Şimdi Ara

RENAULT 21fan club 21ciler BURAYA!!!! efsane araç 21 optima-manager-concorde-turbo-quadra

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10.098
Cevap
39
Favori
1.304.196
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet optiması managerı concorde olanlar burada toplanıyoruz hadi birbirimize yardımcı olalım çeşitli konularda TARTIŞALIM TEKNİK ÖZELLİKLERİNİ VERELİM isteyenler İMZAYADA BURAYA KOYACAĞIM RESMİ KOYABLİRLER

RENAULT 21fan club 21ciler BURAYA!!!! efsane araç 21 optima-manager-concorde-turbo-quadra

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Toyota SUPRA -- 15 Ağustos 2012; 23:47:50 >

• Birkaç resim koyalım r21 sahipleri kullananlar !!!!SEVENLER!!! hadi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Toyota SUPRA -- 8 Ekim 2006; 20:22:26 >

• http://www.youtube.com/watch?v=4a3zZ5zotyI

http://www.r21turbo.com/lesplus/R21turbo450CV.WMV

http://www.r21turbo.com/lesplus/lerecord.wmv

şuan çoğu sıfır arabayı YOLDAN SİLER

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Toyota SUPRA -- 8 Ekim 2006; 20:43:05 >

• Arkadaşlar nerdesiniz 21 KULLANANLAR TUTKUNLAR
  •  RENAULT 21fan club 21ciler BURAYA!!!! efsane araç 21 optima-manager-concorde-turbo-quadra

• bende manager var ama bu arabalar zamanında tutmadıı için nie tutmadı onuda anlamış deilim:) parçaları biraz tuzlu:)
    motorundan çok memnunum lpg li olmasına ragmen kışın hep tek seferde aldı.bi kere kardeşim saolsun akiyi bitirdii için çalışmadı:)
    ama yokuşlarda beni mahvediyo uzun yolda
  • tabi ağır kasa olduğu için yokuşlarda zorlanabiliyor ama olsun yavaştan yavaştan gidersin BU arabalar çoğu sıfıra taş çıkartır vede ucuz AMA PARÇASI PAHALI bütün sorunu bu zaten

Ben onu bunu bilmem....
    Klima(Buz gibi yapıyor)
    elektrikli camlar(dördüde)
    Elektrik kumandalı sağ ve sol ayna
    Uzaktan kumanda(orjinal)
    Immobiliser
    Yol Bilgisayarı(7 fonksiyonlu hemde tek tuşlu)
    Deri koltuk(Orjinal ve mükemmel hatlı)
    Alaşımlı Jant(orjinal)
    Geniş iç mekan
    2.0 az yakıtlı full enjeksiyonlu motor

daha... daha... vs. bu kadar konforu şimdi 2006 bir arabada istersen en az 35-40 bin ytl'yi gözden çıkarmak gerekir. sizcede öyle değil midir?
  • dedikklerin doğru.. 21 sahibi değilim fakat zamnında çok bindim ve kullandım. concorde idi. araba mükemmel harika bişey.. rahat geniş hızlı.. bi defa akünün altında ince bi saç var.. zamanla çürümüştü. dedik kaç para olacakki. saç altı üstü. aramıştık renoyu. 10 seneye yakın oldu. fiyatı duyduğumdan beri olayı hiç unutmadım. 20 milyon demişti bayan.. demmekki bundan dolayıu prblem var.. halbuki megane den farklı olmaması lazım. malum en son 96 da çıktı concorde.. 11 yaşında neredeyse. ben hala unutamam. araç ful+full dolu tatile giderken 210 nu nasıl bastığını.. buz gibi klimasını diş takırdatıyodu.

sesi desen çok güzel gelirdi bana ilk çalıştırma filan..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oneMoreCupofCoffee -- 9 Ekim 2006; 1:22:33 >
  • renault 21 güzel araba yaw
  • ilk goz agrimdi 1994 model renault 21 concorde. simdi bile cook ariyorum gercekten sattigima cok uzgunum. 2,0 motorunu ozellikle cok ama cok ariyorum megane in 115 hp lik 1,6 sindan sonra... 1994 yilina gore ozellikleri muhtesemdi; dijital klima, yol bilgisayari(ki depodaki yakit miktarini litre olarak gosterebilen heralde iki arabadan biri(bir digeri ise renault 25)), 4 cam otomatik, uzaktan kumanda, elektirikle ayarlanan + isitmali yan aynalar, celik jantlari, ve o ilk calistigindaki inanilmaz muhtesem hiriltili motor sesi, o sesi babamin 3,0 v6 safrane inin motorunda bile bulamiyorum. gercekten cok ozel bir arabaydi... kotu yanlari az da olsa vardi tabi; arabanin degeri cok dusuk, satma nedenlerimden biri; debriyaj bitmisti ve yenisi 500 ytl ydi, ayrica arka camurluk ve marspiyeldeki paslari ne yaptimsa engelleyemedim, onun da tamiri epey tutacakti, motor kapagi ve tavan solma yuzunden boyatilmisti ama bagaj kapagi cok agarmisti, en az 100 ytl ye onu boyatmak gerekirdi satmasaydim, arka cam rezistansi bi kere bozuldu ve ne kadar uzerinde ugrasirsam ugrasayim tamir olmadi, yeni cam da sanirim 200ytl civarlarindaydi... ayrica abs olmamasi yuzunden ve benim de cok spor kullanmam yuzunden cok kez arabalara arkadan cakilma tehlikesi gecirdim. ama yine olsa yine direksiyonuna oturmaktan cok buyuk zevk alacagim bir arabadir concorde. yol bilgisayari son zamanlarda 17lt/100 km falan gosteriyordu o da ayri mesele tabi, 50 milyonluk benzin sadece iki gun yetiyordu, simdi ise megane la tam bir hafta yetiyor(5 gun). simdilerde ise r21 turbo lara sulaniyorum, turbolu, abs li ve 175 hp lik bir concorde dusunun...:) hem de en ufak bir modifiyeyle 240 hp ye cikabilen... renault 21 gercekten cok ozel ve kullanmasi zevkli bir araba...

• quote:

Orjinalden alıntı: tomisus

2000 cc 115 hp bir araç içinlpg ile çokda ekonomik yakıt tüketimi var.şehir içi ve dışı yakıt tüketiminde tofaşın kuş serisinden daha az yakıyor birkere.performans konfor ve sağlamlıklada muadillerine 5 basar bu araba.parçalarıda abartıldığı kadar pahalı değil .sadece dış aksam parçalarının bazıları biraz pahalı veya zor bulunuyor. örneğin benim arabanın yan camların fitillerinin kenarlarında deformasyon var ve kırşehirdeki parçacılarda bulunmuyor .tahminim büyük şehire gittiğim zaman araba hurdacılarını gezmem lazım fitillerden bulmam için.

hurdacılara gitmene gerek yok serviste bulunuyor.
    ben geçen gün vites topuzu ve direksiyon sordum ikiside var(hemen hemen kimsenin değiştirmeyeceği sürümü olmayan parçalar gerisini sen hesap et)
    benimki 400.000'e geldi de vites topuzundaki yazılar silindi direksiyonda da pütürler yer yer kayboldu.

• Bu arabalarda bu kadar özellik varmıydı yaa süper valla
    İlk çıktığı zamanlarda yan komuşumuzda concorde vardı hastaydım arabaya babama yalvarırıdım bizde alalım diye ama ikna edememiştim gidip reno 9 almıştı ozamanlar.
    quote:

Orjinalden alıntı: eggy13

tabi ağır kasa olduğu için yokuşlarda zorlanabiliyor ama olsun yavaştan yavaştan gidersin BU arabalar çoğu sıfıra taş çıkartır vede ucuz AMA PARÇASI PAHALI bütün sorunu bu zaten

Ben onu bunu bilmem....
    Klima(Buz gibi yapıyor)
    Uzaktan kumanda(orjinal)
    Immobiliser
    Alaşımlı Jant(orjinal)
    Geniş iç mekan

daha... daha... vs. bu kadar konforu şimdi 2006 bir arabada istersen en az 35-40 bin ytl'yi gözden çıkarmak gerekir. sizcede öyle değil midir?

• quote:

Orjinalden alıntı: red_power

Bu arabalarda bu kadar özellik varmıydı yaa süper valla
    İlk çıktığı zamanlarda yan komuşumuzda concorde vardı hastaydım arabaya babama yalvarırıdım bizde alalım diye ama ikna edememiştim gidip reno 9 almıştı ozamanlar.
    quote:

Orjinalden alıntı: eggy13

tabi ağır kasa olduğu için yokuşlarda zorlanabiliyor ama olsun yavaştan yavaştan gidersin BU arabalar çoğu sıfıra taş çıkartır vede ucuz AMA PARÇASI PAHALI bütün sorunu bu zaten

Ben onu bunu bilmem....
    Klima(Buz gibi yapıyor)
    Uzaktan kumanda(orjinal)
    Immobiliser
    Alaşımlı Jant(orjinal)
    Geniş iç mekan

Immobiliser,Deri koltuk standart değil
    diğerleri standart,klima 1992 ve sonrası digital,ayrıca o dönem araçlarında pek bulunmayan yükseklik ayarlı hidrolik direksiyon,yükseklik ve bel sertlik ayarlı sürücü koltuğu,arka camlar için çocuk kilidi...vb gibi başka özellikleri de var.
    yol bilgisayarında kalan yakıt(litre olarak),kalan yakıtla gidilebilecek km,anlık yakıt tüketimi,ortalama yakıt tüketimi,ortalama hız,gidilen km,dış ortam sıcaklığı var.

• BENDE VARIM 94 MODEL CONCORDE KEŞKE BENİM W100 Ü SATMADAN ÖNCE BİRKAÇ FOTO ÇEKSEYDİM
  • bu arabaların mod'suz resimleri yok mu? çok abartılı ve çirkin ( benim görüşüm ) duruyor bu arabalar...
  • quote:

Orjinalden alıntı: tomisus

2000 cc 115 hp bir araç içinlpg ile çokda ekonomik yakıt tüketimi var.şehir içi ve dışı yakıt tüketiminde tofaşın kuş serisinden daha az yakıyor birkere.performans konfor ve sağlamlıklada muadillerine 5 basar bu araba.parçalarıda abartıldığı kadar pahalı değil .sadece dış aksam parçalarının bazıları biraz pahalı veya zor bulunuyor. örneğin benim arabanın yan camların fitillerinin kenarlarında deformasyon var ve kırşehirdeki parçacılarda bulunmuyor .tahminim büyük şehire gittiğim zaman araba hurdacılarını gezmem lazım fitillerden bulmam için.

valla arkadaşım aynı sorun bendede vardı.. Ön cam fitilleri 2 ay önce 160,00 ytlidi teki.. 4cam yaklaşık 550ytlyi buluyordu ama ben 30ytlye hallettim kendimiz yaptık. bak sana anlatıyım.
    parçacıdan geçmeli yapışkanlı 15-20 metre fitil nikelaj alıyorsun. nikelaj fitilin bir kenarına kadife kesip yapıştır. kadifeli kısım cama denk gelicek şekilde monte et. benim araba füme olduğu için nikelaj güzel durdu. keşke fotoğraf makinam olsaydıda nasıl yapılacağını gösterebilseydim umarım anlamışındır..

• merhaba arkadaşlar,

bu aralar R21 Optima almak üzereyim. Bu araç hakkındaki düşünceleriniz nedir. Optimanın, Manager ve Concord tan sonra üretilmeye başlandığını duymuştum peki ya farkları nedir. Renault un kendi sitisi dahil nette birçok yere baktım bu araçlar hakkında teknik bilgiye ulaşamadım. renault bile hiç bahsetmemiş bu araçlardan. bu tarz bilgilere nasıl ulaşabiliriz. anlattığınız özelliklere göre Optima bu modelin temel sürümü gibi geldi bana. sürüş, konfor, yakıt ve performans bakımından tavsiye edermisiniz.

selamlar
  • 1600cc motor var sanırım(fairwaylerle aynı olabilir).Bir çok kişi o motor o kasaya yetmez diyor,ama sakin kullanmda çok sorun çıkaracağını sanmıyorum.donanım olarak en düşük seviye..spring broadway farkı gibi bişi...
  • süper araba gerçekten çok konforlu vardı sattık ama
  • quote:

Orjinalden alıntı: ytirpan

merhaba arkadaşlar,

bu aralar R21 Optima almak üzereyim. Bu araç hakkındaki düşünceleriniz nedir. Optimanın, Manager ve Concord tan sonra üretilmeye başlandığını duymuştum peki ya farkları nedir. Renault un kendi sitisi dahil nette birçok yere baktım bu araçlar hakkında teknik bilgiye ulaşamadım. renault bile hiç bahsetmemiş bu araçlardan. bu tarz bilgilere nasıl ulaşabiliriz. anlattığınız özelliklere göre Optima bu modelin temel sürümü gibi geldi bana. sürüş, konfor, yakıt ve performans bakımından tavsiye edermisiniz.

selamlar

arkadaşım resimler yeterlimi lpgede uzun yolda 00,18ytl yakıyor...

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.