Şimdi Ara

.::DH FİAT MAREA KULÜBÜ::.(266 üye)::. (2326. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
46.962
Cevap
182
Favori
3.005.159
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23242325232623272328
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu tamircileride anlamıyorum arkadaş.hem açız diye ağlıyorlar hemde parasıyla çalışmıyorlar.adama sıkıntılarını anlatıp bırakıyorum aracı.birgünde sadece yağ bakımı yapmış geri veriyor.
    Yağ bakımını kendim 10 dakikada yapıyorum zaten.ben sana yağ bakımı içinmi veriyorum aracı?bulamadık bir tane işine sadık tamirci.ya deli olucam yada tamirci:))

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • serial206 S kullanıcısına yanıt
    Kardeş arızaya göre değişir. Siz yinede yol göstermesi için pc ye bağlatın bakalım. Fren hidrolik seviyesini kontrol edin. Seviye iyi olsa bile bu yağlar özelliğini yitiriyor. Gerekirse fren hidrolik yağını komple değiştirin. Ben koktuk kılıfı taktırmıştım. Sağ arka yolcu tarafındaki koltuğun altında abs soketi oynama yapmış gevşemiş. Abs yanıyordu araç geldiğinde. Dedim bu ışık yanmıyordu. Koltuğu söküp o soketi yerleştirdiler. Pc ye bağlatıp sildirmeden abs ışığı sönmüştü.

• quote:

Orijinalden alıntı: gunsatgencoglu

Kardeş arızaya göre değişir. Siz yinede yol göstermesi için pc ye bağlatın bakalım. Fren hidrolik seviyesini kontrol edin. Seviye iyi olsa bile bu yağlar özelliğini yitiriyor. Gerekirse fren hidrolik yağını komple değiştirin. Ben koktuk kılıfı taktırmıştım. Sağ arka yolcu tarafındaki koltuğun altında abs soketi oynama yapmış gevşemiş. Abs yanıyordu araç geldiğinde. Dedim bu ışık yanmıyordu. Koltuğu söküp o soketi yerleştirdiler. Pc ye bağlatıp sildirmeden abs ışığı sönmüştü.

Sağol hocam.abs soketinin yerini söylemen iyi oldu.önce basit kontrolleri yapayım.sabah sigortayı söküp biriki temizleyip taktım ışık yanmadı.akşam giderken yanarsa soketi kontrol edeyim bari.
    Ilk aracı aldığımda ara ara yanıyordu ışık.pcye bağlatmıştım.akü direnci demişti.aküyü değiştirmiştim ama farketmedi sonra.yarın bir basit kontrolleri yapayım.fren hidroliğide olabilir.aklıma gelmemişti.kaç hidrolik kullanıyoruz biliyormusun kodunu.

Dot 4. El frenş ışığı da el freninin altın da swich olması lazım. O arızalı olabilir yada fren hidrolik kutusunun üstünde test düğmesi var. O arızalu olabilir.

• gunsatgencoglu G kullanıcısına yanıt
    Sağol kardeş .yarın bi kontrol edeyim

kardeşim abs çalışıyormu ??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gelikli61 -- 17 Ekim 2016; 15:51:30 >
  • gelikli61 G kullanıcısına yanıt
    abs çalışıyormu
    Hidrolik yağ kutusunun üstündeki kapakta soket var, onu oynat güzel yerleştir. Gevşekse o da ara ara yakar.

• merhaba 2000 modl sx maream var
    birkaç gün ance aracın harareti yükseldi ve lpg kokusu gelmaya başladı
    araca su koyup kullanmaya başladım araç yine hararet yapınca altına abaktım ve su aktığını gördüm tamirciye gittiğimde devirdaim dediler ancak kendisinin yapamicanı söyledi
    bende başka bir yere götürdüm su kaçağının devirdaim den değil silindir kapak contasından olduğunu söyledi ve radyötör tıkayıcılarından döktük su ajması durdu
    ancak kalibrasyon için başka bir yere gittim durumu anlattım silindir kapağından olsa motor içine su alıp egsozdan beyaz duman çıkması gerekli dediler
    triger setini arkasında kapaklar varmış onlardan olabilir dediler araç ilk hararet yaptığında triger setinin yanlarında buhar geliyordu
    acaba kaçak silindir kapağındanmıdır triger arkasındaki kapaklardanmıdır
  • çakır_16 Ç kullanıcısına yanıt
    Çok büyük olasılık trigerin ordaki motor tapası çürümüş..

• quote:

Orijinalden alıntı: erdem09

Çok büyük olasılık trigerin ordaki motor tapası çürümüş..

kapağı değiştirip aynı triger setini takabilirmiyiz
    Sokulmusken iki iki işçilik ödememek için değiştirmek daha mantıklı..ama yine de sağlamsa takılır yerine..

• quote:

Orijinalden alıntı: erdem09

Sokulmusken iki iki işçilik ödememek için değiştirmek daha mantıklı..ama yine de sağlamsa takılır yerine..

bilgilendirme için teşekkürler
    Rulmanların falan sağlamsa sadece kayışı bile olsa değiştir derim. Kayış önemli, nasılsa sökülecek aradan çıkmış olur, kafan rahat olur

• quote:

Orijinalden alıntı: dmddervis

Rulmanların falan sağlamsa sadece kayışı bile olsa değiştir derim. Kayış önemli, nasılsa sökülecek aradan çıkmış olur, kafan rahat olur

günaydın
    kayış tek olarak satılıyormu ben takım satılıyor diye biliyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: gelikli61

kardeşim abs çalışıyormu ??

Kusura bakma kardeş geç döndüm.evet ışık yanmazsa abs çalışıyor.ışık yanarsa devreden çıkıyor, çalışmıyor.araba şahinler gibi kızaklıyor fren yapınca

• quote:

Orijinalden alıntı: dmddervis

Hidrolik yağ kutusunun üstündeki kapakta soket var, onu oynat güzel yerleştir. Gevşekse o da ara ara yakar.

Sağol dostum.onuda kontrol edeyim

Niye satilmasin canim? Mecbur mu insanlar hepsini almaya? Sadece kayış de verirler. Yok veremem derse porselen takımı mı veriyorsun da bozulacak de, çık git

• Arkadaşlar 2004 liberty aracımızın sol arka stop lambası kırıldı. Bu olayla birlikte bazı modelleri daha 10 yaşına bile girmemiş bir aracın parça sıkıntısı olduğunu öğrenmiş olduk. Saçma bir araç markası olsa yüreğim gam yemeyecek. Fiat gibi Türkiye de en cok satılan aracın parçasının bulunmamasi çok acı bir durum. Yatırım olarak bu parçaları topalasan % 300-400 karla altın gümüş arsa ev yatirimindan çok daha kârlı bir yatırım olacaktı . şikayet var sitesinde çok sayıda şikayet olmasına rağmen fiat gayet duyarsız. Şimdi size soruyorum biz bu parçayı nereden bulacağız. Söylemeyi unuttum bir de bunu fırsata çeviren bir kişi bizi dolandırdı. 500 tl aldı parçayı da göndermedi.

• cengiz4335 C kullanıcısına yanıt
    Sa kardeş. Sadece arabada değil bu tür az bulunan ürünleri aklına ne gelirse bunu fırsata çeviren dolandırıcılar var. Adam meslek haline getirmiş. İnsanların zaaflarında faydalanıyorlar. Malesef ki fiatın dönemi kapanmış araçlarına uyguladığı politika böyle. 2016 Model bile olsa fiat almam bir daha. Yan sanayi üreticide üretimi olmayan ve özellikle piyasada yeterince tutmayan bir modelin yedek parça üretimine girmiyor. İşin ilginç tarafı 2003 ve üstü bu ikinci stop farın bulunmayıp 2002 ve altı mareanın stop lambalarının bulunması ne tuhaf birşey. Bu sıkıntı sadece 2004 liberty için değil. 2007 vip bile olsa yine aynı sıkıntıyo çekecek. Ben bukadar vahim olduğunu tahmin etmiyordum. Yurtdışı sağlam sitelere baktın mı. Aliexpress ebay yada sağlam çin sitelerine.

• 
Sayfa: önceki 23242325232623272328
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.