Şimdi Ara

.::DH FİAT MAREA KULÜBÜ::.(266 üye)::. (607. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
46.962
Cevap
182
Favori
3.005.810
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 605606607608609
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: sx full

quote:

Orjinalden alıntı: kejnedar

benzinle yapıyorsa pompanın basıncına bakıt dicem ama lpğ ye bişi diyemem

benzinde yapıyosa bu olayı pompa basıncından bence

anladım abey..gazın takılması gibi bi seçenek olabilirmi yaa
    gaz telinin kelebeğini takılırmı mesela?? veya yağlanması gereken biyer varmı biş ivarmı bilmıyorum yaa dellenecem valla

dokunma bişeye ustana git sen baba
  • bu yan rezistanslı aynalar hangi model marealarda var
  • quote:

Orjinalden alıntı: perfect2643

yardımmmmm nasıl üye oluyoruzzzzzz

yahu kardeşim tamam iyi ne güzel de modeli ne kaç motor rengi yılı off yav ağlıcam
    böyle üye olcam denmezki ya
  • slm kulüp fazla vakit yok bu sıralar yoğun koşuşturmadayız sağlıcakla kalın byby
  • quote:

anladım abey..gazın takılması gibi bi seçenek olabilirmi yaa
    gaz telinin kelebeğini takılırmı mesela?? veya yağlanması gereken biyer varmı biş ivarmı bilmıyorum yaa dellenecem valla

evet senin dediğini çok iyi anladım gerçekten onu bi göstre bizim arkadaşşdaa hatta benim arabada de ara sıra oluyor bende anlamış değil ama kendi kendine geçti ama bendesebebeini merak ediyorum bide benim arabada gaz teli de yok heralde gaz kelebek bogazı yapıyor neyse öğrenirseniz bekliyoruz bizimle paylaşmanızı

İYİ GECELER
  • şşş napıonus?
  • gunaydın arkadaslar.

bu aralar psıkolojım bozuk ıdare edın. makına sanayıde.
    aman ha kelebekle melebekle ugrasmayın valla pısman olursunuz ona gore

yenı gelen arkadaslar hos geldınız.
  • Selamun aleyküm herkese günaydın!!! Yeni gelen arkadaşlar cümleten hoşgeldiniz!!! Hoş vakit geçirmeniz dileğiyle... (ya insanın mareası olurda burda hoş vakit geçirmez olurmu yaa neyse biz yinede diyelim...)

Ya dün trmarea dada bahsettim gören olmamış! Satılık bi marea var HLX Weekend Beyaz İtalyan montaj araç full araç sahibi Aksaray Fiat ana bayii ve servisinin sahibi bilen varmı bilmiyorum Orhan Ağaçlının arabası araç çok temiz sanayi yüzü görmemiş satmak amaçlı sıralı sistem taktılar daha yeni vitrine koydular öylece araç full yaa fiyatına 15.750 istiyolar daha pazarlık payı vardır eminim!!! İsteyen olursa yabancıya gitmesin derim!!! Özelliklede sana diom ismail abi hlx alacam diodun ya!!! Sen bilirsin sahibini eminim arabayıda bilio olabilirsin 06 plakalı beyaz HLX Weekend...

• günaydın

walla ramço, ihtiyaç yok kardeşim
  • EVE GİRİŞ AYDINLATMA SİSTEMİ (FOLLOW ME HOME)

walla çok dehşet bi icadım oldu bu lux segment araçlarda gördüğünüz arabanın kapılarını açınca farların yandığı sistem olan, eve giriş aydınlatma sistemini (follow me home) bir elektronik devresini biraz daha geliştirip, marealarda çalışacak hale getirdikten sonra arabama uyguladım. manyak bişey oldu şimdi uzaktan kumandayla kapıları açtığımda, kumandadan bağımsız olarak kapıyı açıp arabadan ineceğim veya kapıyı açıp arabaya bineceğim zaman sistem devreye giriyor ve ön-arka park lambaları, plaka lambaları, ön sis farları ve en güzeli ön göğüs aydınlatmasını kendisi yakıp 20-35 saniye arasında seçebileceğiniz bir sürede kendisi otomatik söndürüyor. devrenin yapım aşamasının resimlerini veriyorum...

baskı devre şeması

devre elemanlarının yerleşmiş hali

devrenin arkadan görüntüsü. devre yollarının üstünden tekrar lehimle geçtim. ne olur ne olmaz

sağ tarafta gördüğünüz potansiyometre ile farların yanma süresini 20-35 saniye arasında ayarlayabiliyosunuz

gerekli bağlantılar için kablo çıkışları

sigorta panosu

direksiyonun altındaki, anahtarı soktuğumuz kontak

BUDA VIDEOSU

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi apojitsu -- 20 Kasım 2007; 10:36:08 >

• quote:

Orjinalden alıntı: sx full

ii akşamlar herkese.. benım arabamda gaza basmadığım halde arabam kendi kendine gaz veriyor gaz pedalı takılı filan kalmıyor..ayrıca motor sıcakken.. yapıyor bunu daha 2 gün oldu boyle yapmaya başlayalı..daha önce başına boyle bişi gelen mareacı canciğer varmı? sorunu nasıl çözebilirim..

sayın sx full, önceki sayfalarda benim de bu sorunla ilgili mesajım vardı. benim araba da periyodik olarak devri 3000'e kadar çıkarıp indiriyordu. yaklaşık 2 saniyede bir. ama her defasında devri 3000'e kadar çıkarıyordu. sanki programlanmış gibi aynı devire kadar aynı sürede çıkıp iniyordu. bu arızayı yapmadan birkaç gün önce gaz kelebeğindeki kurumlanmayı temizletmiştim, usta tiner ile temizlemişti. bir gün akşam eve giderken bu arızayı yaptı, sabah işe giderken düzelmişti. ustaya söyledim, yapar bazen, normaldir dedi. fakat 1-2 hafta sonra sabah işe giderken tekrar yapmaya başladı. mesai çıkışı sanayiye gidinceye kadar sürekli yaptı. usta bu sefer kelebeğin bulunduğu parçayı değiştirecek oldu, fakat geç vakit olduğu için parçayı bulamadık. tekrar temizledi, fakat bu sefer double-up diye bir pas sökücü yağ ile temizledi. akü kutup başlarını söküp 1-2 dakika bekleyip taktı. 10 gün falan oldu, bir sorun yok. sonra o parçanın fiyatını araştırdım, 650 YTL. civarında olduğunu öğrendim. iyi ki usta değiştirelim dediği zaman bulamamışız o parçayı. belki de bir daha yapmayacak bu arızayı, boşu boşuna dünya para verecektik o parçaya.

• apocan, çalışma güzel olmuş eline sağlık..

devre kitini hazır mı aldın? hazır derken plaka + malzemeler hazır satılıp şemasını da yanında veriyorlar da sana lehimlemesi kalıyo.... onlardan mı?

yoksa, plakayı da kendin mi hazırladın... kısacası: devre şeması + kullanılan malzemeleri de koyarsan sevinirim....

ayrıcana, araba montajını da detaylı anlatırsan yine sevinirim...

follow me home 'un araba montajını, sadece kapının açılması veya kapanmasına göre mi yaptın... yoksa ayrıca kumanda ile merkezi kilit sisteminin açılıp/kapanması ile de çalışabiliyor mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maymotdur -- 20 Kasım 2007; 11:22:29 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: maymotdur

apocan, çalışma güzel olmuş eline sağlık..

devre kitini hazır mı aldın? hazır derken plaka + malzemeler hazır satılıp şemasını da yanında veriyorlar da sana lehimlemesi kalıyo.... onlardan mı?

yoksa, plakayı da kendin mi hazırladın... kısacası: devre şeması + kullanılan malzemeleri de koyarsan sevinirim....

follow me home 'un araba montajını, sadece kapının açılması veya kapanmasına göre mi yaptın... yoksa ayrıca kumanda ile merkezi kilit sisteminin açılıp/kapanması ile de çalışabiliyor mu?

yok abi ne hazır alması. tamamen baştan aşağı kendim hazırladım. made in apojitsu devre şemasını, plakayı kendim çizdim, kendim deldim, kendim lehimledim...

sadece kapı açılınca değil, kumanda ile merkezi kilidi açıncada yanıyo. videoyu seyrettiysen anlarsın...

daha detaylı bilgileri öbür tarafa yazarımorada da "nasıl yapılır" bölümüne açtım konusunu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi apojitsu -- 20 Kasım 2007; 11:39:59 >

• Apo abi eline sağlık güzelolmuş??? Bi tanede bana yapsan abi yaa??? Valla bak ciddi diom!!! Çok hoşuma gidio uşak kapıyı açtımı xenonları yanıverio göz kırpar gibi!!! Ama bende yok...!

• apo sendekı kafada tam zehır canım
  • quote:

Orjinalden alıntı: apojitsu

quote:

yok abi ne hazır alması. tamamen baştan aşağı kendim hazırladım. made in apojitsu devre şemasını, plakayı kendim çizdim, kendim deldim, kendim lehimledim...

sadece kapı açılınca değil, kumanda ile merkezi kilidi açıncada yanıyo. videoyu seyrettiysen anlarsın...

daha detaylı bilgileri öbür tarafa yazarımorada da "nasıl yapılır" bölümüne açtım konusunu

abicim videoyu seyrettim de... nebiliyim... belki sen arabanın içerisindedir... çaktırmadan kapıyı azcık açıyosundur... bir başkası da kamerayla çekmiştir diye düşünmüştüm...

• selamlar
    maşallah 200 sayfayı geçkişiz

konuya cevap yazıldığında e-mail ile gelen bilgilendirme mesajı bana gelmiyor artık

nedendir acaba bi fikri yada bilgisi olan varmıdır?
  • Abi valla biz bişey yapmadık
    quote:

Orjinalden alıntı: avcihuan

selamlar
    maşallah 200 sayfayı geçkişiz

konuya cevap yazıldığında e-mail ile gelen bilgilendirme mesajı bana gelmiyor artık

nedendir acaba bi fikri yada bilgisi olan varmıdır?
  • Bir haftadır ortalarda görünmeyişinin bir sebebi olduğu belliydi
    quote:

Orjinalden alıntı: apojitsu

quote:

• 1000. mesajımı sana atfen yazıyom Barış en kısa sürede Mareana kavuşursun inşallah
  • 
Sayfa: önceki 605606607608609
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.