca senin zekandaki bi adama yakışır bu.

Kriz olmuş. Millet yiyecek ekmeğe muhtaç olmuş. Bak öğren, şu anda ecevit zamanındakinden iki kat fazla devalüasyon oldu. Dolar o döneme göre 2 kat fazla arttı.

Ama hiçbir yerde kriz lafı bile edilemiyor. Niye? Çok ileri demokrasi olduğumuz için. Krizi bırak şehit haberi yapılamıyor. Niye? Senin oy verdiğin adamların ortadoğu tipi demokrasi anlayışları ve kendi medyaları yüzünden.

Ecevite küfür etmek de alay etmek de serbestti. Adam her şeyi saygıyla karşılardı yazık. Bu millete ve senin gibilere 150 gömlek fazla bir zerafet ve demokratlığa sahipti de ondan.

Şimdi bankalar batmıyor. Çünkü kemal derviş in kurduğu bddk ve ekonomik altyapı yüzünden. Seninkiler ne anlar bu işlerden.

Bırak bu işleri sen olur mu.

Seni aşan konular bunlar. Sen emperyalizme mücadele etmek için millete 2nci el araba almayı öğütle.

Hani bari desen "emperyalizmin ürettiği, sermayenin ürettiği ürünleri almayın" o bir yere kadar tamam ama adam çıkıyor sıfır mercedes değil 2 nci el mercedes alın diyor. Sıfır alanlara hakaret ediyor, gidip o hakaret ettiği adamın kullandığı mercedes in 2nci elini alın diye tavsiye veriyor.

Ecevit e laf edip şimdilere bi şey diyemeyen adamın zekasından ne olur. Bu kadar işte.

Daha seni meşhur etmem. Kendi kapasitendeki adamlarla takıl.

2nci el al. Kapitalizmle savaş. Ama sıfır arabalara arabanın kendi kadar vergi koyanlara laf etme, koşa koşa oy da ver. Utanmadan bi de burda millete akıl ver. Hayatınız takiyye..

• Konuyu açan arkadaşa cevaben:Üretemeyen bir ülkeyiz,teknoloji çok gelişmiş değil.Tl deger kaybediyor.dolar almis basini gitmiş. Fakirlesiyoruz...normal yani

• İnsanların kafasını değiştirmeden hiç birşey yapamazsınız.

• blackzeros B kullanıcısına yanıt

• quote:

Orijinalden alıntı: D.Baran

Haklısınız yazdıklarınızın aksini iddia etmedim zaten.Demek istediğim oranın gelirini oranın şartlarına,buranınkini buradaki şartlara göre değerlendirmek gerekiyor.Ayrıca asıl tartışma konusu olan araç fiyatı-gelir orantısını da son derece adaletsiz (bu kelime bile aslında tam karşılamıyor rezil durumu) vergilendirmeye bağladım.Ama durumu tabiki tam bilemiyorum,belki buna ithal eden şirket yada satıcısı kimse,bindirilen aşırı kar payını da eklemek gerek.

Öyle tabi bakınız geçen sene a4 2 litre dizel ile bugün ki 1.4 tsi fiyatların da idi tam olarak olmasa bile çok yakındı onun dışında 1.6 araçlar 2 litre fiyatına satılmaya başlandı fahiş şekilde kar ediyor bayi

• Sadece iki ülkedeki araç fiyatı / maaş oranını kıyaslamaktan öteye gidip üretim kapasitesi, siyasi gücü, eğitim düzeyi, teknolojisi, kültürü, şehirleri, sokakların temizliği vb. şeyleri kıyaslamaya başlar ve neden sorusunu sorarsak belki düzelme başlayabilir. Bahsettiğimiz ülke DÜNYA' nın en çok satan otomobil grubuna sahip, otomobil endüstrisindeki neredeyse tüm premium markalara sahip bu adamlar mı pahalı kullansın yoksa daha kendine ait bir otomobil markasına sahip olmayan bizler mi ? Başta dediğim gibi düşünmemiz gereken şeyler daha başka.
  • quote:

şimdi borçsuz muyuz?
    15-20 yıl önce borç ne kadardı şimdi ne kadar haberin var mı senin?
    bilmemek değil öğretmemek ayıp oku biraz öğren

DIŞ BORÇLARIN TUTARI

2002’de 130 milyar dolar olan dış borçlar, 2012’in sonu itibariyle 337 milyar doları buldu.
    yazan kim: şükrü kızılot
    http://www.hurriyet.com.tr/imf-borcu-odendi-peki-diger-borclar-ne-durumda-23284950

Türkiye Brüt Dış Borç Stoku, 2015 yılının ikinci çeyrek dönemi sonu itibarıyla 405,2 milyar dolar oldu.
    http://finans.mynet.com/haber/detay/ekonomi/dis-borc-405-milyar-dolari-gecti/103464/

• quote:

Orijinalden alıntı: 22tupac

quote:

şimdi borçsuz muyuz?
    15-20 yıl önce borç ne kadardı şimdi ne kadar haberin var mı senin?
    bilmemek değil öğretmemek ayıp oku biraz öğren

DIŞ BORÇLARIN TUTARI

2002’de 130 milyar dolar olan dış borçlar, 2012’in sonu itibariyle 337 milyar doları buldu.
    yazan kim: şükrü kızılot
    http://www.hurriyet.com.tr/imf-borcu-odendi-peki-diger-borclar-ne-durumda-23284950

Türkiye Brüt Dış Borç Stoku, 2015 yılının ikinci çeyrek dönemi sonu itibarıyla 405,2 milyar dolar oldu.
    http://finans.mynet.com/haber/detay/ekonomi/dis-borc-405-milyar-dolari-gecti/103464/

Bunu belirticektim aslında da hadi sorsunlar dedim.

Abd nin dış borcuna bi bakar mısın.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.