Yol Kenarı Denetim İstasyonları Hakkında Merak Ettikleriniz. (Tüm Sürüm)
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Diğer Motorlu Araçlar Genel
Mesaj
SiyahBeyazÇubuklu => Yol Kenarı Denetim İstasyonları Hakkında Merak Ettikleriniz. (15.2.2019 20:46:50)
Azami ağırlığı 3500 kg olan kamyonetler 4131.5 kg' a kadar tonaj cezası yemezler, tabi yükleme noktasından ucu ucuna yükleme yaparsan denetim istasyonu kantarında artı eksi oynama payı olduğu için ceza yeme olasılığın yüksektir. Ayrıca şu 3500 kg'lık araçlar kantara girmeyecekler vb. şehir efsanelerine aldanmayın. Kanunun 65/1-b maddesi açık, denetime tabi araçlar belli. Denetim İstasyonlarının bir çoğu trafik yoğunluğu olan yerlerde ve araçları denetime almaya pek müsait alanlar da değil, görevliler işaret edip denetime davet ettiyse mutlaka istasyonlara girin. Şüphelendiğimiz araçları davet edip denetime alıyoruz. Trafik yoğunluğu, personel yokluğu, sistem problemleri vb. sebeblerle bazen denetime alamadığımız araçlar oluyor, bu durum 3500 lük araçların denetimden muaf oldukları anlamına gelmiyor. (Merak eden kanunun 65/1-b maddesine bakar)

merduran => Yol Kenarı Denetim İstasyonları Hakkında Merak Ettikleriniz. (20.2.2019 12:55:05)
Sn unforgiven_41 iyi günler.
bu aralar mercedes vito-viano model araç bakıyorum.
Birçok araç var ama iç yapısı bir aracın hoşuma gitti.
Size sorum şu olacak;

Vito-viano model aracı kendi adıma alıp aile içi kullanım düşünüyorum. Aracın ruhsat tipi kamyonet geçenleri var, bunlar uzun yolda kantara girmesi gibi bir durum oluyor mu?

Yardımcı olursan sevinirim.

yasarzenginkonya => Yol Kenarı Denetim İstasyonları Hakkında Merak Ettikleriniz. (20.2.2019 13:30:48)
merhaba transporter panelvan bi araç almayı düşünüyorum. vergi mükellefi değilim ticari amaçla yük veya başka bişey taşımayacağım. tamamen hususi ailemle bağ bahçeye giderken kullanacağım. şimdi ben bu aracı alırsam k belgesi alma zorunluluğum varmı birde uzun yola gittiğim zaman kantara girme zorunluluğum varmı?

42YSF42 => Yol Kenarı Denetim İstasyonları Hakkında Merak Ettikleriniz. (29.5.2019 14:58:34)
Selamun Aleyküm . Bizim başımıza şöyle bir sıkıntı geldi ; yükü doldurduğumuz ve boşaltığımız kantara göre fazla tonaj olmamasına rağmen yol kenarı denetim merkezinde fazla olduğundan dolayı ceza yedik ve aynı anda birkaç kişinin daha başına geldi. Bu sıkıntının denetim merkezi kantarından kaynaklandığını düşünüyoruz nasıl bi yol izlemeliyim.

SiyahBeyazÇubuklu => Yol Kenarı Denetim İstasyonları Hakkında Merak Ettikleriniz. (30.5.2019 18:50:23)
Aracınızın azami yüklü ağırlığı ruhsatta kaç ton? Yükleme yerinden kaç ton ile yola çıktınız? Size tanınan % 3,75 + 500 kg tolerans bu kadar doldurun ceza yemezsiniz anlamına gelmez. Siz tam olarak ruhsatta yazan azami yüklü ağırlığınız kadar yükleme yaptığınıza eminseniz, belgelerle birlikte itiraz edebilirsiniz, mahkemeye gidebilirsiniz. Sizin dediğiniz gibi tonajım yoktu, kantar yanlış tartıyor durumu olduğuna ihtimal vermiyorum.

cem73 => Yol Kenarı Denetim İstasyonları Hakkında Merak Ettikleriniz. (30.5.2019 23:06:28)
Üstadım genelde açık olmayan İzmir istanbul yolundaki Balıkesir kantarı açıkmış ogün ben geçerken geç farkettim şirketin diğer aracı arkadan geliyordu ona sordum açıktı dedi. İnşallah gelmez ama gelip gelmemesini nasıl sorgulayabiliriz güncel ceza tutarı nedi şu an.

SiyahBeyazÇubuklu => Yol Kenarı Denetim İstasyonları Hakkında Merak Ettikleriniz. (31.5.2019 03:07:15)
Genelde açık olmayan ne demek anlamadım, bayram tatilleri hariç biz hep açığız, arıza bakım vb. geçici bir sorun vardır, Karayolları Denetim İstasyonu varsa bir yerde, hep açıktır. :) Görevli ikaz ettiyse ve denetime girmediyseniz muhtemelen ceza gelir. Tabi dediğim gibi bakım onarım resmi tatillerde kapalı olma gibi durumlarda ceza gelmez. Çok merak ediyorsanız plakanızı özelden mesaj atın bilgi veririm, çok da önemli değil diyorsanız 15 gün içinde güncel adresinize tebliğ gelir, adreste bulamazlarsa trafik cezam var mı diye sorgulatın sistemden öğrenirsiniz.

kullar => Yol Kenarı Denetim İstasyonları Hakkında Merak Ettikleriniz. (20.6.2019 16:47:43)
bi sorum olacaktı kafama takılan 2 kanepe 2 koltuk vardı arkadaşımın taşıdık kayseride kantar vardı çevirmediler yerlerinde de yoklardı zaten ama biz kantar girdik yük az zaten yeşil di sanırsam yandı geçtik ama kafama takılan şu bizim k belgemiz var ama aracı alalı 2 ay geçti ticaret odasına bugün işlettik kantara girdik ama yetkililer oradadır muhakkak ama görmedik ceza gelir mi bize gelirse n ekadar gelir cevaplarsanız memnun oluruz. tşk ler.

SiyahBeyazÇubuklu => Yol Kenarı Denetim İstasyonları Hakkında Merak Ettikleriniz. (21.6.2019 16:13:37)
Denetim İstasyonları 2017 Ocak ayından itibaren Karayollarına devredildiğinden, Karayolları Denetim İstasyonlarında
K belgesi vb. eksikliğinden veya SRC' den ceza yazılmaz, sadece tonaj ve Taşınması Özel İzine bağlı yükün taşınması için Karayollarından alınması gereken izin belgesi kontrolu yapılır. Muhtemelen de size tonaj cezası gelmemiştir.

dr_zehir => Yol Kenarı Denetim İstasyonları Hakkında Merak Ettikleriniz. (10.7.2019 01:28:45)
Merhaba benimde bir sorum olacaktı açık kasa transit ile kendi kişisel kıyafet kitap ve küçük ev aletleri gibi kolilenmis esyalarimi tasiyacagim tasiyacagim guzergahta yol kenarı denetim istasyonu var açık kasa transit ile denetim istasyonuna girmek zorundamiyim aracın k belgesi ve benim src belgem yok problem yasarmiyim

SiyahBeyazÇubuklu => Yol Kenarı Denetim İstasyonları Hakkında Merak Ettikleriniz. (14.7.2019 17:44:31)
K belgesi ve SRC denetimi Karayolları Denetim İstasyonlarında yapılmıyor, o tür belge kontrolü Ulaştırma Bölge Müdürlüğünün yetkisinde, biz Karayolları Denetim İstasyonlarında sadece tonaj kontrolü yapıyoruz, tonajınınz yoksa Karayolları Denetim İstasyonlarında sorun yaşamazsınız, görevliler denetime davet ettiyse mutlaka Denetim İstasyonuna girin, azami yüklü ağırlığı 3500 kg olan araçlar denetimden muaf diye bir yasa yok.

cengo_19 => Yol Kenarı Denetim İstasyonları Hakkında Merak Ettikleriniz. (21.8.2019 23:47:44)
Hocam ulaştırma bölge müdürlükleri nerelerde var nasıl öğreniriz

SiyahBeyazÇubuklu => Yol Kenarı Denetim İstasyonları Hakkında Merak Ettikleriniz. (3.9.2019 21:28:02)
Hocam ben Karayolcuyum, Ulaştırma 1. Bölge Müdürlüğü Yeşilköy' de, ayrıntıları forumda Ulaştırma çalışanı arkadaşlardan öğrenmeye çalış.

Haliboss => Yol Kenarı Denetim İstasyonları Hakkında Merak Ettikleriniz. (8.9.2019 14:48:39)
Aracım kia bongo. Sadece ev eşyası vardı. Kantara gelirken levhada yönlendirmelere uyunuz yazıyordu. Araç plakam ekranda çıkmadı devam ettim. Aynı yolun dönüşünde yavaş kantar dan yavaş geçeyim dedim. Tam geçerken biri el kol yaptı. Ama geçmiş olduk. Araç şahıs üstüne kayıtlı. Şu an sıkıntı olabilecek durum varmı? Ceza yazıldı mı yazılmadı mı sorgulama şansımız varmı?

bilgehando => Yol Kenarı Denetim İstasyonları Hakkında Merak Ettikleriniz. (18.9.2019 09:08:16)
Merhaba, öncelikle burada bizim gibi konuya kısmen yabancı insanlara yardımcı olduğunuz için teşekkürler.

Ben şöyle bir konuda görüşünüzü rica edeceğim: Şirket üzerine hususi olarak kayıtlı pickupın arka kasası söküldü ve yerine karavan ekipmanı monte edilerek ruhsata ek olarak işletildi. Yani aracı karavan olarak kullanıyoruz. İçerisinde de bu amaçla taşınan kişisel yükler oluyor (sandalye, bisiklet gibi).

Bu araç için K2 belgesi almamız gerekiyor mu?

Kantarlara girmemiz gerekiyor mu?

Yardımınız için tekrar teşekkürler.

mkurtuldu => Yol Kenarı Denetim İstasyonları Hakkında Merak Ettikleriniz. (27.9.2019 21:19:18)
Merhaba,

Benimde bir sorum olacak, bilgisi olan arkadaşlar cevaplarlarsa çok sevinirim.

Yakın zamanda karavan maksatlı kullanacağım bir araç almayı düşünüyorum. Araç Fiat Ducato 17m3 panelvan tipi bir araç.
Araç ruhsatında kamyonet olarak geçiyor ve ruhsatı babamın üzerine olacak. Benim şahıs işletmem var ama babamın herhangi bir ticari faaliyeti yok. Bu durumda kantarlara girmek zorunlu mudur? İllaki aracın ruhsatında "hususi kamyonet" mi yazmalı?

İkincisi aracı karavana çevirdikten sonra kantarlara giriyor mu? Girilmediğinde ceza geliyor mu?

cevaplayan arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum.

mac14 => Yol Kenarı Denetim İstasyonları Hakkında Merak Ettikleriniz. (29.9.2019 21:49:16)
merhaba bugün bir işimiz düştü Şile ye 1,5 ton kalebodur aldık oradan ve pejo kamyonet 3,5 tonluk ve denetleme istasyonu yonetmenliğini bilmediğim için ne giderkek boş araç ne geliriken girmedik girmedik istasyona aracı da emanet aldık eve gelince dank etti ceza mevzusu ne olacak şimdi çok fena fake yaptık galiba , ne beklemeliyim ne yapmalıyım.tşkkler

Sayfa: << < önceki 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 [29]