Şimdi Ara

Golf 5 1.6 Fsi Modifiye (motor)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
9.993
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Bende siyah renk golf v 1.6 Fsi (115bg) comfortline var. Aracımı modifiye etmek istiyorum. Forumlardan okuduğum ettiğim kadarıyla chip,hava filtresi ve egzos sorunsuz oluyormuş. (malum 1.6 Fsi motorlara hassas deniyor)
    Bu konuda bilgisi,deneyimi olan var mı?

1) chip: ne marka,nerde yaptırmak lazım? Getirisi-götürüsü ne olur?

2) hava filtresi: KN'nin 57i diye bir modelini okudum bu forumlarda. iyi ses veriyormuş fakat performansa,yakıt tüketimine ne etkisi olur? Başka tavsiye edebileceğiniz marka modeller var mı? Getirisi-götürüsü ne olur? Nerde taktırabilirim?

3) egzos: ben şu resimdeki gibi bir tarz egzos istiyorum,ve son susturucuyla birlikte değiştirmek istiyorum. Buna uygun bildiğiniz bir marka,model,istanbulda bir yer vs (kisacasi bildiğiniz,yapabileceğini düşündüğünüz vs vs herhangi bir bilgi) var mı?
    egzos resmi:http://img182.imageshack.us/my.php?image=egzozrx3.jpg

Bunlara ek olarak daha yapılabilecek neler var acaba? Ne tavsiye edersiniz?
    Araçta herhangi bir sorun çıksın istemiyorum bu yüzden riskli bir işe girmek pek istemiyorum. Denenmiş,kendini kanıtlamış,sorunsuz uygulamalar,marka-modeller tercihimdir.
    Şimdiden çok tesşekkür ederim :)

• arkadaş bu konuda deneyimli değilim ama az da olsa bilgim var ona dayanarak derimki

1600 cc hacimli bir motor için maksimum alacağım 15 hp civarıdır(?) bu güç sana 500-600 euro civarına mal olacaktır ki gerçekten yüksek bir meblağ

bende 1,6 vectra için düşünüyordum ama bu tutarı ögrenince vazgeçtim üstelik elde edilen performansta kayda değer bir değişiklik yok

ama ben yinede yaparım dersen hava filtresi spor tip bujiler işin başlangıç noktasıdır
  • Hmm olsun hocam ben genede yaptırmak istiyorum. Biraz daha detaylı bilgi lazım bana
    gene de cok saolasın
  • bence sadece motorla kalma aracın siyah bundan dolayı süspansiyonda değişiklik yaparak aracı biraz alçaltmalısın we de 17" jantlar iyi gider,ama sana sunu öneririm sakın kaliteli bi body kit bulmazsan tamponla falan uğraşama cünkü o araca kalitesiz malzeme yakışmıyor,tabi motora bi headers da takmalısın...(siyah film camı da unutma )
  • insipiD arabana jant bulabildinmi dostum ????*
    jant arayisi içibdeydin bi ara bulduysan marka model ve resim plsss

dostum motorun için hava filtesi herzaman ii bi baslangictir

hava fltresi + egzos(4 egzos resmdeki gibi)
  • 1.6 FSI motor icin Simota Karbon Charger System var.

425.50 ytl.

http://otomobilshop.com/final/product_info.php?cPath=23&products_id=4103
  • CHIP TUNING'İN MANTIĞI
    Otomobil üreticileri bir motoru dizayn ederken sadece performans üzerine düşünmezler. Onlar, otomobillerde yakıt ekonomisini, uygun olmayan kullanım koşullarını, kalitesiz yakıt kullanılabileceğini, eksik ve kötü bakım yapılabileceğini göz önünde bulundurarak bazı önlemler alırlar ve bu da motorun performansını olumsuz yönde etkiler.İşte bu noktada superchips, arabasının bakımlarını düzenli ve iyi bir şekilde yaptıran, yakıt ekonomisinden bir miktar taviz verebilecek kullanıcıları için farklı bir yazılımla motoru yöneterek, her türlü motordan %10 civarı güç ve tork artışı alınmasını sağlar.
    Farklı markalarda otomobillerin farklı motor ve kontrol ünitesi özellikleri olduğu için Superchips farklı markalara özgü farklı chip tuning metotları geliştirmiştir.Çoğu otomobilde geçerli, eski chip'in yerine yeni bir chip takmanın yanında Ford'larda farklı bir modül, BMW ve yeni Opel Vectra gibi otomobillerde seri programlama ve çoğu japon otomobilinde de Icon Race gibi yöntemlerle chip tuning yapılabilmektedir.

(Alıntıdırhttp://www.bestservis.com/chiptuning/chiplist.htm)

Chip Tuning İle Alınan Güç Artışı

Golf 1.6 FSI 115bhp +6 bhp £293.75 (alıntıdır adreshttp://www.superchips.co.uk/cgi-bin/modelist.pl?search=no&engine=nonturbo.txt)
  • Çok saolun beyler.
    Aracımda şuan arkada ledli farlar,önde mercekli xenon (fakat junyan marka adi kore mali,onları orjinal mercekli farlarla değiştircem), önde komple yeni tampon, arkada resimdekinin aynısı tampon ve 4 adet egzos çıkışı (fakat sadece egzos ucu var onları komple son susturucu ile değiştirmek istiyorum), yanda marşpiyeller, cam üstü spoyler, siyah cam filmi vs vs var.

Motor dışında jant, lastik, yay, ön panjur, iceriye 2Din ekran ve ses sistemi, deri koltuk ve kapılar, orta konsol metal kaplama falan da yaptırcam. Fakat şuan yurt dışındayım.

Almanya'dan hava filtresi,ön ızgara (vw amblemsiz olan,petekli je design'inki gibi bişi),ön xenon mercekli farları(ya orjinal vw alcam ya da kaliteli angel eyesli bişi bulursam onu alcam),yayları ve de 2DiN ekranı almayı düşünüyorum. Ses sistemi hakkında (hoparlör,bass vs) daha yeterli bilgim yok onları öğreniyim, onları da Türkiye'ye dönmeden alcam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi InsipiD -- 26 Eylül 2006; 20:58:59 >
  • Hocam walla şuan yurtdışındayım ama Tr'ye döndüğüm zaman aklımdaki 3-4 janttan birini alcam. Ve de 18 motoru fazla yorar diye 17 alcam. 5 kollu krom jant düşünüyorum. örnek olarak
    http://www.mangelsrodas.com.br/r_prod_carro.htm
    buradaki maxima 5 ya da winner 5 jantlarının kromları. (yanda cromada yazılarının üstüne mouseyi getir krom oluyorlar)

quote:

Orjinalden alıntı: _n2o_

insipiD arabana jant bulabildinmi dostum ????*

• taktirinca resmini koyarsin dostum
    MAXIMA 5 güzel seçim bence dark gloss seçenegi arabana daha iyi gider aaamaaaaaaaaaaaaaaaaaa

benim tavsiyem FUTURA 5 i düsün

hatta iyi düsün....

quote:

Orjinalden alıntı: InsipiD

Hocam walla şuan yurtdışındayım ama Tr'ye döndüğüm zaman aklımdaki 3-4 janttan birini alcam. Ve de 18 motoru fazla yorar diye 17 alcam. 5 kollu krom jant düşünüyorum. örnek olarak
    http://www.mangelsrodas.com.br/r_prod_carro.htm
    buradaki maxima 5 ya da winner 5 jantlarının kromları. (yanda cromada yazılarının üstüne mouseyi getir krom oluyorlar)

quote:

insipiD arabana jant bulabildinmi dostum ????*

• bubnu ben çektim gecen gün fazla belirgin diil ama en azindan fikir olur bence çok yakismis

• quote:

bubnu ben çektim gecen gün fazla belirgin diil ama en azindan fikir olur bence çok yakismis

eta beta tettsut black o resimdek, bende alcam
  • al al güzel
  • quote:

Orjinalden alıntı: ..dEnZeL..

Whatt??
  • quote:

Orjinalden alıntı: Woodpecker

quote:

Orjinalden alıntı: ..dEnZeL..

Whatt??

17" tanesi kdv dahil 490 falan.

benimki de bole bişe olacak ama lastikler bu kadar geniş olmicak.Abartı durmuş.

• Bunlar da jant modasının tanga modelleri herhalde. Metal kullanmaya korkmuşlar. Ne böyle ipkini gibi..

Şaka bir yana güle güle kullan. Para olsa da bende Golf V'e alsam ama 17"den. 18"lerde lastik yokmuş gibi durmuş.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Woodpecker

Bunlar da jant modasının tanga modelleri herhalde. Metal kullanmaya korkmuşlar. Ne böyle ipkini gibi..

Şaka bir yana güle güle kullan. Para olsa da bende Golf V'e alsam ama 17"den. 18"lerde lastik yokmuş gibi durmuş.

E zaten guzelligi lastik yok gibi durmasında Ben daha almadım once pedere yavaş yavaş cıtlatiim bakalım
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.