Şimdi Ara

Belli Saat Aralığında İnternette Ping ve Hız Problemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
84
Cevap
2
Favori
23.644
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar iyi günler. Çok ilginç bir problemle karşı karşıyayım. İstisnasız her gün akşam 8 ile gece 1 arasında normalde Speedtest'de maksimum 8 çıkan ping değerim 70-80'lere, download hızım 50 mbit'den bazen 10 mbitlere kadar düşüyor.

Akşam saatlerinde bu şekilde oluyor. Bu da online oyun oynamayı imkansız yapıyor yüksek ping değerlerinden dolayı. Lolde 140 oluyor sabit ping ama sanki daha yüksek gibi geliyor bana.

Günün geri kalan tüm saatlerinde de en kötü bu şekilde oluyor.

İşin ilginç yanı bunu her gün belli saatlerde yapması. Servis sağlayıcım Superonline. Eve ekip gelip baktı kablolarda bir problem yok, sinyaller normal. Sabahları sorun yaşamazken niye sadece o saatlerde yaşıyor olabilirim?

İnternetim 50 Mbit Fiber. Bağlantı türüm kablolu, kablosuz, powerline fark etmiyor hepsinde sonuç aynı. Başına böyle bir şey gelen ya da çözümüne dair bir fikri olan var mı?

• Superonline kullanmıyorum ama sorunun kesinlikle kapasite yetersizliğinden kaynaklanıyor, arıza kaydı bırakmaktan başka yapabileceğiniz bir şey yok galiba.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: LGR9

Superonline kullanmıyorum ama sorunun kesinlikle kapasite yetersizliğinden kaynaklanıyor, arıza kaydı bırakmaktan başka yapabileceğiniz bir şey yok galiba.

ben de belirttim bu durumu superonline yetkililerine ama bağlantım fiber olduğu için herhangi bir kapasite durumu olmadığından bahsettiler. fiber kablolar kişiye özel gelir diğer kullanıcılar ya da bölge yoğunluğu bu durumu etkilemez minvalinde bir şeyler söylediler
  • Aynı sorun bende de var. Akşam saatleri CS Go da 280lere varan ping söz konusu oluyor. Web işlem üzerinden şikayet bıraktım fakat 5 gündür ses seda yok. Sabah vakitleri sorun olmuyor ama akşam 5-6dan sınra çok yogun bir şekilde artıyor ping. Valla ttnet 8mbit varken hiç böyle sorunlarım yoktu hemde bakır kabloyla geliyordu, şimdi eve kadar fiber geliyor ve ping sapıtmış halde..
  • quote:

Orijinalden alıntı: skyline334

Aynı sorun bende de var. Akşam saatleri CS Go da 280lere varan ping söz konusu oluyor. Web işlem üzerinden şikayet bıraktım fakat 5 gündür ses seda yok. Sabah vakitleri sorun olmuyor ama akşam 5-6dan sınra çok yogun bir şekilde artıyor ping. Valla ttnet 8mbit varken hiç böyle sorunlarım yoktu hemde bakır kabloyla geliyordu, şimdi eve kadar fiber geliyor ve ping sapıtmış halde..

valla haftalardır mütemadiyen superonline müşteri hizmetleriyle konuşuyorum gerek telefondan gerek saha görevlileriyle. 5 6 tane ss alıp gönderdim. geri dönüş yapacaklarını söylediler ama herhangi bir olumlu adım gerçekleşmedi henüz.

ama biraz azalma var sanki. önceden 200lere vururken artık en fazla 110 oluyor.

şimdi de internette kopmalar oluyor sık sık. umarım stabil olur kısa zamanda bağlantı

• Selam arkadaşlar, bende yaklaşık 1 haftadır counter strike global offensive'de ciddi anlamda yüksek ping sorunu yaşıyorum ve oyun oynanacak gibi değil. 1 hafta öncesine kadar ortalama 50-60 ping aldığım avrupa serverlarında 1 haftadır özellikle akşamları sürekli 110-120 ping alıyorum ve bu da beni deli etmek üzere. Aradım namussuz herifleri, neymiş efendim 110-120 ping kabul edilebilir seviyedeymiş ve arıza kaydı oluşturamazmış. Bu sorunu yaşayan insanlar olarak örgütlenip birşeyler yapmamız lazım yoksa bu namussuzların bu soruna çözüm falan bulacakları yok. Mümkün olan her platformda bu yaşadığınız sorunu dile getirin ve insanları müşteri hizmetlerini arayıp sorunlarını belirtmeye yönlendirin.

Allah belanızı versin sizin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Enzifer

Selam arkadaşlar, bende yaklaşık 1 haftadır counter strike global offensive'de ciddi anlamda yüksek ping sorunu yaşıyorum ve oyun oynanacak gibi değil. 1 hafta öncesine kadar ortalama 50-60 ping aldığım avrupa serverlarında 1 haftadır özellikle akşamları sürekli 110-120 ping alıyorum ve bu da beni deli etmek üzere. Aradım namussuz herifleri, neymiş efendim 110-120 ping kabul edilebilir seviyedeymiş ve arıza kaydı oluşturamazmış. Bu sorunu yaşayan insanlar olarak örgütlenip birşeyler yapmamız lazım yoksa bu namussuzların bu soruna çözüm falan bulacakları yok. Mümkün olan her platformda bu yaşadığınız sorunu dile getirin ve insanları müşteri hizmetlerini arayıp sorunlarını belirtmeye yönlendirin.

4 eylülden bu yana sürekli arayıp konuşuyorum. bugün de konuştum sert bir şekilde bakalım ne sonuca varacak çok merak ediyorum.

çok saçma ve sinir bozucu bir sorun gerçekten. gün boyu ping yokken akşam 7yle gece 1 arasında en az 140 ping en yüksek de 200 ping oluyor. download speed de 13 mbit'e kadar düşüyor

• Aynı problem bende de bir aydır devam etmekte. Abuk subuk şeyler yaptılar modem değiştirmek gibi, en sonunda da pişkin pişkin sizle mi uğraşacaz demeye getirdiler. İstediğiniz kadar sert konuşun sizden daha terbiyesiz olabiliyorlar. Hakem heyetine şikayet edin, alın hız testi sonuçlarını götürün.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Coverwatch

Aynı problem bende de bir aydır devam etmekte. Abuk subuk şeyler yaptılar modem değiştirmek gibi, en sonunda da pişkin pişkin sizle mi uğraşacaz demeye getirdiler. İstediğiniz kadar sert konuşun sizden daha terbiyesiz olabiliyorlar. Hakem heyetine şikayet edin, alın hız testi sonuçlarını götürün.

onu da dillendirdim problem değil bir dilekçe yazar veririm ama bu sorunu halletmek mesele benim için. daha önce yaşamazken şimdi yaşadığıma göre çözülebilecek bir şey demek ki. bir şekilde tespit edip çözüme kavuşturmamız lazım o yüzden.

daha önce bu sorunu yaşayıp da çözebilen birisi yok mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: aktwitter

quote:

Orijinalden alıntı: Coverwatch

Aynı problem bende de bir aydır devam etmekte. Abuk subuk şeyler yaptılar modem değiştirmek gibi, en sonunda da pişkin pişkin sizle mi uğraşacaz demeye getirdiler. İstediğiniz kadar sert konuşun sizden daha terbiyesiz olabiliyorlar. Hakem heyetine şikayet edin, alın hız testi sonuçlarını götürün.

onu da dillendirdim problem değil bir dilekçe yazar veririm ama bu sorunu halletmek mesele benim için. daha önce yaşamazken şimdi yaşadığıma göre çözülebilecek bir şey demek ki. bir şekilde tespit edip çözüme kavuşturmamız lazım o yüzden.

daha önce bu sorunu yaşayıp da çözebilen birisi yok mu?

Bu bizim çözebileceğimiz bir sorun değil. Superonline'ın hat kalitesini iyileştirmesi gerekiyor. Aşırı yüklemede çöküyor bariz şekilde.

• quote:

quote:

Selam arkadaşlar, bende yaklaşık 1 haftadır counter strike global offensive'de ciddi anlamda yüksek ping sorunu yaşıyorum ve oyun oynanacak gibi değil. 1 hafta öncesine kadar ortalama 50-60 ping aldığım avrupa serverlarında 1 haftadır özellikle akşamları sürekli 110-120 ping alıyorum ve bu da beni deli etmek üzere. Aradım namussuz herifleri, neymiş efendim 110-120 ping kabul edilebilir seviyedeymiş ve arıza kaydı oluşturamazmış. Bu sorunu yaşayan insanlar olarak örgütlenip birşeyler yapmamız lazım yoksa bu namussuzların bu soruna çözüm falan bulacakları yok. Mümkün olan her platformda bu yaşadığınız sorunu dile getirin ve insanları müşteri hizmetlerini arayıp sorunlarını belirtmeye yönlendirin.

4 eylülden bu yana sürekli arayıp konuşuyorum. bugün de konuştum sert bir şekilde bakalım ne sonuca varacak çok merak ediyorum.

çok saçma ve sinir bozucu bir sorun gerçekten. gün boyu ping yokken akşam 7yle gece 1 arasında en az 140 ping en yüksek de 200 ping oluyor. download speed de 13 mbit'e kadar düşüyor

Biraz önce bıraktığım arıza kaydından sonra beni müşteri hizmetlerinden bi bayan aradı. Sorunu tekrar anlattım ve sorunun oyundan kaynaklı olmadığını, öyle olsa ttnet ve uydunet kullanıcılarının da sorun yaşayacağını belirttim. Kendisi de 110-120 gibi pinglerin kesinlikle kabul edilebilir olmadığını ve sorunumla ilgileneceğini söyledi. Bu sorunun teknik bir arıza olduğunu düşünmüyorum ben, benim teorime göre müşteri sayıları o kadar arttı ki artık internet altyapıları bunu kaldıramıyor ve dolayısıyla özellikle peak saatlerde internet hızı komple yavaşlıyor.

Genel bir teknik arıza olsa aynı yavaşlık sabah ve öğle saatlerinde de olur ancak öğlenleri genelde sorun falan olmuyor çünkü insanlarım çoğu ya okulda ya da işte. Akşam saat 6'dan sonra yavaşlama başlıyor ve gece 2-3'e kadar kesinlikle düzelmiyor. Ne diyeyim ki allah bu ülkeyi bu hale getirenlerin, insanlardan fahiş fiyatlar almalarına rağmen aldıkları ücretin karşılığını vermeyenlerin belasını versin.

Umarım bu ülkedeki namussuz kan emicilerden hesap sorulduğuna tanıklık edecek kadar uzun yaşarım.

• quote:

quote:

quote:

Biraz önce bıraktığım arıza kaydından sonra beni müşteri hizmetlerinden bi bayan aradı. Sorunu tekrar anlattım ve sorunun oyundan kaynaklı olmadığını, öyle olsa ttnet ve uydunet kullanıcılarının da sorun yaşayacağını belirttim. Kendisi de 110-120 gibi pinglerin kesinlikle kabul edilebilir olmadığını ve sorunumla ilgileneceğini söyledi. Bu sorunun teknik bir arıza olduğunu düşünmüyorum ben, benim teorime göre müşteri sayıları o kadar arttı ki artık internet altyapıları bunu kaldıramıyor ve dolayısıyla özellikle peak saatlerde internet hızı komple yavaşlıyor.

Genel bir teknik arıza olsa aynı yavaşlık sabah ve öğle saatlerinde de olur ancak öğlenleri genelde sorun falan olmuyor çünkü insanlarım çoğu ya okulda ya da işte. Akşam saat 6'dan sonra yavaşlama başlıyor ve gece 2-3'e kadar kesinlikle düzelmiyor. Ne diyeyim ki allah bu ülkeyi bu hale getirenlerin, insanlardan fahiş fiyatlar almalarına rağmen aldıkları ücretin karşılığını vermeyenlerin belasını versin.

Umarım bu ülkedeki namussuz kan emicilerden hesap sorulduğuna tanıklık edecek kadar uzun yaşarım.

bu dediğinizi dillendirmekte fayda var o zaman. ben de arayıp sıkıştırayım altyapı yetersizliği olduğunu düşünüyorum diye. bana da mantıklı gelen tek neden bu.

gün boyu hiçbir sorun yok ama akşam 6-7 gibi insanların eve geliş saatinde sorun başlıyor, gece 1 gibi de bıçak gibi kesiliyor. ama superonline'a kabul ettiremiyorum bunu ne hikmetse. tekrardan arayıp konuşmakta fayda var ama niye bu kadar az insan bu sorundan şikayetçi onu anlamış değilim. altyapıları kaldırmıyor olsa onlarca konu açılırdı diye tahmin ediyorum. az insanın başına geliyor ya da birçok insan bu sorunu görmezden gelip dillendirmiyor

• turknet kullanıyorum 1 aydır aynı sorun bende var. aynı saatlerde ping artıyor şuan google'a ping atıyorum sonuç 190 :)

bence sorun yurtdışı çıkışlarında. cmd'ye tracert google.com yazarsanız dediğimi anlarsınız. bide sabah saatlerinde deneyin
  • 1 haftadir bu sorun bende de var, kafayi yemek uzereyim. Hizinitest ette 120 ila 400 ms arasi ping degeri aliyorum. Hiz testi ise 4 ile 8 mbit arasinda degisiyor. Baglantim 20mbit ve ayni sekilde aksam 8 ve gece 1 saatleri civarinda bu problemi yasiyorum. 12 gune taahhutum bitecek, Turk Telekom yollari gozuktu sanirim 2 yilin ardindan
  • Ben belli saatlerde İnternete hiç giremiyorum. Şu an yol mesela. Hat Zayıflama değerleri de normal gözüküyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hocam benim yaklaşık 2 haftadır bu sorun yok. telefonla çok kez arayıp kafa ütülediğimden midir bilemiyorum ama bir şekilde çözüldü benim sorunum
  • Bende de başladı bu sorun 1 hafta önce. Modeminizden olabilir dediler tılgın markaydı. huawei ile değiştirdiler 2 gün önce. Ama sorunum devam ediyor hala. 50 mb hız 150 gb kotalı tarifeyi kullanıyorum. Akşam saat 20.00 ile 01.00 saatleri arasında 200-300 ping ile 4-5 mb hıza düşüyorum. Bu gerizekalı teknik destek her gün birini gönderiyor. Tabi geldikleri saatte problem olmadığı için bütün değerleriniz normal deyip gidiyorlar. Ya kafaları basmıyor ya da belki bıkar diye hergün gelip bir uğruyorlar (yarına bir şikayet formu daha doldurttum :)) Bence bu saatler arasında çok yoğunluk oluyor bölgeye göre kısıyorlar. Çünkü başka türlü ne olabilir aklıma gelmiyor. Saat 8 gibi birden düşüp saat 1 gibi eski hızıma dönüyor. Gıcık bir durum umarım çözerler. En çok lazım olduğu saatlerde sağlam para döktüğümüz internetten bırakın online oyun oynamayı bir video açıp izleyemiyoruz

• hiç kendinizi yormayın çözüm için. tek cevap altyapı yetersizliği. normal pinglerin az artış sebebi de muhtemelen filtreden geçirilen internetimiz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Salvador_Limones -- 18 Ekim 2014; 4:22:34 >
  • bosuna ugrasmayin. ben cok ugrastim. adamlar zir cahil ve art niyetli. ping`ler birden boyle yukseldi. sebebini biliyorlar ama cozum para gerektirecegi icin yanasmiyorlar.
    musteri hizmetleri sadece uzaktan router`a ac kapa yapar. butun yapabildikleri bu. anlamayan da cok acayip degisik bir sey yaptiklarini sanar.
    benim yogun ugraslarim sonucu eve ``teknik eleman`` geldi. steam`in ne oldugunu bilmeyen, steam`deki oyun sunucularinin farkli oldugunu anlamayan, dns degistirerek oyundaki pinglerin dusecegini sanan bir gerizekali iste. ustelik onun eve gelme sebebi superonline`in sorun oldugunu nihayet kabul etmesiyken 150 ms pingin normal olduguna ikna etmeye calismasi da tam komedi. hem musteri hizmetleri hem de bu gerizekali superonline`in kendine ait hizinitestet sitesine girip ss alip/istediler. orada normal cikarsa onlara gore sorun yok. e tabi superonline omurgasina bagli oldugu icin normal cikiyor. speedtest.net`te dahi turkiyedeki tum sunucular anormal sonuclar verirken superonline sunucusu normal sonuc veriyor ki hepsini usenmeden test edip teker teker ss yollamistim.
    adamlara internetin hizinitestet sitesinden ibaret olmadigini ve sirf bu siteye girmek icin para odemediginizi istediginiz kadar soyleyin anlamiyorlar. zaten sizi kaale alan yok. oyun 150 ms olmus yok ethernetle mi baglaniyorsunuz yok dns mi var. ulan gerizekali diyorum ki router`a ping atinca 1 ms donus oluyorum. 300 mbps wlan adaptoru var ve full cekiyor. dns isim sunucu direkt ip olarak baglandigimiz oyuna etki etmez diyoruz yok anlamiyor. hadi onun gonlu icin kablo takip dns`i iptal ediyoruz. router`a reset atinca her seyin duzelecegini saniyorlar ama bir sey duzelmeyince telefonu yuzunuze dahi kapatabiliyorlar.

sonuc olarak taahhut vermediyseniz kapatin gitsin. 4 yillik aboneyim. boyle yapmasalar belki cift haneli rakamlara kadar ulasacakti. sonucta bir yere kacmiyoruz ki zaten kendi sistemlerindeki odeme bolumu hata verdigi icin faturasini sadece 13 gun odeyememis olan 4 yillik abonesine mektup ve telefonla icra tehditì yapabilen utanmaz bir iss.

• Bende uzun bir yazı yazmak isterdim ama dermanım kalmadı.1 haftadır her gün arıyorum superonline'ı.Akşam saatleri ping yavaş yavaş ve giderek artıyordu.gece sonunda 300ü görüyordum, 12 de iniyordu.her akşam başka bitanesi geçiştirmeye çalışıyordu, biri lole suç atıyor, biri siteye, biri diyor 180 ping normal.Artık onlar söylemeden ''hat kimin adına?'' ve ''adım ne?''yi cevaplıyordum.Güzel dille anlattım, bağıra çağıra anlattım, hatta yalvardım ama gene olmadı.Bu gece de size bu mesjı 250 ping altından yazıyorum.Başka sağlayıcıya geçsem, yine bin bir problem yaşayacağım.Oturup çaresizce her gece Yarabbime dua ediyorum.Çünkü elimden başka bir şey gelmiyor artık.Biz millet olarak bunu hakediyoruz.Hakkettiğime de razı olmaktan başka yolum yok.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.