Şimdi Ara

Daihatsu Kulübü (19. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
1.085
Cevap
22
Favori
334.091
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ahaburak

Merhaba

Arkadaşlar sirion otomatik vites 2004 2005 model aramaktayım 12000-13000 arası bütcem var uzun zamandır formu takip etmekteyim bir türlü karar veremiyorum genelde piyasada 16000-14000 arasında ama bütçe belli malesef yardımcı olmanızı rica ederim.

Alıntıları Göster
    Bahsettiğin fiyat aralığında "TEMİZ" bir Sirion bulmak zor evet;imkansız değil ama..Gözümüze çarparsa haber veririz dostum..Görüşmek üzere...
  • quote:

Merhaba

Arkadaşlar sirion otomatik vites 2004 2005 model aramaktayım 12000-13000 arası bütcem var uzun zamandır formu takip etmekteyim bir türlü karar veremiyorum genelde piyasada 16000-14000 arasında ama bütçe belli malesef yardımcı olmanızı rica ederim.

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: ahaburak

Merhaba

kredi alabilme durumun var ise 2000 lira gibi düşük bir meblağ alıp 2200 2300 gibi geri ödeyebilirsin belki

• quote:

Orijinalden alıntı: _opeth

quote:

Orjinalden alıntı: ahaburak

Merhaba

kredi alabilme durumun var ise 2000 lira gibi düşük bir meblağ alıp 2200 2300 gibi geri ödeyebilirsin belki

Alıntıları Göster
    merhaba arkadaşlar. ben aşağı yukarı iki senedir bir daihatsu sirion sahibi olmanın hayalini kuruyorum ve şimdi işlerimi düzeltmem nedeniyle alabilecek duruma geldim. ancak piyasada az bulunan bir araba olduğundan bulmak gerçekten zor:( sirionun eski kasasından en donanımlı olanından düşünüyorum otomatik vites mi yoksa manuel mi alsam ona karar veremedim tek, yani ikisi de olur benim için tabi paylaşım ve tavsiyelere açığım:) fiyatı abartılmadan makul düzeyde olduğu sürece arabanın hakkını peşin olarak ödemeyi üşnüyorum. bana bu konuda yartdımcı olabilecek varsa sevinirim:)

• quote:

Orijinalden alıntı: boyrhomboidea

merhaba arkadaşlar. ben aşağı yukarı iki senedir bir daihatsu sirion sahibi olmanın hayalini kuruyorum ve şimdi işlerimi düzeltmem nedeniyle alabilecek duruma geldim. ancak piyasada az bulunan bir araba olduğundan bulmak gerçekten zor:( sirionun eski kasasından en donanımlı olanından düşünüyorum otomatik vites mi yoksa manuel mi alsam ona karar veremedim tek, yani ikisi de olur benim için tabi paylaşım ve tavsiyelere açığım:) fiyatı abartılmadan makul düzeyde olduğu sürece arabanın hakkını peşin olarak ödemeyi üşnüyorum. bana bu konuda yartdımcı olabilecek varsa sevinirim:)

Alıntıları Göster
    boyrhomboidea bende senin gibi bir süre Sirion hayaliyle yaşadıktan sonra; nasibimizde çıktılar sağolsunlar..!2005 Kasım ından beri senin de arzu ettiğin Full modelinden kullanıyorum ( + deri döşemeler + Sunroof )..Hemen hemen 3 yıllık birlikteliğimizde sağolsun hiçbir şekilde beni üzmedi aracım!Senin için de aynı şekilde olacaktır eminim! Benim aracım manuel vites fakat benim içimde şahsen bir otomatik vitesli versiyonunun da merakı,uhdesi kalmadı değil hani!Direksiyondan değiştirilebilme opsiyonuna da sahip bu şanzuman türünü işin doğrusu en azından bir süre için tecrübe etmek isterdim..Çünkü bu versiyonu kullanan ark.lardan Umut isimli abimizin bahsettiğine göre 40 km. hızdayken gaza az bir basınç uygulandığında vitesi araç 4 e alıyor!Fakat ani bir hızlanma isteyip bu hızdayken birden gaza yüklendiğinizde araç müthiş bir ivmelenme ile;gaza yüklendiğiniz hemen o saniyenin içinde 4ten 1e alıp resmen şahlanıyormuş!!
    Fakat Sirion un manuel şanzumanı zaten oldukça kemikli bir yapıya sahip ve belli hızlarda belli vites hareketlerini yapmaya kalktığındaysa yine elinden gelen tüm çabayla bu sözkonusu hamleleri yapmamak, yaptırmamak için,kemikli,hırçın yapısını daha da azıtıp daha da zorluyor seni..!Yukarıda, otomatik vitesde bahsettiğim hissi manuel vitesde yaşayan;yaşayabilen kullanıcı ark.lara şahit oldum..!Fakat işte bu bahsettiğim manuel Sirion şanzumanı karakteristiği yüzünden ben şahsen 3 senedir halen o derece mükemmel vites değiştiremiyorum denemelerimin %35-40 gibi seviyelerinde..
    İkisinin arasındaki yakıt tüketimi farkı ise 100 km. de 0,5 lt.yi geçmez..Yani lafı bile edilmeye değmeyecek bir değer şahsi fikrim..Sonuç olarak ben bir manuel kullanıcısı olarak sana Otomatik vites seçeneğini de gözardı etmemen tavsiyesinde bulunup köşeme çekileyim! ;)

• quote:

Orijinalden alıntı: Fatih_Law

Bahsettiğin fiyat aralığında "TEMİZ" bir Sirion bulmak zor evet;imkansız değil ama..Gözümüze çarparsa haber veririz dostum..Görüşmek üzere...

Alıntıları Göster
    Merhaba arkadaşlar, 1.3 2009 sirion otomatik vites sıfır almak üzereyiz eşim için. Forumu baştan sona inceledim, değerli bilgiler edindim, daihatsu kullanıcılarının beğenilerini, yoğun bilgi, deneyimlerini okudukça kararımızın doğru olduğunu düşünüp mutlu olduk. Yalnız aklıma takılan bir soru var, istanbulda köprü trafiğinde sabah akşam kullanacağımız için yakıt tüketimi konusunda sizlerden bilgi alabilir miyiz, katalog bilgisi olarak 1.3 otomatik için 8.6 lt/100 km şehiriçi verileri mevcut, gerçek değer bundan çok farklı olur mu acaba? herkese çok teşekkürler, saygılar...

• quote:

Orijinalden alıntı: talus

Merhaba arkadaşlar, 1.3 2009 sirion otomatik vites sıfır almak üzereyiz eşim için. Forumu baştan sona inceledim, değerli bilgiler edindim, daihatsu kullanıcılarının beğenilerini, yoğun bilgi, deneyimlerini okudukça kararımızın doğru olduğunu düşünüp mutlu olduk. Yalnız aklıma takılan bir soru var, istanbulda köprü trafiğinde sabah akşam kullanacağımız için yakıt tüketimi konusunda sizlerden bilgi alabilir miyiz, katalog bilgisi olarak 1.3 otomatik için 8.6 lt/100 km şehiriçi verileri mevcut, gerçek değer bundan çok farklı olur mu acaba? herkese çok teşekkürler, saygılar...

Alıntıları Göster
    BU konuda en kesin bilgiyi bir test sürüşüne çıkarak alabilirsiniz..!Şöyle ki;2008 model yılından itibaren Sirion ların tüm modellerinde Yol bilgisayarı standart hale geldi..Çıkın bir 1,3 otomatik vitesle test sürüşüne;anlık yakıt tüketimi göstergesini izleyin hem şehir içi trafikte hem de uzun yol,yüksek süratte..Ortalamayı alın bakalım ne çıkacak sonuç!! Yalnız benim bu noktada acizane bir tavsiyem olacak.. Şu anda fiyat yenilemeleri nedeniyle web sitesinden Sirion fiyatlarını göremiyorum ama yanlış hatırlamıyorsam 1,0 en düşük motor Sirion ile 1,5 otomatik vites Sporty en yüksek model Sirion arasında en son (23490 YTL - 26990 YTL) aralarında sadece 3500 ytl fark var..!Ki bu noktada Sirion 1,3 otomatik vitesin 1,5 Sporty Otomatikle arasındaki fark eminim daha az olacaktır..Tahminim en fazla 1500-2000 ytl olur..Bence bu noktada Sirion 1,5 Sporty i de çok ciddi olarak düşünmelisiniz tavsiyem..Çünkü bu aradaki vereceğiniz maksimum 2000 YTL lik fark ile kesinlikle çok önemli artı değerler alma potansiyelindesiniz!!Bunların en başta gelenleri güvenlik noktasında göze çarpıyor!! 1,5 Sporty de; daha yeni yeni,lüks otomobillerde opsiyon halinde sunulan ESP sistemi sunuluyor (Daihatsu da bunun adı VSC).. Yakın zamanda yapılan bir araştırmaya göre ESP tüm araçlarda standart olsaydı her yıl 4000 Trafik kazası ölümlüsü şu anda yaşıyor olabilirdi.. ( BUnunla ilgili kaynak; ESP ve ESP nin gerekliliği hakkında bilginiz yoksa buyurun,tıklayın:http://www.radikal.com.tr/Default.aspx?aType=HaberDetay&ArticleID=884688&Date=23.06.2008&CategoryID=101 ) Hem ayrıca 1,5 Sporty de ön ve yan havayastıklarına ek olarak perde havayastıkları da geliyor..Bu da demek oluyor ki 6 havayastığı!!

Hem ayrıca çelik jant.larda geliyor!!Bunların yanısıra 1,3 den farklı olarak yanlarda şık etekler;sporty ön tampon;arka üstte spoiler;ön sis farları; arka hoparlörler geliyor!Bence kesinlikle göz ardı etmemeniz gereken özellikler bunlar!!Üstelik aynı kasayı daha güçlü bir motorla taşıdığınız için daha az yakıt tüketme iddiasında 1,5 motor uysal kullanıldığı zaman!! Tabii ihtiyaç dahilinde sunduğu performansı da göz ardı etmemek gerek!! Sonuç olarak ben derim ki 1,5 Sporty otomatik vites...!Sorunuz varsa lütfen paylaşın...Görüşmek üzere....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fatih_Law -- 31 Ekim 2008; 8:25:07 >

• quote:

BU konuda en kesin bilgiyi bir test sürüşüne çıkarak alabilirsiniz..!Şöyle ki;2008 model yılından itibaren Sirion ların tüm modellerinde Yol bilgisayarı standart hale geldi..Çıkın bir 1,3 otomatik vitesle test sürüşüne;anlık yakıt tüketimi göstergesini izleyin hem şehir içi trafikte hem de uzun yol,yüksek süratte..Ortalamayı alın bakalım ne çıkacak sonuç!! Yalnız benim bu noktada acizane bir tavsiyem olacak.. Şu anda fiyat yenilemeleri nedeniyle web sitesinden Sirion fiyatlarını göremiyorum ama yanlış hatırlamıyorsam 1,0 en düşük motor Sirion ile 1,5 otomatik vites Sporty en yüksek model Sirion arasında en son (23490 YTL - 26990 YTL) aralarında sadece 3500 ytl fark var..!Ki bu noktada Sirion 1,3 otomatik vitesin 1,5 Sporty Otomatikle arasındaki fark eminim daha az olacaktır..Tahminim en fazla 1500-2000 ytl olur..Bence bu noktada Sirion 1,5 Sporty i de çok ciddi olarak düşünmelisiniz tavsiyem..Çünkü bu aradaki vereceğiniz maksimum 2000 YTL lik fark ile kesinlikle çok önemli artı değerler alma potansiyelindesiniz!!Bunların en başta gelenleri güvenlik noktasında göze çarpıyor!! 1,5 Sporty de; daha yeni yeni,lüks otomobillerde opsiyon halinde sunulan ESP sistemi sunuluyor (Daihatsu da bunun adı VSC).. Yakın zamanda yapılan bir araştırmaya göre ESP tüm araçlarda standart olsaydı her yıl 4000 Trafik kazası ölümlüsü şu anda yaşıyor olabilirdi.. ( BUnunla ilgili kaynak; ESP ve ESP nin gerekliliği hakkında bilginiz yoksa buyurun,tıklayın:http://www.radikal.com.tr/Default.aspx?aType=HaberDetay&ArticleID=884688&Date=23.06.2008&CategoryID=101 ) Hem ayrıca 1,5 Sporty de ön ve yan havayastıklarına ek olarak perde havayastıkları da geliyor..Bu da demek oluyor ki 6 havayastığı!!

Hem ayrıca çelik jant.larda geliyor!!Bunların yanısıra 1,3 den farklı olarak yanlarda şık etekler;sporty ön tampon;arka üstte spoiler;ön sis farları; arka hoparlörler geliyor!Bence kesinlikle göz ardı etmemeniz gereken özellikler bunlar!!Üstelik aynı kasayı daha güçlü bir motorla taşıdığınız için daha az yakıt tüketme iddiasında 1,5 motor uysal kullanıldığı zaman!! Tabii ihtiyaç dahilinde sunduğu performansı da göz ardı etmemek gerek!! Sonuç olarak ben derim ki 1,5 Sporty otomatik vites...!Sorunuz varsa lütfen paylaşın...Görüşmek üzere....

Alıntıları Göster
    fatih_law arkadaşım ilgilendiğin ve üşenmeden sorularımız cevapladığın için teşekkür ederim:) otomatik vites konusunda tavsiyeni göz önüne alıcam:) ya bursa izmir istanbul üçgeninden şöyle bir sirion denk gelse de alsam başka daihatsu forumlarında sirionun yağ yakmasından dolayı bir kez garantiden motor değiştiren bir arkadaşın yazısına rastladım, şimdi benim alcaım araç garantide olmayacak normal olarak, acaba yağ yakma gibi kronik bir sorun mu var yoksa bu şanssızlıktan başa gelmiş bir olay mı acaba? çünkü aracın devir tavanı bir hayli yüksek 7000 rpm bildiğim kadarıyla kırmızı değil yani başımız ağrır mı acaba, servisler dürüst mü baktırsak açıkça teşhis koyabilirler mi:) çok soru soruyorum çünkü ilk arabam olacak kusuruma bakmayın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi boyrhomboidea -- 4 Ekim 2008; 18:59:23 >

• quote:

Orijinalden alıntı: boyrhomboidea

fatih_law arkadaşım ilgilendiğin ve üşenmeden sorularımız cevapladığın için teşekkür ederim:) otomatik vites konusunda tavsiyeni göz önüne alıcam:) ya bursa izmir istanbul üçgeninden şöyle bir sirion denk gelse de alsam başka daihatsu forumlarında sirionun yağ yakmasından dolayı bir kez garantiden motor değiştiren bir arkadaşın yazısına rastladım, şimdi benim alcaım araç garantide olmayacak normal olarak, acaba yağ yakma gibi kronik bir sorun mu var yoksa bu şanssızlıktan başa gelmiş bir olay mı acaba? çünkü aracın devir tavanı bir hayli yüksek 7000 rpm bildiğim kadarıyla kırmızı değil yani başımız ağrır mı acaba, servisler dürüst mü baktırsak açıkça teşhis koyabilirler mi:) çok soru soruyorum çünkü ilk arabam olacak kusuruma bakmayın

Alıntıları Göster
    Ben bu noktada acizane,farklı bir bakış açısıyla; bir hukukçu olarak sorunuzu cevaplayayım..Alırken "yağ yakma v.s. gibi bir problemi olmadığına dair" aldığınız kişi ya da galeriden yazılı bir taahhütname istediğiniz takdirde aracı aldıktan sonra;geçmişten beridir süregelen bu tarz bir problem ile karşılaştığınızda; yani satarken size karşı yanıltıcı bildirim yapıldığını anladığınız takdirde;elinizde ki yazılı imzalı taahhütname ile mahkemeye başvurup, yaptığınız tüm masraflarla birlikte yaptığınız anlaşmayı geri eski haline döndürebilirsiniz..
    Bunun dışında Sirion kullanan bu tarz şikayetler yüzünden bu tarz sıkıntılar yaşamış 2 kişi duydum şimdiye kadar!2005 Kasım ından beri bu aracı kullanıyorum..Onun daha öncesinden beri forumlarda Daihatsu ile ilgili devamlı takipteyim;bilgi alışverişinde bulunuyorum..Çoooook Daihatsu cu ile karşılaştım..Dediğim gibi sadece 2 kişi biliyorum!!Sonuç olarak her araç firmasının ürettiği araçlarda sorunlu araçlar ortaya çıkabilir..Ama bir Japon markası olarak Daihatsu da bu oran kesinlikle çok düşüktür!Emin olabilirsiniz!!Ben bu süre zarfında çooook zamanlar aracı devirli kullanmışımdır 2. vitesde 105 km. hızları sizinde belirttiğiniz üzere 7500 devirde başlayan kırmızı bölgenin hemen berisinde görebilen aracımızla sayısız kalkışlar;sayısız başka çeşitli araçlara arkadaki Sirion 1,3 yazısını okutuşlar yaşamışımdır!!41000 km. dir bu aracı kullanıyorum..Allah a şükür hiç bir vakit de böyle bir yağ yakma problemim olmamıştır!!
    Dert etmeyin yani!Siz dediğim gibi, beğendiğiniz aracı alırken karşı tarafın aracın temizliği,sorunsuzluğu ile ilgili iddialarını, yazılı ve altı imzalı olarak bir kağıda dökmesini sağlayın (ileride çıkabilecek potansiyel bir sorunda ispat kolaylığı sağlaması açısından önemli); bütün aracın sizden önceki geçmişine dair potansiyel sıkıntı ve riskleri bertaraf edin yeter!! Yani kısacası tabiri caizse biz yine "Eşeğimizi sağlam kazığa bağlayalım" ;)

BU arada size birkaç beğenilecek düşünülebilecek ilan bulmaya çalıştım;hepsinde de sunroof v.s. var:
    Temiz bir araca benziyor:
    http://www.arabam.com/ikinciel/detail.aspx?sid=1530283
    İzolasyonlu olması çok güzel..Çünkü bizim araçların fabrika çıkışlı haliyle ses izolasyonu çok iyi değil! :
    http://www.sahibinden.com/55_000km_de_kirrmizi_2004_model_sirion_touring_izolasyonluWQQaXQQ10816772WQQpXQQdisplayitem

Km.si düşüklüğüyle dikkat çekiyor: 38000;
    http://www.sahibinden.com/orjinal_servis_bakimliWQQaXQQ3089092WQQpXQQdisplayitem

Gümüş Gri başka deri koltuk + Sunroof olanı yok:
    http://www.sahibinden.com/ihtiyactan_satilikWQQaXQQ6191373WQQpXQQdisplayitem

Fiyatı bayağı bir uygun ve LPG li oluşu da can alıcı fakat km.si itibariyle temizliği tartışılır:
    http://www.sahibinden.com/2004_daihatsu_sirion_1_3_mt_touring_76000_km_full_bundan_ucuzu_yWQQaXQQ10677319WQQpXQQdisplayitem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fatih_Law -- 4 Ekim 2008; 21:16:05 >

• quote:

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: talus

Fiyat nedir? Ne kadar indirim yaptılar?

• quote:

Orijinalden alıntı: d3mirbil3k

quote:

Alıntıları Göster
    fatih_law arkadaşım çok müteşekkirim size usanmadan beni aydınlatıyorsunuz. Haklısınız eğer mal sahibi malına güveniyorsa böyle bir kağıdı imzalar mantıken fakat ülkemiz şartlarında bu kavgaya bile neden olabilir:D:D şahsen ben cep telefonumu satarken imzaladım ama hep böyle olmuyor ama böyle bir alternatifin varlığını göstermenize çok teşekkür ederim, herhalde böyle bir lağıt imzalatılsa noter tasdiki gerekir tahminim? Daihatsu'ların ne kadar sağlam ve sorunsuz olduğunu forumlarda hep gördüm bu konuda hiç bir şüphem yok, ki diğer çok bilinen araçların bile kat kat fazla kronik problemi var neticede kul yapısı bana ulaştırdığınız ilanlar için de çok teşekkür ederim, bayram tatili nedeniyle her gün pc paşına oturdum, şimdi iş başlıyor meslek gereği hafta içi netten uzağım, pazartesiden itibaren h.sonları bu sayfayı takibe dewam ediyorum, inşallah bir daihatsu sahibi olduktan sonra da daha istekli ve sıkı bir abonesi olucam bu konunun:)

• quote:

quote:

Alıntıları Göster
    24.450 den 24.250 ye indiler ancak, otomatik 1.3 sirion sıfır 2009 için...bu arada Fatih_Law arkadaşıma bıkmadan, sıkılmadan verdiği ayrıntılı yanıt ve yorumları için çok teşekkür ediyorum. sporty 1.5 in ön tamponunu ve süpürgelikleri estetik bulmadık, vsc önemli tabii ki, ancak kredi ile araba alındığında 26 bin lere çıkmak bütçenizi zorlayacaktır...yakıta gelince bugün görüştüğümüz bayii yetkilisi (yetkili servisleri de olan) 1.3 otomatik kullanıcıların köprü trafiğinde günde yaklaşık 7 lt/100 tükettiği şeklinde bildirimler aldığını aktardı bana...katalogda yazandan daha çok yakar genel kuralına ters düşen bu paradoks duruma ilişkin kendi gözlemleri olan 1.3 yeni sirion otomatik kullanıcı arkadaşlarımızdan yorumlar almak isterdim...Herkese saygılar...

• quote:

24.450 den 24.250 ye indiler ancak, otomatik 1.3 sirion sıfır 2009 için...bu arada Fatih_Law arkadaşıma bıkmadan, sıkılmadan verdiği ayrıntılı yanıt ve yorumları için çok teşekkür ediyorum. sporty 1.5 in ön tamponunu ve süpürgelikleri estetik bulmadık, vsc önemli tabii ki, ancak kredi ile araba alındığında 26 bin lere çıkmak bütçenizi zorlayacaktır...yakıta gelince bugün görüştüğümüz bayii yetkilisi (yetkili servisleri de olan) 1.3 otomatik kullanıcıların köprü trafiğinde günde yaklaşık 7 lt/100 tükettiği şeklinde bildirimler aldığını aktardı bana...katalogda yazandan daha çok yakar genel kuralına ters düşen bu paradoks duruma ilişkin kendi gözlemleri olan 1.3 yeni sirion otomatik kullanıcı arkadaşlarımızdan yorumlar almak isterdim...Herkese saygılar...

Alıntıları Göster
    Boyrhombodia; bu tarz bir istek kavgalara neden olmaz!!Aslında bizler bu tarz hak koruyucu yöntemlerle çoktan beridir çepeçevreyiz ama işte hep böyle "oyunu kuralına göre oynamama" alışkanlığımızdan başımıza bu v.b. sıkıntılar gelebiliyor..!Malına güvenen,medeni bir satıcı eminim ki imzalayacaktır..İlla noter onaylı olacak diye birşey yok!!Fakat noter onaylı da olursa bu çok daha büyük bir güvenilirlik sağlar!Ve (Allah korusun) ileride açılabilecek potansiyel bir iptal davasının bir iki celsede hallolmasını sağlar!Sonuçta kişi imzayı reddetmeye bile kalkamaz...
    Ben sonuçta siz en kötü ihtimali sorduğunuz için en kötü ihtimaller çerçevesinde cevap veriyorum!Böyle sıkıntıların olma olasılığı oldukça düşüktür eminim!!Hele ki Daihatsu da..Tabii asabi,satıcı amcalara da dikkat etmek gerekiyor o ayrı!!

Talus; dostum görünüşün size hitap etmesi KESİNLİKLE çok önemli tabii!!O zaman akan sular durur;en iyi araç 1,3 otomatik olur!
    Ben yine de derim ki siz MUTLAKA bir test sürüşüne çıkıp aracı kendiniz izleyin..Satıcıların neler söylediğini pek de kaale almamak lazım diye düşünüyorum..Bu arada eğer ki vaktim olursa bende Ank.dan sizin için bir fiyat sorayım..Bu işler hiç belli olmaz,bir bayii bir diğerinden farklı fiyat verebilir..Söz vermiyorum bakın yalnız,eğer ki yolum düşerse........

Her ikiniz de teşekkür etmişsiniz..Estafurullah,rica ederim..Bu kadar zamandır bu araçların içerisindeyim,acizane bu araçları eksisiyle artısıyla tanıdığım kadarıyla soranlarla sormayanlarla paylaşmaya çalışıyorum..Buralardayım;görüşmek üzere...!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fatih_Law -- 5 Ekim 2008; 9:49:34 >

• quote:

Boyrhombodia; bu tarz bir istek kavgalara neden olmaz!!Aslında bizler bu tarz hak koruyucu yöntemlerle çoktan beridir çepeçevreyiz ama işte hep böyle "oyunu kuralına göre oynamama" alışkanlığımızdan başımıza bu v.b. sıkıntılar gelebiliyor..!Malına güvenen,medeni bir satıcı eminim ki imzalayacaktır..İlla noter onaylı olacak diye birşey yok!!Fakat noter onaylı da olursa bu çok daha büyük bir güvenilirlik sağlar!Ve (Allah korusun) ileride açılabilecek potansiyel bir iptal davasının bir iki celsede hallolmasını sağlar!Sonuçta kişi imzayı reddetmeye bile kalkamaz...
    Ben sonuçta siz en kötü ihtimali sorduğunuz için en kötü ihtimaller çerçevesinde cevap veriyorum!Böyle sıkıntıların olma olasılığı oldukça düşüktür eminim!!Hele ki Daihatsu da..Tabii asabi,satıcı amcalara da dikkat etmek gerekiyor o ayrı!!

Talus; dostum görünüşün size hitap etmesi KESİNLİKLE çok önemli tabii!!O zaman akan sular durur;en iyi araç 1,3 otomatik olur!
    Ben yine de derim ki siz MUTLAKA bir test sürüşüne çıkıp aracı kendiniz izleyin..Satıcıların neler söylediğini pek de kaale almamak lazım diye düşünüyorum..Bu arada eğer ki vaktim olursa bende Ank.dan sizin için bir fiyat sorayım..Bu işler hiç belli olmaz,bir bayii bir diğerinden farklı fiyat verebilir..Söz vermiyorum bakın yalnız,eğer ki yolum düşerse........

Her ikiniz de teşekkür etmişsiniz..Estafurullah,rica ederim..Bu kadar zamandır bu araçların içerisindeyim,acizane bu araçları eksisiyle artısıyla tanıdığım kadarıyla soranlarla sormayanlarla paylaşmaya çalışıyorum..Buralardayım;görüşmek üzere...!

Alıntıları Göster
    Sirion'lar hangi ülkede üretiliyor?

• quote:

Sirion'lar hangi ülkede üretiliyor?

Alıntıları Göster
    Tr ` de satıştaki tüm Daihatsu lar Japonya üretimidir..
  • quote:

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: Fatih_Law

Teşekkür ederim. 24000 Liraya tam otomatik bir otomobilin iyi satması lazım; aslında şu an satılan Sirion'dan ne yollarda rastladım ne de ilan sitelerinde, garip.
  • quote:

quote:

Teşekkür ederim. 24000 Liraya tam otomatik bir otomobilin iyi satması lazım; aslında şu an satılan Sirion'dan ne yollarda rastladım ne de ilan sitelerinde, garip.

Alıntıları Göster
    İkinci el ilan sitelerinde var aslında ama evet yollarda pek boy göstermiyorlar..Daihatsu Tr nin reklam politikaları v.s. oldukça garip..Bu konu bayağı bir cansıkıcı zaten..Araçların bir kusuru yok yoksa..! ;)

Buyurun bu son kasa Sirionlardan bir grup ilan (lütfen link.in uzunluğuna bakmadan tümünü tarayıp tarayıcınızın adres bölümüne yapıştırın..Yoksa link.i yanlış okuyor..) :http://www.sahibinden.com/search.php?c=3530&c=3561&c=64025&c2[]=4266&b[detay_4_min]=&b[detay_4_max]=&b[detay_5_min]=2006&b[detay_5_max]=2008&b[detay_1864]=&b[detay_3][]=&b[detay_6]=&b[detay_8]=&b[detay_17]=&b[detay_2043]=&b[detay_705]=&b[detay_706]=&b[minprice]=&b[maxprice]=&b[pricecurr]=1&b[country_id]=1&b[city_id]=-1&d[city_other]=&ilceselect=&b[ilantarih]=&b[search_text]=&b[whole_word]=1&b[sort_field]=date_first_activated

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fatih_Law -- 6 Ekim 2008; 0:19:28 >

• quote:

quote:

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: d3mirbil3k

quote:

satmaz,

halkımız konu komşu tavsiyesiyle, mahalle baskısından korkarak ( aman bu arabada alınırmı neden meşhur her yerde 100 lerce olan x marka almadın gibi cümleler işitmekten çekinerek) araba almayı sürdürdükçe ; rakiplerinden çok üstün olan sirion veya eskaza colt gibi araçlar iyi satamazlar.

ancak bilen araştıran ve parasının kıymetini bilen kişiler bu tip markaları tercih etme cesaretini gösterebilir.

ha bunu kırmak için ne yapmak gerek?

her yere reklam vermek; her araba dağıtan kampanyaya ;yarışma programına bedava araç vermek. bence tek çözüm bu az tanınan ama bir kere tanındımı "vay be bu markada en az o meşhur avrupa markaları kadar iyi bir markaymış" dedirten markaları halkın gözüne gözüne sokmakta kanımca.

her yerde daihatsu veya her yerde mitsubishi arması görmelilerki araştırmaya en azından bayilere bir kere girmeye niyetlensinler.

mitsubishi markası arabadan ziyade klimada tanınıyor mesela :(

hayırlı günler.

• quote:

Orijinalden alıntı: tasshelhoff

quote:

Orjinalden alıntı: d3mirbil3k

quote:

satmaz,

halkımız konu komşu tavsiyesiyle, mahalle baskısından korkarak ( aman bu arabada alınırmı neden meşhur her yerde 100 lerce olan x marka almadın gibi cümleler işitmekten çekinerek) araba almayı sürdürdükçe ; rakiplerinden çok üstün olan sirion veya eskaza colt gibi araçlar iyi satamazlar.

ancak bilen araştıran ve parasının kıymetini bilen kişiler bu tip markaları tercih etme cesaretini gösterebilir.

ha bunu kırmak için ne yapmak gerek?

her yere reklam vermek; her araba dağıtan kampanyaya ;yarışma programına bedava araç vermek. bence tek çözüm bu az tanınan ama bir kere tanındımı "vay be bu markada en az o meşhur avrupa markaları kadar iyi bir markaymış" dedirten markaları halkın gözüne gözüne sokmakta kanımca.

her yerde daihatsu veya her yerde mitsubishi arması görmelilerki araştırmaya en azından bayilere bir kere girmeye niyetlensinler.

mitsubishi markası arabadan ziyade klimada tanınıyor mesela :(

hayırlı günler.

Alıntıları Göster
    Valla tasshelhoff aynen haklısın;bu konu enli boylu bayağı bi konuşuldu hem sizin forum sayfanızda hem bizim..Bizler konuşmaktan yorulduk,sıkıldık;maaşallah firmalarımız atağa kalkmama konusundaki inatlarından yorulmadılar.. Ne yapalım..Açıkçası ben aracımın trafikte az sayıda olmasından memnunum bile diyebilirim..Daha bir dikkat çekici oluyor insan!! Daha bir özel hissediyor kendini..!

• quote:

Valla tasshelhoff aynen haklısın;bu konu enli boylu bayağı bi konuşuldu hem sizin forum sayfanızda hem bizim..Bizler konuşmaktan yorulduk,sıkıldık;maaşallah firmalarımız atağa kalkmama konusundaki inatlarından yorulmadılar.. Ne yapalım..Açıkçası ben aracımın trafikte az sayıda olmasından memnunum bile diyebilirim..Daha bir dikkat çekici oluyor insan!! Daha bir özel hissediyor kendini..!

Alıntıları Göster
    Tekrar bütün arkadaşlara merhaba ;

Fatih bey ilginizden dolayı teşekkür edrim gerçekten geniş bilgiye sahipsiniz ve bul bilginizi bizler ile paylaştığınız için tekrar teşşkkür etmek isterim.

http://www.sahibinden.com/2004_daihatsu_sirion_1_3_mt_touring_76000_km_full_bundan_ucuzu_yWQQaXQQ10677319WQQpXQQdisplayitem
    http://www.sahibinden.com/cok_uygun_fiyata_sirionWQQaXQQ10560893WQQpXQQdisplayitem

Sizinde arkadaşa verdiğiniz link deki aracları 1 haftadır incelemekteyim ama sizde dahil olmak üzere herkes aynı şeyi söylemekte aracı test sürüşünde anlarsın diye şimdi ben test sürüşüne gideceğim ama pek bilgi sahibi değilim lpg li araçlarda (siron da) nelere dikkat etmem gerekli veya lpg li değilse bile kullandığım kısa sürede neleri nasıl tespit etmem gerekir püf noktası varmı ilk kez araba alacağım ve hayalim gerçek olacak. değerlendirmenizi rica edrim.

Paylaşımlarınız için çok tşk .

• quote:

Tekrar bütün arkadaşlara merhaba ;

Fatih bey ilginizden dolayı teşekkür edrim gerçekten geniş bilgiye sahipsiniz ve bul bilginizi bizler ile paylaştığınız için tekrar teşşkkür etmek isterim.

http://www.sahibinden.com/cok_uygun_fiyata_sirionWQQaXQQ10560893WQQpXQQdisplayitem

Sizinde arkadaşa verdiğiniz link deki aracları 1 haftadır incelemekteyim ama sizde dahil olmak üzere herkes aynı şeyi söylemekte aracı test sürüşünde anlarsın diye şimdi ben test sürüşüne gideceğim ama pek bilgi sahibi değilim lpg li araçlarda (siron da) nelere dikkat etmem gerekli veya lpg li değilse bile kullandığım kısa sürede neleri nasıl tespit etmem gerekir püf noktası varmı ilk kez araba alacağım ve hayalim gerçek olacak. değerlendirmenizi rica edrim.

Paylaşımlarınız için çok tşk .

Alıntıları Göster
    Dostum Sirion lar herkesin hoşuna gidebilecek nitelikte araçlardır fakat her güzelin bazı kusurları olduğu gibi bizim Sirion ların da bir iki kusuru vardır..Test sürüşüne çıkmanda ki en büyük fayda bu kusurların senin için katlanılır olup olmadığını görmek..!Bunlar 1.si içeriye biraz gürültü alır.. 2.si vites geçişleri biraz kemiklidir..! Araçla 0-100 kalkış denemesi yapmanı öneririm!Düz yolda bu süre 10-10,5 sn. yi aşmamalı!Aracı mutlaka gündüz gözüyle görmeye git..aracın görünürde bir acaipliği; boyasında kaportasında bir kusuru olup olmadığını farkedebilmen için bu önemli!Ayrıca aracın arka tamponu ile bagaj kapısı arasında açıklık pek az değilse arka tamponla yaslanılmış olabilir bir kaldırım v.s. gibi bir yere..Bunu da anlayamıyorsan bile geri vitese taktığında park sensörü arkada hiçbirşey olmamasına rağmen ötüp ötmediğiyle kontrol edebilirsin..!Ayrıca aracın periyodik bakım kartını da isteyin ve oradaki periyodik bakımların ne derece sağlıklı bir biçimde yapılıp yapılmadığını kontrol edin!Araçla mutlaka 100 km. hızın biraz üstüne çık ve direksiyonu müsait bir yerde bırak..Sağa sola çekme yapıyor mu ya da direksiyonda titreme var mı bak.. Klimayı ve ısıtıcı sistemi mutlaka ayrı ayrı dene;sorun olmadığından emin ol!Mutlaka araçtan in ve yanındaki kişiyi direksiyona geçirip gaz vermesini iste..Egzosttan çıkan gazı izle.. Dumanın rengi çok önemli. Gri veya renksizse sorun yoktur. Ama mavi veya siyahsa, ya da aşırı derecede beyazsa yağ damlacıkları ya da fazla su varsa sıkıntı potansiyeli var olabilir... Şoför kapısındaki cam açma düğmelerini kontrol edin, kırık falan olmasın..Motor ısındıktan sonra, otomobili durdurun ve fren pedalını olabildiğince aşağı itin. Pedalın 4 cm'den daha fazla alçalmaması gerekiyor. En az 1 dakika ayağınızı pedalda tutun..Daha fazla alçalma olmamalı pedalde!! Ve tabii ki mutlaka bir hatta mümkünse en az iki ayrı Daihatsu yetkili servisine gösterin!Almaya karar verdiğiniz araç sahibinden de yukarıda bahsettiğim gibi aracın temizliğiyle ilgili iddialarının doğru olduğuna dair altı imzalı bir kağıt alırsanız tamamdır!!En azından aracın eski sahibindeykenden beri size söylenmemiş bir sıkıntısı olduğunu keşfederseniz, sözleşmeyi mahkeme kanalıyla iptal edip sizdekileri geri verip;ödediğiniz bedeli geri almak noktasında sıkıntı çekmezsiniz..Allah korusun en kötü ihtimali bile değerlendirmek lazım diye düşünerekten bunu salık veriyorum..Aklıma gelenler şimdilik bunlar...Yine aklıma yeni birşeyler gelirse sizinle paylaşırım..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fatih_Law -- 6 Ekim 2008; 20:30:53 >

• 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.