Şimdi Ara

★ Xiaomi Mi 4 ★ Ana Konu & Kullanıcı Kulübü ★ (202. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.073
Cevap
63
Favori
285.511
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 200201202203204
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Şimdi ben miui sitesinden son golabl betayi indirip twrp ye girip bu betayi kurabilirmiyim ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • YSizce 6.11 mi 6.18 mi hangidi ona gececegim de hala kitkaankalamamdm 7.5.1 de android 6 olmuyir mu

• Şu an ne kullanıyorsunuz?

• proct kullanıcısına yanıt
    Şuan cm 13 snapshot kullanmaktayız twrp kurulu

• Proct o ekran değerlerini en son kitkat da almış idim hangi sürüm tam hatırlamıyorum o da bir kere olmuştu zaten :D cihaz 8 saati görmüştü. İlginç gerçekten pilim mi öldü acaba diye şüphe ediyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: nakatakanyilmaz

Şuan cm 13 snapshot kullanmaktayız twrp kurulu

Cihaz brick olur, yüklenmez.

Yedekte miui romu var onu yedekten geri yükleyip son sürümü kurabilirmiyim peki?

• Bigmagician B kullanıcısına yanıt
    İsmim Sinan kardeşim. 7.0.5.0 kullanırken 9 saate yakın almıştım. Hatta buraya da atmıştım.

Merak etmeyin konuyu güncellediğim zaman (Bu ayın sonunda) batarya hakkında da yazacaklarım olacak. Benim de 3 saat ekran süresi aldığım günler oldu. Bazen günlerce arka arkaya 4-5 saat arası aldığım da oldu. Cihaz sürekli güncelleme aldığı için belirli bir düzene giremedik. Sebep bu

• quote:

Yedekte miui romu var onu yedekten geri yükleyip son sürümü kurabilirmiyim peki?

Twrp'den cache, data, system'i temizleyin.
    Sonra yedeği yükleyin.
    Sonra Twrp ile yükleme yapabilirsiniz. Ancak mutlaka sistem artıkları kalacağı için yine brick olma ihtimali var. Brick olmazsa gapps hatası verebilir cihaz açılınca.

Bilgisayar aracılığı ile yüklemek en sağlıklısı

Anlıyorum .peki hocam c ustom romlari ni kurarken twrp den kuruyoruz ya şimdi ondada mi artık dosya kaliyor yoksa custom romlarda temizlenmişmi oluyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nzavus -- 22 Ağustos 2016; 0:48:37 >
  • quote:

Anlıyorum .peki hocam c ustom romlari ni kurarken twrp den kuruyoruz ya şimdi ondada mi artık dosya kaliyor yoksa custom romlarda temizlenmişmi oluyor

Custom'dan Miui'a geçerken bilgisayar kullanıp "flash all" yapmak en mantıklısı ve sağlamı olduğu için Twrp ile yükleme yapmaya çalışmak cihazda sorun yaratır.

Eyvallaah hocam.Cihaz sürekli güncelleme alıyor o yüzden pil tam olarak oturmadı diyorsunuz da sizin cihaz da sürekli güncelleme alıyor Son ekran süresi paylaşımınızdan sonra benimle birlikte birçok arkadaşın psikolojisi bozulmuş durumda Bende ortalsma ekran süresi 5 saat kadar.Uyku modunda bu son güncelleme ile bende de pilde düşüş olmadı.Ama sizdeki değerler çok iyi yani

Yokyok hocam demek istediğim hani custom romlarini anca twrp den kuruyoruz ya ordan wipelerin hepsini yapınca artık kalmıyor demi custom romlar için?

• Yok hocam kalmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: petro24

Eyvallaah hocam.Cihaz sürekli güncelleme alıyor o yüzden pil tam olarak oturmadı diyorsunuz da sizin cihaz da sürekli güncelleme alıyor Son ekran süresi paylaşımınızdan sonra benimle birlikte birçok arkadaşın psikolojisi bozulmuş durumda Bende ortalsma ekran süresi 5 saat kadar.Uyku modunda bu son güncelleme ile bende de pilde düşüş olmadı.Ama sizdeki değerler çok iyi yani

Cihaza eziyet etmemek gerekiyor. Pilin stabilitesini bozan temel sebep şudur:
    -Cihaza Custom rom yükleyip, bilgisayar ya da cihaz aracılığı ile Miui'a dönerken artıkları tamamen temizlememek.
    Sürüm yükseltmelerde(android) bilinçsiz işlemler yapmak.
    Android sürümünü yükseltip düşürürken "flash all" yapmamak.

Bakın dikkatinizi çekiyorum. Bırakın Android Sürüm düşürme-yükseltme işlemini, Miui sürümünü düşürmeyi-yükseltmeyi Miflash ile yapmayı denediğiniz zaman "flash all except storage" her şeyi sil ancak verilerim kalsın seçeneğini işaretlerseniz, Miflash garip bir şekilde uygulama verilerini de tutabiliyor.
    Inıt.d dosyaları silinmiyor ve yeni kurulan uygulamalar ile eski veriler çakışıyor.
    Daha önce cihaza bunun gibi eziyet etmiş tüm arkadaşlara verilerini yedekleyin, Miflash ile "flash all" seçeneğini seçerek yükleme yapmalarını ve şarjı %1'e getirip, tam dolum yapmalarını öneriyorum.

Fakat miui stock tonlarında bu söz konusu değil demi anladığım kadarıyla

• Açık ve net olacağım dediklerimiz hiçbirini anlayamıyorum

• Bigmagician B kullanıcısına yanıt
    Ustam bu 3 parmak olayı ne

Lg G3'ü custom rom manyağı yapmıştım.Ancak Mi4 daha tertemiz Sadece Güncelleyici ile yazılımı yükselttim. Aslında Mi4'ü rootlamak istiyorum ama hem pc yok hem de bu konuda fazla bilgiye ulaşamadım.Çünkü tez zamanda cihazın sesini yükseltmem lazım(çağrıları duymuyorum.Cihazdaki en büyük eksiklik hoparlör sesinin kısık olması) Ne güzel G3'te apk dosyası ile root yapıyorduk.Mi'de de yok mu böyle bir güzellik?

• Stock romda zaten twrp yok.
    Miui yükseltmelerinde hiçbir veriyi temizlemeye gerek yok.
    Android yükseltmelerinde de gerek yok.

Ancak üzerine basa basa tekrar ediyorum. Android yükseltme yaparken tüm verilerin temizlenmesi çok daha stabil bir kullanım sunar.

Gönül rahatlığı ile tüm verileriniz saklı kalarak Miui sürüm düşürme, yükseltme işlemlerini yapabilirsiniz. Cihaz brick olmaz. Sadece Gapps sıkıntısı çıkarma ihtimali oluşur. Yani Google uygulamaları hata verebilir.

Bunların hepsi olası ve buradaki kullanıcıların çoğunun başına gelen şeyler.

Her neyse sabredin ay sonunda konuda hepsinden bahsedeceğim. Kalın sağlıcakla

• 
Sayfa: önceki 200201202203204
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.