Şimdi Ara

Profilo CMG140DTR Super 9 Serisi Çamaşır Makinesi - A+++ Enerji Sınıfı + 9 Kg + 1400 Devir (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.134
Cevap
33
Favori
129.759
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • An itibari ile bende Profilo CMG140DTR almış bulunmaktayım

1179-111(n11 çek) -25 (n11 mobil indirim) -111(bonus puan) = 932 TL gibi bir fiyata den geldi
  • Electro 1286 LEW ile profilo arasına kaldım. Electrolux ün buhar tazeleme programının olması çok cezbedici geliyor. Profilo da 1400 devir ve 300-400tl kadar daha ucuz.
  • dragotreis,peki CMG100DTR deki silentplus ile inverter kavramı aynı değil mi?Yani 10 yıl motor garantisi ve sessiz olması....
  • Bende senin söylediğin gibi 1286LEW ile CMG140DTR arasında kaldım dostum ama cihazın daha yeni olmasından dolayı sanırım Profilo alacağım.
  • Benim CMG 140 da şöyle bir sorunum var. Makine sıkmaya başlarken kapı çalar gibi ses çıkıyor sonra sessiz. Ama bu her sefer oluyor. İlk duyunca kapıya koştuk ama kimse yoktu:)

Bu sizlerde de böyle mi yoksa benim şansıma mı? Servisi bir kere zaten çağırdım. Programın bitmesine 1 dk kala takılıp kalıyordu. Prizde voltaj düşüyormuş. Başka prize taktık sorunsuz çalışıyor.
  • Electro nun da buhar özelliği çok kullanışlı. Su jeti de ayrı bir olay. Şu CMG 140 a buhar koysalar çok iyi olurdu
  • quote:

Orijinalden alıntı: mkaragul40

Benim CMG 140 da şöyle bir sorunum var. Makine sıkmaya başlarken kapı çalar gibi ses çıkıyor sonra sessiz. Ama bu her sefer oluyor. İlk duyunca kapıya koştuk ama kimse yoktu:)

Bu sizlerde de böyle mi yoksa benim şansıma mı? Servisi bir kere zaten çağırdım. Programın bitmesine 1 dk kala takılıp kalıyordu. Prizde voltaj düşüyormuş. Başka prize taktık sorunsuz çalışıyor.

Genelde makinalar sikmaya baslamadan once kazan hizlanirken sarsinti yapar, bu da tak tak diye ses cikarir ama hizlandiktan sonra ses kesilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hardcrss kullanıcısına yanıt
    Doğrusu bu kadar beklemiyordum. Önceki arçelik 800 devirdi. Sıkmaya başlarken dikkat çekici bir ses çıkmazdı. O zaman bu 1400 devir olduğundan olabilir.
  • quote:

Doğrusu bu kadar beklemiyordum. Önceki arçelik 800 devirdi. Sıkmaya başlarken dikkat çekici bir ses çıkmazdı. O zaman bu 1400 devir olduğundan olabilir.

Eski makinalarin kazanlari kucucuktu, dolayisiyla daha az sarsinti oluyordu. Simdiki makinalarin kasa hacimleri ayni ama kazanlari neredeyse iki kat artti.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hardcrss kullanıcısına yanıt
    Haklısın. Yine de içimde kalmasın bi sorayım demiştim:) Teşekkürler.
  • quote:

Benim CMG 140 da şöyle bir sorunum var. Makine sıkmaya başlarken kapı çalar gibi ses çıkıyor sonra sessiz. Ama bu her sefer oluyor. İlk duyunca kapıya koştuk ama kimse yoktu:)

Sıkmaya başlarken düşük devirlerde tık tık tık diye tambur sallanırken gelen sesten bahsediyorsanız ve devir yükselince bu ses gidiyorsa bunun sebebi amortisörlerin hidrolik yerlerinin plastik oluşundan kaynaklanıyor.
  • Felice Forte F kullanıcısına yanıt
    Tık tık tıktan ziyade tak tak tak diye ses geliyor. Yıkama yaptığımızda videosunu atarım.
  • cmg 140 almayaı düşünüyorumda gaynanam tek çıkışlı alma diyor hala bu çift çıkış tek çıkış muhabbeti varmidir sormak istedim
  • Şu an itibarı ile en hesaplı nereden alabiliriz bu makinayı ?
  • o ses bosh yeni makinalarda ve almanya üretimi makinalardada var.bende yeni wat serisinden aldım aynı ses çıkıyor yıkarkene.çıkırt çıkırt diye.hanım çok şaşırdı bozuk bu makine diye.youtube'tan was ve way serilerine bakarsanız aynı sesi duyarsınız.aynı motor kullanılıyor çünkü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: herseyimarda

dragotreis,peki CMG100DTR deki silentplus ile inverter kavramı aynı değil mi?Yani 10 yıl motor garantisi ve sessiz olması....

evet öyle. ama 120 yurt dışı üretim olduğundan (almanya) biraz daha pahalı 100 ne kadar?
  • Merhaba arkada?lar. 1250 liralyk limitle bir makine almak istiyorum. Sanyrym profilo alaca?ym. Ama CMG140DTR ve CMG100DTR modellerinden hangisini alayym. Evde ?uan arçelik 4450 sj var. Sykma devrini hiç 800 den yukaryda kullanmadyk. Yazdy?ym iki model arasynda sadece devir farky my var yoksa özellik olarak ta herhangi bir fark var my? Hangisini alayym. Te?ekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: musto44

Merhaba arkada?lar. 1250 liralyk limitle bir makine almak istiyorum. Sanyrym profilo alaca?ym. Ama CMG140DTR ve CMG100DTR modellerinden hangisini alayym. Evde ?uan arçelik 4450 sj var. Sykma devrini hiç 800 den yukaryda kullanmadyk. Yazdy?ym iki model arasynda sadece devir farky my var yoksa özellik olarak ta herhangi bir fark var my? Hangisini alayym. Te?ekkürler.

10 yıl garantili sessiz inverter motor fark olarak yeter de artar bile.
  • quote:

Orijinalden alıntı: elmaci

quote:

Merhaba arkada?lar. 1250 liralyk limitle bir makine almak istiyorum. Sanyrym profilo alaca?ym. Ama CMG140DTR ve CMG100DTR modellerinden hangisini alayym. Evde ?uan arçelik 4450 sj var. Sykma devrini hiç 800 den yukaryda kullanmadyk. Yazdy?ym iki model arasynda sadece devir farky my var yoksa özellik olarak ta herhangi bir fark var my? Hangisini alayym. Te?ekkürler.

İkisinde de aynı motor vardır zannediyordum ben. O zaman 140 DTR alayım. Cevap için teşekkürler.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: elmaci

quote:

İkisinde de aynı motor vardır zannediyordum ben. O zaman 140 DTR alayım. Cevap için teşekkürler.

özür dilerim yanlış bilgi vermişim, ikisinde de aynı motor var deniyor profilonun sitesinde.

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.