Şimdi Ara

Epoksi hamurunu duyan uygulayan arkadaş oldumu hiç?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
2
Favori
1.994
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba Toyota aracım varken keşfettiğim üründür.

Şuan profesyonel yatkınlıkta birçok parçamın tamirinde kullanıyorum. Artık epoksi hakkında master yapıcam

Mercedes aracımda da yakın zaman da tamamen kırılmış yangın tüpü tutacağını atmak yerine epoksi ile tamir ettim.

Örnek foto

epoksi çifr bileşenlidir.
    hamur ve sıvı epoksi olmak üzere 2 ye ayrılıyor.

Hamurun avantajı istediğiniz gibi şekil verip kurumaya bırakıyorsunuz. örneğin kırılan bir parçayı eliniz yatkınsa birebir yapabilirsiniz.

sıvı epoksiler de kuruduğunda çok sağlam oluyor ama şekil veremezsiniz.

en bilinen pattex ve uhu nun hamur epoksileri. her ikiside kuruduktan sonra biraz zorlama ile parçalanıp kopuyor.

Onlardan çok daha ucuz abd yapımı sun fix marka epoksi ise matkapla bile parçalanmıyor.

fotoğrafta kullandığım yeşil kısımlar sun fix

sıvı epokside ise pattex rapid auto yu tek geçerim.

Mercedesimde koltuk yatırma kolunu birkez yapıştırdım yerine. 2 gün geçtikten sonra tüm gücümle çekmeme rağmen (vücut ağırlığımı vererek) çıkaramadım. Koltuk yerinden oynayacaktı ama o kol çıkmadı.

istediğiniz soruları sorabilirsiniz.
  • Yok hocam yapma tampon çizgisi falan kayar yamuk yumuk durur. Tamponculara danışın bence öyle değiştirmeye falan gerek yok 50 liraya halledersiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Greyblack

Arkadaşlar konum devam ediyor

Hocam götürün bir tampon tamircisine. Sizin oralarda sadece tampon tamiri ile uğraşan ustalar vardır illa ki.

İki dakikada şık şık düzeltirler. İlk günkü gibi olur. Boşuna epoksi ile falan uğraşmayın.

Usta arayamam, düzelttiremem diyorsanız da girin sanayiye. Dalın bir dükkana. "Hocam şuraya bir perçin atabilir miyiz?" deyin. 2 dakika sürmez, işiniz hallolur.
  • Arkadaşlar merhaba;

Geçen gün polo aracımı dikkatsizliğim yüzünden ön tamponu vurdum. Aracın sol tarafında farın hemen altındaki tampon çıkma değilde esnedi aşağı sarktı elimle ittim ama sanırım tırnak kısmı kırıldı otırmadı yerine.

İşin özü şimdi epoksi diye bir madde varmış hamur olanımdan ondan alıp uygulasam tamponun arasına yapıştııp bastırsam bu madde tamponumu tutarmı acaba? Bu hamur yapıştıktan 5 dakika sonra donuyor kemik gibi olup tutuyor diyorlar tecrübeli olan arkadaş olup cevaplarsa çok sevinirim.

• Sökülmesi gerekirse sorun olmaz mı?
    Tampon tamir eden yerlerde basitce yaparlar sorun olmaz bi perçin atarlar.
  • epoksi ile bina güçlendirilmesinde çeşitli inşaat işlerindede kullanılıyor.tamponu iyi tutar zaten hatta malzemesi kalitel olansa eposiden ayıramazsınız
  • Bu arada sorununuz epoksilik değil
  • Arkadaşın dediği gibi sun fix in ismini çok duydum.
  • arifomer kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim. Bulunduğum yerde sadece pattexi bulabildim tekzende 18 tlye onu alacağım sanırım. Sun fix nerede bulabilirim tekzen koçtaş vb yerlerde varmıdır.

Hocam siz deneyimlisiniz gerekli cevabı vermişsiniz ama bir daha emin olmak için soruyorum sarkan tamponu tutacak kadar sağlam yapıştırırmı? 5 dakika beklemek yetiyormu
  • bence tamponunuzu tamir ettirin.. bu resimdeki benim firma aracım. tamponu bu halde servise götürdük. servis değişecek dedi. biz de tampon tamircisine verdik. ilk günkü gibi oldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SISU -- 3 Ekim 2014; 23:43:23 >
  • Neden hocam?
    Şimdi tırnak kırıldı komple tampon değişmeli diyecekler yada vida atalım diyecekler oda hiç hoş durmuyor. Eğer işe yararsa denenmeye değmezmi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Greyblack

Çok teşekkür ederim. Bulunduğum yerde sadece pattexi bulabildim tekzende 18 tlye onu alacağım sanırım. Sun fix nerede bulabilirim tekzen koçtaş vb yerlerde varmıdır.

Hocam siz deneyimlisiniz gerekli cevabı vermişsiniz ama bir daha emin olmak için soruyorum sarkan tamponu tutacak kadar sağlam yapıştırırmı? 5 dakika beklemek yetiyormu

Bu ürünler dolgu amaçlı ürünlerdir. Tekneleerde delik vardır kaçağa yama gerekir, bu hamur ile tamir edilir.

Yapacağınız iş çok net gözümün önüne geldi. Deneyin ama malesef istediğiniz sonucu vermez. Mesela plastik bir aksamda çatlak ya da kırık ya da delik olur. Bu hamurla çok güzel doldurulur.

Ama siz iki parça arasına koyacaksınız ve tamponu yukarı esnetip bekleyeceksniz. orda sadece hamur arada donar esneklik yine kalır.

Ama deneyin derim. Çünkü deneyerek kendi çözümünüzü kendiniz üretmeye başlıyorsunuz.

Sonucu paylaşırsanız sevinirim.

Uykulamadan önce mutlaka hamur gelecek yeri saf alkol ile silin. Daha iyi tutunma sağlayacaktır.
  • Arkadaşlar konum devam ediyor
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.