Şimdi Ara

121.NCİ JANDARMA EGİTİM ALAY KOMUTANLIĞI SERİNYOL / HATAY (58. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.168
Cevap
15
Favori
546.901
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5556575859
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Nasıl bir yer burası arkadaşlar acemiliği burada yapıcam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kaldi 6 ay :)

• 3 Ay kaldi. Gidenlere bol sans

• quote:

Orijinalden alıntı: ozzytaste

3 Ay kaldi. Gidenlere bol sans

Nasıl hocam burada durumlar ben ayın 5 inde gelicem acemilik için. Devrecilik çok varmı. Komutanlar nasıl çok sıkıntı çekermiyiz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaslar acemilik ne kadar sürüyor burda bilen varsa bi yardımcı olabilirmi bende 6 snda teslim oluyorum eskişehirden
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rdvn261

Arkadaslar acemilik ne kadar sürüyor burda bilen varsa bi yardımcı olabilirmi bende 6 snda teslim oluyorum eskişehirden

Bende 4'ünde teslim oluyorum.

Ayrıca yanımızda götüreceklerimiz konusunda tavsiyesi olanlar var mı?
  • Arkadaslar yokmu burda askerlik yapan bilgi verebilecek kmse. Kime sorsam bilmiyor ya ne kötürüm yere düşmüşüz ag

• Günceldirrrrrrrr

• Gelmeyin aga buraya, 5.inde teslim olmuş biri olarak söylüyorum, 5000 asker var, her yerde 100 kişilik sıra, aklı olan 24 lü paket su alır dolabının altına yerleştirir. Aç susuz kalırsınız yoksa, tuvaletlerin hepsi damlıyor, lavabonu yapamıyorsun.

İlk 3 bölük batı bölüğü, sosyete yani. Eğitim fazla yok, işiniz gücünüz, yerlerde oturmak. Aşı sırası 2-3 saat, kayıt sırası 3-4 saat, her şey saatlerce sürüyor, 2 günde daha evraklarınız bitmiyor. Askere geleli 10 gününüz oluyor, hala evrağı eksik olanlar oluyor.

Aklı olan saat 4'ten önce teslim olsun, misafir olarak kayıt yaparlarsa, yarına kalır herşeyiniz, 500-600 kişiyi misafir koğuşuna koyuyolar, 4 yatakta 8 kişi yatacağınıza birleştirin 10 kışi yatın diyorlar. Benden söylemesi. Saat 10'a kadarda aşağıda soğukta bekletiyorlar. Gelen gidiyor, herkes gidiyor ama siz bekliyorsunuz. Tam bir rezillik.

Yanınızda mutlaka ama mutlaka bozuk para bulundurun, burda herşey kırmızı kartla alınıyor, örneğin 100 lira veriyosun sana kart çıkarıyorlar 6 lira kesinti kart parası, 94 lira yatırıyor. Kart şifresiz olduğu için çaldırmamalısınız.

Kartı 1 haftada dahi alamayabilirsiniz, o derece kuyruk var, oyüzden bozuk para 1 hafta boyunca hayat kurtaracak.

Kağıt para geçmiyor, bozuk paralarda makinalarda su ve pisküvi çeşitleri almak için.

Yanınızda mutlaka 1 paket ıslak mendil ve 1 adet kağıt havlu götürün.

Valez almayın yanınıza, kıyafet getirmeyin.

YANINIZA MUTLAKA AMA MUTLAKA SADECE:

Traş bıçağınızı, köpüğünüzü, diş fırçanızı, diş macununuzu, şampuanınızı, sabununuzu alın.

3-4 adet çorap siyah bot boyunda, 3-4 adet boxer rengi hiç önemli değil ama siyah alın kiri belli etmez, 3-4 adette yarım kol hardal yeşili atlet alın.

Gerisi teferruatt ona göre.

• quote:

Orijinalden alıntı: Çikizen

Gelmeyin aga buraya, 5.inde teslim olmuş biri olarak söylüyorum, 5000 asker var, her yerde 100 kişilik sıra, aklı olan 24 lü paket su alır dolabının altına yerleştirir. Aç susuz kalırsınız yoksa, tuvaletlerin hepsi damlıyor, lavabonu yapamıyorsun.

İlk 3 bölük batı bölüğü, sosyete yani. Eğitim fazla yok, işiniz gücünüz, yerlerde oturmak. Aşı sırası 2-3 saat, kayıt sırası 3-4 saat, her şey saatlerce sürüyor, 2 günde daha evraklarınız bitmiyor. Askere geleli 10 gününüz oluyor, hala evrağı eksik olanlar oluyor.

Aklı olan saat 4'ten önce teslim olsun, misafir olarak kayıt yaparlarsa, yarına kalır herşeyiniz, 500-600 kişiyi misafir koğuşuna koyuyolar, 4 yatakta 8 kişi yatacağınıza birleştirin 10 kışi yatın diyorlar. Benden söylemesi. Saat 10'a kadarda aşağıda soğukta bekletiyorlar. Gelen gidiyor, herkes gidiyor ama siz bekliyorsunuz. Tam bir rezillik.

Yanınızda mutlaka ama mutlaka bozuk para bulundurun, burda herşey kırmızı kartla alınıyor, örneğin 100 lira veriyosun sana kart çıkarıyorlar 6 lira kesinti kart parası, 94 lira yatırıyor. Kart şifresiz olduğu için çaldırmamalısınız.

Kartı 1 haftada dahi alamayabilirsiniz, o derece kuyruk var, oyüzden bozuk para 1 hafta boyunca hayat kurtaracak.

Kağıt para geçmiyor, bozuk paralarda makinalarda su ve pisküvi çeşitleri almak için.

Yanınızda mutlaka 1 paket ıslak mendil ve 1 adet kağıt havlu götürün.

Valez almayın yanınıza, kıyafet getirmeyin.

YANINIZA MUTLAKA AMA MUTLAKA SADECE:

Traş bıçağınızı, köpüğünüzü, diş fırçanızı, diş macununuzu, şampuanınızı, sabununuzu alın.

3-4 adet çorap siyah bot boyunda, 3-4 adet boxer rengi hiç önemli değil ama siyah alın kiri belli etmez, 3-4 adette yarım kol hardal yeşili atlet alın.

Gerisi teferruatt ona göre.

Bende 90'2 gitmiştim Allahım ne günah işledimde buraya düştüm dediğim çok oluyordu ilk defa saçlarımda beyazlamaları orada gördüm koğuşlar (havan bölüğü) çok havasısdı 2 katlı basık bir bina ,
    çok kötü bir yerdi ;serin yol demişlerdi ama inanın yazın yaprak kımıldamıyor nem ve sıcak boğuyor hele o yemek hanenin durumu çok fenaydı 350 kişi bizim bölük 12.bölüktü en son yemek hane sırası bizde idi yemek hanede yemek alıp sıraya girmekte enaz yarım saatimizi alıyordu o koridorda beklerken lağam kokusu gibi bir koku gelirdi burnumuza ben bu kokunun nereden geldiğini anlayamamıştım dışarıda lağım var ve patlamış sanıyordum ama öyle olmadığını biraz geç algıladım meğer insanların açlıktan nefesi koktuğu için koridorda o koku meydana geliyordu sonra fark ettim ki kalabalık dağılınca kokuda gidiyordu , insanlık dışı bir yer orası yemekhanenin kanalızasyon çukurları hergün tıkanıp taşardı koğuşların önüne kadar ve malesef o pis yerde içtima ve yemek töreni için bekletilirdik her gün kepçe gelir çukuru kazar ertesi gün tekrar taşardı çare bulamamışlardı.

Benim size tavsiyem şu olabilir koğuş sorumlusu olun samimi söylüyorum çok rahat edersiniz ne içtima ne eğitim nede törenlere hiç katılmassınız ama sürekli komutan başında ensende boza pişirir, yada bölük komutanınızın postası olmaya çalışın sadece telsiz taşıyıp komutanınza yemek getirmek gibi ufak tefek angaryalarınız olur, yazıcılıkta güzel onuda tavsiye ederim bunun dışında çaycılıkta olabilir ama **** komutanlar eğitim alanına sık sıkçay istiyorlar biraz fazla yorulursunuz. birde okuma yazma bilmeyenlere hergün kurs verirler bu kursları kaçırmayın gece içtimalarından muaf olursunuz oranın içtimaları boldur gece 12de bile uykudan kaldırılıp içtima aldıkları oluyor. birde küçük şifreli kilitlerden alın yanınıza
    RDM olmanız da avantaj sağlıyacaktır ama hap kullanan RDM lerden olmalısınız ,
    birde şu var orada ağlamayan bebeğe meme vermezler diye bir laf var bu lafı orada çok iyi anladım bölükten arkadaşım ailesini sık sık bölük komutanının yanına çağırıdı torpil için ve o çocuğu bölük komutanı yanına postası yapmıştı , benzer bir olayıda başka bir arkadaşım bizlere yaşatmıştı adam sistemin açığını bulmuştu
    CESARET bu oldumu size komutanlar size hiçbirşey yaptıramaz adam alay komutanın gözleri önünde yemin töreni hazırlıklarında alaydan dışarı kaçtı ama yolun dışındaki tarlada yakaladılar, sonuç hiçbirşey olmadı disko cezası aldı birkaç gün ama yemin etmediği için cezada almadı, adama ot yolduramıyorlardı bizzat şağit oldum komutan yerdeki yaprakları topla diye emir veriyor bu ya komutanım çok saçma değilmi gibi ukala ukala cevaplar veriyordu. bir komutanımız vardı ismini unuttum sürekli pişik olurdu bizden pudra isterdi
    komutan bu çocuğa yalvarıyordu evladım benim nöbetimde vukaat çıkartma diye. yani demem o ki sizi sindirmeye çalışacaklar boyun eymeyin gerekirse kavga edin pısırık hiç olmayın askerlik bir yerde karekter yarışıdır karakterinizden ödün vermeyin orası medeniyetten çok uzak bir yer olduğu için insanca muamele beklemeyin çok fazla samimi olmayın
    çarşısı fena değil ama yemekleri muhteşem tepsi kebabı , kağıt kebabı ,lokanta yemekleri.. künefe , birde bağırsak dolması vardır seyyarlada satılıyor koluna dolayıp yiyorsun oda çok nefistir ilk gördüğümde çok şaşırmıştım

• 3. Bölük sosyete bölüğü demişlerdi ya gerçekten de doğruymuş, 450 üstü sayımız olduğu için çok rahattık, işlemleri falan hiçbirini yetiştiremedikleri için günümüz hep oturarak geçiyordu.

Atışları falan hep rastgele sık geç olayı. Ayrıca dün yerler açıklandı, şahsen Adana'ya düştüm, torpil yaptırsam bu kadar olurdu yani.

Ayrıca hemen hemen herkes batıya ve çok güzel yerlere düştü.

Askeri hastaneye, İstanbul kumburgaz tatil kampına, Jokeye, İzmire, Antalya'ya falan düşenlerle dolu. 9 kişi tek Doğuya düştü ama öyle kötü yerler değil, hepsi birbirinden iyi. 3. bölüğe düştüyseniz çok şanslısınız.

Yasin SARIKAYA isimli bölük komutanınız, ALAY'ın en kıdemli bölük komutanı, hatta öyle ki, Tabur komutanının bile yanında çok rahat davranabilen biri, 4 ay olmuş geleli, torpilli midir nedir anlamadım ama sanki ALAY'ın sahibi gibi, tabi bilgeliğinden, karakterinden, konuşmasından dolayı da olabilir. Duruşuyla, konuşmasıyla örnek bir komutan olmayı gösteriyor. Kendisi çok yakın zamanda eminim çok yüksek mevkilere gelecektir. Buna eminim.

Ayrıca Uzman Jandarma'lardan, Muammer ve İbrahim komutanı sakın ama sakın üzmeyin, her ikisi de çok kral adamlardır, komik, esprili, anlayışlı ve eğlenceli insanlardır. Muammer komutanla beraber çok güleceksiniz.

Gözlüklü bir Uzman Jandarma'nız olacak, etine dolgun, gelince görürsünüz, süprizim olsun size, belanızı biptirmeyin, çarşıya çıkınca içeni, sıcanı, kendini biptireni bende biperim der. Tekme atışı vardır ölürsünüz gülmekten. Tehdit edişi bile komedidir. Kral gibidir, çok seveceksiniz komutanlarınızı.

Hasan Astek yine öyle, sporcu bir tipi vardır, gelince genç komutanlarınızdan biri olduğu için direk tanıyacaksınız, tipini görünce aha zıçtık bu bizi süründürür, hergün spor yaptırır diceksiniz ki cidden disiplinli biridir. Sporcu tipinin hakkını verir ama iyidir emin olun.

Taner var taner ah ki ne taner bilmem neyin tekidir, ondan korkun bizi yat iştimasında 7:30 da aşağı indirip alay iştimaya götürüp 10 kadar uygun adımda yürütüp, oturtup bağırıp çağırıp, tehdit edip, uygun adımda bölük marşını 10:30 da söyleye söyleye bağırta bağırta bölüklerin oraya getirmiştir, 4000 kişilik alayın hepsi bizi izliyordu, ışıkların kapanması, uyunması gerekilen saatte siz düşünün.

Ama iyi ki burası 2 ay sürüyormuş diyorum, 3 ay olsa yine kalırdım, sıralar dışında herşey çok güzel.

• ve eklemeyi unuttuğun birşey var her gece olmasa da tras köpüğü ve bot boyaları şakaları hazırlıklı olun son gece bahsettigin gözlüklü komutan sandalyenin bacağını koparıp gece 3 4 kişiye güzel vurmuştu

• Heryerinde otomat var.Sıcak,soğuk içeceklerin veya bisküvilerin envai çeşidini alabilirsin.Kantinler,askeri malzemeci,Börekçisi ve pastaneside var.Kantinlerde ve internet kafede çoğu zaman sıra beklemek canından bezdirebilir.Bozuk para çok önemli.Bolbol peçete,ıslak mendil ve tuvalet kağıdı bulundurun dolabınızda.Ayak bakımı önemli.Her zaman temiz ve kuru tutun.
    Yemekleri kötü.Bulaşık makinesi tamir edildimi bilmiyorum.Asker yıkıyordu en son.Kışın banyo yapabilmek bazen sıkıntılı.Güneş enerjili ısıtma var.Acemiler için söylüyorum, içtimalar hayatından bezdirir.40 gün civarı kışın burada bulundum.Yazları daha kötüdür eminim.İmkanları çok kısıtlı biryer bunun dışında pek bir sıkıntı çekmedim.349. dönem 4.bölük (Meşhur Fazlı Kaplan bölüğü)

http://www.jandarma.tsk.tr/tanitim/Egt_Kligi_tanitim_metinleri/14)%20121'%C4%B0NC%C4%B0%20J.E%C4%9ET.A.K.LI%C4%9EI%20(SER%C4%B0NYOL).htm

• Acemi yerim orasiydi sofor olarak ist il jandarma gidiyorum simdi çoğu ark kaldi orda timci olacaklar 4 bölük de yaptim kraldi osman bascavus ilker uzman Cevat astsubay cok baba adamlardir. (Bide 2.tabur komutani kadir yarbay)

• yisif Y kullanıcısına yanıt
    merhabalar benim kardeşim acemi birliğini hatay serinyolda yapıyor 2. bölüğe düşmüş şoför adayı ve de bölük çavuşu sizce usta birliği nereye çıkar çok endişeliyim hepimizin evladı kardeşi oralarda Allah hepsinin yardımcısı olsun ortalık bu kadar karışıkken birde yorumlarınızı bekliyorum @yisif
  • note 5 in simgelerini note 3 te kullanabilirmiyiz
  • uygun rom bulursaniz evet.
  • Arkadaşlar ses ayarlarına ulaşabileceğimiz bir kısa yol varmı? Bazen zil sesini veya medya sesini biraz kısmak veya açmak gerekince ayarlara ordan cihaz ayarlarına ordanda ses ayarlarına girmek gibi uzun yol gerekiyor daha kısa bir yol veya playstoreden eklenti bulabilirmiyiz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: samil2001

quote:

Orijinalden alıntı: auschen

arkadaşlar merhaba telefonda son 2 gündür gelen aramalar olduğunda telefon sessize alıyor kendi kendini ve ben haberdar olamıyorum aramadan 2 gündür delirtiyor telefon beni nasıl düzeltebilirim bilen varsa yardımcı olabilir mi ?

Güncel. Aynı sorun bende de var, bir türlü sebebini bulamadım. Normalde ses açık, arama gelince sessize alıyor, çağrı bitince tekrar sesliye alıyor. Rahatsız etmeyin veya engelleme modları da aktif değil

o sıkıntı bazen bendede oluyor uae lalipopu yükledikten sonra oldu sizin telefonlar ne acaba? benimkisi n9005 orjinal kendi romu yüklü united arab emirates yani

ayrıca görüşme yaptıktan sonra telefonu kulağımdan indirince ekranın geç gelmesi ve orta tuşa uzun basıp acık uygulamaları kapatmak için çarpıya bastıgımda bazen 1 bazen 2 saniye sonra kapatması sorunlarıda var ayrıca şarjı pimaş borusu ile çekiyor eskiden sabah %100 ile işe gelirdim akşam eve gidene kadar %20 civarı kalırdı şimdi günde 2 bazen 3 kere şarj ediyorum

lolipop pişmanlıkmış onu anladık

• Telefon rootlu ise wanam xposed yükleyin wanam'ın içinde ses panelini genişletme seçeneği var. Ses tuşlarına basınca açılıyor. Medya, bildirim, sistem ve zil sesi hepsini tek pencereden hallediyorum.
  • 
Sayfa: önceki 5556575859
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.