Şimdi Ara

Tüplü Ocağı Doğalgaza Dönüştürme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
2
Favori
127.129
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Doğalgaz tesisatına geçtiyseniz tüpünüzü emekli ederek ocağınızı ufak bir işlem ile kullanmaya devam edebilirsiniz. Basit olan bu işlemi fotoğrafta daha rahat kavrayabilirsiniz. Burada en önemli husus kısık ayarda ocağın sönmemesi sağlamak olacaktır.

delikleri daha geniş olan vidalardan alıyorsunuz. Üzerindekileri çıkartarak yenileri ile değişim yapıyorsunuz.

eskiyi yerinden lokma anahtar ile çıkartabilirsiniz.

fırın düğmesini yerinden çıkartın.

Ayar dümesinin iç kısmında gaz ayar vidası bulunuyor. Ocağı açarak en kısık konuma getirin. Buradaki musluk vidasını çevirerek sönmeyecek konumda ayarlamanız gerekiyor.

Son olarak ocak düğmesini yerine takıyoruz.
    Olay bu kadar.

Tüplü Ocağı Doğalgaza Dönüştürme Tüplü Ocağı Doğalgaza Dönüştürme Tüplü Ocağı Doğalgaza Dönüştürme Tüplü Ocağı Doğalgaza Dönüştürme Tüplü Ocağı Doğalgaza Dönüştürme Tüplü Ocağı Doğalgaza Dönüştürme Tüplü Ocağı Doğalgaza Dönüştürme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kelemyenice -- 14 Temmuz 2014; 15:51:20 >

• çok güzel paylaşım elinize sağlık
  • çıkarmaya gerek yok ben
    evdeki dantel örmeye yarayan tığ'ın kafasını penseyle kesip sivri ucunu deliğe bastırarak yaptım
    hatta deliği büyütüp küçültmek size kalmış
    1 gözü deli gibi yanıyo
    aparattan bulamayacak olanlar için dediğim yöntem denenebilir ben yaptım hala calışıyor
  • Üstadlar benim ocak arçelik arkasında iki tane giriş var bir tanesi tüp girişi şuanda tüp bağlı bir tanesi de doğal gaz girişi boşta, şimdi tüp kısmındaki boru çıkacak diğer girişe doğal gaz borusu takılacak, tüp kısmındaki alan boşta mı kalıcak yoksa oraya bir kör tıpa gibi bir şeyle kapatcaz mı bu konu da kimse birşey bahsetmemiş yoksa hiç bir şey takmaya gerek yok mu?
  • Merhaba,
    çok güzel anlatmışsınız sağolun.
    Ben başaramadım, çünkü benim Mekappa HX21-44 model ocağımda resimde görüldüğü gibi bir durum var. ortadaki o delik boş. Tornavida dibe kadar gidiyor ama vida yok. etrafında da o kırmızı plastik yüzünden birşey görünmüyor. Kısık ayarını nereden yapacağım, yardım ederseniz minnettar kalacağım. Tüplü Ocağı Doğalgaza Dönüştürme

• quote:

Orijinalden alıntı: kelemyenice

Doğalgaz tesisatına geçtiyseniz tüpünüzü emekli ederek ocağınızı ufak bir işlem ile kullanmaya devam edebilirsiniz. Basit olan bu işlemi fotoğrafta daha rahat kavrayabilirsiniz. Burada en önemli husus kısık ayarda ocağın sönmemesi sağlamak olacaktır.

delikleri daha geniş olan vidalardan alıyorsunuz. Üzerindekileri çıkartarak yenileri ile değişim yapıyorsunuz.

eskiyi yerinden lokma anahtar ile çıkartabilirsiniz.

fırın düğmesini yerinden çıkartın.

Ayar dümesinin iç kısmında gaz ayar vidası bulunuyor. Ocağı açarak en kısık konuma getirin. Buradaki musluk vidasını çevirerek sönmeyecek konumda ayarlamanız gerekiyor.

Son olarak ocak düğmesini yerine takıyoruz.
    Olay bu kadar.

Tüplü Ocağı Doğalgaza Dönüştürme Tüplü Ocağı Doğalgaza Dönüştürme Tüplü Ocağı Doğalgaza Dönüştürme Tüplü Ocağı Doğalgaza Dönüştürme Tüplü Ocağı Doğalgaza Dönüştürme Tüplü Ocağı Doğalgaza Dönüştürme Tüplü Ocağı Doğalgaza Dönüştürme

Hocam simfer 3007 aa ocak var doğalgaza bağlıcam meme ve dirsek aldım laikin sonradan farkettim doğalgaz uyumlu değil galiba düğmenin altına ince tornavida girmiyor,başka beko ocakta denedim tornavida giriyor ve ayar yapılabiliyor,doğalgaz uyumlu değilse memeleri değişince kullanılırmı ?

• bu konuyla hiç alakam yoktu nasıl girdim bilmiyorum ama güzel bilgi paylaşımı olmuş. eyvallah..
  • Servis denetimi olsa güzel olur. Bu aradahttp://www.ocakmemesi.com adresinde satışı yapılıyor. Fakat toptan

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aga bu nedir. Direkt doğalgaz uyumlu setüstü ocak almam daha iyi olur. letgo'dan elemanın biri tüplü doğalgaz satıyor, fakat bana doğalgaz uyumlu lazım, ve fakat fiyatı çok ucuz. Bu işlemler de uzun ve karmaşık görünüyor.
  • Silverline marka ocak in dönüşümü içim meme leri degistirdim ama gaz açma yerinden ayarını yapamadim 2 tane vida var, biri sari renk düz vida diğeri yildiz alyan li vida. Ayarı kısmam gerekiyor yoksa gaz fazla basınçlı geldiği için yanmıyor. Ne yapmalıyım yardim lütfen.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • aynı ocaktan bende de var.bekleri kaybettik evi taşırken.nereden bulurum?
  • Herkese selamlar, konuyu hortlatmış gibi olacağım gibi olacağım ama doğalgaz dönüşümü sonrası gaz ayarı konusunda başıma gelen bir hadiseyi sizinle paylaşmak istiyorum. Aslında kontrol kalemi forumunda yazmıştım fakat dh nın gücüyle daha fazla kişiye ulaşacağı inancıyla buraya da yazıyorum Tüplü Ocağı Doğalgaza Dönüştürme 

Dostlar evdeki Arçelik 9313E turbo fırınlı ocağımızın gaz enjektörlerini değiştirdikten sonra en kısığa gelince gaz kesiliyordu, ayar yapabilme umuduyla resmen fırını dağıttım fakat fırının gaz ayar valfinde ayar vidası olmadığını görünce tepemden kaynar sular döküldü. (Aslında mekanizmanın içerindeymiş fakat parçanın alüminyum olmasından ötürü pek bulaşmak istemedim.) Neyse valfi değiştirmeye karar verdim ve macera başlıyor.

İlk gün bana en yakın yetkili servise gittim bu fırının uyumlu olmadığını uğraşmamam gerektiğini söyledi, tabiri caizse başından savdı. Ben durur muyum araştırmaya başladım parça kodunu internetten buldum gittim istemeye. Bu seferde o valfin teknik katalogda uyumluluk bilgisi olmadığı getirtebileceklerini ve iade almayacaklarını söylediler, 180₺ parça başı fiyat verdiler Tüplü Ocağı Doğalgaza Dönüştürme  ayrıca o parçanın 2.9kW olduğunu ocaklarda her düğmenin kW değerinin farklı olduğunu ona göre sipariş verilmesi gerektiğini söylediler; işler karışmaya başladı. Herkes bilir yurtdışında arçelik beko olarak satılır; bunun üzerine Rus ve İngiliz sayfalarından bu fırının beko versiyonunun parça listesini buldum, servisin dediği doğruymuş fakat bu sefer de bulduğum 1kW ve 2kW vanaların Türkiye'de satılmadığını öğrendim. Gözü karartıp Türkiye'de satılan 2.9kW lık ürünün fiyatını 2 farklı yetkili servis ve 5 farklı tedarikçiye sordum. Sırasıyla arçelik servisleri:180,35,49₺; tedarikçiler(kar ekleyerek) 60-85₺ arası parça başı fiyat verdiler.

Lafı çokta uzatmaya gerek yok, 35₺ den 3 tane aldım(+ üzerinden çıkan vidalar uyumsuz olduğu 5₺ hırdavatçıdan somun civata aldım). Velhasıl kelam parçaları değiştirdim ve gaz ayarını yaptım en küçüğünden en büyüğüne kadar tüm ocaklar sıkıntısız yanıyor ve ayar vidası artık dışarıda. Eğer ki eski valfleri sökmeden yapmaya kalksaydım 2 senaryo vardı, ya 1 tane uzun elektronikçi tornavidası ile ön boşluktan ayar yapacaktım ya da torx civataları sök/tak yaparak uygun ayarı bulasıya kadar uğraşacaktım ki parça zaten alüminyum, yalama olursa iş sakat. Yapılan işlemin anlaşılması için fotoğrafları da ekliyorum Tüplü Ocağı Doğalgaza Dönüştürme 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaplan2064 -- 31 Mart 2022; 23:15:21 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.