Şimdi Ara

Digitürk eutelsatta yeni uydudan ne zaman yayına başlayacak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
0
Favori
6.779
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Digitürk eutelsatta yeni uydudan ne zaman yayına başlayacak o zaman yayın kalitesi artarmı

• quote:

Orijinalden alıntı: boraa28

Digitürk eutelsatta yeni uydudan ne zaman yayına başlayacak o zaman yayın kalitesi artarmı

uydu test ediliyor
    1-2 aya hizmete geçer.
    kapasite artacağı için kalitede artar

uydu şuan 1.7e de
  • ersanpars kullanıcısına yanıt
    Dostum sen nediyorsun adam fırlatılan uydudan bahsediyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BonezCrusher -- 17 Haziran 2014; 17:25:08 >
  • Uydu1.7e de demek ne anlama geliyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • boraa28 B kullanıcısına yanıt
    Yeni Uydu şu anda 1,7 derece doğu pozisyonunda diyor.

• Aslında Digiturk ün kullanacağı yeni uydu şu an 3 Derece Doğuda. Ama bu uydunun yerini alacak uydu şu an 1.7 derece doğuda test aşamasında. Test bittikten sonra 1.7 deki Eutelsat 3B , 3 Dereceye gelicek ve burda zaten 1 yılı aşkın süredir hizmet veren Eutelsat 3D uydusu 7 dereceye geçerek Eutelsat 7B adını alıcak. Bundan sonrada Digiturk gerekli kapasite karşılamasını bu uydudan yapıcak.

• nk61 kullanıcısına yanıt
    Dostum bu Şuhanda kullandığı uyduyu daha kullanmıycakmı buna geçince Mesala bakıyorum anten ayarlarında Eutelsat 7A yazıyor bura 7B olucak dimi aktif olduğu zaman ? gerçi digitürk bilgilendirme yapar heralde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BonezCrusher

Dostum bu Şuhanda kullandığı uyduyu daha kullanmıycakmı buna geçince Mesala bakıyorum anten ayarlarında Eutelsat 7A yazıyor bura 7B olucak dimi aktif olduğu zaman ? gerçi digitürk bilgilendirme yapar heralde.

O konuyu pek bilmiyorum. Ama Eutelsat 7A nın ömrü devam ediyor, kullanılcaktır. Zaten Dt kutuları frekans olarak otomatik güncellendiği için, bizim kendimiz birşey yapmıyacağız.

• Eutelsat 7B adını alacak olan 3D uydusu şuanda yolu yarilamis 5 dereceye ulaşmış .yarin nihai konumunda olacaktır

• Keremone K kullanıcısına yanıt
    bu durumda ne zaman yayına başlar
  • Ağustos ayı içerisinde aktive olacağı söyleniyor .uydunun uzun yörünge testi vs olmayacağı için aktarmalar kısa sürede olur .eutelsat 3D-3B devirlerini cok kısa sürede bitirmişti çünkü

• yeni uydu bir an önce faliyete geçerde yeni HD kanallar ve yeni kanallar gelir.

• Mozaiklenme var yayında bugün test mi ediliyor ne.

• 7B ilk sinyalleri verdi dün .henuz DT kanalı yok aktarılan ama en kısa sürede degisiklik bekliyoruz

• quote:

Orijinalden alıntı: Keremone

7B ilk sinyalleri verdi dün .henuz DT kanalı yok aktarılan ama en kısa sürede degisiklik bekliyoruz

bu haber güzel oldu türsat 4a dan önce geçebilirmi acaba

• eutelsat abonesiyim yeni uydunun bana ne faydasi olur

• tcdlmlt kullanıcısına yanıt
    Turksat 4A için yeni tarih vermediğine gore biz heyecanla 7 dereceyi takip etmeye devam edelim :)

• Adorer kullanıcısına yanıt
    Digiturk 7a uydusunda ilave kanallar için kapasite bulamiyordu .simdi aynı yörüngede 2 uydu var .yeni kanal eklemesi daha kolay ,ayrıca isterse
    Mevcut yayınların kalitesini yükseltebilir (abonelerin uzun süredir şikayet ettigi bir konu )

• Inşallah en kisa surede aktif olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: Keremone

Turksat 4A için yeni tarih vermediğine gore biz heyecanla 7 dereceyi takip etmeye devam edelim :)

aynen öyle zaten türksat4A ya gelecek hd kanallarda bana göre biraz sallantıda. Bence ertelemede bu yüzden olabilir.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.