Şimdi Ara

ASUS zenfone 5-[ANA KONU]-

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
400
Cevap
12
Favori
39.327
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar Asus zenfone 5 bu telefonu alanlar ve almak isteyenler için açtım teknosa 11.08.2014de 699tl satışa başlıyor .

Bu konuyu alan arkadaşlar için ve almak isteyen arkadaşlar burda yorum ve bilgilerini paylaşabilirler

ASUS zenfone 5-[ANA KONU]-

GENEL ÖZELLİKLER
    2G Şebeke GSM 850 / 900 / 1800 / 1900
    3G Şebeke HSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100
    SIM kart Çift SIM (Mikro-SIM)
    GÖVDE ÖZELİKLERİ
    Boyutlar (Y x G x D) 148.2 x 72.8 x 5.5-10.3
    Ağırlık 140 gr
    Renk Seçenekleri Siyah, Beyaz, Kırmızı, Mavi
    EKRAN ÖZELLİKLERİ
    Ekran Büyüklüğü 5.0 inç
    Ekran Çözünürlüğü 720 x 1280 piksel
    Ekran Teknolojisi IPS LCD
    Renk Sayısı 16 milyon
    Piksel Yoğunluğu 294 ppi
    Dokunmatik Var, kapasitif dokunmatik
    - Çoklu dokunmatik
    KAMERA ÖZELLİKLERİ
    Arka Kamera 8 MP, 3264 x 2448 piksel
    - Otomatik Odaklama
    - LED flash
    Ön Kamera Var, 2 MP
    SES ÖZELLİKLERİ
    Uyarı Titreşim; MP3
    Hoparlör Var
    3.5mm Jak Var
    HAFIZA ÖZELLİKLERİ
    Dahili Depolama Alanı 4 GB
    Ana Bellek (RAM) 1 GB
    Harici Bellek Türü ve Kapasitesi microSD, 32 GB'a kadar

3G HSDPA, 42.2 Mbps;; HSUPA
    WLAN Wi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi Direct, Wi-Fi hotspot
    EDGE Var
    GPRS Var
    Bluetooth Var, v4.0 - A2DP, EDR
    USB Var, microUSB v2.0
    PİL ÖZELLİKLERİ
    Li-Po 2050 mAh
    DİĞER ÖZELLİKLER
    İşletim Sistemi Android v4.3 (Jelly Bean)
    Yonga Seti Intel Atom Z2580
    Merkezi İşlemci(CPU) Çift çekirdekli 2 GHz
    Grafik İşlemci(GPU) PowerVR SGX544MP2
    Tarayıcı HTML
    Java Var
    Mesajlaşma SMS, MMS, E-posta, IM
    Sensörler İvme, uzaklık
    - Sosyal ağ siteleri entegrasyonu
    - Ajanda
    - Doküman görüntüleyici
    - Sesli not/komut
    - Otomatik tamamlamalı metin girişi

inceleme videoları:

http://www.youtube.com/watch?v=H46Thu2nwFc

http://www.youtube.com/watch?v=h1wa9xBS8Rs

dayanıklık testi :http://www.youtube.com/watch?v=6PzTcmEvvwI

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oquzuqur -- 10 Ağustos 2014; 19:54:27 >

• Bu fiyatlardaki en iyi cihaz.Yakın bir zamanda alacağım ama Teknosa'da tek siyah rengi var :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: kemo0o

Bu fiyatlardaki en iyi cihaz.Yakın bir zamanda alacağım ama Teknosa'da tek siyah rengi var :(

YOK Hocam bütün renkleri var bakın istersenizhttp://www.teknosa.com/kategori/telekom/cep-bilgisayari-pda/722?q=[marka:asus,]&order=3

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi endless32 -- 10 Ağustos 2014; 17:20:29 >
  • kemo0o kullanıcısına yanıt
    http://www.teknosa.com/kategori/telekom/cep-bilgisayari-pda/722?q=[marka:asus,]

tüm renkleri mevcut teknosada

bende bu ürünü almayı ciddi olarak düşünüyorum, dış kaynaklar ve videolardan gördüğüm kadarıyla malzeme kalitesi olarak en üst klasta, sony'e bir lafım yok ama samsung ve lg den çok daha iyi. işlemci ve hız olarakta bekleneni verecek gibi. benim takıldığım noktalar ise elbette batarya ve boyutları. cihaz her ne kadar 5 '' olsada diğer 5'' lerden daha uzun ve kalın. mesaisinin yarısını ofis dışında saha şartlarında geçiren bir mühendis olarak malzeme kalitesi yani sağlamlığı sebebiyle biraz daha araştırdıktan sonra almayı düşünüyorum.

http://www.youtube.com/watch?v=6PzTcmEvvwI

• quote:

Orijinalden alıntı: varyemez55

http://www.teknosa.com/kategori/telekom/cep-bilgisayari-pda/722?q=[marka:asus,]

tüm renkleri mevcut teknosada

bende bu ürünü almayı ciddi olarak düşünüyorum, dış kaynaklar ve videolardan gördüğüm kadarıyla malzeme kalitesi olarak en üst klasta, sony'e bir lafım yok ama samsung ve lg den çok daha iyi. işlemci ve hız olarakta bekleneni verecek gibi. benim takıldığım noktalar ise elbette batarya ve boyutları. cihaz her ne kadar 5 '' olsada diğer 5'' lerden daha uzun ve kalın. mesaisinin yarısını ofis dışında saha şartlarında geçiren bir mühendis olarak malzeme kalitesi yani sağlamlığı sebebiyle biraz daha araştırdıktan sonra almayı düşünüyorum.

http://www.youtube.com/watch?v=6PzTcmEvvwI

hocam telefonu canlı olarak gördünz mü çok mu büyük kaba gözüküyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi endless32 -- 10 Ağustos 2014; 17:23:14 >

• endless32 E kullanıcısına yanıt
    http://www.youtube.com/watch?v=a51Lt2jPk3s

dostum elbette telefonu canlı olarak görmedim ama bu videodaki diğer telefonları ( nexus 5, g2 ,s4 , onev)canlı gördüm. sende yanyana getirilen bu telefonlarla bi kıyaslama yapabilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: varyemez55

http://www.youtube.com/watch?v=a51Lt2jPk3s

dostum elbette telefonu canlı olarak görmedim ama bu videodaki diğer telefonları ( nexus 5, g2 ,s4 , onev)canlı gördüm. sende yanyana getirilen bu telefonlarla bi kıyaslama yapabilirsin.

öylede canlı olarakda bi bakmak lazım
  • Evet tüm renkler mevcutmuş Bence boyutu ve kalınlığı pek takılmayın asus tasarımı bu fiyata göre çok şık yapmış Ama tabi canlı görmek karar vermede daha iyi olur.
  • bende ciddi anlamda almayı düşünüyorum kırmızı rengi çok güzel artı 2 gb ram olması da çok çok iyi yalnız pili biraz beni düşündürüyor o kadar ama alırsam kırmızı rengini alacağım....
  • bu telefonun ram i 1 gb değil değil mi her yerde 2 gb olarak geçiyor teknosaya baktım 2 gb yazıyor 1 gb ise 6'' lik modeline bakacağım.....
  • quote:

Orijinalden alıntı: uğur4105

bu telefonun ram i 1 gb değil değil mi her yerde 2 gb olarak geçiyor teknosaya baktım 2 gb yazıyor 1 gb ise 6'' lik modeline bakacağım.....

rami 2gb

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: oquzuqur

quote:

bu telefonun ram i 1 gb değil değil mi her yerde 2 gb olarak geçiyor teknosaya baktım 2 gb yazıyor 1 gb ise 6'' lik modeline bakacağım.....

rami 2gb

bataryası kafamı kurcalıyor yeterli gelir inşallah alırsam kırmızı rengini alacağım direk çok hoş duruyor....
  • quote:

quote:

quote:

rami 2gb

bataryası kafamı kurcalıyor yeterli gelir inşallah alırsam kırmızı rengini alacağım direk çok hoş duruyor....

bataryası 1 günü çıkartır diye düşünüyorum ama benimde kafamda soru işareti o konu . Ne zaman almayı düşünüyorsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar internetsiz radyo var mı bu modellerin acaba, kesin bir bilgi-yazı göremedim bi türlü?
    Bir de zenfone 6 nın pili daha iyi ama telefon amaçlı kullanmada çok mu komik durur nasıl bir boyuttadır merak ettim gidip başka 6" lik modeller bakacağım valla.
    720p olması zenfone 6 da 5" lik modele göre ekran çözünürlüğünde daha kalitesiz görüntüye sebep olur sanırım ama pili 3000 mh üzerinde olması aklımı çeliyor.
    axess 75 tl chippara kampanyası varken bu geceye kadar sipariş vermek istiyorum.
    Zenfone 6 alırsam : 800-75=725 TL'ye gelecek.
    Zenfone 5 alırsam: 700+ekstra biürün-75chip para = 675TL ye gelecek.

Ne yapmalı bilemedim

• Telefon tasarım ve kalite olarak çok iyi ancak chipset tarafı beni düşündürüyor büyük ihtimal kitkat'tan sonra güncelleme almaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: wntln

arkadaşlar internetsiz radyo var mı bu modellerin acaba, kesin bir bilgi-yazı göremedim bi türlü?
    Bir de zenfone 6 nın pili daha iyi ama telefon amaçlı kullanmada çok mu komik durur nasıl bir boyuttadır merak ettim gidip başka 6" lik modeller bakacağım valla.
    720p olması zenfone 6 da 5" lik modele göre ekran çözünürlüğünde daha kalitesiz görüntüye sebep olur sanırım ama pili 3000 mh üzerinde olması aklımı çeliyor.
    axess 75 tl chippara kampanyası varken bu geceye kadar sipariş vermek istiyorum.
    Zenfone 6 alırsam : 800-75=725 TL'ye gelecek.
    Zenfone 5 alırsam: 700+ekstra biürün-75chip para = 675TL ye gelecek.

Ne yapmalı bilemedim

valla hocam boyutu size fazla gelmeyecekse alın derim ama ben zenfone 5i bile büyük mü ki diye düşünüyorum

• quote:

quote:

quote:

quote:

rami 2gb

bataryası 1 günü çıkartır diye düşünüyorum ama benimde kafamda soru işareti o konu . Ne zaman almayı düşünüyorsun

hocam bu ayın sonuna doğru alacağım inşallah ya beyaz rengini yada kırmızısını alacağım 30 yaşındaki bir erkeğe kırmızı rengi gider mi acaba

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

rami 2gb

hocam bu ayın sonuna doğru alacağım inşallah ya beyaz rengini yada kırmızısını alacağım 30 yaşındaki bir erkeğe kırmızı rengi gider mi acaba

valla hocam bana beyazı daha hoş geldi önü siyah arkası beyaz daha güzel gibi :D

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

rami 2gb

valla hocam bana beyazı daha hoş geldi önü siyah arkası beyaz daha güzel gibi :D

kırmızı yada beyaz bakacağım hangisi hoşuma giderse onu alırım ama beyazda fena durmuyor hani telefon gerçekten çok hoşuma gitti asus imzası olması ayrı bir avantaj zaten...

• Ben siparişi verdim, elime geçtiğide sizler için bir inceleme yaparım.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.