Şimdi Ara

★ Xiaomi Mi 5 ★ ANA KONU ★ (649. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
37.629
Cevap
301
Favori
1.648.502
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
63 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 647648649650651
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar wifi çekim gücü kötü gibi geldi internet hızı 0 olup duruyor sizde nasıl wifi sorunu var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • emreDZ kullanıcısına yanıt
    N11 turuncu mağaza var daha öncede 2 flex 2 almıştım satıcı saygılı birini iade ettim kamerası tozlu diye hemen kabul ettiler sağlam firma yani ama ben hepsiburadadan ilk kez aldım ve son oldu bu dahada almam onlardan yaşadığım sorunu forumda çoğu arkadaş biliyor umarım sizin başınız ağrımaz hepsiburadadan alternatif dediğim gibi n11de delta garantili quick şarj 3 destekli satıyor turuncumağaza onu düşünebilirsiniz ayrıca hepsiburadadaki şuan satılan evo garantili diye biliyorum
  • 5ay once tarifesini begendiğim için Aveadan vodafone geçtim.telefon ne evimde ne işyerimde tek diş bile çekmiyordu.3 gün dayanabildim.arayan kimse ulaşamadı.vodafone anca sokakta çekiyordu.Ankaranın en merkezi semtlerinde bu sorunu yaşadım.Bırakın 4g,3g yi e bile cekmiyordu.google acılmıyordu.daha sonra turkcelle geçtim.kopmadan 4g alıyorum.ve bu hatları note3 s4 ve mi5 ile denedim telefon ile hiç alakası yoktu bendeki hat çekmemesinin.bütün sorun vodafoneda..vodafoneda ben 2g yi göremedim mi5 4gyi vodafoneda desteklemese nolur..utanmadan birde sikayet kaydı alıp ilgileneceklerini söylüyorlar.yanlış yönlendirmeyi bence siz yapıyorsunuz.wifi çekimindede evde eskiden note3 ve s4de modeme en uzak noktadan anca cekiyordu mi5 canavar gibi..

• Eyvallah beyler saolun.

• zyperX kullanıcısına yanıt
    Bende de Vodafone var vodafonela gerçekten sorunlu okuyor hat çekimi Turkcellde tamamen düzeldi mi sizin çekim sorunu acaba?

• Aboyhasnoname kullanıcısına yanıt
    Hocam googleye wi-fi sinyal güçlendirme yaz orada bandı nasıl değişireceğini anlatıyorlar modemi boş bir banda ayarlayınca sorun kalmıyor.

• Pil kullanımı gerçekten çok iyi! Hele de LG G4 gibi pil düşmanı bir telefondan geçince :)

★ Xiaomi Mi 5 ★ ANA KONU ★★ Xiaomi Mi 5 ★ ANA KONU ★

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kms2007 -- 3 Aralık 2016; 16:27:00 >

• kms2007 kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle öyle ben de Lg G3'ten geçtim şarjı muhteşem gidiyor.6 saate yakın ekran süresi alıyorum hep

• Telefonun kullanabildigi yani acik oldugu gms bandlarini gosteren bi uygulama varmi acaba ?

• Öncelikle herkeze merhaba,

yaklaşık bir ay dır bende mi5 ile aranızda bulunmaktayım. Forma pek mesaj yazan birisi değilim ama hergün takip eder ve tüm yorumları okurum. Benim telefonumda global stabil rom yüklü ve unlock kapalı. Unlock u acmak ve global developer romu yüklemeye karar verdim. Ama dikkatimi ceken birsey oldu. İlk sayfadaki yönergeleri okudum ama bi tezatlık var yada ben tam anlayamadım.
    Yönergelerde unlock işlemi için cin developer sürümü yüklü olmalı denilmiş. Çin developer sürümü yüklemek için "MIUI ROM Flashing Tool İle Stock Rom Kurulumu" yönergesindede bootloader kilidinin acık olması gerekli denmiş.
    Burada ben mi bişeyleri kacırıyorum yoksa bi yanlışlıkmı var?
    Veya Cin developer sürümünü kurmak için bootloader kapalı olsa bile telefonda bulunan güncelleyici ile güncellemek yeterlimi?
    Bu konuda yardımcı olursaız sevinirim

• quote:

Orijinalden alıntı: cagriklm06

Hocam googleye wi-fi sinyal güçlendirme yaz orada bandı nasıl değişireceğini anlatıyorlar modemi boş bir banda ayarlayınca sorun kalmıyor.

Dediğinize baktım ama bulamadım link atabilir misiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: Dr.Ali

quote:

Kırsal yerlerde E harfi ile gözüken yayını metal kasa telefonlardan iyi çekiyor. Bizzat karşılaştırdım sizin orada baz istasyonu sadece 4g ile yayın yapıyorsa bundan dolayı kopma olmuş olabilir. 4g de sorun olduğu zaten her sayfada yazılıyor. Hiç bir zaman madende yerin 1000 metre altında full çekiyor diye bir iddiamız olmadı.

Madenin altında çekmesini beklemek fantazi olur zaten, onu kimse beklemiyor. Önemli olan telefonun en temel özelliği olan iletişim kurma özelliğini kullanabilmek ve ben onu yolculuk esnasında kullanamıyorum. Sorun 3G'den mi 4G'den mi kaynaklanıyor bilmiyorum ama aynı yerde aynı hatla İphone ile sıkıntı yokken bu telefonla var. İnsanları telefonun şebeke problemi yok diyerek yanlış yönlendiriyorsunuz.

Sorunun sebebi 4g'den 3g'ye ya da tam tersi durumlarda yani geçişlerden kaynaklanıyor.Örneğin bulunduğunuz yerde 4g stabil değilse 3g'ye geçiş yapacak ve bunu sık sık yapacağından hat düşmesi yaşayacaksınız.Hangisi daha stabilsee ki 3g ya da 2g daha stabildir doğal olarak.3g öncelikli veya sadece 2g seçili olarak kullanmanız gerekiyor.

• Bu arada arkadaşlar telefonda bulunan tarayıcı chromedan daha iyi. Tavsiye ederim. iosdaki tarayiciya benziyor.

• Aboyhasnoname kullanıcısına yanıt
    http://www.chip.com.tr/haber/wi-fi-sinyalinizi-guclendirin_41912.html

• Arkadaşlar gittigidiyor idealsecim delta garantisi ile 1125 tlye satiyor. Axess karti olanlar 100 tl de chip para alir. 1025 tl ye gelir. Almak isteyenlere duyurulur. Fiyat makul. Satıcı g2 furyasi varken forumda favoriydi ancak su anda nasıldır bilemem.

• Herkes telefon 4g de çekmiyor diyor. Benim Turkcell her yerde full çekiyor.

• Strola kullanıcısına yanıt
    Vodafone icin 4g sıkıntı hocam. Diger hatlarda kolay kolay sıkıntı yaşamazsınız. Zaten vodafone un 4gsi ile 3gsi fark etmedigi icin burdaki mevzu sadece 4g yazısını görmek.
  • MekanSIzZ_IM M kullanıcısına yanıt
    Denemediğim yöntem kalmadı

• cagriklm06 kullanıcısına yanıt
    Ayarlar - Rahatsız etme - Zaman ayarları

• quote:

Orijinalden alıntı: Degethyus

quote:

Orijinalden alıntı: Dr.Ali

quote:

Kırsal yerlerde E harfi ile gözüken yayını metal kasa telefonlardan iyi çekiyor. Bizzat karşılaştırdım sizin orada baz istasyonu sadece 4g ile yayın yapıyorsa bundan dolayı kopma olmuş olabilir. 4g de sorun olduğu zaten her sayfada yazılıyor. Hiç bir zaman madende yerin 1000 metre altında full çekiyor diye bir iddiamız olmadı.

Madenin altında çekmesini beklemek fantazi olur zaten, onu kimse beklemiyor. Önemli olan telefonun en temel özelliği olan iletişim kurma özelliğini kullanabilmek ve ben onu yolculuk esnasında kullanamıyorum. Sorun 3G'den mi 4G'den mi kaynaklanıyor bilmiyorum ama aynı yerde aynı hatla İphone ile sıkıntı yokken bu telefonla var. İnsanları telefonun şebeke problemi yok diyerek yanlış yönlendiriyorsunuz.

Sorunun sebebi 4g'den 3g'ye ya da tam tersi durumlarda yani geçişlerden kaynaklanıyor.Örneğin bulunduğunuz yerde 4g stabil değilse 3g'ye geçiş yapacak ve bunu sık sık yapacağından hat düşmesi yaşayacaksınız.Hangisi daha stabilsee ki 3g ya da 2g daha stabildir doğal olarak.3g öncelikli veya sadece 2g seçili olarak kullanmanız gerekiyor.

3g yi öncelikli olarak ayarladım bakalım sorun devam edecek mi.

• 
Sayfa: önceki 647648649650651
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.