Şimdi Ara

LG G2 Aşırı Isınma Sorunu Çözümü (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
109
Cevap
10
Favori
43.369
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu sıcakta şuan ısınmayan telefon yok ama Krait mimari hem a8-9 kırması bir mimari hem de yeteneksizliğini saat hızıyla kapatmaya çalıştıkları için sobaya dönüyor. Hemen thermal Thoring oluyor. Exynos'ya ısınıyor ama daha parlaklıkla ilgili thermal thoring hatta Cpu'yu hiç thermal thoring'e soktuğunu görmedim. Burada Qualcomm'u sabahtan akşama kadar eleştiririm, çıkar herkes itiraz eder ancak hem elleri yanar hemde yazdıkları cihazı kullanamazlar.
    Bu sorunu çözümü 64-bit olacak gibi. Exynos infinity'de 8 çekirdek 1.3 ghzde çalışıcakmış bu da çok daha serin bir telefon demek. Qualcomm yine 2.0 ghz frekansını kullanacaktır gerçi krait'in yarısı kadar ısınır ama artık anlayıp da Cortex mimariye geçtiler onlarda. Şurda eksi basacak arkadaşlar Qualcomm tekrardan düzenlenmiş yonga setlerini neden Cortex mimariyle piyasaya sürdüğünü açıklasın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alimmm78

Off mu olunca bu denilen olmuş oluyor yoksa on mu olunca

Up

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Battle alert,clash,gta ve gangstar city gibi yüksek boyutlu oyunlar oynuyorum genelde. 10 dk oynayayim telefon patlicak gibi oluyordu. Onu da gectim chromeda gezdigim zamanlar bile parlaklagin az dahi olsa sonuc yine ayniydi. Sicakliga baktigimda 39un altina düsmüyordum. Fakat daha sonra arastirdigimda ingiltere kurumlu bir forum sitesinde lg ısinma ile alalakalı bir yazi görmüstüm ve o yazi arkadasimizin paylastigi yazidir.

Arkadaslar telefon isinmasi normaldir ama lg g2de yazilimsal bir hata oldugu icin ve ram oranini fazlasiyla karsiladigi icin aşıri ısinma meydana gelmektedir. Tavsiyem kesinlikle oneririm yapin yani. Isinmayi az da olsa önlüyor. Ve telefonunuza hic bir zarari yoktur.

• Beyler şimdi yapıyor muyuz yapmıyor muyuz?
  • Birakin isinsin abi takilmayin bunlara.

• quote:

quote:

Off mu olunca bu denilen olmuş oluyor yoksa on mu olunca

Up

Up

• Bu kod bende geçerli olmadı.

• Bendede gecerli olmadi 4.4.2 orjinal rom rootsuz

• Zararı varmı bilmiyorum ama ısınma gitti çok memnunum...

• Acıkcası ben cesaret edıp deneyemedım cunku sıcaklıkta calısmaya devam etmesı bende kotu duru olusturabılır ama bende farklı bır durum soz konusu benım ekranım krılmıstı servıste degısım yaptırdım 500 lıraya degısım olmadan once sımdıye kadar sadece cok sıcak bır gunde dısarıdayken ekran parlaklıgını full acmaya calıstıgımda bana sıcaklık nedenıyle yuykseltılemıyor demıstı ekran degısımı yaptırdım ondan sonra durmadan telefon kendını ''yüksek sıcaklık algılandı güvenliğiniz için kapatılıyor'' diyor ve kapatıyor durmadan bunu yapıyor delırıcem artık yarın yada ertesı gun telefonu servıse verıcem ınternetten arsatırdım cok fazla kısının basına gelmemıs ama bu durumu yasayan baskalarıda var boyle bır olayla karsılasıp cozum bulabılen varmı? 10 dk clash of clans acıyorum hemen kapanıyor kapandıktan bellı bır sure acılamıyorda yanı hemen acılabılıyor ama pın tablosa gelmeden kendını tekrar kapatıyor delı olucam neden note3 almadımkı

• hazar_oguzhan kullanıcısına yanıt
    Parçaları takarken bir hata yapılmış olabilir.

• Persona Non Grata kullanıcısına yanıt
    bakalım ıste bugun servıse verdım umarım oy
  • cpu temp'e göre telefon açılışında 72 dereceyi gördüm, her açılışta 70'i buluyor. sonra 40-50 civarına iniyor 5 dakika içinde.
    normal mi değerler?
    özelliğik hem on hem off'ta iken denedim, sonuç değişmedi. hala hangisinin doğru ayar olduğu bulunamadı dimi?

not: kastettiğim batarya değil, cpu sıcaklık değeri.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alper24 -- 16 Ağustos 2014; 15:53:30 >
  • biraz farketti gibi ama yinede tam anlayamadım.

• yaptım bende ama pek işe yaramadı 4.2.2 deyim kitkata geçmedim normal kullanım 50 60 derece işlmeci oyun oynarken 71 e kdr çıkıyor 5 dk da bu degerler normalmi sizce
  • beyler bende çok şikayetçiyim ısınma olayından.günden güne daha çok ısınıyor sanırım .2 ay once oyundayken yada crome dayken octugum ısı degeri 63' dereceydi bu sabah biraz coc oynadım yaklasık 10 dakika ve olçtüğümde 76' derece .Başka cihazlarda kullandım xperia z1-z2 gibi onlarda boyle bir problem yok .Telefonun ekranı diger lg g2 lere gore sarı gri rengini diğer cihazlara gore sarı gösteriyor bu yüzden 3 kez garantiye gönderdim ve yazılım resetlenip kullanama engel bir şey rastlanmamıştır denip geri gönderildi. Bide ısı sorunu toptan moralimii bozdu ,LG den yana sanşsız çıktım diyelim birdaha LG marka hiçbir şey almam.Teşekkürler . Bu arada biraz araştırdım ısınma sorunu ile ilgili soylenen butun yontemleri yaptım ama bir çaresi olmadı.İyi forumlar
  • Bende hicbir ise yaramadi malesef.. Asiri voltaj nedeniyle isiniyor demissiniz tamamda arkadaslarimin g2 lerde neden isinmiyor onu anlamadim

• Arkadaslar ayari yapmama ragmen telefon 45ten.asagi dusmuyor. Ne yapsam bilemedim
     LG G2 Aşırı Isınma Sorunu Çözümü
    Sadece nette gezerken bile bu kadar isinma yapiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Weltmeister -- 30 Ağustos 2014; 22:55:39 >
  • Merhaba arkadaşlar benim lg g2 telefonum var telefon yüksek ısı hatası verip açılmıyor. garantisi de yok bir yerde şarj flexi kablosu ve soketi değiştirere düzeldiğini okudum oda 150 lira gibi bişi şimdi alırım ama ondan değilse boşa para harcamış olurum. Bu flexinin üstünde ısıs ölçen termistör mü ne varmış ondan yapar mı ??
  • Merhaba arkadaşlar geçen gün g2 im yüksek ısıs hatası verip kapandı açılmadı. Açılırken ısı hatası verip kapanıyordu servisine gönderdim 1300 lira fiyat cıkardı. Bende internetden ekranı kırık g2 alıp ekranı ona takmayı düşündüm. Takmadan önce erkanı kırık cihaza arızalı denen anakartı taktım çalıştı hiç bir sıkıntı yoktu. Normal şekilde çalıştı. Bende ekranı kırık cihazımın bataryasını söküp anakart arızalı denen telefonuma taktım. Anakartı tekrar monte ettim (arızalı denen anakartı ) telefonum 2 gündür problemsiz çalışıyor. Isı hatası falanda vermiyor. Çözümü bu şekildedir . Sizede yardımcı olabilirsem ne mutlu bana. Servisin verdiği 1300 tl yerine 50 tl ye batarya alarak çözdüm olayı
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.