Şimdi Ara

wireless modeme bağlanamıyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
40.821
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • us robotics 9110 wireless modemim var. masaüstü bilgisayarını ethernet ile bağladık sorun yok. ama ben asus a6 laptopumla bağlancağım zaman; kablosuz bağlantıyı görüyo sinyal seviyesi mükemmel ama ağ adresi alınıyo diyo sonra uygun ip adresi alınamadı diyor. sorun nedir acaba? çok zor durumdayım gerçekten

• quote:

Orjinalden alıntı: maverick_303

us robotics 9110 wireless modemim var. masaüstü bilgisayarını ethernet ile bağladık sorun yok. ama ben asus a6 laptopumla bağlancağım zaman; kablosuz bağlantıyı görüyo sinyal seviyesi mükemmel ama ağ adresi alınıyo diyo sonra uygun ip adresi alınamadı diyor. sorun nedir acaba? çok zor durumdayım gerçekten

ag baglanti IP adresini kendin gir mesela ev bilgisayarininki 192.168.2.101 ise laptop unkini 192.168.2.102 yap birde modemin ayarlarindan firewall i kapat. tekrar dene ve sistem calisirsa sinyalleri sifrelemeyi untma.
  • bide eğer otomatik alıyosan ip yi ağ geçidini modemin ip si olarak göster.eğer 98 kurulu ise laptopta el ile girmen gerekiyor.pcinden bak ağ gecidini ne almış.
    xp de bakman için çalıştır/cmd yaz çıkan ekrana ipconfig yazarsan daha detaylı bilgi alırsın kolay gelsin
  • ip mi değiştirmeyi bilmiyorum. manuel olarak nerden girebilirim?
  • quote:

ip mi değiştirmeyi bilmiyorum. manuel olarak nerden girebilirim?

sistem ayarlarindan baglantilarima git kablosuz baglantiarima sag tikla basarilarima git tcp/ip ayarlarina git IP adressi otomatik al daki isareti kaldir alta elinle yeni Ip adresini yaz. Subnetz maske 255.255.255.0
    olacak zaten tikladinmi kendi yaziyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi marcopolo -- 25 Eylül 2006; 22:42:39 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: marcopolo

quote:

ip mi değiştirmeyi bilmiyorum. manuel olarak nerden girebilirim?

sistem ayarlarindan baglantilarima git kablosuz baglantiarima sag tikla basarilarima git tcp/ip ayarlarina git IP adressi otomatik al daki isareti kaldir alta elinle yeni Ip adresini yaz. Subnetz maske 255.255.255.0
    olacak zaten tikladinmi kendi yaziyor.

dediklerini yapmama rağmen tık yok valla

şimdi de 54 mbs ile bağlandı sinyal seviyesi mükemmel diyor. ama 133 gönderilen pakete rağmen ben hiç paket alamamışım
    yani internete halen giremiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maverick_303 -- 25 Eylül 2006; 22:59:55 >
  • Dostum sen söylenenleri salla

Bak şimdi ağ bağlantılarını tıkla sağ tarafta ağ bağlantılarını gösteri tıkla sonra kablosuz bağlantıyı sağ tıklayıp devre dışı bırak sonra tekrar sağ tıklayıp etkinleştir de...
    Bu olmazsa
    sağ tıkla kablosus bağlantıyı özellikler de kablosuz bağlantıyı seç... sonra altta bağlantılar vardır.. onları tek tek sil... bilgisayarın sağ alt köşesindeki kablosuzu tıkla yenile de.. Şifren varsa yaz...

Bi dene burdayım... Lanla otomatik olarak ip alıyorsa arkadaşların dediği gibi elle ip yazmamnın bi anlamı yoktur.. Bu da alır
  • hayır olmadı
  • masaüstü makinan ipyi otomatik mi alıyor?
  • ewet. modemin ip sinin bi üstünü almış. bende elle bi üstünü girdim ama bağlantı var internet yok
  • bana yardım edemiycek mi kimse?

gerçekten çok sinir yaptım böyle basit bi sorunu neden halledemedim diye

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maverick_303 -- 26 Eylül 2006; 20:49:30 >
  • explorerı sağ tıkla
    özellikler
    bağlantılar
    kur ileri intternete bağlan/ bağlantımı ben ayarlıyayım/ her zaman açık geniş bant... sonra son de birde bunu dene bakalım
  • quote:

Orjinalden alıntı: bilalso

explorerı sağ tıkla
    özellikler
    bağlantılar
    kur ileri intternete bağlan/ bağlantımı ben ayarlıyayım/ her zaman açık geniş bant... sonra son de birde bunu dene bakalım

bilalso gerçekten halimi bi görsen şunu bi halledemedim şimdi deneyeceğim
  • bilgisayarımın sağ alt köşesinde bağlantı hatası veriyo. sınırlı bağlantı veya bağlantı yok yazıyo
  • birde laptopda firewall anti hack antivirüs prgsi var mı?
  • karpersky var. ben cuma günü modemi ilk kurduğumda gayet kolayca bağlandım. sonra wireless ı şifrelemeye çalışırken bi yerleri kurcaladım ve sonuç burda kıvranıyorum işte
  • %99 sorunun şifreyi yanlış girmen....

Sorunun anlaşıldı... Wep şifreni yanlış girmişsin ne mi yapacaksın??? Modemine reset atıcaksın.....

Bak şimdi arkadaşım sen wep şifresini normal bişey girmişsindir mesela bilalbilal o bunu farklı bir koda cevirir ve bunu altta yazar... Generate... Senin gireceğin wep şifresi bilalbilal değildir. .ÇEvrilen koddur...

9110 larda böyle olmalı ama emin değil eğer böyle değilsede şifreni ynlış giriyorsun...

quote:

karpersky var. ben cuma günü modemi ilk kurduğumda gayet kolayca bağlandım. sonra wireless ı şifrelemeye çalışırken bi yerleri kurcaladım ve sonuç burda kıvranıyorum işte

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bilalso -- 26 Eylül 2006; 21:13:12 >
  • bilalso benim bu modemin tüm ayarlarını 0 layabileceğim bi yeri var mı? eğer böyle bi imkan varsa ilk haline döndürüp sorunu çözebilirim
  • evet eline bir toplu iğne al ve modemin arkasında sadece toplu ignenin gireceği kadar bir delik var o deliğe sok toplu iğneyi 15 sn bekle sonra bırak ... az bastır çok zorlamadan sonra tekrar ayarlarını yap wep şifrelemede yardım ederim...

quote:

bilalso benim bu modemin tüm ayarlarını 0 layabileceğim bi yeri var mı? eğer böyle bi imkan varsa ilk haline döndürüp sorunu çözebilirim
  • bilalso şimdi elimde toplu iğne dediğini yaptım. wireless modemi 0 dan lurdum dediğin gibi 64 bit key generate de yaptım şimdi pc ye wireless ı tekrar kuruyorum bakalım ne olcak.
    işte bu gömdük be. çok teşekkür ederim bilalso yönlendirmelerinle başardık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maverick_303 -- 26 Eylül 2006; 22:03:38 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.