Şimdi Ara

Golf 1.4 tsi act 140 ps, uzun yol tüketimim, videolu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
87
Cevap
0
Favori
3.516
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • şehir içi değeri denilen şey artık balondan ibaret
    şehir içi diye bir şey yoktur , ortalama sürat diye bir şey vardır

konya da bi şehir , istanbul da
    ben 15km ortalama sürat ile 8-9 lt tüketirim dizel ile
    başkası 37km ortalama sürat ile 5 yaktım der , sonra da şehir içi der

burayı okuyan binlerce üye dahi olmayan da şehir içi diye istanbulda da böyle olur diye düşünüyor
    sonra konu da açarlar buralar da bi kısmı , benim arabam 9lt yakıyor çok mu diye
    çok falan değil , yerine göre ne yakması gerekiyorsa onu yakıyor
  • İstanbul gibi bir yerde hem de yoğun trafikte 6 lt zor yakar bu araç.
  • Kusura bakmayın sehir içi 6 litre yaktiginiza inanmiyorum.ayni araç dayimda var gayet sakin kullanir amasyada bile ortalamalar 9 9.5. 7.5 litrenin altina düşmeyen 1.2 tsi lar var zaten.

Ayrica oto park panpalarinin testinde de oldukca fazla ortalama çıkmıştı simdi tam hatirlayamadim ama
  • 1.6 dizel Astra bile şehir içinde sıkışık kullanımda(çevre yolu otoyol vs.yok) 6-7 litre yakıyor.Benzinli aracın sürekli dur-kalk yapılan bir yerde 5 litre yakması imkansız.Eğer öyle birşey varsa da toplanın arabaları satalım.
  • Şehir içinden kasit ne anlamıyorum. ortalama hız 20-25 şehir içi budur. Ayrıca 1.5 dci bile 6 litre yakarken tsı bukadar yakamaz.
  • Şehirimi 6lt mi ya arkadaş anlamıyorum yalan dolan bilgi verince egonuz mu tatmin oluyor!
  • Dci fluence kullanıyorum, şehir içinde 6.4-6.3 yakıyorum.
    Bu; şu kadar az yaktım, şu kadar yakıtı kokladı verileri bana inandırıcılıktan uzak gelmesede normal kullanımla elde edilecek veriler değil gibi geliyor.
    Dizel aracın az yakması için formül basit:
    1.)Maksimum 1700-2000 deviri yada maks. tork u verdiği deviri geçmemeye çalışmak,
    2.)Minimum vites değişimi (devir bandını dalgalandırmamak gerekiyor)
    3.)Mümkün olduğu kadar motora yük bindirmemek (örn. 2000 devir ama yokuş çıkıyorsun yakar)
    Kısacası bütün olay hız dan ziyade devirde bitiyor, yok ort. hız mış yok klimaymış alakası yok, deviri 1200-1500 tutup en son viteste (6. 7 vites), otobanda düz yolda 100-120 km hızla sürüp sürerseniz 3-4 lt yakmaz,
    Birde 3000-4000 devir bandında sürekli dur kalk trafik kullanın bakalım o yakıt canbazı denen araçlar ne yakıyor.

Edit: Yazdıklarım konu sahibiyle ilgili değil genel yorumdur, rakamlar üç aşağı beş yukarı örnektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi parker48 -- 8 Temmuz 2014; 13:27:20 >

• Nevşehir-kapadokyadan İstanbula 3 erişkin yolculuğumuz. ankaraya kadar 110 km/h sabit hız,

ankaradan istanbula 120 km/h sabit hız ile cruise control kullanıldı.

istanbula geldiğimde 250 km daha menzil gösteriyordu..

depoyu full leyip geldim

tıklayın lütfen

http://tinypic.com/player.php?v=20r5tls%3E&s=8#.U7igy6iRPkJ

direkt yükleyemedim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gorele2000 -- 7 Temmuz 2014; 0:06:12 >

• arkadaşlar, bu konuda bana güvenin. bir önceki aracım golf 6 1.6 tdi dsg idi...sıfır aldım 37 bin km de sattım...

ben 1.4 tsi ie 2.0 tdi performansı alıyorum (8.4 sn) hem de 1.6 vergisi ödeyerek, 1.6 tdi ile aynı yakıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gorele2000

arkadaşlar, bu konuda bana güvenin. bir önceki aracım golf 6 1.6 tdi dsg idi...sıfır aldım 37 bin km de sattım...

ben 1.4 tsi ie 2.0 tdi performansı alıyorum (8.4 sn) hem de 1.6 vergisi ödeyerek, 1.6 tdi ile aynı yakıyorum.

Doğrudur, her ne kadar buradaki trafik büyük şehir trafiğinden rahat olsa da 1300km deki Golf 7 122Hp manuel aracımız ş.içinde şuan 5.5-6 litre arası yakıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi esmerce -- 6 Temmuz 2014; 20:10:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mr.shadowx

quote:

Orijinalden alıntı: berkaydj

Şehir içinden kasit ne anlamıyorum. ortalama hız 20-25 şehir içi budur. Ayrıca 1.5 dci bile 6 litre yakarken tsı bukadar yakamaz.

Böyle yapınca da fanboy oluyoz. Mobilden gönderdim bilmem çıkacak mı. 50 tl lik yakıt. Hergün 5 km lik yol gidip geliyorum. 2 haftadır biniyorum.

ortalama hız 37 km istanbulda şehiriçi trafik ort hız 17-22 km arasında değişir...

• Benim sahibi oldugum 2004 model 150k kilometredeki benzinli teneke, antalyadan istanbula 4 kisi ve klima acik iken, sapanca golune kadar 110 km civarinda, sapanca golunden istanbula kadar mumkun oldugunca basarak (130-150 hizlari arasi) kullanilarak 6.1 litre ortalama tuketim yakaladi.

Yol bittiginde ort.hiz 90 kusur kilometreydi. (kusuratini tam olarak hatirlamiyorum).

Afyonda ve pamukovada birer kez mola vermistim.

Bu sartlar altinda ben ACT nin bir numarasini goremedim diyebilirim.

Ustelik hicbir silindiri kapatmadan bu degeri elde ettim ben. Ayrica arabamda cruise control donanimi da yok.

Yeni teknoloji diye korkunc fiyatlarla pompalanan seylerin 100 kilometrede 1 litreden daha fazla fark yaratmasi gerekir bence.
  • audınin spor bi modelinde 8 silindirin 4 ünü kapatıyordu ve pek işe yaramadığı yazıyordu golf topunu merak ettim
  • Bilgisayar'dan göremiyorum.Yazı ile yazsanız kaç litre
  • maalesef yükleyemedim.

5.0 L/100 km , 750 km lik yol sonrası, 190 lira yaktı

klima açıktı.. klima açık olunca fazladan saatte 0.6 L yakıt yakıyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gorele2000 -- 6 Temmuz 2014; 3:59:21 >
  • Youtube a upload etseniz daha iyi olur gibi.

Sanırım izlesene ye upload etmişsiniz.
  • istanbulda çok sık değişiyor. kışın 6.5 gibi , yazın 6 gibi.. ama trafik yoğun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gorele2000 -- 6 Temmuz 2014; 4:09:08 >
  • acaba peugeotun yeni 308 156 lık benzinlisi de bu kadar az mı yakar yoksa bu tsi ların bir başarısı mı?Hiç tsi kullanmadım.308 156 benzinli yakıt performansı hakkında deneyen bilen var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nighteen -- 6 Temmuz 2014; 4:15:47 >
  • quote:

istanbulda çok sık değişiyor. kışın 6.5 gibi , yazın 6 gibi.. ama trafik yoğun

6.5 ? Cok guzel. O zaman sizde benim gibi benim tahmin ettigim gibi gayet yormadan sakin kullaniyorsunuz.
  • quote:

http://tinypic.com/player.php?v=20r5tls%3E&s=8#.U7igy6iRPkJ

bu sitede

Izlenilmiyor nedense youtube koysaniz cok iyi olurdu
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.