Şimdi Ara

Yüksek Çözünürlükte Bilgisayar Kapanıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
943
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Laptop kullanıyorum, sistemim;

Intel Core 2 Duo
    4 GB RAM
    ATI Radeon HD 4650

Nedense 1280x720 ve üstü çözünürlükte oyun oynarken bilgisayar kapanıyor. Dota 2, CS GO vb. oyunların hepsinde oluyor. Supraball oynarken bile 10 dakika dayanabildi. Bu sorun daha önceden de vardı CS'de 800x600 yeterli geldiği için çok kafaya takmamıştım ama Supraball'da bile bu olay tekrar yaşanınca sinirlendim. CS'de tüm ayarlar en düşükte ama 1366x768 gibi yüksek çözünürlüklerde oynayınca gene kapanıyor. Isıdan kaynaklandığını sanmıyorum kapandığı zaman sıcaklık aşırı olmuyor genelde.

Önerileriniz için şimdiden teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MadSlinger -- 25 Ekim 2014; 18:37:00 >

• ekran kartının driverını değiştirmeyi dene.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fire.Sword

ekran kartının driverını değiştirmeyi dene.

6-7 defa denedim olmuyor, hata veriyor yüklerken. Eskiden böyle değildi bilgisayarım. Crysis, Crysis Warhead ve CoD: Black Ops'u en yüksek ayarlarda kasmadan oynadığımı bilirim. Ama şimdi CoD'u bile kasmadan oynayamıyorum 800x600 ve en düşük ayarlarda.
  • amd uzun süredir sadece hd5000 ve üzerine destek veriyor. en son sürücüyü indirdiysen hata vermesi doğal ekran kartın için en son sürücü 13.9 görünüyor. alt linkten notebook graphics - readon hd series - mobilty readon hd4xxx serisi ve işletim sistemini seçerek en son sürücüyü indirip kurmayı dene. eğer yine hata verirse eski driverı tamamen kaldırıp hatta gerekirse format atıp yeni sürücüyü yüklemen gerekebilir.

http://support.amd.com/en-us/download

Bu arada sorun driver dışında sıcaklıktan kaynaklı da olabilir. yüksek çözünürlükte sistem daha fazla yük altına girip daha fazla ısınıyor ve koruma amaçlı kendini kapatıyor olabilir. Sıcaklıkları da kontrol etmeni öneririm.

• Son sürücüyü defalarca yükledim. İşe yaramıyor. 12.5 12.6 gibi eski sürücüleride yüklemeyi denedim. Gene olmuyor. Sıcaklık bilgisayarı kapatacak kadar yüksek değil.
  • Pc yi safe modda baslatmayi dene.
  • MadSlinger kullanıcısına yanıt
    Sürücü yüklemelerini ATI 'nin sitesinden değil notebook üretici sayfasından notebook marka ve modeli ile işletim sisteminize göre indirip kurunuz.

Yalnız güncel sürüm sürücüyü indirdikten sonra mevcut kurulu olan ekran kartı sürücüsünü sistemden kaldırıp, bilgisayarı ydeniden başlatın. Akabinde indimiş olduğunuz ekran kartı sürücüsünü kurun.
  • Onu da denedim ama nafile.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MadSlinger -- 26 Ekim 2014; 19:55:24 >
  • atkosturanadam kullanıcısına yanıt
    Başlattıktan sonra ne yapayım hocam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MadSlinger

Safe modda baslatinca pc kendi hatalari buluyor ve duzeltiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: atkosturanadam

quote:

Orijinalden alıntı: MadSlinger

Safe modda baslatinca pc kendi hatalari buluyor ve duzeltiyor.

Sorunlar devam ediyor.
  • Fan deliklerin olduğu yere süpürge tuttum biraz düzeldi.
  • Bir bakima ihtiyacı var gibi laptopun
  • quote:

Orijinalden alıntı: samsun@

Bir bakima ihtiyacı var gibi laptopun

5 yıllık ihtiyar. Yenisini bekliyorum bakıma pek gerek yok.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.