Şimdi Ara

.::DH FİAT MAREA KULÜBÜ::.(266 üye)::. (1375. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
11 Misafir (2 Mobil) - 9 Masaüstü2 Mobil
5 sn
46.962
Cevap
182
Favori
3.005.327
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13731374137513761377
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mehmetyalcin3564

arkadaşlar acil yardımınıza ihtiyacım var.2002 model hlx almayı düşünüyorum.fakat aracta lpg yok.ve marelarda lpg takıldığında genellikle sorun çıktığını duyuyorum.bu aracı lpgli kullanan varmı yada mareasına lpg taktıranlar bilgi verebilirlermi?

bu arada tek sorun 5 silindir oldugunda 4 silindir kıtlerden 600 tl kadar pahallı bunların kitlerin her marka+600-650 fiyat farkı var
  • freedoom tşk ederim.sende yeni taktırmışın kaça mal oldu acaba.yaa 1 aydan beri araştırıyorum araba.bugüne kadar toyata bakıyorddum,artıkı marea bakıyorum.aslında gnelin ağzında alma diyorlar ama ben alıcam.ben izmirdeyim.bursada 1 tane buldum 2002 model 90000 km de 10 bin tl ye b ırakacak aracı.lpg yok.bu hafta araba pazarına gidicez sonkez bulamazsak bursadaki arabayı almayı düşünüyorum inşallah pişman olmam.bu arada arakadaşlar mareanın parça fiyatları nasıl acaba ?beni bu araba hakkında biraz aydınlatırmısınız.....
  • tşk ederim freedoom.arkadaşlar ben izmirden katılıyorum aranıza.bir araç buldum bursada 2002 model 2.0 hlx 10 bin tlye bırakacak araç 90000 kmde.lpg yok bu hafta izmirde sonkez araba pazarına gidicez bulamassak burasadaki aracı almayı düşünüyorum.bu araç hakkında bana biraz bilgi verirmisiniz tşk ederim.
  • tşk ederim freedoom.arkadaşlar ben izmirden katılıyorum aranıza.bir araç buldum bursada 2002 model 2.0 hlx 10 bin tlye bırakacak araç 90000 kmde.lpg yok bu hafta izmirde sonkez araba pazarına gidicez bulamassak burasadaki aracı almayı düşünüyorum.bu araç hakkında bana biraz bilgi verirmisiniz tşk ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: freedoom81

quote:

arkadaşlar acil yardımınıza ihtiyacım var.2002 model hlx almayı düşünüyorum.fakat aracta lpg yok.ve marelarda lpg takıldığında genellikle sorun çıktığını duyuyorum.bu aracı lpgli kullanan varmı yada mareasına lpg taktıranlar bilgi verebilirlermi?

bu arada tek sorun 5 silindir oldugunda 4 silindir kıtlerden 600 tl kadar pahallı bunların kitlerin her marka+600-650 fiyat farkı var

Dostum bende taktıralı 1 ay oluyor.Atiker sıralı sistem var. 1.600 TL'ye taktırmıştım.Bende çok araştırdım lpg taktırıken,hatta bazı lpg bayileri "Bu arabaya uymaz abi,devirde problem çıkarıyo,benzine atıyo" gibi laflar duydum.Açıkcası bunları duyduktan sonra biraz düşünmeye karar verdim.Uzun bir süre lpg'cileri gezdikten sonra kafama yatan yere bir arkadaşın önerisiyle taktırdım.Sonuç olarak şu an çok memnunum.Uzun yola çıkma fırsatım henüz olmadı ama araba canavar gibi,ve ilk depomla ş.içi 185 krş yaktı. 40 lt. gaz ile 335 km yaptım (lpg:1.54 ankara) .

• tşk ederim arkadaşım,bu iş ustaya bağlı herhalde.ne yapçamj karar veremedim.araç çok güzel almak istiyorum.ama işte lpg taktırdığımzda sorun çıkarırsa ve uğraştırırsa beni arabadan soğutyr ondan korkuyorum.taktırmadan ne kadar yakıyor şehir içinde,ve dışında bir bilginiz varmı acaba.
  • 1.6 Marea'm şehir içinde 100 kilometrede yaklaşık 10 litre benzin yakıyor.
    Şehir dışı ölçüm yapmadım henüz fakat tahminim 7 litre civarında olacağıdır.
  • selam mareadaşlarım
  • quote:

freedoom tşk ederim.sende yeni taktırmışın kaça mal oldu acaba.yaa 1 aydan beri araştırıyorum araba.bugüne kadar toyata bakıyorddum,artıkı marea bakıyorum.aslında gnelin ağzında alma diyorlar ama ben alıcam.ben izmirdeyim.bursada 1 tane buldum 2002 model 90000 km de 10 bin tl ye b ırakacak aracı.lpg yok.bu hafta araba pazarına gidicez sonkez bulamazsak bursadaki arabayı almayı düşünüyorum inşallah pişman olmam.bu arada arakadaşlar mareanın parça fiyatları nasıl acaba ?beni bu araba hakkında biraz aydınlatırmısınız.....

Bir tanıdıgın var ise önce Bursada ki araca baktır bosu bosuna gitme ben Ankara da 11.000 tl ye kadar 2000 mareaya bile baktım arac hurda bi arac cıktı fotograflar herşeyi göstermiyor mesala 2004 liberty buldum hacizli cıktı araç arabayı iyice incelemeden Birmot a sokmadan almayın 60 Tl ye Kaporta+motor+alt takıma bakıyorlar size tavsiyem

• quote:

tşk ederim arkadaşım,bu iş ustaya bağlı herhalde.ne yapçamj karar veremedim.araç çok güzel almak istiyorum.ama işte lpg taktırdığımzda sorun çıkarırsa ve uğraştırırsa beni arabadan soğutyr ondan korkuyorum.taktırmadan ne kadar yakıyor şehir içinde,ve dışında bir bilginiz varmı acaba.

Önemli değil,evet bu iş büyük oranda ustaya ve yapılan işçiliğe bakıyor.En iyisi sende bir araştırma döneminden sonra taktır.Benim ki lpg'yi taktırmadan önce 220-230 krş ş.dışı,290-310 krş'da ş.içi yakıyordu.Ve arabayı alırsanız da kesinlikle lpg taktırmadan motoru bi elden geçirin derim,problem varsa ileride lpg takılırsa daha çok problem yaşatır.Arabanın düzenli ve sağlıklı bir şekilde çalıştığından emin olmalısınız benzinde.

• quote:

tşk ederim arkadaşım,bu iş ustaya bağlı herhalde.ne yapçamj karar veremedim.araç çok güzel almak istiyorum.ama işte lpg taktırdığımzda sorun çıkarırsa ve uğraştırırsa beni arabadan soğutyr ondan korkuyorum.taktırmadan ne kadar yakıyor şehir içinde,ve dışında bir bilginiz varmı acaba.

Önemli değil,evet bu iş büyük oranda ustaya ve yapılan işçiliğe bakıyor.En iyisi sende bir araştırma döneminden sonra taktır.Benim ki lpg'yi taktırmadan önce 220-230 krş ş.dışı,290-310 krş'da ş.içi yakıyordu.Ve arabayı alırsanız da kesinlikle lpg taktırmadan motoru bi elden geçirin derim,problem varsa ileride lpg takılırsa daha çok problem yaşatır.Arabanın düzenli ve sağlıklı bir şekilde çalıştığından emin olmalısınız benzinde.

• iyi geceler mareadaşlar ben bi 2000 model marea buldum sakaryada link aşağıda arabada gariplik var ama aşağıda linki veriyorum klimalı olduğunu söylüyor sahibi ama panel klimalı paneli değil belkide resimler o araca ait dğildir. birde km 39000 gözüküyor ama sahibi km hakkında bilgi vermiyor ne dersini km sıfırlama işini biliyorumda bu arabalardada yapılabilirmi sizce.

http://www.araba.com/2412484.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fimarea -- 13 Kasım 2009; 23:32:57 >
  • Selam arkadaşlar,, içinizde fiat marea stationwagon 2.0 kullanan veya sahibi olan var mı ??
    aracıma takas teklifi geldi de
    araç 5 silindir ve 155 hp galiba

şu araç :http://www.sahibinden.com/fiat_merea_weekend_2_0_hlx-75WQQaXQQ18545008WQQpXQQdisplayitem

sormak istediklerim sırasıyla; yakıtı, parçaları, alırsam sıralı lpg taktırıcam uyumu nasıldır, çok donanımı var acaba dayanıklı mıdır hergün biri bozulmasın,, kronik sorunu var mı,, performansı ara hızlanmaları nasıldır,, 2. elini fazla düşünmüyorum ucuz zaten bi 5 sene kullansam yeter bize

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sodömizer -- 14 Kasım 2009; 1:10:39 >

• selam arkadaşlar

marealarının fotolarını görüyorum ve canı gönülden Masaallah diyorum. benımde 2004 model çelik grisi 2000 motor lakin benzine yetişemiyorum ama sürmesi nin zevkine de doyum olmuyor.... aşığım arabama

ben de radyodan yana çoook dertliyim. bırden bıre oldu... açıyorum teybi FM den AS ye geçiyor ben daha bir yere basmadan. yok mudur bunun caresi, nolur yardım edın.
  • weekend hlx kullananlar var tabiki. yakıtı sedana göre ufak bir fark var çünkü weekend 150 kg kadar daha ağır. donanımı çok güzeldir. elektronik olarak kolay kolay arıza vermez ama bu tabiki araçtan araca değişir. almadan önce güzel bir expertiz yaptırın aracı bilgisayara bağlattırın. zaten bilgisayarda neyi var neyi yok hepsini görürsünüz. arıza yoksa gönül rahatlığıyla kullanabileceğiniz bir araç olur. motorun sesine hayran kalacağınıza garanti verebilirim eskişehirde bir hocamıza da lpg weekend var bildiğim kadarıyla çok memnun lpg den yana da bir şikayeti yok
    quote:

Orijinalden alıntı: Sodömizer

Selam arkadaşlar,, içinizde fiat marea stationwagon 2.0 kullanan veya sahibi olan var mı ??

şu araç :http://www.sahibinden.com/fiat_merea_weekend_2_0_hlx-75WQQaXQQ18545008WQQpXQQdisplayitem

sormak istediklerim sırasıyla; yakıtı, parçaları, alırsam sıralı lpg taktırıcam uyumu nasıldır, çok donanımı var acaba dayanıklı mıdır hergün biri bozulmasın,, kronik sorunu var mı,, performansı ara hızlanmaları nasıldır,, 2. elini fazla düşünmüyorum ucuz zaten bi 5 sene kullansam yeter bize

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ortmeNN -- 14 Kasım 2009; 8:01:50 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Sodömizer

Selam arkadaşlar,, içinizde fiat marea stationwagon 2.0 kullanan veya sahibi olan var mı ??

Yakıtı benzinli olduğu için sehiriçi 35 krştan aşağı düşmeyecektir. Sıralı sistem uyum sağlar fakat ustan montajı çok iyi yapması lazım. Bir de alma durumunuz olursa Atikerin 5 silindirler için özel modeli var ona bakın kesinlikle. Fiyat olarak da diğerlerine göre uygun. Kronik sorunu boğaz kelebeği arızası var, o da genelde temizlikle falan hallediliyor. Performansını yaşamanız lazım Bir kere motorun sesini duysanız anlarsınız. 5 sene çok rahat binersiniz.

• quote:

tşk ederim freedoom.arkadaşlar ben izmirden katılıyorum aranıza.bir araç buldum bursada 2002 model 2.0 hlx 10 bin tlye bırakacak araç 90000 kmde.lpg yok bu hafta izmirde sonkez araba pazarına gidicez bulamassak burasadaki aracı almayı düşünüyorum.bu araç hakkında bana biraz bilgi verirmisiniz tşk ederim.

DOSTUM BENDE İZMİRDEYİM VE DEDİGİN ARABAYIDA BİLİYORUM SAHİBİNDEN DE BENDE DUSUNMUSTUM O ARABAYA BAKMAYA SONRA BİRMOTTA DENK GELDİ 2001 MODEL 10 BİNE ONU ALDIM 2,5 AY OLDU ALALI VE BEN COK MENNUNUM SU ANA KADAR İLK ALDIGIMDA GOSTERGEDE Bİ PROBLEM VARDI ONUDA BİRMOT HALLETTİ VE BES KURUS MASRAF YAPMADIM YAKLASIK 3BİN KM OLDU TEMİZ ARABA BULURSAN KORKMADAN ALABİLİRSİN BANA DA HERKES O ARABA ALINIR MI DEMİŞTİ AMA BEN DİNLEMEDİM VE ALDIM COKTA İYİ YAPTIM TEK SORUN BENZİNDE ADAMIN BELİNİ BUKUYOR GONUL RAHATLIGI İLE BİNEMİYORSUN LPG UYUMLU DEGİL DİYENLERE ALDIRMA BEN COK ARASTIRDIM 80 BİN KM KULLANAN BİLE BULDUM VE HIC BİR SORUNDA YASAMAMIS AMA BURDA İŞ USTADA BİTİYOR ATİKERDEN ZAVOLLİYE BİR COK MARKAYI SORUNSUZ KULLANANLAR VAR BENDE LANDİRENZO TAKILI 3 HAFTA OLDU TAKTIRALI GAZA GECTİGİNİ BİLE ANLAMIYORUM AMA ARACI MUTLAKA YETKİLİ SERVİSE SOK TEMİZ BİR ARABA AL FERRARİ BİLE ALSAN TEMİZ OLMADIKTAN SONRA SORUN YASARSIN 5 YASINI GECEN ARABADA

• quote:

Orijinalden alıntı: fimarea

iyi geceler mareadaşlar ben bi 2000 model marea buldum sakaryada link aşağıda arabada gariplik var ama aşağıda linki veriyorum klimalı olduğunu söylüyor sahibi ama panel klimalı paneli değil belkide resimler o araca ait dğildir. birde km 39000 gözüküyor ama sahibi km hakkında bilgi vermiyor ne dersini km sıfırlama işini biliyorumda bu arabalardada yapılabilirmi sizce.

http://www.araba.com/2412484.html

dostum o araba ölmüşte ağlayanı yok sakın yanaşayım deme her tarafı dağılmış gitmiş komple boyalı büyük ihtimal pertten çıkma ve motorda sıfırlanmış uzak dur o paraya sağlam mareayı kimse vermez...

• quote:

Orijinalden alıntı: kutlaar

selam arkadaşlar

marealarının fotolarını görüyorum ve canı gönülden Masaallah diyorum. benımde 2004 model çelik grisi 2000 motor lakin benzine yetişemiyorum ama sürmesi nin zevkine de doyum olmuyor.... aşığım arabama

ben de radyodan yana çoook dertliyim. bırden bıre oldu... açıyorum teybi FM den AS ye geçiyor ben daha bir yere basmadan. yok mudur bunun caresi, nolur yardım edın.

2004 model 2000 motor marea yokki türkiyede
    bu arada teypte AS dediğiniz nedir onu anlayamadım otomatik taramadan bahsediyorsanız TP tuşuna bi sefer basınca düzeliyor diye hatırlıyorum...

• 2001 model 10.000 tl ye hemde birmotta nasıl aldınız acaba hayret ettim herhalde araba komple boyalı olması lazım suanda 2000 modeline samsunda 12.000 tl istiyorlar aydınlatırsanız sevinirim Bu arada arkadaslar 2.el de 2004 Marea liberty buldum Boya Kaza Yok Faturalı 2.el satıs yerinde 14.000 tl istiyorlar fiyatı uygunmu acaba
  • 
Sayfa: önceki 13731374137513761377
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.