Şimdi Ara

.::DH FİAT MAREA KULÜBÜ::.(266 üye)::. (2329. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
46.962
Cevap
182
Favori
3.005.721
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23272328232923302331
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Kardeş bildiğim kadarıyla ayrıca abs rölesi bir yerde yok. Abs beyninin içinde hepsi. Röle de abs beyin içerisinde senin arıza neydi sanki daha önce yazmıştın. Benzin pompası araç gaza geçse bile benzin pompalamaya devam eder. Benzin geri dönüş borusuyla tekrar depo içine gelir. Yani araç lpg ye geçtimi benzin yine pompalanır ama araç bu benzini kullanmaz. Yani boşa çalışmış olur. Yıpranır benzin sistemi. Bu röle pompanın elektriğini tamamen kesiyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • izmitekibi İ kullanıcısına yanıt
    Silecek motorunu buldum ama numara atmamışsın bana. Resimlerini atardım bakardın

• dmddervis D kullanıcısına yanıt
    Haklısın Hocam kafam dağıldı. Hemen yolluyorum.
  • Merhabalar benimde fiat marea 1.6 103 aracım var lastik hakkında sorum var

Ebatları 185 65 r14 biliyorsunuz ben buna 195 55 r15 lastik taksam sizce nasıl olur ? Lastik jant hesaplaması yaptım sapma çap genişliği falan %0 geldi yani yol tutuş için uygun bir halde

Hızlanmaya etkisi olurmu ? Yani seriliğini kaybedermi bu kayıp gözle görülür olurmu ?

Bide araç yerden yükselir diyolar. Yükselse bile yayları kestirsem orjinal boyutuna göre bu bir alternatifmidir ?

Teşekkürler

• MeGaDave06 kullanıcısına yanıt
    15 Lastikler 14 janta oluyor mu bilmiyorum. Sorduklarınla ilgili hiçbir bilgim yok kardeş.

• quote:

Orijinalden alıntı: gunsatgencoglu

15 Lastikler 14 janta oluyor mu bilmiyorum. Sorduklarınla ilgili hiçbir bilgim yok kardeş.

Hocam 185 65 r14 lastik ve jant var ben diyorumki buna 195 55 r15 taksam nasıl olur ? Fazla yakmak dışında hızlanmayı etkilermi ?

Yani kalın lastik biraz daha ince yanak ve jantta 15 olacak. Nasıl olur ? İnternette lastik jant hesaplama yaptım sapma vs %0 çıktı

• selam arkadaşlar merhaba..

ben de 1 hafta önce 2006 liberty exclusive alarak aranıza katılmış durumdayım:)

genel olarak da gayet memnunum şükür..

sorularım olursa buraya , sizlere sorarım :)

şimdi.. xenon far taktırayım diyorum.. birkaç sayfa okudum nette.. kafam karıştı. mercekli deniyor..(yarım küre şeklinde) bendeki farlar o şekilde. resmini de yüklüyorum.

valeo diyen var . philips diyen var . osram diyen . 6k , 4200 vs.. bir sürü şey yazılmış.. kafam karıştı. bir de H numarası var. marea için H kaç olmalı.

xenon diyen var , bi-xenon diyen var?? projektör diyenler... vs.. xenon takılırsa far yükseklik ayarı bozulur mu...?

ve uzunları , sellektör yapıldığında günümüz arabaları gibi.. flaş gibi çakan olması için ne alıp takmalı..

şimdi sizden ricam.. bu yukarıda bahsettiklerimi kısa/uzun yazı olabilir.. hiç anlamayan birine anlatır gibi cevap verir misiniz. illa bu işlerden anlayan vardır:)

çok teşekkürler...
    .::DH FİAT MAREA KULÜBÜ::.(266 üye)::.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi volie82 -- 22 Kasım 2016; 23:18:2 >

Mareaya her türlü modifiye yap ama sakın tekerlerin ebatlariyla oynama. Dediğin ölçülerde kardeşim kullandı, araba arabaliktan çıktı. Konfor namına bişey kalmıyor. Marea gibi konforuyla bilinen bir arabayı konforluktan çıkarıp, sadece küt küt giden görüntü arabası yaparsın

• volie82 kullanıcısına yanıt
    Öncelikle aracın hayırlı olsun.
    Zenon farlar çeşitlerine ayrılır. Şimşek tabir edilen zenonlar genelde uzunlarda kullanılır ısınmaya gerek kalmadan yandığı için. Ama aynı farlarla zenon kullanmış biri olarak nacizane fikrim görünüşün ötesine pek gitmiyor. Hele önümüz kış, yağmurda falan 10 metre öteni zor seçiyorsun. En güzel far orjinal sarı far. İlla zenon istiyorsan paraya kıyıp yeni nesil araçlarda kullanılan aydınlatmalardan takmalısın. Bence değer mi? Değmez. Herşeyden önce can güvenliği, görünüş için ben olsam yapmam. Şuanki farklı modeldeki aracıma en iyi zenonlarim olmasına rağmen takmıyorum. Araçların temel özellikleriyle oynamaması gerekir. Arge çalışması yapan insanlar o araç için ne uygunsa zaten 5 10 sene tecrübeyle onu yapıyorlar. Süs takarsın, farklı boyarsın, içini falan farklı döşersin vs. Ama lastigiyle, farıyla, motoruyla, alt takımıyla, ön tamponun hava alan yerleriyle gidişini vs. etkileyecek şeyler yapılmamalı. Biraz uzun oldu kusura bakma ama sadece aracının tadını çıkar, işe yaramayacak şeylere boşuna para harcama :)

• Eyvallah.. dmddervis..aslında sen de doğru diyorsun.. Sağol..

Üstteki cevabınız için ayrıca teşekkürler bende farla ilgili sorunum var.

Benim maream halojenli. Bide mercekli farları var bunların exclusive pakette oluyor sanırım. Merceklinin görüşü bildiğimiz normal halojenden daha az mı aydınlatıyor ?

Bu arada mercekli farla xenon farkı karıştırmayalım. Pederin 2014 fluencı mercekli far ama rengi bildiğimiz halojen(sarı) renkte. Bide full olan fluencelardada mercekli far var ama onlarınki xenon(turkuaz) renkte.

Benim sorduğum mercekli halojenli far aynalı halojen fardan daha az mı yansıtır ? Teşekkürler

Yeni nesil merceklerle eski nesil mercekler arasında çok fark var. Yansıtma açıları oranları farklıdır. Tam detaylı bilgim yok ama sırf marea için zenon tavsiye etmem diyebilirim. Mercekler yılların verdiği tahribatla (toz, ısıdan kaynaklı netlik kaybı vs.) yeni far gibi olmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: MeGaDave06

Üstteki cevabınız için ayrıca teşekkürler bende farla ilgili sorunum var.

Benim maream halojenli. Bide mercekli farları var bunların exclusive pakette oluyor sanırım. Merceklinin görüşü bildiğimiz normal halojenden daha az mı aydınlatıyor ?

Bu arada mercekli farla xenon farkı karıştırmayalım. Pederin 2014 fluencı mercekli far ama rengi bildiğimiz halojen(sarı) renkte. Bide full olan fluencelardada mercekli far var ama onlarınki xenon(turkuaz) renkte.

Benim sorduğum mercekli halojenli far aynalı halojen fardan daha az mı yansıtır ? Teşekkürler

Bu arada mercekli farlar ışığı dağıtmadan belirlenen çerçevede yansıtır. Normal farlar ışığı daha fazla dağıtır. Yani odak farkı vardır.o yüzden merceksiz farlara zenon tavsiye edilmez. Işığı yaydığı için direk karşı tarafın gözünü alır. Işığı direk karşıya vermede yani dağıtmadan yola yaymada en iyisi mercekli farlardır. Işık oranları hemen hemen aynıdır. Sorun aslında farlarda değil, zenonun kendisindedir. Yağışlı ortamda netlik vermiyor. O yüzden yeni nesil araçların çoğunda zenon kullanan modellerin farları çok teferruatlıdır. Mareaya aldığın farın yan sanayisi 130 tl iken, yeni nesil araçların sadece merceği o fiyattan daha pahalıdır

Sonuç olarak mercekli far takımına çevirteyimmi libertyimi yoksa normal aynalı haliyle kalsın mı ? Amerikan park taktırcamda ona göre :) sadece far ayarı gerekiyor aracıma

Valla paran varsa değiş, eskileride sevabına ihtiyacı olan birine gönder :)))

• quote:

Orijinalden alıntı: dmddervis

Valla paran varsa değiş, eskileride sevabına ihtiyacı olan birine gönder :)))

satarken kenarda durur orjinalleride verilecektir derim daha kârlı :)
    sahibinden az kullanılmış yedek far :))

• Slm arkadaşlar yeni aldım fiat Marea 1.6 sx
    1. Yakıt 30 kuruş yaktı
    2. Bezinden lpg geçişi 1 km kadar
    3. Silecek kolundaki çevirmeli yeri ne işe yarıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: xxxxmali426

Slm arkadaşlar yeni aldım fiat Marea 1.6 sx
    1. Yakıt 30 kuruş yaktı
    2. Bezinden lpg geçişi 1 km kadar
    3. Silecek kolundaki çevirmeli yeri ne işe yarıyor

Kardeş aracın hayırlı olsun. Şu gaz fiyatlarıyla şehir içi ve karma yakıt 30 kuruş normal. Lpg geçişi ideal. Silecek kolundaki çevirme yeri otomatik zaman ayarı. Yani kapalı konumundan aşağıya çekip ilk konuma aldığında o çevirme yeri devreye girer. İlk kademede silecekler ortalama 10 sn de bir kendisi çalışır. İkinci kademede ortalama 5sn de bir. Üçüncü kademede ortalama 2 sn de bir silecek kendisi devreye girer.

• Sagolasın bilgileri için bugün motoruna bi su tuttuk biraz önce çalıştırdım çok tekledi stop etti bir kaç kez denedim çalıştı ama randıman yok sabahı bekleyecek artık sıcaklık artması gerekir galiba

• 
Sayfa: önceki 23272328232923302331
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.