Şimdi Ara

Life is Strange (2015) [ANA KONU] (10. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
669
Cevap
15
Favori
23.208
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ewferofking

Hey

Neden sadece Jefferson'î suçluyorsunuz bence ona emir veren vs. nathan.

Onu suçlamamız yanlış olabilir ancak Nathan'ın ona emir vermesi gibi bir durumda yok gibi görünüyor. Çünkü Nathan'ın zaten 2 telefonu vardı ve biri bizdeydi. Eğer mesajı atan Nathan ise ve biz hurdalıkta Jefferson ile karşılaşıyorsak, bu işte bir Jefferson parmağı vardır. Bir de ona yapılan suçlamalar biraz daha derin aslında, bunu muhabbeti dönmüştü konuda. Diğer mesajları da okudunuz mu?

• Abaza falan demeyinde Max gibi sevgilim olmasını isterdim abi ya.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rust Cohle.

Abaza falan demeyinde Max gibi sevgilim olmasını isterdim abi ya.

Yalnız değilmişim
  • Chloe nin evinde chloe yatağın üstünde dans ederken araya giren maxin 3-4 saniyelik dansının hastasıyım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Oyun harika bildiğim kadarıyla en geç 1 Eylül oyun çıkacak. Konuyu canlandıralım ki çeviri grupları dikkate alsın oyunu.

Seçimlerimi iyi yaptım. Victoria'nın ne mal olduğunu hemen anladım hep kötü davrandım. Kate Mars'ı kurtardım. Chloe'nin parayı çalmasını engelledim zaten evine polisten mesajlar geldi birde hırsızlık girmedi işin içine. Frank ile dost oldum artık borç için sıkıştırmaz. Nathan'ı okuldan uzaklaştırılmasını sağladım , üstüne de Warren'ın Nathan'a sağlam bir dayak atmasını sağladım. Tek pişmanlığım David'in üzerine fazla gittim o kadar kötü biri değil. Chloe'nin gazına gelip adamın evden kovulmasına neden oldum :/

Yarışmaya katılmak istedim ama oyun ne yazık ki o seçeneği sunmadı. Jefferson'dan beklemiyordum şok oldum.

Bence Warren'le o gece çektiğimiz selfie duruyorsa o fotoğraf sayesinde chloe'nin ölmesini engelleyebiliriz.

• quote:

Orijinalden alıntı: KendineHakim

https://twitter.com/LifeIsStrange/status/636881973273882624

Sübhanallah kardeşim ibretlik bir paylaşim loop a bagladim.

• quote:

Orijinalden alıntı: LifeİsStrange

Oyun harika bildiğim kadarıyla en geç 1 Eylül oyun çıkacak. Konuyu canlandıralım ki çeviri grupları dikkate alsın oyunu.

Seçimlerimi iyi yaptım. Victoria'nın ne mal olduğunu hemen anladım hep kötü davrandım. Kate Mars'ı kurtardım. Chloe'nin parayı çalmasını engelledim zaten evine polisten mesajlar geldi birde hırsızlık girmedi işin içine. Frank ile dost oldum artık borç için sıkıştırmaz. Nathan'ı okuldan uzaklaştırılmasını sağladım , üstüne de Warren'ın Nathan'a sağlam bir dayak atmasını sağladım. Tek pişmanlığım David'in üzerine fazla gittim o kadar kötü biri değil. Chloe'nin gazına gelip adamın evden kovulmasına neden oldum :/

Yarışmaya katılmak istedim ama oyun ne yazık ki o seçeneği sunmadı. Jefferson'dan beklemiyordum şok oldum.

Bence Warren'le o gece çektiğimiz selfie duruyorsa o fotoğraf sayesinde chloe'nin ölmesini engelleyebiliriz.

Bilgilendirme için çok teşekkürler! :)

Bence Victoria'nın yanında durmanız daha iyi bir karar olabilirdi, ne de olsa başımız belada ve bizimle dost olan kişilere ihtiyacımız var .
    Chloe'u ölmekten kurtarma kısmındaki teoriniz mantıklı, ancak öncelikle hiçbir yerin ortasından kurtulup fotoğrafı bulmamız gerekiyor sanırım.
    Öte yandan sanırım hepimiz David'in üstüne gittiğimiz için üzülüyoruz .

Göndermeniz için de oyuncular adına teşekkür ederim.

• Up yapalim bari birde bi düşünce geldi aklıma (olasılığı çok düşük bence ama olsun)

acaba nathanin olaylardan hiç haberi yokmu ?? Jefforsin tüm suçu acaba kendi yapıp nathana mi yapti ?? Şimdi diyeceksiniz rachel uyusturulmua halde iken nathanla fotoğrafı var, ama adam onca kızı yakalamış belki nathana da aynı şeyi yapmış ve yakalanirsa suçu onun ustune ataabilir

Ama çok küçük bi ihtimal

• quote:

Orijinalden alıntı: 28kerem28

Up yapalim bari birde bi düşünce geldi aklıma (olasılığı çok düşük bence ama olsun)

acaba nathanin olaylardan hiç haberi yokmu ?? Jefforsin tüm suçu acaba kendi yapıp nathana mi yapti ?? Şimdi diyeceksiniz rachel uyusturulmua halde iken nathanla fotoğrafı var, ama adam onca kızı yakalamış belki nathana da aynı şeyi yapmış ve yakalanirsa suçu onun ustune ataabilir

Ama çok küçük bi ihtimal

Bence düşüncenizin doğru olma ihtimali yüksek, sonuçta her şeyin olabilme ihtimali varken; böyle mantıklı bir şeyin olma ihtimalinin daha yüksek olması gerekiyor gibi

Neden diye sorarsanız; Nathan, Chloe ile zaten başka sebeplerden ötürü tartışmıştı ve Max ile arası müdüre yapılan ispiyon olayından bozulmuştu. Bunun yanında biz Rachel'ın kıyafetlerini giydikten sonra Two Whale'da bizi Rachel ile karıştırmıştı. Yani aslında Nathan'ın Rachel'ın öldüğünden haberi yok gibi bir şey olabilir.

Bir diğer kanıt olarak ise, Jefferson'un Prescott olma ihtimali gösterilebilir.

Hatta biraz daha ileri gidersek, fotoğraf yeteneğinden ötürü tüm bu işin Jefferson'ın altından çıktığını bile düşünebiliriz.

• quote:

Orijinalden alıntı: veysel027

quote:

Up yapalim bari birde bi düşünce geldi aklıma (olasılığı çok düşük bence ama olsun)

Ama çok küçük bi ihtimal

Bence düşüncenizin doğru olma ihtimali yüksek, sonuçta her şeyin olabilme ihtimali varken; böyle mantıklı bir şeyin olma ihtimalinin daha yüksek olması gerekiyor gibi

Neden diye sorarsanız; Nathan, Chloe ile zaten başka sebeplerden ötürü tartışmıştı ve Max ile arası müdüre yapılan ispiyon olayından bozulmuştu. Bunun yanında biz Rachel'ın kıyafetlerini giydikten sonra Two Whale'da bizi Rachel ile karıştırmıştı. Yani aslında Nathan'ın Rachel'ın öldüğünden haberi yok gibi bir şey olabilir.

Hatta biraz daha ileri gidersek, fotoğraf yeteneğinden ötürü tüm bu işin Jefferson'ın altından çıktığını bile düşünebiliriz.

Ep 5 çıksa da ogrensek artık :)

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: veysel027

quote:

Ama çok küçük bi ihtimal

Ep 5 çıksa da ogrensek artık :)

Kesinlikle, artık sabır kalmadı bende

• until dawn videolarını izledikten sonra böyle oyunlara merak sardım(ps4'üm yok.) bu oyunu indirip deniceğim başka önerebileceğiniz oyun var mı ama türkçe yama olması şart.
  • Beyler sizde Sezon 2 çıkma ihtimali var mıdır? Çıkarsa o da mı 5 episode olur sizde? Yoksa tüm düğüm 5. Episode ile çözülür mü?

Not: EP5 Steam başarımlarının global kazanma yüzdesi %0.1'den %0.2'ye yükselmiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi veysel027 -- 5 Eylül 2015; 1:10:53 >
  • veysel027 V kullanıcısına yanıt
    Yapımcı konuşma ve ağız senkronlarının 2.sezonda düzeleceğini söylemişti ama 2. sezonda mı düzelecek veya 2.sezonu çıkarırsak düzelteceğiz hangisini dediğini hatırlamıyorum.
  • Keşke Goty alsa diyeceğimde imkansıza yakın.
  • Yeni teoriler bekliyoruz , hadi gençler.

• Oyundaki zamanın 2013'te geçiyor olması, bana oyunun 2013 yılında yapılmaya başlandığını düşündürdü. Hatta EP2 yayınlanmadan önce 3, 4, 5'in sızdırıldığıyla ilgili haber bile düşmüştü piyasaya. O halde oyunun ST'inin hazır olması, EP5'in aslında hazır olduğunu gösteriyor.

(Post epey bir uzun olabilir, şimdiden özür dilerim. Ancak EP5'i çözmüş olabiliriz )

Oyunu tekrar bitirince de şöyle bir şey fark ettim:

Bölüm resimlerini incelediğimizde; o bölümde bahsi geçecek kişilerin, ve ağırlıklı olarak görülen mekanların resimleri var. Öncelikle fırtına resminden başlayacağım çünkü en mantıklı açıklamanın burada olduğunu düşünüyorum. Resme dikkatli bakıldığında, Chloe'un sürekli takıldığı mekanın sağda (bir uçurum) kaldığını görebiliriz. Eğer oyun boyunca dikkat ettiyseniz, Chloe'un sürekli takıldığı mekan burası. Bizi buraya götürdüğünü, kendisinin buraya gittiğini, sürekli buraya geldiğini söylediğini ve bize buradan mesaj attığı bizim onun bu mekana olan bağlılığının gördüğümüz kısmı. Biz ise bu fırtınanın buraya doğru geldiğini gördük. Hatta burada Chloe'un "MELEОİ" olan Rachel'in ruh hayvanı olan geyiği de gördük. Madem fırtınanın vurduğu bu mekana bu kadar bağlı Chloe, o halde bu fırtınanın kesinlikle ama kesinlikle Chloe ile bir ilgisi var.

Gelelim ilk resme. Max ön planda ve bir fotoğraf yığınına bakıyor. Hatırlarsanız Max en son buraya baktığında bizi başka bir boyuta götürmüştü. Hah, işte geldik en baba olaya. Hatırlarsanız karanlık odaya düşmüştük. Peki bu resmin bu bölümle alakası ne olabilir? Kesinlikle fotoğraflara bir daha atlayacağız! Saçma gelebilir ama açıklaması var. Bunun için önceki bölümlere dikkat etmemiz gerekiyor. Hatırlarsanız bu duvar daha önce Nathan'a bulaştığımız için dağıtılmış ve üzerine yazı yazılmıştı. Daha sonra da aynı duvar sayesinde Chloe'un babasını kurtarmıştık. Hani demiştim bu paragrafın başında; böyle bir bölümle, böyle bir resmin ne alakası olabilir diye. Ve tekrar: kesinlikle fotoğrafları kullanacağız ve başka zamanlara atlayacağız.

Şimdi son resme gelelim. Yani dosyaların olduğu bölüme. İşin açığı biz bu dosyaları daha önce görmüştük zaten. Bana kalırsa bu dosyaların karanlık odayla pek ilgisi yok. Peki ne hakkında olabilir? Bence burada olayı bölmeliyiz:

1.1.1 - Kasti Hastane: Kate'in hastaneye düşmüş olması, hastane ile ilgili bir şeyleri ima ediyor olabilir. Ancak Kate, psikolojik durumu nedeniyle hastaneye düşmüştü. Bizim ise başka bir olaydan hastaneye düşme ihtimalimiz mi var? (En düşük olasılık bana göre, sadece hikayede böyle bir açık kapı buldum. Nereden çıktı derseniz; Rachel öldüyse aşırı dozdan öldü, Kate hastaneye gittiyse psikolojik durumundan gitti [fiziksel bir olayı yoktu]. Bu durumda Max'in de hastane ile ilgili bir olayı olmalı ama dediğim gibi hikayenin bu konuda bir açığı vardı ve hala bana göre en düşük olasılık.)

1.2.1 - Hastane: Max, bir şekilde gerçekten hastanelik olabilir (Nereden çıktı bu diyorsanız postun sonundaki A yazısına bakın). Ve uyandığında çok geç olmuş, fırtına şehre yaklaşmış olabilir. Yani Max, sandığımızdan daha kötü bir biçimde ölebilir. (B'ye bakın)
    1.2.2 - Max ölmeden, oyun bitebilir. (Olabilir)
    1.2.3 - Max, bir şekilde bir resim bulup, bu zamana atlayabilir. (Yüksek olasılık)

2 - Alyssa: Alyssa'nın sürekli başının belaya giriyor olması, bana kasti bir şeymiş gibi görünüyor. Daha önce başka bir mesajımda bunu gene bildirmiştim ancak çok tartışmamıştık konu üzerinde. Ben Alyssa'nın 4 kez kurtarılmasının hikayeyi büyük ölçüde etkileyeceğini düşünüyorum (Olma ihtimali yüksek bana göre).

3 - Fırtına: Bu fırtınanın durdurulabilecek bir şey olduğunu düşünmüyorum açıkçası. Yani bu fırtına bu şehre vuracaktır. Ancak vurduktan sonra ne olacağı konusunda henüz fikir yürütemedim.

4 - "Polarized" : Oyunun düşündüğümüz kadar karanlık biteceğini düşünmüyorum ancak her yerde +18 olarak tanıtılan bir oyundan bahsediyoruz. Vahşet, kan ya da olmaz dediğimiz ölümlerin olma ihtimali sandığımızdan daha yüksek. Daha önce bölüm adını araştırmak aklıma gelmemişti ancak araştırınca fark ettim ki, polarize burada mercek olan polarizenin anlamında değil de, odaklanma anlamında kullanılmış. O halde fotoğraftan fotoğrafa zıplama teorisinin olma ihtimali gerçekten çok yüksek (Yüksek olasılıkla böyle zıplama olayı olacak ve EP5 bununla ilgili olacak gibi geliyor.). Çünkü Max fotoğraflara odaklanarak o zaman gidebiliyordu.

Tahmini Mekanlar:

Teorileri oluştururken, açıklama yapmaya çalışsam da bulamadığımda oyunun mekanlar arasında oluşturduğu geçişlere bağlı kalarak bir sıralama yapmaya çalıştım ve bu sıralamayı yaparken hikayeyle olan ilişkiyi çözmeye çalıştım. Her şeye rağmen kullandığım ana teori; resimden resme atlama teorisiydi, hatırlatmakta fayda var.

*Oyun kesinlikle karanlık odada başlayacak. Bu su götürmez bir gerçek.
    *Artık birinin bizi kurtaracağını düşünmüyorum. Çünkü bölüm resimleri gerçekten o bölümdeki kişiler hakkında çok büyük ipuçları veriyor. Bölümde tek karakter olarak ilerleyeceğiz. Hatta bir şekilde bir resim bulup, odaklanarak kurtulacağımızı düşünüyorum.
    *KESİNLİKLE CHLOE'UN TAKILDIĞI MEKAN, UÇURUM (Deniz fenerinin yanı).
    *Okuduğumuz okul! Evet, eğer resimlere atlama olayı gerçekse buraya gideceğiz. Hatta ilerleteyim biraz daha: Resim sınıfına gideceğiz! (?, C).
    *Life is Strange'e benzer karar tabanlı oyunların 2, 3, hatta kimi zaman ise 10'larca sonu olduğunu görmüştük. Ben LiS'in tek sonu, tek bitişi olmayacağına tüm kalbimle inanıyorum. Yani birden fazla son bekliyor bizi.
    *San Francisco (?, D1, D2).

A: Uyuşturucular yüzünden, zamanı geri alma yüzünden, Jefferson'un fırtınayı fark edince yaşadığı 3,5 atmasından, Jefferson'un korkmasından gibi sebeplerden.
    B: Yeteneğini kaybetmediyse, istese de ölemeyeceği de bir gerçek .
    C: Oyunun başında çektiğimiz "özçekim" sayesinde olacağını düşünüyorum.
    D1: Bu aklıma, postu yayınlarken geldi. Hatta bunun için postu 30 dakika geç atıyorum (araştırma yaptım).
    D2: Resim sınıfına oyunun başında çektiğimiz "özçekim" sayesinde dönerek burada zamanı ileri sarabiliriz. Ardından "Günün Kahramanı" yarışmasına bir resim gönderip bu yarışmayı kazanırız ve bahsi geçen San Francisco resim galersinie ulaşabiliriz. Ama nasıl gideriz, bu konu hakkında benim de bir fikrim yok.

Spoiler'ı açmadan önce: Mesajda henüz topladığım tüm veriler yok, daha sonra bu mesajı düzenleyerek ya da yeni bir mesaj atarak diğer verileri de paylaşacağım

• Dontnod en azından bir çıkış tarihi versede beklesek. Heyecandan içimiz geçti adamlar ısrarla son episode u duyurmuyor. Teori manyağı olduk.

• Bir önceki bölümlerin yayınlanış tarihleri arasındaki taban değerle 20 Eylül~, tavan değerle 10 Ekim~ arasında gelmesi bekleniyor.

Ancak sürpriz olursa 6 - 13 Eylül arasında gelme ihtimali de varmış
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.