Şimdi Ara

bu araba neden bu kadar çok benzin yakıyor olabilir..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
0
Favori
20.380
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1998 model renault europa var 1.4 RNA km de 450 binlira yakıyor karbrötörcüye götürdük bişey yok dedi, bunun nedeni ne olabilir bir fikri olan varmı, depo delik desek ki değil yani baktım.
    şehir içi kullanımda bu kadar yakıyor şehir dışı yani uzun yolda denemedim, ama şehir içide olsa biraz fazla değilmi.

• gerçekten fazla 4*4 jipler o kadar yakmıyor.hava ,yakıt filtreleri ve bujileri degiştir birde subab ayarına bir baktır cok klasik cevap oldu.yag tuketim miktarı ve egzoz dan cıkan emisyonda problem var mı?
  • sen imkanın varsa o atrabayı değiştir ustadım 450bin lira ha way anasını...
  • saçlarım beyazladı. 450 bin mi?
  • ohaaaa
    senin o arabanın egsozundan kara dumanlar çıkıyosa bir an önce elinden çıkarmaya bak
    bendede vardı aynı arabadan gitmediğim tamirci kalmadı arabaya bi o kadarda masraf ettim baktım olacak gibi değil saatım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi weysoo -- 25 Eylül 2006; 13:27:56 >
  • Kardeş bu 450 bini nerede ölçtün? Benim gibi sürekli cadde-sokak 1. 2. viteste gidiyosan normaldir, benimkide 600-650 bin yakıyo, no problem...

o yüksek hızda düz boş yolda yapılan ölçümlere aldanma, şehir içinde hepsi kendince çok yakar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi djoz -- 27 Eylül 2006; 1:22:13 >
  • ya kardeş 450 lira yakan araba olurmu iş makinasımı bu ya????

quote:

Orjinalden alıntı: djoz

Kardeş bu 450 bini nerede ölçtün? Benim gibi sürekli cadde-sokak 1. 2. viteste gidiyosan normaldir, benimkide 600-650 bin yakıyo, no problem...

o yüksek hızda düz boş yolda yapılan ölçümlere aldanma, şehir içinde hepsi kendince çok yakar...

• bnm golf 250 yakıyo ağlıyorum ben lpg diye 450 650 diyosunuz beyler sürekli şehir içi de gitseniz olmaması lazım sanki mutlaka bi sorun vardır
  • tamircide problem yok demişse ozaman ya kullanma şeklinden yada gittiğin yollarda trafik çok sıkışıyor benzinin litre fiyatınıda göz önünde bulundurursak okadarda uçuk bir rakam değil
  • SENIN ARABA EUROPA MI YOKSA RENONUN LAMYONU FALAN MI

BENIM KENDI KULLANDIGIM 4*4 330 YKR FALAN YAKIYO NAPTIN YIGEN SEN YAV...

O ARAC O KADAR YAKMAZ YANLISLIGIN OLABILIRMI?
  • NASIL COK DEGIL YAA SENIN TOYOTA KAC YAKIYO ?

EN FAZLA YAKSA YAKSA 300 YKR YAKIYORDUR
    quote:

Orjinalden alıntı: FIRST BULLET

tamircide problem yok demişse ozaman ya kullanma şeklinden yada gittiğin yollarda trafik çok sıkışıyor benzinin litre fiyatınıda göz önünde bulundurursak okadarda uçuk bir rakam değil
  • demkki corallada 400 yakio
  • usta nasıl cok degil ya benzin 3 lira desek 15lt/100km oluyo ki benzin suan 2.7 kusur yani arac 17lt felan yakıyo yuz km de bırak sehir içi trafigi karda araca zincir takıp paso 1.viteste gitsen bile 1.4 araba bu kadar yakmaması lazım ama belki bu sartlarda yaklasabilir bu degere.hem zaten bunlar ekonomik arac diye alınıyor adam kmde 45ykr. verebildikten sonra gider bmw ya yade mercedes e biner. pahalı araba almak cok mu zor hayır degil peki neden cogumuz almıyoruz., çünkü aldıktan sonra o aracın bakımı vergisi ve en onemliside yakıtı fazla oluyo... demi=)))
    quote:

Orjinalden alıntı: FIRST BULLET

tamircide problem yok demişse ozaman ya kullanma şeklinden yada gittiğin yollarda trafik çok sıkışıyor benzinin litre fiyatınıda göz önünde bulundurursak okadarda uçuk bir rakam değil

• arkadasin tiptronik 325 ci sehir ici 13 lt yakio sanirim bunalimda senin araba
  • 100 km de 16 lt diyosun. arkadaşımda vardı 1.4 europa. çok şikayetçiydi. o motor onu kaldırmıyordu. eski brodvey motoru o. çok çabuk geberiyo o arabada. ama o kadar da çok yakar mı bilmem.

quote:

Orjinalden alıntı: ferrari_tayfur

1998 model renault europa var 1.4 RNA km de 450 binlira yakıyor karbrötörcüye götürdük bişey yok dedi, bunun nedeni ne olabilir bir fikri olan varmı, depo delik desek ki değil yani baktım.
    şehir içi kullanımda bu kadar yakıyor şehir dışı yani uzun yolda denemedim, ama şehir içide olsa biraz fazla değilmi.

• arabayı bilgisayarlı karbrötör ölçümü yapan biryere götürdük egzostan içeri bişey soktular ölçtüler karbrötörde sorun yok dediler, ilk başlarda 650bin yakıyordu oha dedik bune yaw, götürdük elektrik aksamında bir sorun varmış onu yaptırdık sonra hesapladık 450bin e düşmüş,
    yanlız şöyle bişey var, yukarıdaki bir arkadaş demişki 1. 2. viteste kullandıysan normal, evet 1.2.3. vitesten yukarı çıkmadı araba şehir içinde, ama bir arkadaşım işyerinin arabasıyla en sıkışık trafikte bile bukadar yakmıyor demesi benim keyfimi kaçırdı, arabadan nefret eder oldum.. kırmızı ışık yanarken 20km. gidiyor dediler, dün kırmızı ışık yanıkken 6-7 km gittim benzin bitti yolda kaldım arabayı bırakltım gittim tee benzinci 3km ileride, geldim bi baktım arabayı çekiyorlar...

• araçım 12 litre yakıyor şehir içi 100 km de...yani 32,5 kuruş...

Ama aracım 2.500 cc V6.Ancak 1.400 cc bir araç nasıl 45 kuruş yakıyor???

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi naten -- 27 Eylül 2006; 15:29:25 >
  • Cherokee 20-25 litre yakıyor şehir içinde, 4.7 motor olmasına rağmen.

O Renault'un motorunda %100 bir sorun var. Yada senin araç 4000 Cc felan sen bilmiyorsun.

Tabi Cherokee'de çok basınca 80 Ykr filan görmek mümkün. Ama genede 1.4 motorlu bir araca çooooook fazla. 3/1'i olması gerek...
  • Normal filan hiç değil. Değil birinci vites, yarım debriyaj da gitsen 1.4 araç şehir içi 16-17 lt. yakmaz.

Sübap ayarı bozuktur, hava filtresi tıkalıdır, jikle bozuktur, üstüne de lastik havası iniktir, bujiler bozuktur, ateşleme bozuktur, egsoz patlaktır, kavrama debriyaj aşınmıştır.

Yukardaki sebeplerden bir yada bir kaçı sonucu tüketim astronomik artmıştır.
  • Ben bu sitede şehiriçi 6,7 lt yakanlar gördüm hadi bakalım yardımcı olsunlar sana da görelim.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.