Şimdi Ara

SAMSUNG ML-2165 CHİP KIRMA

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
2
Favori
2.579
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba konuda belirttiğim modelli yazıcımın tonerini doldurtmak için çipini kırmam gerekiyormuş. Bu kırma yazılımını bulamadım yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum. Konuyu araştırdığım CRUN , vb. bilgiler var biz onları nereye giriyoruz ? Benim cihazın özellikleri: MODEL: ML 2160 Series Firmware Versiyon: V1.01.01.08 05-18-2012 CRUM: 12070725868

• arkadaşlar yardım rica ediyoruz bende arıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: EfeUğur

Arkadaşlar merhaba konuda belirttiğim modelli yazıcımın tonerini doldurtmak için çipini kırmam gerekiyormuş. Bu kırma yazılımını bulamadım yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum. Konuyu araştırdığım CRUN , vb. bilgiler var biz onları nereye giriyoruz ? Benim cihazın özellikleri: MODEL: ML 2160 Series Firmware Versiyon: V1.01.01.08 05-18-2012 CRUM: 12070725868

kulanmış olduğunuz yazıcının veryonu üçretsiz olrak kendiniz yapa bilirsiniz

http://fixgenonline.net/

vermiş oldum siteden programı indirin

kulanıcı adı :free
    şifresi:free

daha sonra ok deyip yazıcının modelini seciniz sizin yazıcınız 2160 olrak geçiyor daha sonra versiyonu seçip crum no girin ok deyin 10 sn içinde yazlımınız programı cıkardınız kalsörün içine gelicek
  • kartusbankasi K kullanıcısına yanıt
    İlk olarak cevap için teşekkür ederim. Programı indirdim. Programı çalıştırdığımda Version kısmında U ve UN diye alanlar çıkmakta acaba bu kelimelerin anlamı nedir, bilginiz varmdıır acaba
  • EfeUğur E kullanıcısına yanıt
    u güncelemeye acık nu güncelemeye kapalı yazılım güncelemeye acık olanu yani u yazanı kulanın tafsiye ederim
  • kartusbankasi K kullanıcısına yanıt
    Bilgi için tekrardan teşekkür ederim.
  • Merhaba,

ml-2160 serisi samsung yazıcım var
    yazılım versiyonu 3.00.01.14

bu versiyona ait baska bir dosyayı atarak, yazıcıyı resetleyebilirmiyim.(Seri nosunu dosyadakine göre değiştirerek)
    Crum nosu nedir, yazıcı resetlemede işlemi var mı?

Teşekkürler.
  • slm arkadaşlar ml 2165 seri no Z7DNB8GDCE007HX reset yazılım mevcut mudur.
  • SAMSUNG ML 2165 RESET YAZILIMI NEDİR ?

Samsung ML 2165 Reset Yazılımı ile kartuş tonerlerinizi chipsiz olarak çalıştırabilirsiniz. Reset yazılımı için yalnızca bir kere ödeme yaparsınız ve yazıcınıza bir kez yüklemeniz yeterlidir, böylece kartuş toner dolumlarınızda her dolumda değiştirilmesi gereken chip nedeniyle oluşan maliyet ortadan kalkar.

SAMSUNG ML 2165 YAZICIMIN VERSİYONUNU NASIL ÖĞRENEBİLİRİM ?

Samsung ML 2165 Reset Yazılımı siparişinizi vermeden önce yazıcınız da yüklü firmware versiyonunu öğrenmeniz gerekmektedir. Yazıcınızın üzerinde bulunan daire içerisinde ters üçgen işareti olan tuşu 10 saniye basılı tutarak alacağınız yapılandırma raporunda Firmware Version satırına bakarak öğrenebilirsiniz. Eğer yazıcınızdan yapılandırma raporu almakta sorun yaşıyorsanız telefon ya da msn üzerinden bizimle iletişime geçerek teknik destek alabilirsiniz.

SAMSUNG ML 2165 YAZICIMIN CRUM NUMARASINI NASIL ÖĞRENEBİLİRİM ?

Samsung ML 2165 Reset Yazılımı siparişinizi vermeden önce yazıcınızda CRUM numarasını mutlaka öğrenmeniz gerekmektedir. Yazıcının üzerindeki dur temizle veya ters üçgen işaretine 15sn basılı tutarak alacağınız sarf malzeme bilgisi (supplies information) üzerinde Serial no satırında CRUM-12012345678 şeklinde bulunur. Tonerinizin chipi bitmiş olsa dahi bu çıktıyı almanız mümkündür.

SAMSUNG ML 2165 RESET YAZILIMI KURULUM ADIMLARI

Resetlemek için yazıcıyı bağladığınız bilgisayarda yazcının sürücüsünü yükleyin ve varsayılan yazıcı olarak atayın, bilgisayara USB ve LPT'den bağlı diğer cihazları çıkarın (klavye, mouse hariç), toner üzerinde chip varsa çıkarın.Bazı anti-virüs programları reset dosyalarını virüs olarak algılayabilmektedir, bu nedenle anti-virüs programlarını kapatın.Yazıcıya yazılım yüklenme esnasında elektrik kesintisi olması halinde yazıcınız bir daha programlanamayacak hale gelebilir, bu nedenle varsa işlem yapılacak bilgisayarı ve yazıcınızı UPS`e (kesintisiz güç kaynağı) bağlayın.

* Yazıcıyı bilgisayara bağlayın ve hazıra geçmesini bekleyin,
    * İndirdiğiniz dosyaları bir klasöre çıkarın,
    * Dosyaları çıkardığımız klasörde bulunan "seri numaranızın yazılı olduğu dosyayı sürükleyerek usbprns simgesi üzerine bırakarak" yazılımı çalıştıralım,
    * Yükleme otomatik olarak başlayacaktır, bir kaç dakika sonra yazıcı hazır duruma geçecektir,

UYARI : Yazıcınıza yüklenen yazılım Samsung tarafından çıkarılan güncelleştirmelere karşı korumalı değildir, bu nedenle Samsung tarafından önerilen hiçbir güncellemeyi kabul etmeyin ve yüklemeyin.

alıntıdır.
    http://www.resetyazilimi.com/samsung-ml-serisi/2731/samsung-ml-2165-v1-01-01-05-yazici-reset-yazilimi-reset
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.