Şimdi Ara

★ Xiaomi Mi 5 ★ ANA KONU ★ (196. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
37.629
Cevap
301
Favori
1.648.502
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
63 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 194195196197198
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: alisami83

Arkadaslar kusura bakmayin ancak ben hala iddia ediyorum benim sarj aletinde hizli sarj yok ve sizlerin bahsettigi logolar da yok. Kusura bakmayin sizlerinkinin farkli oldugunu bilmiyordum hepsini ayni saniyordum. Foto ekledim benim sarjda 2.0 bile yok.
    Bu mesaja eklenen görseller:

Resimdeki sol alttaki işaret qc3 isareti

Quick charge var diyor yani adaptör

Xiaominin sitesinden kablosuna bakınca 2.1 amper diyor ve qc3 için 3 amper lik kablo gerekli diye biliyorum. Sorun kablolarda olabilir

Adaptör yazmışlar qc3 diye
    Kabloda hiçbir ibare yok ve mi.com dan bakınca sattığı tek kablo 2.1 amper destekliyor ve kutudan çıkanlar aynı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Her iki telefonu kullanmış biri olarak seramik olanının daha sağlam durduğunu söyleyebilirim, bir miktar daha ağır ayrıca seramik olanı. Ama düşürüldüğünde ne olur bilemiyorum, 15 gün kadar kulladım (IMEI- root işleri için bir arkadaş göndermişti). Hız olarak günlük kullanımda Pro (Frekansı daha yüksek model) ile düz versiyonun arsında bir fark göremedim ben, uygulama açılış hızları ve sistem arayüzü aynı şekilde çalışıyor.

Cam kullanıcıları seramik arka kapak alıp değiştirebilirler, şu an piyasada var ama pahalı, bir süre sonra fiyatları düşer muhtemelen..

• Bende de yukarıdaki şarj cihazından var.
    30dk ℅60 şarj oluyor. 1,5 saat 1saat45dk gibi full doluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi magellan74 -- 29 Temmuz 2016; 21:23:41 >
  • alimmm78 kullanıcısına yanıt
    hızlı şarj konusuyla daha önce bişeyler söylemiştim konu tekrar gündeme gelince yine bişeyler yazmak istedim telefonun hızlı şarj olması için 18 wattlık güce ihiyaç var bunu adaptöre bakınca anlayabiliyoruz (12Vx1.5A=18W, 9Vx2A=18W, 5Vx2.5A=12.5W)
    ve google mühendisleri hızlı şarj konusuyla ilgili şöyle bir açıklaması var telefonlardaki usb soketleri 5 voltun üzerini desteklemiyor destelemediği için 12volt yada 9 volt ile telefon şarj olmuyo son seçenek olan 5 volt ile şarj oluyor diyor. ben bunu açıkça play storeden indirdiğim ampere programıylada yaklaşık 4-5 volt ile şarj olduğunu gördüm. yani bu google mühendislerinin söylediklerini doğruluyor.
    gel gelelim bizim Mi5 in şarj olmasına
    mi5 usb soketi 12 ve 9 voltu desteklemeyip 5 voltla şarj olduğu için adaptörde yazdığı gibi 5Vx2.5A=12.5W ile şarj oluyo yani 18W ile şarj olmuyor buda yavaş şarj olmasına sebep oluyo 18W şarj olması için oradaki 2.5A lık değer yerine 3.6A yazması gerekirdi

• quote:

Orijinalden alıntı: zafermtl

hızlı şarj konusuyla daha önce bişeyler söylemiştim konu tekrar gündeme gelince yine bişeyler yazmak istedim telefonun hızlı şarj olması için 18 wattlık güce ihiyaç var bunu adaptöre bakınca anlayabiliyoruz (12Vx1.5A=18W, 9Vx2A=18W, 5Vx2.5A=12.5W)
    ve google mühendisleri hızlı şarj konusuyla ilgili şöyle bir açıklaması var telefonlardaki usb soketleri 5 voltun üzerini desteklemiyor destelemediği için 12volt yada 9 volt ile telefon şarj olmuyo son seçenek olan 5 volt ile şarj oluyor diyor. ben bunu açıkça play storeden indirdiğim ampere programıylada yaklaşık 4-5 volt ile şarj olduğunu gördüm. yani bu google mühendislerinin söylediklerini doğruluyor.
    gel gelelim bizim Mi5 in şarj olmasına
    mi5 usb soketi 12 ve 9 voltu desteklemeyip 5 voltla şarj olduğu için adaptörde yazdığı gibi 5Vx2.5A=12.5W ile şarj oluyo yani 18W ile şarj olmuyor buda yavaş şarj olmasına sebep oluyo 18W şarj olması için oradaki 2.5A lık değer yerine 3.6A yazması gerekirdi

Madem 5 v fazlasını desteklemiyor o zaman üreticiler neden 5V tan fazlasını koyuyor. Samsung lg sony xiaomi ????

• morsquirrel M kullanıcısına yanıt
    neden öyle koyduklarını bilemem belkide bir satış politikasıdır. http://shiftdelete.net/usb-type-c-hizli-sarj-icin-riskli-olabilir-70784
    bu ve benzer haberleri başka sitelerdede araştırıp bulabilirsiniz yanlız şunu söyleyim bütün testler google mühendisinin dediğini doğruluyor bunu bizzat kendim test ettim sizde test edebilirsiniz
    QC3 logosu sol altta var hocam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: puhuu

Arkadaşlar xposed installer kullanabilen var mı miui 8'de? Telefonun dili ingilizceyken xposed installer çalışıyor fakat dili Türkçe yaptığımda tüm uygulamalar FC veriyor. Yapabilen arkadaş var mı acaba?

Bir çözümü yok, ben de İngilizce kullanıyorum cihazı.

quote:

Orijinalden alıntı: Rezn0v.dll

İşlemci frekansı derken ? 32 lik dışında frekanslar aynı yanlış biliyorsunuz sanırım

Hocam Pro versiyonlarda frekans yüksek diye biliyorum ben. Sürekli aynı şey söyleniyor ama benim bilgim yanlış o zaman.
  • zafermtl Z kullanıcısına yanıt
    aukey qc3 ün özellikleri

Specifications
    Input: AC 100-240V
    Output: 3.6-6.5V/3A 6.5V-9V/2A 9V-12V/1.5A
    Dimensions: 2.69" x 2.05" x 0.87"
    Weight: 1.8 oz

3a 6.5 volt

bu hızlı şarj için oluyor galiba

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    hocam yazan bilgilere göre xiaomi şarj aletinden daha hızlı şarj ettiği görülüyo matematiksel olarak alıp kullanıp test etmek lazım yanlız bende farlı bir örnek vermek istiyorum oneplus 3 te dash denen şarj sistemi var büyük ihtimal soket 12v ve 9v desteklemediği için 5V x 4A=20W yapan bir adaptör ve o 4 Amperi destekleyen kalın bir kablo kullanılmış
  • Arkadaşlar selamlar , cihazım bugün elime geçti bir sorum olacak bazı yerlerde radyo var yazıyor bazı yerlerde yok.
  • kılıf yok arkadaş.

kılıf da getirin şu telefona
  • Blitzwolf sarj ve kablo kullaniyorum. Ama surekli bu degerde degil. Suan 2000e yakin degerlerde mesela. Orijinal cihazda da benzer degerler aliyordum...
    Bu mesaja eklenen görseller:

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kokesta K kullanıcısına yanıt
    Radyo yok Mi 5'te..
  • dilenji kullanıcısına yanıt
    quick charge 3.0 algoritmalara gore calisiyor mesela telefon acikken sarji dusuk ise cok hizli sarj ediyor sarj yuzde 80-90 lara gelince yavaslatiyor telefonun bildirim isigindan da anlayabilirsiniz yuzde 80-90 da bildirim isigi yesile doner telefon kapaliyken aktif olmaz ama bu telefon acikken ve sarji yuzde 10 lardaysa 3000 i gorursunuz yuzde 90 lar da bakarsaniz dusebilir bu elektirik isinde 2 olay var voltaj ve amper telefon yuzde 90 lara gelince amperimi yoksa voltajimi dusuruyor bilmiyorum takip ederseniz kesinlikle anlasilir bu.amper inde elektirigin akim hizi diye biliyorum yamulmuyorsam :)

ek olarak telefonu kullanirken arka planda calisan uygulama varken de bu orai quick charge 3.0 telefonun guvenligi icin dusurebilir isin ozeti bana sorarsaniz qualcomm un en iyi teknolojisi quick charge serisidir. taa ki telefona infrared destekli gece gorus kamerasi koyana kadar flashin yaninda infrared isigi kamerayla ortak calisiyor bunu lazer gudumlu silah gibi dusunun infrared isaretliyor kamera flas olmadan sanki gunduzmus gibi cekim yapiyor :))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cobbie -- 30 Temmuz 2016; 0:14:18 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Twitat

Arkadaşlar merhaba.Mi5 telefonum pazartesi tarafıma ulaşacak.İlk etapta IMEI atmak veya global rom yüklemek için yapmam gereken nedir.Bu konularla alakalı rehber konu mevcutmudur.İmei atmak için root şart mı?

Yurt dışından birileri mi getiriyor; yoksa internet üzerinden mi aldınız?
  • Arkadaşlar merhaba.
    Telefonu almak istiyorum; fakat hâlâ karar veremedim.

Oyun oynamıyorum. En çok yaptığım şey sosyal medya hesaplarına bakmak ve browser kullanmak. Müzik dinlemiyorum, film izlediğimi de hatırlamıyorum. (Samsung Note 2 kullanıcısıyım)

Mi5 Pro modeli ile Mi5 arasında kaldım. Aralarındaki farkı biliyorum. Seramik olması ve raminin 4 gb olması ve tabii ki 128 gb hafıza olması etkili ama mi5 de yeter gibi geliyor. karar vermedim. önerileriniz nedir? (Samsung Note 2'de hafıza kartıyla beraber toplamda 32 gb hafıza vardı ve yetmediğini hatırlamıyorum.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SlmKbr -- 30 Temmuz 2016; 0:38:24 >
  • felixamor F kullanıcısına yanıt
    Linki varsa atabilir misiniz hocam merak ettim, eğer çok pahalı değilse çok güzel olur çünkü seramik olayı gerçekten kafamı kurcaladı pro alma konusunda.Ama 350 lira fazladan vermek istemiyorum sadece kapak için

• SlmKbr kullanıcısına yanıt
    64luk de 128lik te kullanan birisi olarak söylüyorum gözle görülür hiç bir fark yok. Ayrıca alacaksınız siyah alın çerçeveler belli olmuyor ve çok asil duruyor bence. Forumda satan arkadaşlar var @Zahter hocam satıyor güvenilir ve ilgili, fiyatlarıda gayet ideal ayriyeten yazılım ve imei işlerini de isteğe bağlı hallediyor.
    Note 2 den sonra evrim gibi gelecek bu cihaz size multi tasking yapmak çok keyifli bu cihazda yağ gibi akıyor adeta.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rezn0v.dll -- 30 Temmuz 2016; 2:55:38 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mericx

kılıf yok arkadaş.

kılıf da getirin şu telefona

http://www.gittigidiyor.com/arama/?k=Xiaomi%20mi5%20kılıf

• 
Sayfa: önceki 194195196197198
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.