Şimdi Ara

Lenovo A7-50 dört çekirdek 7' 3G IPS Tablet nasıldır? (379TL) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
833
Cevap
18
Favori
68.446
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• ben hepsiburadan aldım.tablet 10 numara.3gçekim harika.ekran ve dokunmatık tepkisi çok guzel.
  • Cihazı kullanan arkadaşlara bir sorum olacak. Radyo özelliği kulaklıksız olarak kullanılabiliyor mu?
  • Grubun çaylak üyesi olarak tablette de çaylaklığın tadını çıkarıyorum. ancak henüz kimse lenovo a3500 rootlanması (ne demekse) ile ilgili paylaşımda bulunduğunu göremedim. bende bulduğum sayfayı paylaşmak istedim. işlemleri yapmayı bilemediğimden deneyebileceklerin sonuçlarını ve daha ayrıntılı ve görsel anlatım yapabileceklerin yardımını istiyorum. Tercüme konusunda yardımcı olabilirim ama çok teknik konular tam anlayamıyorum. Hepsiburada dan lenovo a3500 aldım ancak sonunda "H" varmış "HV" olması gerekiyormuş 3g ve telefon olarak kullanmak için. sizden cevap istediğim bir soruda tablet bu işlemlerden sonra tlf olarak kullanılabilecek mi acaba?

şimdiden teşekkürler.

lenovo a3500 root yapılış linki:
    http://forum.xda-developers.com/android/development/guide-lenovo-a3500-h-t2879208

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baycanc -- 1 Ekim 2014; 13:04:57 >

• holydreamer kullanıcısına yanıt
    kulaklık takmadan radyoyu açamıyorsun. taktıktan sonra ise sesi ister kulaklıktan dinle istersen hoparlöre ver bu seçeneği sunuyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: baycanc

Grubun çaylak üyesi olarak tablette de çaylaklığın tadını çıkarıyorum. ancak henüz kimse lenovo a3500 rootlanması (ne demekse) ile ilgili paylaşımda bulunduğunu göremedim. bende bulduğum sayfayı paylaşmak istedim. işlemleri yapmayı bilemediğimden deneyebileceklerin sonuçlarını ve daha ayrıntılı ve görsel anlatım yapabileceklerin yardımını istiyorum. Tercüme konusunda yardımcı olabilirim ama çok teknik konular tam anlayamıyorum. Hepsiburada dan lenovo a3500 aldım ancak sonunda "H" varmış "HV" olması gerekiyormuş 3g ve telefon olarak kullanmak için. sizden cevap istediğim bir soruda tablet bu işlemlerden sonra tlf olarak kullanılabilecek mi acaba?

şimdiden teşekkürler.

lenovo a3500 root yapılış linki:
    http://forum.xda-developers.com/android/development/guide-lenovo-a3500-h-t2879208

Denedim ancak yükleme sırasında "installation aborted" hatası aldım. Burada yazanları yapmış olsak bile telefon özelliği kazanmıyor. Ben de olaya yabancıyım, programlamadan falan anlamam ama tahmin ettiğim kadarıyla burada yazanlar sadece sistem dosyalarına erişim sağlamanın önünü açıyor, root yapılmış android cihazların kaynak kodlarına erişim sağlandığında işletim sisteminde değişiklikler yapılabiliyor (hatalıysam düzeltin). Yani burada yapılanlar sadece temel basamak diyebiliriz :)

• hdmi var mı arkadaşlar?
  • telefon özelliğiyle ilgili olumlu bi gelişme var mı ?
  • telefon özeliği olabilirse çok iyi :) takip.
  • holydreamer kullanıcısına yanıt
    kulaklıksız radyo çalışmıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baycanc -- 14 Ekim 2014; 9:24:26 >
  • Lenovo A7-50 59-410357 modelinde otg desteği varmı otgsini deneyen oldumu acaba bu model ile asus me176cx modeli arasında kaldım kıyaslama yapıyorum...

birde lenovonun okadar çok çeşidi varki hangisinin ne farkı var acaba
    Lenovo A3500 59-424769
    LENOVO 59-410357 TAB A7-50 bu iki ürünün farkları nelerdir...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kartal84 -- 17 Ekim 2014; 0:19:47 >
  • Hvnin yazilimini sp flash tools ile h modeline atacaksiniz. Donanimsal ni kisitlama yoktur mtklarda.

Onemli olan HV olan modelin romunu bulmak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • cihazın nasıl rootlanacağına dair bir türkçe kaynak varmı arkadaşlar, bende yeni aldım. memnunum şu an ama hafıza kartını ntfs kullanabilmem için rootl yapmam gerek cihaza
  • telefon özelliği aktif eden varsa bizde alalım
  • ------
    bu linkte a3500hv için bazı dosyalar var belki telefon özelliği için bir arkadaşın işine yarar.

http://forum.xda-developers.com/android/general/lenovo-a3500hv-root-cwm-flashtool-t2899844/post55916108#post55916108

bu aradada arkadaşlar tabletten film izlemek istiyorum ama hafıza kartı fat32 ve ciha zntfs görmüyor. bunun için bir çözüm varmı? bir iki yerde okuduğum kadarıyla hafıza kartını ntfs kullanabilmem için root yapmam gerek cihaza, root etmek içinde bir türkçe kaynak bulamadım, root yapan arkadaşlar varsa yardımlarını bekliyorum ya da hafıza kartı ile ilgili bildiğiniz farklı bir yol varsa paylaşırmısınız?

edit:

xda üzerinde

"Hi!
    I found working method for root Lenovo A3500-H!
    I don't know how it's with A3500-HV!
    I spent a lot of time for searching informations how to root this device and i have found it!
    Original topic:http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=590712
    But I translated it to english
    So, let's go

1. INSTALLING RECOVERY
    1. Download attachment.
    2. Turn off your device.
    3. Unpack Recovery.zip
    4. Run Flash_tool.exe with Admin Rights
    3. Chose Scatter-Loading and choose MT6582_Android_scatter.txt (in Recovery folder)
    4. Now you will see checekd only one checkbox - recovery, if not click on it and choose recovery.img
    5. Press Download
    6. Plug your device to PC.
    7. Wait few seconds.
    8. Have CWM on your device

2. ROOTING
    1. Download newest version of SuperSU (http://forum.xda-developers.com/apps/supersu). Now it's 2.02 (http://download.chainfi...2/Sup...erSU-v2.02.zip)
    2. Put in on SD-CARD
    3. Turn off your device and press VOL DOWN + VOL UP + POWER for about 7 seconds.
    4. Apply package.
    5. Have rooted tablet "

yazıyor ama anlamadığım nokta "2.Rooting" adımını yapmadan önce "1. INSTALLING RECOVERY" adımını da yapmam gerekiyormu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hayatgezi -- 18 Ekim 2014; 15:41:39 >

• Arkada?lar bendede lenovo 3500-h var arama yapamyyorum mesaj gönderme kysmyna atyyor, halen root yapabilen yokmu yada bu sorunu çözebilen yokmudur biriside de?inmiyor araya ba?kalary giriyo bi çözüm bulamyyoruz bu nedir arkada? konu açtym açtym konuyu bulamadym iyimi.

konu açan yada yapabilenlerden lütfen ricam benide haberdar edin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IzzeT T. -- 20 Ekim 2014; 15:12:41 >
  • bir diğer çaylak üye olarak, tablet 2 saat önce elime geçti. tabi hemen arama yapmak istedim ama hüsrana uğradım. bildiğiniz gibi sadece sms ve internet hizmeti aktif. ROOT işlemini kingoroot ile sorunsuz bir şekilde yaptım. mobileuncle tools programını tam olarak bilmediğim için kullanamadım. uygun bir rom olduğunda arama yapacağına eminim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nenyn_

bir diğer çaylak üye olarak, tablet 2 saat önce elime geçti. tabi hemen arama yapmak istedim ama hüsrana uğradım. bildiğiniz gibi sadece sms ve internet hizmeti aktif. ROOT işlemini kingoroot ile sorunsuz bir şekilde yaptım. mobileuncle tools programını tam olarak bilmediğim için kullanamadım. uygun bir rom olduğunda arama yapacağına eminim.

Forumumuza hoş geldiniz, sefalar getirdiniz
  • Tablet bugun geldi çok iyi

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • öncelikle hoş buldum @Tepecikli 43 tablete gelirsek bugün build.prop dosyasıyla uğraşırken tamamen kullanılmaz hale getirdim
    ama sonunda tableti a3500-hv olarak tanıtmayı akıl ettim. şuan lenovo Smart Assistant ile güncelleme yapıyor. eğer bir sorun çıkmaz ise muhtemelen arama yapar. açıkcası diğer romlara pek güvenemedim.

Edit : evet sonunda arama yapmayı başardım. güle güle garanti

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nenyn_ -- 22 Ekim 2014; 22:52:35 >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.