Şimdi Ara

.::DH FİAT MAREA KULÜBÜ::.(266 üye)::. (1348. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
46.961
Cevap
182
Favori
3.005.846
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13461347134813491350
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: alokurt

arkadaşlar bu arada araba arıyorum tekirdağ kırıkkale edirne bu iller tercihimdir buralarda temiz kazasız değişen olmayan boya olmayan temiz araç bilen varsa tavsiye ederse sevinirim en fazla 12000 ytl olacak fiyatı manuel vites 1.3 veya 1.4 veya 1.6 olabilir ama 2.0 olmaz saygılarımla

hocam daha önce maraeaya binmişsinz şimd sattım dyorsunz peki neden tekrar marea almayı düşünmüyorsunz yakıt falan değildir herhalde sebep forumda bu zaten sürekli söyleniyor marea az yakıyor
    yani maraedan vazgeçme sebebinzni açıkçası merak ettim
    çünk bende daha 4-5 ayfdır bniyorum gayet gzüel ama ne bileym insan yinede merak ediyor bu paralara binlebileck daha konforlu az yakan seri baka bir araç mı var dye tabi birde donanımı unutmammak lazım

• Manisa veya İzmir de bu arızaya bakabilecek biri varmı ? Benim mariş te arada bir yakıyor abs ve el freni lambalarını
    quote:

arkadaşlar bu abs sorunu abs+elfren lambası yanması yok hidrolik falan değil gideceksin bu işten anlayan bir elektronikçiye yapacak bu işi yapan forumda hakan usta var ankarada birde ankarada teknokar var bu teknokarın istanbul şubeside varmış her elektronikçiye baktırmayın kurcalattırmayın o yüzden irtibata geçin onlarla yok hidrolikmiş yok balatalr bitmişmiş yok abicimbunlardan değil bu iş vereceksin 150-200 yaptıracaksın olacak bitecek abs nin üst kısmını söküyorlar sonra o parçanın ortasından kesiyorlar içindeki rölemi neyse onu değiştirip parçayı yapıştırıp takıyorlar hiç bir sorunda yaşamıyorsun kesinlikle servise gitmeyin yok göndereceğizde 3 mü tutar 5 mi tutar bir fiyatta vermiyorlar kısaca geçirecek yer arıyorlar sizkanmayın bunlara gidin arayın bu söylediğim kişileri sorunlarınızı halletsinler sanmayın ben bu insanların reklamını yapıyorum ben araştırdım bunları buldum varsa başka bildikleriniz forumda paylaşın benim mareayıda sattım zaten kötüyüm bu arıza yüzünden mareanızdan vazgeçmeyin saygılarımla

mareasız

• quote:

Orijinalden alıntı: serkaninkilici

quote:

Orijinalden alıntı: akayogullari

kimse yok muuu

Var akayoğulları var. Ben geldim ama şu serisonu101 gene bişiler yumurtlamış, Arkadaş ne laf anlamaz adam bu yaw. Daha önce de bilip bilmeden, kullanmadan yorum yapıp da insanların kafasını bulandırma dedik, anlatamadık. Ağzına sağlık güzel yazmışsın, ben de bişiler yazdım ama nereye kadar anlamadım ki. Adam tutmuş kamyon gibi yakar diyo yaw

• quote:

arkadaşlar bu abs sorunu abs+elfren lambası yanması yok hidrolik falan değil gideceksin bu işten anlayan bir elektronikçiye yapacak bu işi yapan forumda hakan usta var ankarada birde ankarada teknokar var bu teknokarın istanbul şubeside varmış her elektronikçiye baktırmayın kurcalattırmayın o yüzden irtibata geçin onlarla yok hidrolikmiş yok balatalr bitmişmiş yok abicimbunlardan değil bu iş vereceksin 150-200 yaptıracaksın olacak bitecek abs nin üst kısmını söküyorlar sonra o parçanın ortasından kesiyorlar içindeki rölemi neyse onu değiştirip parçayı yapıştırıp takıyorlar hiç bir sorunda yaşamıyorsun kesinlikle servise gitmeyin yok göndereceğizde 3 mü tutar 5 mi tutar bir fiyatta vermiyorlar kısaca geçirecek yer arıyorlar sizkanmayın bunlara gidin arayın bu söylediğim kişileri sorunlarınızı halletsinler sanmayın ben bu insanların reklamını yapıyorum ben araştırdım bunları buldum varsa başka bildikleriniz forumda paylaşın benim mareayıda sattım zaten kötüyüm bu arıza yüzünden mareanızdan vazgeçmeyin saygılarımla

mareasız

Evet doğru tesbit Hakan Usta

• quote:

Orijinalden alıntı: setarkos

2004 marea liberty k.maraş ( bu arada abs + el freni ışığım bazen yanıyor diye sormuştum kimse bi cevap yazmadı bilgisi olan yokmu????

slm setarkos, aynı sorunla uğraşıyorum bu aralar abs ve el freni lambam arasıra yanıyordu elektrikçiye gittim akünün şarj dinamosu tarafından şarj edilmediğini dinamoda sorun olduğunu söyledi,söktük baktık,dinamo üzerinde cep telefonu büyüklüğünde bir parça,adı alternatör veya regülatör tam olarak aklımda kalmadı,bu parçayı ölçüp gördük çalışmadığını
    Eğer sorunun buysa akün şarj olmuyor ve gittikçe zayıflıyor bu şekilde kullanırsan kısa sürede yolda kalırsın,dikkat et benim başıma geldi
    Bu arada elektrikçi sorunun dinamoda olduğunu bir ara kabloyla hemen ispat etti,arabanın kontağını bir kere çevirdiğinde akü lambası sönüyorsa şarj oluyordur eğer sönmüyorsa şarj yapmıyordur,bu durumda ya dinamonun kömürleri bitmiştir,ya bendeki sorunun aynısıdır yada dinamonun diyotları gitmiştir,
    Sorun kömürde ise çok az bir parayla kurtulursun,alternatör-regülatör bu parçalarda ise servislerde satılmıyor birçok servisi arayıp görüştüm komple satıyoruz dediler 300-400tl.Piyasadakilerede güven olmaz ben taktırdım çalışmadı(çin malı olduğu için)orjinali bosch markadır,ancak komple değiştirir veya çıkmasını alırsın.ben hala bekliyorum sıfırını mı alsam komle 400 tl ye yoksa çıkmamı alsam 150 tl ye diye
    Akünede bir bak üzerindeki ışık ne renk? yeşil ise şarj tam,beyaz ise düşük,siyah ise bitmiştir,inşallah sorunun az maliyetle hallolur,saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi legendmarea -- 6 Ekim 2009; 2:32:44 >

• quote:

Orijinalden alıntı: fimarea

öncelikle geçmiş olsun ..
    bence iyibir elektrikçi ve duruma göre tabi (alternatörünüzün arızasını tam bilmiyorum ama) tornacı ile bu iş fazla maliyet olmadanda çözülebilir. Mesela sargılarda ve rotorda sorun yoksa yataklara bakılır aşınma varsa kaynakla doldurulup tornalanır. Yada rulmanlar değişir sağlamsa ve açılabiliyorsa yağlanır. rotor eğilmişse (yataklardaki aşınmadan) yine tornacı halleder yada çıkma bulunabilir. Diye düşünüyorum yanlışmıyım.

ilgilendiğiniz için teşekkür ederim,sorunun şarj dinamosunda olduğu anlaşıldı,artık ya sıfırını alacağım yada çıkmasını,saygılar
  • quote:

Orijinalden alıntı: sametadali

quote:

quote:

kimse yok muuu

Var akayoğulları var. Ben geldim ama şu serisonu101 gene bişiler yumurtlamış, Arkadaş ne laf anlamaz adam bu yaw. Daha önce de bilip bilmeden, kullanmadan yorum yapıp da insanların kafasını bulandırma dedik, anlatamadık. Ağzına sağlık güzel yazmışsın, ben de bişiler yazdım ama nereye kadar anlamadım ki. Adam tutmuş kamyon gibi yakar diyo yaw

ne yapmaya çalışyo anlayamadım ya adam gibi bişeyde yazmıyo yazılanlara zaten cevap veremiyo...

Arkadaşlar boşverin kaale almayın serisonu vatandaşı yazılarını incelerseniz çocuk gibi cümleleri var bırakın bilgiyi tecrübeyi daha terbiye kurallarından bile haberi yok

• Arkadaşlar yakın zaman içinde alınıp satılan bir tipo biliyor musunuz? 1,4 sx i.e. olursa tam da aradığım cevap olur
  • merhaba mareadaşlar;
    daha öncede bahsettiğim gibi marea alacağım ama kısıtlı bütçem var. Arabam kazasız boyasız olacak dört dörtlük olacak ama ucuz olacak diyenlerden değilim. sadece eliyüzü düzgün olsun ağır kazası olmasın motoru kronik sorunlu olmasın bence çok şey istemiyorum. sizlerden yardımlarınızı bekliyorum cevap verenleriniz oldu teşekkür ederim. Bu arada bi araç buldum tek değişen var yazmış ve km düşük (tabi oynanmamışsa) link bu arabayı şıp diye gözünden bilen arkadaşlar bi göz atarmsınız benim için.

http://www.hurriyetoto.com/oto/otomobil/detay.php?ilan_id=2943228

• quote:

Arkadaşlar yakın zaman içinde alınıp satılan bir tipo biliyor musunuz? 1,4 sx i.e. olursa tam da aradığım cevap olur

trmareaclub.com'da satılık bir tipo vardı....
  • quote:

Arkadaşlar yakın zaman içinde alınıp satılan bir tipo biliyor musunuz? 1,4 sx i.e. olursa tam da aradığım cevap olur

97 tipo sx var arkadaşımda bartın da lpg li hatasız ve hiçbir masrafı yok herşeiyne kafliz isterseniz bir düşününü arkadaşta marea almak için satıor muaynesi sigortası herşeyi daha yeni
  • herkese merhaba;

üye listesine benide marea aşığı olarak ekleyemezmisiniz. (şimdilik maream yok ama yakında olacak).
  • quote:

Orijinalden alıntı: maymotdur

quote:

trmareaclub.com'da satılık bir tipo vardı....

O satılık tipo benim tipom.. bu soruyu neden sordum burada onu açıklayayım. Benim 99000 kmde (orjinal) değişensiz 97 1,4 sx i.e. tipom satılık fiyat olarak da 8,800 istedim. Sahibinden de falan da var ilanı. Ama arkadaşlar her arayan diyor ki çok fiyat çekmişsin, zaten 1,4 tutulmuyor falan filan. Bakıyorum ilanlara 100.000 km altındaki tipolar 9500 Den aşağıda değil. İstediğim şey şu eğer gerçek alım satım fiyatlarını bilirsem ben de istediğim fiyatı ona göre sorgularım. Gerçekte 97 1,4 temiz bir tipo 9,000'e satıldıysa fazla para istemiyorum demektir. Ama gerçekte aynı tipo 8,000'e satılıyorsa alıcılar haklı çok istiyorum demektir. Anlamıyorum yahu değişensiz kazasız orjinal tipo bulmuşlar hala 1,4 çekmez düşüncesindeler. Sanki ralli yapıyolar hergün

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkaninkilici -- 7 Ekim 2009; 10:58:53 >

• quote:

Orijinalden alıntı: yabancıab

quote:

97 tipo sx var arkadaşımda bartın da lpg li hatasız ve hiçbir masrafı yok herşeiyne kafliz isterseniz bir düşününü arkadaşta marea almak için satıor muaynesi sigortası herşeyi daha yeni

Ben tipomu satmadan aldım mareayı, arkadaşınızdan bir adım ilerdeyim yani Yalnız şu dikkatimi çekir arkadşlar, Tipo kullanıcılarının birz parası olduğunda aldığı araba marea oluyor. Sizin de dikkatinizi çekmiştir. Hatta bu forumda bile bi arkadaş vardı 4 yıl tipo kullandık diyodu. Siz marea kullanıcıları var ya siiizzzz, Çok akıllı adamlarsınız vesselam..

• OtoTube lakabını kullanan arkadaştan alıntıdır. Bu kadar mı doğru bir tespit olur. Bu kadar mı güzel örnekler bulunur. Ayakta alkışlıyorum 1,4 ler tutulmuyor diyen klişe insanlar olursa bu yazıyı göstereyim artık

Ülkemizdeki otomobil piyasası öyle acayiptirki bazen şaşkınlık içinde gülmekteyim.Neden mi?

Astranın bu kasası ülkemizde acayip tutmuştur çok güzel satmış ve satmaktadır.Ama gel gelelim 1.4'ünden kaçarlar.Başka bir örnek broadway ülkemizde en piyasalı araçtır motoru 1.4'tür.Ama gel gelelim herşeyiyle broadway ile aynı olan hatta broadwayden üstün olan fairway motoru 1.6 olduğu için bir okadar tutmaz ve hatta ondan kaçılır.Ama fairwaydeki motorun bulunduğu europa da bir piyasada tutmuştur ama 1.4 broadway motoru olanlar da tutmamıştır.Diğer bir örnek şahindir 1.4ü 1.6sı gibi tutmamıştır.Diğer bir örneği de rainbow ve flashtır.Flash 1.7 dir rainbow 1.6. Kasaları aynı olan bu araçlardan motoru 1.7 olan flash daha çok tutmuştur.Ülkemiz insanı öyle bir seçim yapmaktadır ki hak versem mi? bizim millet arabadan zırnık anlıyosa ne olayım desem mi? hâla karar veremedim.

• Tüm arkadaşlara selam olsun
  • quote:

Tüm arkadaşlara selam olsun

aleykümselam...
  • ben haycekırs abimi özledim
  • quote:

Orijinalden alıntı: ortmeNN

ben haycekırs abimi özledim

Niyeki sendemi sıyırdın
  • quote:

Orijinalden alıntı: hi-jackers

quote:

Orijinalden alıntı: ortmeNN

ben haycekırs abimi özledim

Niyeki sendemi sıyırdın

on gün önce marş motorunu yaptırmıştım bugün aynı arızayı tekrarladı

• 
Sayfa: önceki 13461347134813491350
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.