Şimdi Ara

Ekrana Görüntü Gelmiyor.

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
1.387
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Kardeşim bellekleri kurcalarken bir koku geldi bilgisayardan ve şu anda bilgisayara görüntü gelmiyor. Ramin birisinde ucunda bir karartı gözüküyor. Ekran kartı fanı, işlemci fanı çalışıyor ama şöyle bir durum var; ATX kablosunu taktıktan sonra güç düğmesine basmadan bilgisayar çalışmaya başlıyor. Anakartı fırınlamak bir işe yarar mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: Black_Wolf14

Kardeşim bellekleri kurcalarken bir koku geldi bilgisayardan ve şu anda bilgisayara görüntü gelmiyor. Ramin birisinde ucunda bir karartı gözüküyor. Ekran kartı fanı, işlemci fanı çalışıyor ama şöyle bir durum var; ATX kablosunu taktıktan sonra güç düğmesine basmadan bilgisayar çalışmaya başlıyor. Anakartı fırınlamak bir işe yarar mı?

Anakartda kısa devre olma olasılığı çok yüksek bellekleri sanırım bilgisayar çalışır durumdayken kurcaladınız...

Karartı olan ram i takmadan açmaya çalışın...
  • Geçmiş olsun. Statik elektrik bi yere zarar vermiş olmalı...
  • Bilgisayarı kardeşim kurcaladı, ben ne yaptığını görmedim açıkçası ama yanık kokusu burnuma geldi. Anakart rahmetli oldu sanırım. Fırınlama bir işe yaramaz mı ya da başka bir çözüm yolu var mı acaba? Kaybedecek bir şeyim yok sonuçta.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Black_Wolf14 -- 14 Temmuz 2014; 15:51:51 >
  • quote:

Bilgisayarı kardeşim kurcaladı, ben ne yaptığını görmedim açıkçası ama yanık kokusu burnuma geldi. Anakart rahmetli oldu sanırım. Fırınlama bir işe yaramaz mı ya da başka bir çözüm yolu var mı acaba? Kaybedecek bir şeyim yok sonuçta.

Fırınlama olayından anlamam. İyiki kardeşinize elektrik çarpmamış. Geçmiş olsun...
  • UçKutusundakiDelik kullanıcısına yanıt
    Eli yandı sanırım ama elektrik mi çarptı o sırada onu bilemiyorum. Bilmeden kurcalayınca bir şeyi bu tür kazalar kaçınılmaz oluyor işte.
  • quote:

Eli yandı sanırım ama elektrik mi çarptı o sırada onu bilemiyorum. Bilmeden kurcalayınca bir şeyi bu tür kazalar kaçınılmaz oluyor işte.

Madem meraklı bi kardeşiniz var siz en iyisi kasanın yan kapağını kapalı tutun hocam
  • Anakart hariç diğer bileşenleri arkadaşımın bilgisayarda denedim ve bilgisayar sorunsuz bir şekilde açıldı. Yeni bir anakart almak gerekecek sanırım.
  • quote:

Anakart hariç diğer bileşenleri arkadaşımın bilgisayarda denedim ve bilgisayar sorunsuz bir şekilde açıldı. Yeni bir anakart almak gerekecek sanırım.

ekran kartı fırınlama var ama anakartı görmedim ve burdada işe yarayacağını zannetmiyorum. yeni anakart yolu görünmüş
  • oguz298 kullanıcısına yanıt
    Öyle gözüküyor. Anakart yapılabilir belki de zaten çalışır durumdayken de kasa donma yapıyordu. Kasa donduktan sonra da tek çözüm yolu bilgisayarı yeniden başlatmak. Birkaç tane anakarta baktım da 65 TL gibi bir fiyat vardı. Bayramdan sonra bakarım artık.
  • aman hocam 65 tlye anakrtmı alınır 2 gb ram 65 tl ben 4 sene once 150 tlye aldm aman diyem hurda bişey alma sonucta 1 kere alınıyor 65 tlye anakart satan yerde zaten dolndırıcıdr yda 2. Eldr
  • bymustafa59 kullanıcısına yanıt
    İkinci el bakıyorum yav. Sıfır anakartı ne yapayım o bilgisayara bu saatten sonra. Zaten dizüstü bilgisayar var, o bilgisayar da çalışır durumda olsun yeter.
  • sn bilrsn 2. Eel pek iyi çkmz sana klmıs
  • bymustafa59 kullanıcısına yanıt
    Bilgisayar eski, bu bilgisayar için de sıfır anakart almaya gerek diye düşünüyorum. Siteleri dolandım biraz, 775 Pin sıfır anakartlar pahalı.
  • orası oyle
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.