Şimdi Ara

Citroen Bx 15 kullanıcıları (184. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
4.000
Cevap
17
Favori
336.183
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 182183184185186
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: wolfhoca

aydincit,benim de 2500 turbo dizel xm im var,ben ankaradayım,arabayı 3-4 ay oldu alalı,daha önce bx e biniyordum.aracının bilgilerini ver,fikir alışverişinde bulunalım.ayrıca hayırlı olsun.iyi yapmışsın.

size de hayırlı olsun dizel galiba sizinkisi
  • ark. ana fren merkezi hiç bildiğiniz yok mu frenler sıkıyor cok acill :((((
  • merhaba,benim araç 2.5 turbo dizel,gümrükten çıkardım,hangi ildesiniz,tanışmak isterim.
  • Hocam merhaba, İstanbul da yaşıyorum, arabayı iki hafta önce aldım, elimde epey bir döküman oluştu internetten, onları sky drive dan paylaşabilirim. Bu hafta sonu bozuk olan diagnose LCDsini değiştireceğim, çıkma vardı elimde; ayrıca termostatını, hava filtresini, bujilerini değiştireceğim. Ayrıca merkezi kilit problemli, onu da çalışacağım. Parçaları Aksaray da bir yer var oradan ve internetten getirtmeye çalışacağım. Süspansiyonlar iyidurumda, yalnız ir üst konumda beklemediğim kadar sert, 1999-2005 yılları arasında bx vardı , oun üst konumundan daha sert diyebilirim. Şimdilik bunlar var, motor iyi durumda, fabrika verilerine yakın yakıt tüketimini görüyorum. Ustama henüz götürmedim da tam problemlerini göremedim 250 km yol yaptım henüz, siz sanırım epey deneyimlisiniz. UZunca bir süre kullanmayı düşünüyorum, muhakak tanışalım den geldiğinde.
  • ha bir de sizin xm in fotoları varsa bakaym, merak ettim.
  • merhaba,elimde aracımın fotoları yok ancak kısa sürede çeker,eklerim.Çok güzel ve de özel bir araca biniyoruz.Yazdıklarınızdan bilinçli bir citroen kullanıcısı olduğunuz belli,benim araç malum dizel,motor aksamı peugeot boxer de kullanılan 2500 motorla aynı,o yüzden hiç bir sıkıntı çekmiyorum,ancak sizin aracınızda ki motoru tanımıyorum,yine de parça ihtiyacınız olduğunda çekinmeden iletin lütfen,elimden geldiğince sizi yönlendiririm.Ben Ankaradayım,yolunuz düşerse mutlaka beklerim.saygılar...
  • forum donanım kapatılmışmı.adres satırından girdiğim zaman mahkeme kararıyla kapatılmıştır diyor. başka biyerden kolayca girebiliyorum, sebebini bilen varmı.
  • bx ci kalmadı sanırsam. uzun zamandır kimseler yok
  • iş yaşamından vakit bulupta giremiyoruz.ve artık kimsenin arızası olmuyor zannımca...
  • Herkese iyi günler. Her şey yazıldı çızildi her halde. O yüzden kimse görünmüyor. Alllah'a emanet olun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ZNGN 61 -- 25 Ekim 2011; 8:37:04 >
  • merhaba arkadaşlar benimde bx93 modelaracım var çok temiz bu araçları bilen kişiye sataçagım
  • sevgili arkadaşlar ben kocaeliden yazıyorum
    citroen bx 90 model aldım.ama yazıkki sorunum var ve yakında öleceğim bu yüzden
    benim sorunum şu arabanın önündeki rakorun bir ucu yerinden cıktı basınctan dolayı sanırm baktım diğer ucuyla aynı değil.biraz kırılmış takıyoruz ama devamlı atıyor yerinden.usta sıkıntısı cekiyorum kimse yapamıyor.arabanın arkası kalkmıyor ve frenide tutmuyor bu nedenle tamirciyede gidemiyorum.kocaeli yada yakından bu sorunuma care olabilecek kimse yokmu? eğer varsa arasın beni lütfen arabanın celik sanırım bu hortum yani bağlantı hortumu onumu değişeceğiz.ama kimsede yok.yerine başkamı yaptıracağız.ne olur acil yardım edin.
    tel 0542 728 08 09
    bu sorunumu cözün 100-200 neyse veririm yeterki araba kalksın fren tutsun.yapın şunu

• iyi günler arkadaşlar cumhuriyet bayramınız kutlu olsun 1993 model beyaz bx sım var.Ozellılklerı klima hidrolik diroksiyon alarm merkezi kilit ön camlar otomatık cam kaldırma modeli mp3 calar usb gırıslı 4 oparlör lpgli yeni muanesi 2013 yılına kadar orjınal boya yok içinde sigarada içilmemiş içi ilk gunkı gıbı çalışmayan hiç bişeyi yok +çelik cant lastik 200km yol yapmıstır motoru hiç açılmamıştır 163bin klometrede çurugu yok ben model yukseltecegımden satmaktayım bu arabaları tanıyan kişiye Hayırlısı Olsun...
  • iyi günler arkadaşlar cumhuriyet bayramınız kutlu olsun 1993 model beyaz bx sım var.Ozellılklerı klima hidrolik diroksiyon alarm merkezi kilit ön camlar otomatık cam kaldırma modeli mp3 calar usb gırıslı 4 oparlör lpgli yeni muanesi 2013 yılına kadar orjınal boya yok içinde sigarada içilmemiş içi ilk gunkı gıbı çalışmayan hiç bişeyi yok +çelik cant lastik 200km yol yapmıstır motoru hiç açılmamıştır 163bin klometrede çurugu yok ben model yukseltecegımden satmaktayım bu arabaları tanıyan kişiye Hayırlısı Olsun... 05369816680
  • arkadaşım o kadar sorun olacak bişey değil ki o hatta hiç bişey yok bende 91 i var aynısı bende de oldu komple söktüm boruyu attım boyunu ölç onun boyuna göre hidrolik hortumu al uçlarına tornacıda rekor yaptır kumpasla ölçüsünü al yada kırık olan ı götür tornacı yada hidrolik hortumcu yapar sonra tak yerine hidrolik yagı eksikse tamamla havasını al frenlerinde calışmaya baslayacak arabanın arkasıda kalkacak benim yolda giderken koptu hortum sana anlattıgım gibi yaptım aynısını bi saatimi almamıştır benk kendim yaptım para vermedim ama sen birine yaptır hadi taş çatlasa 50 tutsun bence tutmaz ya hadi tutsun diyelim ... yardımcı olabildiysem ne mutlu....
  • Merhaba arkadaşlar..
    Uzun bir aradan sonra tekrar aranızdayım...yeni arkadaşlara hoş geldinlz dlyorum..anlattığınız sorunlara gerekli cevap verilmiş...
    Ben yeni bir olay anlatmak istiyorum...
    Geçen gece yolda giderken alarm lambaları yandı.
    Tamam gene bir yerde hortum koptu diye durdum..her yere baktım...kaçan yağ yok...pompa tarafına baktım..kayış yerinde yok..kayış koptu diye sevinmiştim..ama kayış en geride sıkışmış kayışın nasıl attığını anlamaya çalışırken bir de baktım ki pompa kasnağı daire şeklinde kırılmış...hemen fabrikaya frensiz blr şekilde gittim.pompayı söktüm...kasnağı söktüm..tornada yeni kasnak yaptım...pompayı taktım..yağ kaçırıyor..ortadaki oring deforme olmuş..tekrar sök tekrar tak..bayağı yordu..şimdi yeniden faal durumda...
  • ya timur abi su xantia nın hidrolik pompalarını bizim bx lere uyduramaz mıyız ikisinin de kac bar basınç yaptıgı hakkında bi bilgin var eğer uyarsa daha verimli olur die düşünüyorum ...
  • kalendar kardeşim....
    Dediğin elbette olabilir...ben daha önce çıkma bir direksiyon pompası ile deneme yapmaya niyetlenmiştim.tek problem motorun üzerine bağlama aparatı yapabilmek...pompanın basınç debisi değişken debili..yani sürekli aynı basınçı üretmiyor...direksiyon pompası çalışmalarına devam edeyim...yazarım...
  • timur abi senin istediğin bağlama aparatı olsun xantia nın ki kanallı kayıs bizim ki norrmal kayıs kasnagını normal yapacagız ben baglama aparatını montajını tornada yaparım layığınca ama yeter ki sisteme uysun onda suphelerim var. bi sorunumuz daha var xantia pompalarını canlı görmek hiç nasip olmadı :)
  • 
Sayfa: önceki 182183184185186
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.