Şimdi Ara

Next Minix HD Amigo ana konu ve teknik değerlendirmeler (en yeni bilgiler, birinci mesajdadır) (31. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
728
Cevap
19
Favori
68.222
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar , ben bu cihazı yeni aldim bu sabah geldi açtım bağlantılarını yaptım kumandayi tv ye de tanittim ama sinyal yok diyor ,, kanalları güncelleyeyim dedim cihazla ilgili hiçbirşey yapamıyorum ,, kumanda fonksiyonlari çalışmıyor ,, ne yapmalıyım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: disstortion55

Merhaba arkadaşlar , ben bu cihazı yeni aldim bu sabah geldi açtım bağlantılarını yaptım kumandayi tv ye de tanittim ama sinyal yok diyor ,, kanalları güncelleyeyim dedim cihazla ilgili hiçbirşey yapamıyorum ,, kumanda fonksiyonlari çalışmıyor ,, ne yapmalıyım

Kumandayı TV tanıta bildiğine göre tanıtmadan önce çalışıyordu diye düşünüyorum ve belki tanıtırken bir sıkıntı olmuş olabilir. Bu arada aklıma geldi kumandanın en üstünde yeşil renkte TV yazısıda olan tuş var ona bir basın belki o vakit çalışır. Bununda dışında kumanda hakkında yorum yapamayacağım.

Normal de cihazı açar açmaz TV yayınlarını alması lazım bende öyle olmuştu. Hangi uydu seçili ve hangi kanallara baktınız bu önemli bir mevzu. Kumandayı çalıştırabilirsen kanal taraması yapmanı öneririm.

Arkadaşlar benim de bir sorunum var. Dün merak edip bir belgesel kanalını ayarlardan arattım buldu ama şifre olayı yüzünden doğal olarak çalışmadı ama garip şekilde Kanal D, CNN Türk ve NTV Spor HD kanallarının yayınları da gitti gerçi USB aldığım yedek sayesinde kanalları geri getirdim ama neden kimi kanalı aratınca kimi başka kanalın yayını gidiyor anlamadım.

Dün IKS de aktif ettim fakat IKS gelmesi gereken kanalları açmak isteyince No Singal diyor. Çözüm nedir?

Son olarak umarım film dosyalarında yaşanan DTS sesi açmama sorunu en kıza sürede çözülür. Tabi yazılım kaynaklıysa. Şimdilik filmlere AC-3 formatın da ses dosyası ekleyerek sorunu çözmeye çalışıyorum.

Bu arada HD kanalların yayınları galiba 720p formatında.

• İR gözü tam takamamisim hocam şimdi çalıştı ,, aslinda takılıydi hatta sadece kırmızı yanıyordu dibine kadar ittiğimde ışık gidiyordu son seferde biraz sert ittim oldu :)) yardıminiz için teşekkürler

• Arkadaşlar 18.05.2015 tarihli yazılımı kurdum sonra keysoft yaptım cihaz açılmamaya başladı. Kurtarma yazılımını da denedim olmuyor ne yapabilirim.

Ben kurtarma yazılımı diye verilen yazılımı denemiştim meğer indirilen bir güncelleme yazılımını denemek gerekiyormuş. Şimdi en son yazılımı deneyip ondan sonra softkey'i deneyeceğim.

Evet doğru şekilde yapınca cihaz tekrardan çalışmaya başladı. Bu arada benim cihaz galiba diğer uyduları görmüyor ve o sebeple de diğer uydularda yer alan kanalları seçince açılmıyor. Bu arada alıcının yapıştırıcısı bir türlü TV tutunmuyor galiba bu gidişler duvara monte etmek zorunda kalacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Noctivagant -- 3 Aralık 2015; 14:03:39 >
  • Önceki sayfalarda SD kanalların kalitesi iyi değil denmiş ama benim için pek sorun değil çünkü daha önceden kablo tv kullanıyordum hatta TV'ye hala kablo tv takılı ve uyduda SD kanal açınca ara sıra kablo tv yayınına bakıyorum da Amigo'nun SD yayın kalitesi Kablo TV de bulunan SD yayın kalitesine 10 basacak cinsten.

Bu arada HD kanalların yayın şekli sanırım 720p olsa gerek çünkü A spor ve NTV spordaki maç görüntüleri sırasındaki görüntüye bakınca 1080p gibi durmuyor.

Yüzlerce kanal var diye bu kadar özellikli alıcı aldık ama meğer bizim apartmandaki uydu hotbird ve diğer uyduları görmüyor. Hotbird seçince frekansı %75 filan görünüyor ama kalitede kısmı O yazıyor ve o uyduya ait kanalların hepsi No singal veriyor.

Türksat uydusundaki kanallar dışındaki kanalları izleyemiyorum. Kablolu tv göre 2-3 kanal daha fazla izliyorum ama kablo tv de bulunan 1-2 kanal da eksik.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Noctivagant -- 4 Aralık 2015; 14:04:05 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Noctivagant

Arkadaşlar softcam kurdum ve IKS seçtim. 2016 yılının 11 ayına kadar süre verdi ama hangi kanallar IKS kapsamında anlamadım. View kısmına girince kanal isimleri gördüm bir de sağ alt bölgece güncelleme ve aktif etme diye kısımlar var sarıya basınca aktif etme kısmı çıkıyor ama şifre istiyor. Bu işlemi yapınca mı tam olarak IKS aktif olacak.

Bu arada kablosuz modem algılayıcısı takılırken sürekli netten kota harcamakta mı yoksa kota harcaması için multimedia kısmına girmek mi gerekiyor. Modemi takılı olduğu sürece veri transferi yapıyorsa nete girmediğim zaman modemi sökmek gerekecek.

Bu arada Youtube girince cihaz kapanıp açılıyor ve normal tv yayın kısmına dönüyor. Bu sorununu nasıl çözerim. Cihazda 23.10.2015 tarihli yazılım kurulu.

Selamlar,

youtube açma kapama sorunu bende de vardı. 18.05.2015 sürümünü kurdum. bir ara düzeldi ancak şimdi yine aynı. Siz softcam nasıl kurdunuz?

Youtube problem ini çözebilecek bir arkadaş yardımcı olursa sevinirim.

Ayrıca IpTv de sadece 26 kanal var. Discovery gibi kanalları nasıl izleyebilirim.

• becidea B kullanıcısına yanıt
    http://www.nextdestek.com/Next-Minix-HD-Amigo.html

Bu siteden indirdim ve FREE Share Açmak için : Menü 7777 Basın IKS Okeyleyip Çıktım. Fakat ben pek faydalanamıyorum çünkü Türksat uydusu dışındaki uyduları cihazım görmüyor. Sanırım çanak yüzünden böyle ve çanak üzerinden de işlem yapma şansımda yok çünkü apartmanın ortak çanağı. Ama sizin çanak diğer uyduları görüyorsa sorun yaşayacağınızı sanmam. Bu arada softcam aktif edebilmeniz için internet bağlantısı yapmanız lazım. İnternet olmadan aktif etseniz dahi view kısmında nelerin free olarak kullanabileceğiniz gözükmüyor ve doğal olarak aktif etmiş olsanız bile bu özellikten faydalanamıyorsunuz.

Bu arada 18.05.2015 yazımını kuruluyken softcam kurunca cihaz arıza yapıyor. Sanırım sitedeki softcam 23.10.2015 yazılımı ile uyumlu olarak yapılmış önceki yazılımla sıkıntı çıkıyor gibi. Ben kurdum cihaz açılıp kapanmaya başladı. Sürekli algılayıcı göz yeşil daha sonra kırmızı olup duruyor ve ekrana görüntü gelmiyordu. Son yazılımın adını Rom.bin şeklinde değiştirip fat32 formatında bir belleğe atıp cihaza takınca cihazın arızasını giderebildim.

• iyi akşamlar. Ben de hafta sonu media marktan bu cihazı aldım.
    1080 çözünürlükte lcd tv var bende. Benim sormak istediğim; görüntü ayarlarında 1080i 50-60 hz ve 1080p 50-60 hz ayarları var. Max kalite için hangi ayara getirmem lazım? Fabrika ayarlarında sanırım 1080i 50 hz seçiliydi.
  • Ve yazılımın güncel olup olmadığını nasıl öğrenebilirim?
  • Cihaz internete bağlı ise ayarlarda yazılım güncelleme var.İnternetten güncelleme yapabilirsin.

Yazılım sürümünü nereden görüyoruz onu bende bilmiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Yılın Üyesi

Ve yazılımın güncel olup olmadığını nasıl öğrenebilirim?

menü ayarlar sistem bilgisi
  • quote:

Orijinalden alıntı: mito1172

quote:

şimdi baktım, 23 ekim 2015 olarak görünüyor. Sanırım güncel olmalı. Bu tarihten sonra güncelleme gelmedi değil mi?
  • quote:

quote:

quote:

şimdi baktım, 23 ekim 2015 olarak görünüyor. Sanırım güncel olmalı. Bu tarihten sonra güncelleme gelmedi değil mi?

evet son yazılımı linktede aynıhttp://www.nextdestek.com/Next-Minix-HD-Amigo.html

• quote:

quote:

quote:

quote:

evet son yazılımı linktede aynıhttp://www.nextdestek.com/Next-Minix-HD-Amigo.html

Teşekkürler hocam.

• Arkadaşlar 1 TB Hdd cihaza yayın kaydı yapıyorum ama kayıtlar belli bir süreden sonra bozuk çıkıyor. Mesela 10 dakikalık kayıt yaptım 2 dakikadan sonra bozuk çıkıyor ama 16 GB bir flash bellege TRT 1de yayınlanan 45 dakikalık bir yabancı diziyi sorunsuz kaydettim. Bir de deneme amaçlı 1 TB Hdd cihaza 3 dakikalık maç kaydı yaptım oda 20 saniyeden sonra bozuk çıktı.

16 GB belleğe sorunsuz kayıt yaparken neden 1 TB Hdd böyle bir sorun yaşıyorum anlamadım.
  • Noctivagant kullanıcısına yanıt
    1tb hdd nin yazma hizi ya da hddye yeterince guc gitmemesiyle alakali olabilir?

• quote:

Orijinalden alıntı: Noctivagant

http://www.nextdestek.com/Next-Minix-HD-Amigo.html

Bu siteden indirdim ve FREE Share Açmak için : Menü 7777 Basın IKS Okeyleyip Çıktım. Fakat ben pek faydalanamıyorum çünkü Türksat uydusu dışındaki uyduları cihazım görmüyor. Sanırım çanak yüzünden böyle ve çanak üzerinden de işlem yapma şansımda yok çünkü apartmanın ortak çanağı. Ama sizin çanak diğer uyduları görüyorsa sorun yaşayacağınızı sanmam. Bu arada softcam aktif edebilmeniz için internet bağlantısı yapmanız lazım. İnternet olmadan aktif etseniz dahi view kısmında nelerin free olarak kullanabileceğiniz gözükmüyor ve doğal olarak aktif etmiş olsanız bile bu özellikten faydalanamıyorsunuz.

Bu arada 18.05.2015 yazımını kuruluyken softcam kurunca cihaz arıza yapıyor. Sanırım sitedeki softcam 23.10.2015 yazılımı ile uyumlu olarak yapılmış önceki yazılımla sıkıntı çıkıyor gibi. Ben kurdum cihaz açılıp kapanmaya başladı. Sürekli algılayıcı göz yeşil daha sonra kırmızı olup duruyor ve ekrana görüntü gelmiyordu. Son yazılımın adını Rom.bin şeklinde değiştirip fat32 formatında bir belleğe atıp cihaza takınca cihazın arızasını giderebildim.

23.10 yazılımını kurdum. şimdi hiç bağlanamıyorum. youtube u açtığım anda uydu alıcı reset atıyor.

problem ne olabilir ?

• Bende NatGeo discovery gibi kanallar halen şifreli. İzlemek için ne yapmalıyım.

Ancak lütfen adım adım anlatırsanız sevinirim. 3 aydır uydu bende hala bir bok izleyemedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: twingonote

quote:

Orijinalden alıntı: nayla-da

quote:

Orijinalden alıntı: twingonote

Nayla-da kardeşim umarım güzel günlerde kullanırsın. Ben memnun kaldım ve tavsiyelerimi yazdım.

Key kod konusuna gelirsek, açıkçası, eğer wifi ile internete bağlandı ise, uydu kurulumundan hotbird seçerek otomatik arama yaptırman gerekiyor önce (eğer çatıda antenin varsa elbette). Hangi anten varsa onları kur önce. Bende Turksat, hotbird ve Astra vardı kurdum. Şunu söyleyeyim, Hotbird dışında, Astra da düzgün çalışan kanal bulamadım. TÜRKSAT da süper tabi bu arada. Hele en son çıkan 11054/3000 ile arayacağınız TRT Spor HD ve TRT Belgesel HD kanalları müthiş.
    Uydular kurulacak, ama yayın alamayacaksın TÜRKSAT dışında. Bunu yapmak için, menü ye gir, wifi bağlantısı ile internet ayarla ve bağlan. Sonra gene menüde 7777 tuşlarına bas. View seç, relink tuşuna bas. Sonra da update yap ki emin olalım tüm kanalları çözdüğüne. İyi seyirler.

menüde 7777 tuşlayıp View seçip relink tuşuna basıp update yaptım hotbird deki tüm kanalları çözdü, ancak turksat takileri çözmedi turksat uydu kullandıgımızdan onun çözmek istiyorum belgesel kanaları için.... ikinci soru IKS içindeki aktivasyon kodu ne oluyor? bu işlerde acemiyim ilk defa uğraşıyorum :) Teşekkürler

Hotbird ve Astra dışında çözmez freeshare. Turksattakiler öyle kalacak ne yazık ki.
    IKS deki aktivasyon kodu bölümüne ihtiyaç yok, kurcalamaya gerek yok.

Selam,

yardımcı olursan sevinirim. 3 ay önce aldım ama hala kullanamıyorum.bu konulara yabancıyım ancak teknolojiyi anlarım.

menu+7777 yaptım, IKS seçip OK ledim ve çıktım.sonra tekrar menu+7777 yaprım ve VIEW a geldim. oradan UPDATE yaptım ve sonra RELINK yaptım. sözde şifreli kanalları çözmesi lazım; Discovery Nat Geo gibi ama hepsi hala şifreli. internetim kablo ve 25mbirt uydunet.

en son güncellemeyi yaptım, artık youtube den vide o da izleyemiyorum. giderek soğumaya başladım bu cihazdan.

yardımcı olursan gerçekten sevinirim. yoksa atacağım bu cihazı, gerçekten.

selamlar

• Yankiiiii sorunsuz kaydın yapıldığı 16 GB bellek USB 2 ve yazma hızı çok yavaş ama ona sorunsuz kayıt olurken yazma hızı daha iyi olan üstelik 1 TB HDD kayıt yapınca görüntü bozuluyor.

becidea youtube da yaşanan sorunun aynısı bende de var. 18.05.2015 de o sorun yok fakat en güncel olan softcam ise onda çalışmıyor. Daha doğrusu 18.05.2015 kurup daha sonra softcam kurunca cihaz dan görüntü gidiyor tekrar gelmiyor ve yazılım kurtarma işlemi yapmak zorunda kalıyorsun

Bende diğer arkadaşlardan bir yardım istesem iyi olacak.

Arkadaşlar Next Minix HD Amigo da biz evde olmayınca yayın kaydetmesi için nasıl ayar yapabiliriz. Bu akşam bir yere gideceğimiz için maçı kaydetmek istedim ama ayar yapamadım. Gerçi maçı gittiğim yerde izledim ama maç sırasında şifre girecek ve ekranda görüntü olmayacak mı onu anlamak istediğim için kayıt alalım dedim ama ayar yapamadım. Cihazın kullanım kitapçığına baktım fakat kitapçıkla uyuşmayan bir durum gördüm.

Timer diye kısımdan yapılıyormuş ama o kısım Zaman Ayarı Kısmının içinde gözüküyor ve aynı bölümde olması gereken Mod seçeneğini göremedim. Kitapçıya göre Mod kısmından Kanalın belirlenen zamanda otomatik olarak kaydedilmesi için Kayıt, sadece anımsatmak için kanala otomatik geçiş için Anımsatıcı olarak seçim yapın denen bir kısım olması lazım ama böyle bir kısım göremedim.

Zamanlayıcı, Kanal Tipi, Kanal, Tarih, Saat, Süre, Tekrar ve PVR kayıt diye seçenekler var oralardan gerekli ayarı yapıp çıkınca kayıt için bir ayar yapmıyor ve aksine yaptığım ayarlar sıfırlanıyor.

Edit: Kayıt sorununu çözdüm ama garip şekilde çözdüm ayar yaptıktan sonra çıkmadan önce zamanlayıcı kısmında ayar rakamı kaç ise onu değiştirip çıkmak gerekiyormuş öyle olunca önceki rakamın ayarları sabitleniyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Noctivagant -- 9 Aralık 2015; 0:53:35 >

• 
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.