Şimdi Ara

Belli Saat Aralığında İnternette Ping ve Hız Problemi (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
84
Cevap
2
Favori
23.619
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Beylikdüzü'nde hız sorunu bende de var. 50 mbps kullanıyorum fakat 5-15 arası hep.
  • 35 mbps hipernet kullaniyorum.ayni problemleri bende yasiyorum.yuze yakin sikayette bulundum.btk ya tuketici hakem heyetine maillerine gerekli muracaatlari yaptim defalarca.ankastreden modemime kadar sifir eksiz cat6 kablosu cektim 2 adet modem degistirdim.izmir konak esrefpasada yasiyorum bu ptoblemi.en son yetkili agizdan problemin local olmadigini turk telekomun yurtdisi cikis hizlarinda problem oldugunu ve cozumunun uzun zaman alabilecegini soylediler...lanet gelsin ttnete....

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • eczacinin E kullanıcısına yanıt
    Bende İzmir de oturuyorum.Ttnet kullanıyorum.1 aydır bende yaşıyorum bunu.Pingler uçuyor akşamları,daha doğrusu yoğun kullanım olduğu zaman internet yavaşlıyor.Ben ttnete mail ile yazdım bana gelen cevap hız güncellemesi yaptık ping sorununuz çözüldü dediler.Hiçbir şey değişmedi.Tekrar mail atmama rağmen bu seferde günlerdir cevap attıkları yok.Bu ping ve hız sorununa ilgilendiklerine bile şüpheliyim.
  • Bu haftanın başından beri böyle, normalde 55 ping alıyordum en fazla ama günlerdir bu saatte hep 200. Oyun oynayamıyorum artık ne yapıcam bilmiyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Salvador_Limones

hiç kendinizi yormayın çözüm için. tek cevap altyapı yetersizliği. normal pinglerin az artış sebebi de muhtemelen filtreden geçirilen internetimiz

+1 her ikisi de doğru tespit.
  • Akşmaları herkes yükleniyor internete herkeste bu tür problemler oluyor bu aralar fark ettim ben de de oluyor sabah 15 20 ping aldıgım server de akşamları 40 50 alıyorum
  • aynı sorun bende de var öğlen 12 gece 12 arası pingim 300. aylardır sorun devam ediyor. En sonunda tt bölge şefine kadar çıktım port değişikliği ve birçok işlem yaptilar sorun devam etmekte. Çözemiyorlar.
  • dünden beri kadıköyde internet felç
  •  Belli Saat Aralığında İnternette Ping ve Hız Problemi

Kota doldu fakat pingin bu kadar yüksek olması normal mı ?
  • sakpinar S kullanıcısına yanıt
    Normal değil. Hangi Host a ping atıyorsun?
  • Host derken? Izmirdeki bir server Ping atiliyor speedtest de. Tabletten test yaptim biraz önce..114ms gösteriyor..Hiz ayni...hosted by semele yaziyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sakpinar -- 29 Nisan 2015; 23:57:06 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • şikayetvar sitesine yazmakta fayda var.
  • Kapasite belli akşam herkes işten geldiğinde xvideos xhamster... yardırdığı için internet çöküyor. Sizlik bir durum yok, yapabileceğin bir şey de yok.

• sakpinar S kullanıcısına yanıt
    Aynı sorun belli zamanlarda belli saat aralıklarında bende de mevcut ve sizin gibi ben de Muğladayım, yıllardır bu sorun devam etmekte kılını bile kıpırdatmıyor TTNET ve telefonlara çıkmamalarını geçtim bile ancak yanınıza gidip kapattıracağım diye baskı yaparsanız eve gelip çare arıyorlar ve o zamanda ping sorunu mevcut değilse her şey normalmiş gibi gidiyorlar. Kısacası altyapı eski verdikleri hızlar yüksek ve kullanan çok yani hatta daralma mevcut yapacak bir şey yok. (Tek çare 8 mb/s ve max olarakta 12 mb/s destekleyen hızların herkes için 3-5 mb/s civarına sabitlenmesi, arıyorsunuz 4440375'i sanki çareymiş gibi cahilliklerinden DNS değiştirtip hızı düşürüyorlar ek olarak birde büyükşehir oldu sağolsun ilçeleri turizim sayesinde ayakta merkezde üniversite olmasına rağmen bu halde!)
  • İzmir de özellikle Üçkuyular Güzelyalı tarafında bu sorunu yaşayan çok kişi var. O bölgedeki omurgada Belli bir kapasite sorunu var. Superonline neden bunu çözmüyor anlamış Değilim.

• LGR9 kullanıcısına yanıt
    alakası yok sorun dandik modemden ip atanmasınıda wifi kanal seçiminide düzgün yapamayan dandik modem hızı bu şekilde düşürebiliyor...
  • ayni sorun bende de var ttnet kullaniyorum aksam 6 7 den sonra gece 12 1 e kadar hiz düşüyor 10 mgbs lere gece 1 den sonra 48 oluyor tekrardan 1 e kadar film izlemek eziyet resmen
  • ayni sorun bendede var ttnet kullaniyorum aksam 6 7 gibi hiz düşüyor oyunda lağ vs ne ararsaniz oyundan diyenler de oldu alakasi yok film bile izleyemiyorum gece 1 e kadar 50 mgbps internnet hizim var ama gelde derdini anlat sorunun ne olduğunu biliyorlarda oyaliyorlar
  • Şu anda bu problem bende de var. 1 haftadır durum böyle.

Nasıl çözümleniyor bir bilginiz var mı.

Normalde 24 megabit internet kullanıyorum ancak akşam 19'da başlıyor yavaşlık ve ping artışı daha sonrasında gece 24.00 01.00'a kadar devam ediyor gündüz saatlerinde problem yok.

Belli Saat Aralığında İnternette Ping ve Hız Problemi

normalde gündüz hızım 20 megabit çıkıor ping de 20 civarı çıkıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sowyet -- 6 Aralık 2016; 19:42:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sowyet

Şu anda bu problem bende de var. 1 haftadır durum böyle.

Nasıl çözümleniyor bir bilginiz var mı.

Normalde 24 megabit internet kullanıyorum ancak akşam 19'da başlıyor yavaşlık ve ping artışı daha sonrasında gece 24.00 01.00'a kadar devam ediyor gündüz saatlerinde problem yok.

Belli Saat Aralığında İnternette Ping ve Hız Problemi

normalde gündüz hızım 20 megabit çıkıor ping de 20 civarı çıkıyor.

Superonline fiber mi kullanıyorsunuz?
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.