Şimdi Ara

Batarya Sorunu Resimli Motorola XT910

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
1
Favori
2.021
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Telefonumun özellikleri
    Motorola Droid Razr Maxx (XT910)
    Android 4.1.2
    Batarya Orjinal EB40 3300 mah
    Google Play den abska bir seyle uygulama yuklemedim
    telefonu aldigim gibi kullaniyorum 2 senedir. (sifir almistim)
    Telefonum Rootsuz (bu konu hakkinda da pek bi bilgim yok, ama rootlu degil!)

Sorunum:

Sarj cok cabuk dolmaya basladi, full göstermesine ragmen full olmadigini biliyorum, ve cok cabuk bitiyor.

dün den beri bir kac ekran görüntüsü aldim.
    Özellikle sarjda takili olmadigi halde saatlerce %100 Dolu gösteriyor... 15 DK da Full sarj oluyor sonra ekranda sarjiniz dolu, kabloyu cekiniz tarzi seyler yaziyor.
    Bu Konu Kalibrasyon ile mi alakali? Nasil Düzeltilir?

Resim 1

Aslinda telefonu sarjdan cikarali yazdigi gibi 1 saat 7 dk olmus ama batarya doluluk orani 100% den hic dusmemis.

resim 2

burada da grafigin sonlarina dogru ANi den sifirlandigini , neticesinde telefonun kapandigi , tekrar actiktan sonra kaldigi seviyenin biraz altindan acildigi ama aniden düstügünü görüyoruz)

Batarya Sorunu Resimli Motorola XT910

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serdem20 -- 12 Temmuz 2014; 13:20:02 >

• Pil + diye bir uygulama vardı. Uçak modunda ve full batarya ile kalibrasyon yapıyordu ve stabildi. Battery + olarak cr@ck apk bulun ve yükleyin. Pilin durumunu izleyebilirsiniz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • telefonun recovery e girerek wipe data ve wipe cache yapmanızı öneririm
  • Telefonu fabrika ayarlarina döndürme secenegi maalesef kabul edemeyecegim bir durum.(özel nedenler)

bataryayi bitirdim %0 sonrasinda sarja taktim 4-5 saat sarjda durdu, batary calibrtion programini yukledim 4130 mV %100 dolu görünüyordu (bu deger acaba sifir orjinal bataryada kactir ki) suanda talimatlara uyarak sarj %0 olana kadar , sarja takmiyacagim. sonrasinda düzelip düzelmedigini size söylerim.

ha bu arada, telefonu root yapmak zorunda kaldim. hic bi fikrim yokken. sonra biraz burayi kurcalarken kayitli wifi sifrelerini ögrenebilecegimi okudum, apartmanda iki wifi sifresi telefonuma kayitliydi, ama bilgisayardan giremiyordum, cok iyi oldu mükemmel oldu diyebilirim..

Vakit yok ki eskisi gibi forumlarda takilalim, sürekli güncel bilgilerden beslenelim... Konuya cevap veren arkadaslara tesekkür ederim
  • aynı problem 2 gündür bende de olmaya başladı. ilk olarak kalibrayon yapmayı deneyeceğim ben de. olmazsa yeni batarya alacam. telefonum :xt910
  • calibrasyon yapmaya calistim google playden iki ane degisik programla denedim.. telefon daha da kötü oldu

2 saat anca gider oldu sarji , calibrasyonu tamamen denilene göre yaptim

ARKADASLAR batterystats.bin dosyasinin orjinali olan varsa bi yollasin. XT910 icin. belki ozaman düzelir.
    Yollayacak kisinin bataryasi orjinal olmasi lazim ve aldigi gibi calibre edilmis olmasi lazim

yapsin birisi bu iyiligi lütfen
  • bu konuya ilk yazdigimda batarya malesef ölüymüs.

Agustosun sonu gibi sifir orjinal bataryayi amerikadan getirttim. 29 dolara aldim. suanda batarya cok iyi yanliz halen calibrasyon sorunu var

Telefonun sarji 100 iken % 5 e 5-6 saatte iniyor. %5 ten sonra yaklasik bi 5-6 saat daha gidiyor. aktif kullaniyorum.

evet yanlis yazmadim %5 ten sonra 5-6 saat daha gidiyor. batterystats bin adli dosyaya etmedigim kalmadi, yüklemedigim calibre programi kalmadi.

artik napsam bende bilmiyorum. SORUN %5 gösterirken ne zaman bitecegi belli olmuyor. atiyorum saat 18 de de %5 saat 21.30 da da %5

bu telefonu herseyiyle silip yeniden orjinal 4.1.2 versiyonunu nasil kurabilirim ?

birisi bana ORJINAL batterystats.bin adli dosyanin orjinalini 4.2.1 icin nerden bulabilecegimi söyleyebilir mi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serdem20 -- 14 Şubat 2015; 22:15:59 >
  • kalibrasyon programları pili bozmak dışında bir işe yaramıyor bence.. hikaye yani.. temiz rom kur o kadar. pili kurcalamayın.. bir sürü program yüklemeyin arkada çalışan..
  • .i. . kullanıcısına yanıt
    Aynı sorunu ben yaşamıştım, batarya çok hızlı tükeniyor görünürken %1'e geldiğinde 2-3 saat daha kullanabiliyordum. Batarya emekliye ayrıldı diye Çin'den daha büyük batarya alayım dedim açgözlülük edip Eb40 (xt912'nin bataryası) siparişi verdim, aynı sorun devam etti (bu arada da arka kapak tam oturmadığı için güzelim kavler kaplaması profilden ayrıldı kendime kızdım ), Sorunu aşmak için çok çeşitli romlar yüklerken cihazı Brick ettim, o ara askerdeydim hırs yaptım 3-5 çarşı iznimi internet kafelerde unbrick etmeye çalışmakla geçirdim olmadı, teskereyi aldığım gibi evde kampa girdim, güç gayret telefonu kurtardım bu sefer de batarya göstergesinde soru işareti çıktı Şarjı bittiğinde de telefon şarj almayıp dolayısıyla açılmamaya başladı ancak usb kablonun kırmızı kablosunu (+) uçlu batarya vidasının altına siyah kablosunu da (-) uçlu vidanın altına sıkıştırarak açabildim, şarj göstergesi %60 , %100 şeklinde ayarlarda batarya bilgilerinde yazdığı halde telefonun gösterge kısmında yine bizim soru işareti kendi kendine takılıyor cihaz kapalı durumdayken de şarja takınca bir kutu içinde soru işareti çıkıyor şarjdan çekince de pıt kapanıyor. Cid silmiştim ondan mı diyorum, bataryanın bozuk olduğuna emin olsam orjinal bir batarya ve arka kapak alacağım ama onlarında elimde patlama riski var Şimdi canım razr'ı bataryasız kapaksız cüzi bi fiyata elden çıkarsam mı diyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mavikumbara -- 30 Haziran 2016; 15:57:02 >

• quote:

Orijinalden alıntı: mavikumbara

Aynı sorunu ben yaşamıştım, batarya çok hızlı tükeniyor görünürken %1'e geldiğinde 2-3 saat daha kullanabiliyordum. Batarya emekliye ayrıldı diye Çin'den daha büyük batarya alayım dedim açgözlülük edip Eb40 (xt912'nin bataryası) siparişi verdim, aynı sorun devam etti (bu arada da arka kapak tam oturmadığı için güzelim kavler kaplaması profilden ayrıldı kendime kızdım ), Sorunu aşmak için çok çeşitli romlar yüklerken cihazı Brick ettim, o ara askerdeydim hırs yaptım 3-5 çarşı iznimi internet kafelerde unbrick etmeye çalışmakla geçirdim olmadı, teskereyi aldığım gibi evde kampa girdim, güç gayret telefonu kurtardım bu sefer de batarya göstergesinde soru işareti çıktı Şarjı bittiğinde de telefon şarj almayıp dolayısıyla açılmamaya başladı ancak usb kablonun kırmızı kablosunu (+) uçlu batarya vidasının altına siyah kablosunu da (-) uçlu vidanın altına sıkıştırarak açabildim, şarj göstergesi %60 , %100 şeklinde ayarlarda batarya bilgilerinde yazdığı halde telefonun gösterge kısmında yine bizim soru işareti kendi kendine takılıyor cihaz kapalı durumdayken de şarja takınca bir kutu içinde soru işareti çıkıyor şarjdan çekince de pıt kapanıyor. Cid silmiştim ondan mı diyorum, bataryanın bozuk olduğuna emin olsam orjinal bir batarya ve arka kapak alacağım ama onlarında elimde patlama riski var Şimdi canım razr'ı bataryasız kapaksız cüzi bi fiyata elden çıkarsam mı diyorum

Bu kadar zaman olupda hala stabil çalışan xt910 olduğuna şaşırdım. Bendekinin bataryasını eb20 alıp değiştim. Ama telefon artık çok yavaşladı ve sinyal almamaya başladı. Bataryayı ilk aldığımda bendede soru işareti vardı. Araştırdım.Meğersem tam hatırlamıyorum ama artı uç ile üçüncü ucu kısa süre kısa devre etmek gerekiyormuş. Bende o şekil yaptım ve düzeldi. Telefon sim kart takılı olmadığımdan 2 gün falan gidiyor şimdi çocuklar oynuyor.

• SULZER S kullanıcısına yanıt
    Evet benimki Amerika modeli fark var mı bilmiyorum ama hala stabil çalışıyor cyanogenmod ile yeni android sürümleri de mevcut, benim anlamadığım bataryada üçüncü uç neresi onu anlamadım tam olarak?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mavikumbara

Evet benimki Amerika modeli fark var mı bilmiyorum ama hala stabil çalışıyor cyanogenmod ile yeni android sürümleri de mevcut, benim anlamadığım bataryada üçüncü uç neresi onu anlamadım tam olarak?

Valla yanlış hatırlamıyor isem motorolanında batarya 3 uclu olması lazım. Yok eğer sadece 2 uclu ise yani sadece artı ve eksi uclar varsa bu ucları şöyle 5 saniye kadar ama fazla olmayacak kısa devre ediyorsun. Ediyorsunki batarya kendini tanıyabilsin. Çok saçma gelecek ama ben uzun araştırma sonucu buldum. Ben bataryayı takmadan biraz kısa devre yaptım. Sonra telefona takınca telefon bataryayı görmeye başladı. Ne alaka diyeceksin. Sanırım batarya içindeki entegre kısa devre olunca kendine geliyor :) Ben bir dene derim.
  • Kısa devre işlemini yapıp bataryayı takıncada artık o soru işareti çıkmıyor ve batarya normal şarja başlıyor.
  • SULZER S kullanıcısına yanıt
    Mantıklı bulmakla beraber biraz tırsmıyor da değilim ama sanırım deneyeceğim fırsat bulduğumda...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mavikumbara M kullanıcısına yanıt
    Kardeşimde XT910 var hala orjinal bataryası ile kullanıyor, tam kullanımla 1gün dayanıyor durumu iyi. Bataryan orjinal ise ? işareti çıkmaması gerekiyordu. Bataryayı bozmuş olabilirsin.

Yeni telefon alacaksan şarjı 3gün giden 4000mAh pile sahip LENOVO Lenovo Vibe P1m öneririm. fiyatıda çok ucuz, motorola teknolojisi ile yapılmış modeller bunlar.
    620TL hemde Xt912den kat kat hızlı
    http://www.hepsiburada.com/lenovo-vibe-p1m-pm-telceplenvp1m
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.