Şimdi Ara

407 kullananlar 407 1.6 hdi tavsiye edermi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
140
Cevap
3
Favori
172.691
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Eger beni kastediyorsan da cok sacma bir cevap
    burda durduk yerde yalan soyleme mantigi nedir yani ben arkadas sormus ona yardimci olmaya calisiyorum sahip oldugum tecrubeler ile
    son karar kendisine agittir
    sen hic bisey bilmeden insanlari yonlediriyorsun hayatinda bir 407 nin yanindan gecmedigine eminim , nasil olurda bunlar uydurma diyebilirsin
    ve araba almaya calisan, bunun icin para odiyecek bir insani bilgi sahibi olmadan yonlendirirsin
    sence araba almaya calisan arkadasa iyilikmi ediyorsun yani
    saygilarimla
  • quote:

Orjinalden alıntı: emregulec_1905

bende 2006 megane war 407 çok beğeniyordum ama bu araba bu kadar kötü olabileceğine einnamiyorum ya bu akadar hata olabilirmi bir araçta

bunların yarısı uyduruyor inanma. en üstteki kullanmamıştır bile.
  • bencede yazdıklarımı anlamamışsın.

quote:

Orjinalden alıntı: sinanim

o kadar çok beğeniyorsan c-max'i neden vazgeçesin ki? Yani neden attan inip eşşeğe binesin anlamadım valla çelişkili!
  • Bayram dönüşü araç biraz yüklüydü. Yolda uyarı sesini duyunca "Allah birşeyler ters gidiyor şimdi hapı yuttuk" dedim. Gösterge panalinde ünlem işareti yanık duruyordu, yol bilgisayarına baktım hemen ve ön sağ lastiğin hava basıncının yetersiz olduğu uyarısını gördüm. İlk benzinliğe girip hava basınçlarını kontrol ederek şişirdim ve uyarı kayboldu.

Öyle ahım şahım bir durum değil ama hoşuma gitti ve sizinle paylaşmak istedim.

Saygılar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: onurcapan

http://www.youtube.com/watch?v=p7Gx1rNBt_k

peugeot 308 aerodinamik calişmalarını anlatan bir video

gercekci olamamak bizlerin en buyuk sorunu dünyanın en pahalı yakıtı ülkemizde kullanılırken peugeot gibi ekonomik şartları sunan aracları ureten bir firmayı kötülemek ne kadar içinde oldugumuz sosyal ekonomik durumu yansıtıyor acaba türkiyede ortalama gelir ile yaşayan kısım nerdeyse ülke nufusunun yarısından fazladır yani anlatmak istediğim bizim önceliğimiz araca bu sartlarda binebilmek istediğimiz yere gidebilmek bu aracın şartlara uyması demek değilmi bir civic mercedes 100/11 litre gibi rakamlar tüketirken mantıklı bır ınsan peugeot bu şartlarda sıcak bakmalı eger mantıklı ise video ızlemenızı tavsiye ederim

Ajda pekkanın pejoda çalıştığını bilmiyodum
  • quote:

Orijinalden alıntı: oso3555

ewet 27 kuruş dedi aracın yol bilgisayarından baktığımızda 27 kuruş gösterio dedi

YOl bilgisayarında kuruş falan göstermez.
    Litre olarak gösterir.
    Dediğim gibi 2.0 motor benzinli 407'nin 27 kuruş yakması, balıkların ağaca çıkmasıyla eşdeğerdir.
    İnanmak isterseniz bişey diyemem tabi.
  • slm,

arabamı değiştirmek istiyorum uzun zamandır 407 ye hayran hayran bakmaktayım
    tabi 2.el 1.6 hdi comfort yada executive modelini almak istiyorum ikisi arasında değecek kadar fark varmı
    mesela mp3 çalar executive modeldemi var sadece yoksa ikisindede mi yok. çünkü 2.el bir tane buldum ilanda var yazıyor...

tabi en önemlisi kullananlar memnunmu?

yol tutuşu nasıl ?

frenler ?

ve yakıt ?

ivmelenme ve gidişi sormuyorum çünkü psa 1.6 hdi 109 beygir motor kullanıyorum aynı motor.

• ya arkadaşlar hiç 407 kullanan yokmu aranızda.
    yoksa kimse memnun değilmi?
  • Arkadasim
    Ben izmir de yasayan ve bir 407 executive premiyum 2.0 HDI otomatik vites sahibiyim
    benim sana tavsiyem peugeot' dan uzak dur dusunme bile
    1 yillik arabam da deismedik parca kalmadi, hatta ustune ustluk ariza ariyoruz deyip 40.000 km deki dizel aracin ust kapakini acip tasladilar, (diger butun markalar Ust kapaki hatta motoru yenilerler), 3 kere yolda kaldim (gece sehirlerarasi yol da zor durumda), yeni servisten cikarttigim araba yolda kaldi gelip baktilar mazot filtresi patlamis dediler mazot filtresinin parasini aldilar (sarf malzemesiymis) bu mazot filtresini ben yada birisi kullanarak patlatabilirmi dedim hayir uretim hatasi ama sarf malzemesi dediler peki dedik odedik
    butun bunlar sanssizlik diyebilirsin
    TBMM ye 32 adet 407 alindi, 31 i yuzunden peugeot ile sorunlular hatta en son duyumum mahkemelikler
    bende bir hafta icinde dava acicam.
    son olarak tuketici sikayetleri var google dan arat oku. bak peugeot ile gercek sahipleri ve dosylari ile ne sikayetleri var
    Uzak dur hocam git, baska marka al
    saygilar
  • Babamda şuan 407 1.6 HDI Comfort var. Araba çoğunlukla bende duruyor.

Konfor, yol tutuş olarak beni tatmin etti. Ama altını neredeyse her yerde vuruyor. Örneğin Capitol'deki kapalı otoparklardan P2'ye girerken durup girmeniz gerekiyor ve araç boş olmalı. Yoksa plaka ve tampon altı sürtüyor yere. İznik'ten İnegöl'e giderken asfalt hafif bozulmuş (yer yer hafif dalgalanmış) Orada bile altını sürttüm. Kendi apartmanımın garajından çıkarken yokuşun bitip düzeldiği yerde her defasında altı sürtüyor. Bu arabayı istedikleri kadar sağlam yapsınlar, zaten yere sivri sinek konsa altı ona sürtüyor. Yakında dökülmeye başlar altından birşeyler.

Genel olarak beğendiğim bir araç olmasına rağmen kendime bu sıralar bir araba almaya kalksam seçimim 407 olmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vozer -- 24 Eylül 2006; 15:34:16 >
  • bende 2006 megane war 407 çok beğeniyordum ama bu araba bu kadar kötü olabileceğine einnamiyorum ya bu akadar hata olabilirmi bir araçta
  • hadi ya bu okuduklarımdan sonra almak biraz enayilik olacak.

halbuki çokta beğenmiştim çizgisini aracın.
    biraz daha araştırayım bari bir anda çizmeyeyim 2 sene kadar 307 2.0 HDI kullandım bakım harici hiç servise götürmedim diyebilirim.
    araç içi şans işi belkide çünkü 307 dende insanlar hep şikayetçi olmuştur. ben hiç şikayet etmedim.
  • ben 1 yıldır yoğun trafikte hergün kullanıyorum, 4 kere de şehirlerarası yola gittim, daha tık demedi, ama benimki otomatik benzinli. Dizel arabalara güvenmediğim için almayı düşünmedim bile.
  • en üsttekinden beni kastediyorsan

zaten soruyu soran benim almak için soruyorum daha kullanmadım sadece 3 kez deneme sürüşüne çıktım

1 kez 2.0 otomatik benzinli
    2 kez de 1.6 hdi olanı kullandım test sürüşlerinde beğendim. aracı gerçi sürüşü kısa tuttular ama güzeldi.

hele 2.0 otomatik olana bayıldım. ama niyetim 1.6 hdi almak hem tasarruf yakıttan hem vergiden.

quote:

Orjinalden alıntı: muribbi

quote:

Orjinalden alıntı: emregulec_1905

bende 2006 megane war 407 çok beğeniyordum ama bu araba bu kadar kötü olabileceğine einnamiyorum ya bu akadar hata olabilirmi bir araçta

bunların yarısı uyduruyor inanma. en üstteki kullanmamıştır bile.
  • sipru senden değil yusurkurac denen adam yada öyle birşey

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muribbi -- 26 Eylül 2006; 17:59:38 >
  • slm
    407 1.6hdi ilk çıktıgı günden beri kullanıyorum şuana kadar hiçbir sorunu çıkmadı bakımları dişinda servise gitmedi. motor yüksek tork nedeniyle sürüş esnasında zevk veriyor yol tutuşu çok başarılı. frenleride verilen paranın hakkını veriyor. Tip olarak satenn herkes biliyor hayranlıkla bakılacak bi dizaynı war. evimle işim arası 20km ve ortalama 5.2 civarı yakıt tüketimi gösteriyor. bendeki executive paketi +sf var.

aracı özellikle park ederken sunroofu ve camları açık bırakıyorum havada karanlıksa ışıklarıda daha sonra kumandaya usun basınca aynaların katlanması sunroofun örtülmesi ,camların kapanması, ışıkların kapanması bana acaip bi zevk veriyor böle arkandan abi ışıkları açık unuttun dienlere hafif bi alaylı gülümseme ile bakip o kapatır demeyi çok sevioyom ya :D

bence paran warsa git yarın al hemen saten ice ortalığa düştü eskisi gibi dikkatde çekmio. 1.6hdi sorunsuz bir araç 2.0hdi li arkdaşdaki sorunlar bunda yok servisdende sorabilirsinn ki onu geç sende saten aynı motoru kullaniyomusun...
  • malesef mp3 çalar yok 6lı cd changer war 2.0 hdi alırsan fark verip boss müzik sistemi alabilirsin onda mp3 çalarida war subwooferida war. ama 1.6da o opsiyon yoktu . 2.0 la gelen standard teyp sanırım mp3 çalio.
    quote:

Orjinalden alıntı: sipru

slm,

arabamı değiştirmek istiyorum uzun zamandır 407 ye hayran hayran bakmaktayım
    tabi 2.el 1.6 hdi comfort yada executive modelini almak istiyorum ikisi arasında değecek kadar fark varmı
    mesela mp3 çalar executive modeldemi var sadece yoksa ikisindede mi yok. çünkü 2.el bir tane buldum ilanda var yazıyor...

tabi en önemlisi kullananlar memnunmu?

yol tutuşu nasıl ?

frenler ?

ve yakıt ?

ivmelenme ve gidişi sormuyorum çünkü psa 1.6 hdi 109 beygir motor kullanıyorum aynı motor.
  • bende 407 2.0 hdi exectuve premium kullanıyorum ve daha allaha şükür ki hiç arıza yapmadı.sadece 10000km bakımı için servise gittim.ama yüksek torku nedeniyle arabanın hızı ve yol tutuşu gercekten cok iyi ve cok seri bir araba.1-2 arkadaşın arabası böyle oldu diyede tüm 407 ler boyle olcak değil.fakat alabılırsen 2.0 hdi almanı tavsiye edrim çünkü 1.6 hdi cok hantal kalır araba cok agır cunku 1600kg arabayı 1.6 motor cok zorlar.benim aracım 100km de 7.5-8 litre arası mazot yakıyor hız yapmana baglı ben en az 150-160 km den aşagı düşmüyorum genelde.mp3 calar yok sadece opsıyonel bır ozellık ama bence cokta gereklı değil 6lı cd changer olunca arabada mp3 olmasada olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arıcan -- 4 Ekim 2006; 16:42:05 >
  • YOO bence hantal deil gaet seri ayrıca 1430 kg. torkuda 240N/m overboostla 260 n/m oluyor. 2.0hdi tabi 320Nm ve 0-100 9,8sn 1.6 hdi ise 11 küsür. yakıt tasarrufundan daha çok vergi avantajı nedeniyle 1.6 daha iyi bir seçim olur

quote:

Orjinalden alıntı: arıcan

bende 407 2.0 hdi exectuve premium kullanıyorum ve daha allaha şükür ki hiç arıza yapmadı.sadece 10000km bakımı için servise gittim.ama yüksek torku nedeniyle arabanın hızı ve yol tutuşu gercekten cok iyi ve cok seri bir araba.1-2 arkadaşın arabası böyle oldu diyede tüm 407 ler boyle olcak değil.fakat alabılırsen 2.0 hdi almanı tavsiye edrim çünkü 1.6 hdi cok hantal kalır araba cok agır cunku 1600kg arabayı 1.6 motor cok zorlar.benim aracım 100km de 7.5-8 litre arası mazot yakıyor hız yapmana baglı ben en az 150-160 km den aşagı düşmüyorum genelde**** calar yok sadece opsıyonel bır ozellık ama bence cokta gereklı değil 6lı cd changer olunca arabada mp3 olmasada olur
  • arkadaşım yaklaşık 3 ay süreyle kullandım konfor kullanım rahatlığı performans mükemmel...Aracın rengi siyah arabaya bakanlardan ne kadar ii bi seçim yaptığımı her seferinde daha ii anlıyorumm...bu arada 1 kez bakım için servise gitti araç onun haricinde hiç ihtiyacım olmadı..1-2 araç arıza yada sorunlu çıktı die bütün 407'leri kötülemek çok ama çok yanlış olurr.....arkana bakma derimm!!!
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.