- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
TELEFON CALINCA İNTERNET GİDİYOR!NEDEN:)
Bu konudaki kullanıcılar:
 
8
Cevap
18609
Tıklama
Sayfa: [1]
Giriş
Mesaj


4633 Mesaj
8 Ekim 2006; 11:11:50 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

arkadaslar benim sorunum ev telefonu acılınca int baglantısı gidiyor sonra geri geliyor ama kapanınca yine gidiyor?türk telekomu aradıgımda ev hatlarından dediler ama pek bilgili olmadıgım icin birsey yapamadım.zoom x4 modem kullanıyorum bu sorun cok sinirimi bozuyo noolur bi care:)
_____________________________304 Mesaj
8 Ekim 2006; 11:32:08 

splitter kaynaklı bir problem yaşıyorsun. senin modemde dahili bir splitter olması lazım eğer böyleyse telekom kaynaklı olma ihtimali yüksek. ama yok harici bir splitter varsa bu ufak parça arızalanmış olabilir.değiştirmeni öneririm.

ama herşeyi yaptığın halde olmuyorsa da telekom suçu gene atacaktır kesin. bidaha aramadan önce bina içindeki telefon kablolarının kontrol edilmesinde fayda var.

kolay gelsin..

_____________________________

Samsung Galaxy sII
Canon 40D


4633 Mesaj
8 Ekim 2006; 11:42:28 

bende splitter yok nerden temin edebilririm?ve nereye takilir bu?
_____________________________4633 Mesaj
8 Ekim 2006; 11:49:22 

yada en aznından öyle biliyorum bi yardım lütfen yaa


 
111 Mesaj
8 Ekim 2006; 12:18:17 

telefonla modemi paralel bağlamış olabilirsin. dışarıdan gelen hattı modemde "adsl" kısmına, telefonu da yine modemde "phone" kısmına bağlayacan. bu şekilde olabilir.
_____________________________4633 Mesaj
8 Ekim 2006; 12:29:56 

pek anlamadım dediginizden.modemi teknik servis bagladı ben degil ayrıca zaten bir tane duvaran telefon icin kablo cıkıyo oda adsl kısmına takılı baska kablo yok modeme takılan?(usb ve power haric:)


 
2553 Mesaj
8 Ekim 2006; 13:51:33 

quote:

Orjinalden alıntı: PhSiKoPaThH

pek anlamadım dediginizden.modemi teknik servis bagladı ben degil ayrıca zaten bir tane duvaran telefon icin kablo cıkıyo oda adsl kısmına takılı baska kablo yok modeme takılan?(usb ve power haric:)


duvardan çıkan hat splitter denen aletin line çıkışına girecek daha sonra modem yazan çıkışına modemi,phone yazan çıkışınada telefonu bağlayacaksın sorun kalmayacak eğer varsa splitter bozuktur değiştirin sorun kalmaz
_____________________________ 
490 Mesaj
8 Ekim 2006; 13:53:37 

duvardan gelen telefon hattı splitter denilen küçük bir kutuya girecek. splitter de 1 giriş 2 çıkış vardır. splitter dan çıkan kablo telefonunuza gidecek. diğer splinter çıkışı ise modeme gidecek.ikinci bir telefon bağlayacaksanız paralel olarak yine splitterin telefon çıkışından sonra almak zorundasınız. Yani direkt gelen hat hiçbir yere bağlanmadan splitter a bağlanacak. Bu şekilde bağlantıyı çok sıkı yapın. parazit olursa internet devamlı kesilebilir. Ek yapılmış yerler varsa bunları da kontrol etmeyi unutmayın.
_____________________________ 
111 Mesaj
8 Ekim 2006; 14:29:05 


quote:

Orjinalden alıntı: PhSiKoPaThH

pek anlamadım dediginizden.modemi teknik servis bagladı ben degil ayrıca zaten bir tane duvaran telefon icin kablo cıkıyo oda adsl kısmına takılı baska kablo yok modeme takılan?(usb ve power haric:)dostum demek istediğim; dışarıdan gelen telefon hattını 2 ye ayırıp kullanamazsın. başka kablo yok demenden bu anlaşılıyor. yapman gereken dışarıda gelen telefon hattını 2ye falan ayırmadan direkt modeme (adsl girişine) bağlayacan. 2. bir kablo yoluyla da (bu kablonun her iki ucunda da fiş olacak.) bir ucunu modemde "phone" kısmına diğer ucunu telefona bağlayacan. sorunun çözülecek. istersen bir elektrikçiye yaptırabilirsin.
_____________________________

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Donanım / Hardware] » Network ve Güvenlik » Network » TELEFON CALINCA İNTERNET GİDİYOR!NEDEN:)
Sayfa: [1]

Foruma Git
Bölümde Ara

 
Reklamlar


DH VİDEO

 
Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.


DHBR2
0.313