Şimdi Ara

LG NB5540 Soundbar hakkında herşey.. (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
290
Cevap
12
Favori
33.067
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bana göre NB5540 daha iyi bir ürün diye düşünüyorum. Söylediğiniz markayı araştırdım İnternetten. Çoğu yorumda memnuniyetsizlik olarak belirtilmiş kullanıcı yorumlarında. Tabiki de zevkler ve renkler tartışılmaz. Yinede teşekkür ederim tavsiyeniz için neoMJ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi guida -- 28 Ocak 2015; 11:40:41 >
  • NB5540 İle ilgili bir test videosu buldum..

27 Ocak 2015 Tarihi İtibariye ;

Media Markt : 1.299 TL

Vatan Bilgisayar : 1.199 TL

Gold Bilgisayar : 1.199 TL

Bimeks : 1.199 TL

Hızlıal.com : 1.199 TL

Kliksa : 1.199 TL

İstanbulbilisim : 1.179 TL

İstanbul Marmara Forum AVM Gürbüz LG Premium Shop : 1.100 TL ( 24 Ocak günü fiyat soruldu..Ayrıca yetkili bu ürüne önümüzdeki hafta zam gelecek diye beni bilgilendirdi

Teknosa : 999 TL (( Tüm Mağazalarda Kapalı kutu yok, 999 TL'ye satılan ürünlerin tamamı TEŞHİR ürün ))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi guida -- 28 Ocak 2015; 12:02:55 >

• what hifi de philips 5 tam yıldız almış lg 3 almış.ben 2 sistemide dinlemedim .ama bazan testler tarafsizda olmuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MEVLANA CELALETTİN -- 28 Ocak 2015; 12:19:39 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bana philps sin basslari zayif gelmisti ve sesi fazla acinca distorsyon yapmisti. Tabi zevk meselesi ama lg dizayn okarak da daha cok hosuma gitti. Yillarca cineos serisi philps avr amfi kullanmostim. Onunda sesini unutamam...

• teknokolik35 T kullanıcısına yanıt
    LG bence de dizayn olarak biraz daha önde. Ama Philips ses kalitesi olarak daha iyi. Ben ikisini de denedim evde, basslar oldukça kuvvetli Philips'te, hatta ben bass -4 ayarında kullanıyorum hala güm güm ediyor. Seste bozulma falan olmuyor, gayet net.
  • quote:

Orijinalden alıntı: neoMJ

LG bence de dizayn olarak biraz daha önde. Ama Philips ses kalitesi olarak daha iyi. Ben ikisini de denedim evde, basslar oldukça kuvvetli Philips'te, hatta ben bass -4 ayarında kullanıyorum hala güm güm ediyor. Seste bozulma falan olmuyor, gayet net.

neoMJ dediğin gibi LG Dizayn olarak Philips'e göre daha iyi bir iş çıkarmış. Sonuçta gümbür gümbür bir ses ( Özellikle bas ) çıkarmasını istemiyoruz elbette. Sonuçta apartman dairesinde ne kadar çok açabilirsinki sesi, bir sinema salonu kıvamına gelmez. Belki de yaparsan ama sonuçta komşularla problem yaşanacak. Tamam yüksek bir ses, temiz bir ses, bass ve tizin birbirine orantılı çalışması ( Yani sadece bass sesi duymak için almıyorum bu sistemi ) en önemli amaç asılnda bu cihazı alırken düşündüğüm. Mevcut LG TV'nin sesi zaten yetersiz bir film izlerken bu bana göre yani LG Yeterli olacağını düşüşünüyorum. Duvarları titretecek bir ses sistemi düşünseydim zaten Soundbar düşünmezdim. LG Soundbarı kullananlarda belirtmişler sesin netliğinden. Sizin zannedersem bass konusunda bir sorununuz olmuş. Karşılaştırma bu yönde diye düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi guida -- 29 Ocak 2015; 11:51:37 >

• Arkadaşlar bugün bende 5540 modelini aldım.Yarın
    servis kuruluma gelecek.Kapalı kutu 150 nakit verdim
    800 tl 8 taksit 950 tl ye aldım.Buradaki yorumlara bakarak aldım.Sesini dinlemeden aldım. İnşallah memnun kalırız.

• quote:

Orijinalden alıntı: guida

quote:

Orijinalden alıntı: neoMJ

neoMJ dediğin gibi LG Dizayn olarak Philips'e göre daha iyi bir iş çıkarmış. Sonuçta gümbür gümbür bir ses ( Özellikle bas ) çıkarmasını istemiyoruz elbette. Sonuçta apartman dairesinde ne kadar çok açabilirsinki sesi, bir sinema salonu kıvamına gelmez. Belki de yaparsan ama sonuçta komşularla problem yaşanacak. Tamam yüksek bir ses, temiz bir ses, bass ve tizin birbirine orantılı çalışması ( Yani sadece bass sesi duymak için almıyorum bu sistemi ) en önemli amaç asılnda bu cihazı alırken düşündüğüm. Mevcut LG TV'nin sesi zaten yetersiz bir film izlerken bu bana göre yani LG Yeterli olacağını düşüşünüyorum. Duvarları titretecek bir ses sistemi düşünseydim zaten Soundbar düşünmezdim. LG Soundbarı kullananlarda belirtmişler sesin netliğinden. Sizin zannedersem bass konusunda bir sorununuz olmuş. Karşılaştırma bu yönde diye düşünüyorum.

Ben Philips'te problem yaşamadım, tam aksine bence Philips daha iyi LG'den.

Ben bass ile ilgili ne LG'de ne de Philips'te problem yaşamadim. Başka arkadaşlar bass ile ilgili sorun yaşamışlar Philips'te. Ben de onlara yönelik cevap yazmıştım. Philips'te sesler gayet temiz ve net, basslar uyumlu. Zaten her ikisini de apartman ortamında kullanacaksaniz, aksam film izlerken sesi fazla acamayacaksiniz. İkisi de gümbür gümbür çünkü. Ama LG ara tonlarda biraz zayıf.

Bütün yabancı yorumlarda Philips'in ses netliği vesaire LG'den daha iyi olduğu söyleniyor zaten. Bire bir ikisini de deneyebilme şansım olduğu için ben de aynen katılıyorum.

Ayrıca Philips daha ucuza bulunabiliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: fbmert

Arkadaşlar bugün bende 5540 modelini aldım.Yarın
    servis kuruluma gelecek.Kapalı kutu 150 nakit verdim
    800 tl 8 taksit 950 tl ye aldım.Buradaki yorumlara bakarak aldım.Sesini dinlemeden aldım. İnşallah memnun kalırız.

Mrb fbmert ;

Güle güle kullanmak nasip etsin. Servis kuruluma gelecek demişsin. Servis olmadanda kurabiliyormuyuz. Sonuçta bağlayacan bir kablo ve ayarlarıda sen dahil herkes yapabilir diye düşünüyorum. Garanti belgesini onaylamak maksatlımı geliyor acaba servis ?
    Ayrıca kurulum yapıldıktan sonra bir video ile performansını paylaşmanı çok isterim burda, mümkünse. Eğer imkanın yok ise, yorumlarınla bize katkı sağlayabilirsin fbmert. Bir başka konu ise 950 TL'ye aldığını söylemişsin. Bu fiyata bulmak nerdeyse imkansız. Yukarıda LG Shop ve Teknoloji Marketlerdeki fiyatlarını yazmıştım, ki Teknosa 999 TL ile en ucuz veren firma, gerçi oda kapalı kutu değil Teşhir ürün veriyor o fiyata. Hangi firmadan aldığını söyleyebilirsen sevinirim. En kısa zamanda ( 7 Şubatta ) alacağım Allah izin verirse.

Tekrar güle güle kullan arkadaşım.
    Saygılar.

• Guida arkadaşım ben Ankara otoruyorum.LG bayisinden aldım.Servisi garanti olayı için getirtiyorum.Yoksa kurması çocuk oyuncağı.Eğer Ankara daysan yardımcı olurum.Tşk ediyorum.Daha iyileri sizin olsun..

• Arkadaslar 5540da flac deneyen oldumu. Bende karisik bir album vardi onu denedim. Basslar cok dusuk ve sound effect ler calismadi. Mp3 lee gumbur gümbür ama flac zayif kaldi.

• arkadaşlar 31.01.2015te forum aydın media markt tan ürünü 949tl ye alarak bende aranıza katılmış bulunuyorum ürünü almadan önce media markt ta samsungun HW-F751 modelinede bakma şansım oldu. satıcı bunda ampul sistemi var ses oradan süzülerek geliyor daha net bunlarda dedi tamam bakalım onada dedik ve müzikleri sırasıyla açmaya başladık samsungta ses 38-41den sonra dağıtmaya başlıyor ve ses kalitelisi bariz bir şekilde düşüşe geçiyordu bu arada max volume 50 durum böyle olunca 5540taki kararım dahada kesinleşti . Sese önem veren birisi olarak ve şu anlık müzik blue ray film denemelerim sonucunda hakkını veriyor cihaz kaliteli net ve tok ses veriyor. oynatmaya çalıştıgınız film veya müzikler kaliteliyse seste yüksek ve dolu geliyor. şöyle bi örnekte vereyim volume 70lerdeyken başlangıç filmini açmıştım blue ray formatında salonda babannemde vardı tabi bende test edebilmek için cihazı filmde sahne atlaya atlaya gidiyordum tam ileri sardım başladı film o andada binaların yıkıldığı bir sahne geldi bi gümbürtü koptu içeride ama sanki ev yıkılıyor gibi babannemde deprem oldu diye kalpten gidiyordu az daha işin aslı lg yapmış bizede sefasını sürmek düşüyor artık arkadaşlar flac formatında müzikleride en yakın zamanda deniycem izlenimleri sizlerle paylaşırım cihazı alamdan öncede forum aydında lg yetkili satıcısına fiyat sordum 1.350 dediler
     LG NB5540 Soundbar hakkında herşey..

• bluetooth'tan müzik çalınca dk'da en az 1 takılıyor zaten 5 dakkada bir takılsa bile zevkimin içine etmeye yetiyor. olmaz olsun böyle alet. dün bostancı vatandan aldım. isteyene 999tl'ye satarım. bence almayın. philips alacaktım forumu okuyunca fikrimi değiştirdim büyük hata yapmışım. bluetooth takıldıktan sonra inanilmaz bi ses olsa ne yazar.. ki öyle bir ses de yok..
  • Vscan V kullanıcısına yanıt
    bluetooth mesafesi kısa ama bende şimdilik bi takılma olmadı uyku moduna geçtiği zaman bazen oluyor sadece telefon yada hangi cihazla bağlanıyorsan artık ondan sorun olabilir mi? farklı cihazlarla denedin mi ?
  • Vscan V kullanıcısına yanıt
    bluetooth mesafesi malesef kısa. ben daha önce nokianın akarıcısını kullanıyordum. 2 oda öteden bile çekiyordu. bunun ki illa karşısında olacak ve çok aşağıda kalırsa kesme oluyor. ama mesafeyi iyi ayarladın mı kopma olmadan canavar gibi çalıyor.
  • şuan 2 metreden nokia lumia 925 ile, 5 metreden samsung 780Z5E bilgisayarla hiç bi şekilde huzurlu bluetooth ile dinleyemiyorum.
  • quote:

Guida arkadaşım ben Ankara otoruyorum.LG bayisinden aldım.Servisi garanti olayı için getirtiyorum.Yoksa kurması çocuk oyuncağı.Eğer Ankara daysan yardımcı olurum.Tşk ediyorum.Daha iyileri sizin olsun..

Ben İstanbul'da oturuyorum fbmert. Yinede yardım etme teklifin için teşekkür ederim. Güle güle kullan dostum.
    Saygılar.

quote:

Orijinalden alıntı: nevzat09

arkadaşlar 31.01.2015te forum aydın media markt tan ürünü 949tl ye alarak bende aranıza katılmış bulunuyorum ürünü almadan önce media markt ta samsungun HW-F751 modelinede bakma şansım oldu. satıcı bunda ampul sistemi var ses oradan süzülerek geliyor daha net bunlarda dedi tamam bakalım onada dedik ve müzikleri sırasıyla açmaya başladık samsungta ses 38-41den sonra dağıtmaya başlıyor ve ses kalitelisi bariz bir şekilde düşüşe geçiyordu bu arada max volume 50 durum böyle olunca 5540taki kararım dahada kesinleşti . Sese önem veren birisi olarak ve şu anlık müzik blue ray film denemelerim sonucunda hakkını veriyor cihaz kaliteli net ve tok ses veriyor. oynatmaya çalıştıgınız film veya müzikler kaliteliyse seste yüksek ve dolu geliyor. şöyle bi örnekte vereyim volume 70lerdeyken başlangıç filmini açmıştım blue ray formatında salonda babannemde vardı tabi bende test edebilmek için cihazı filmde sahne atlaya atlaya gidiyordum tam ileri sardım başladı film o andada binaların yıkıldığı bir sahne geldi bi gümbürtü koptu içeride ama sanki ev yıkılıyor gibi babannemde deprem oldu diye kalpten gidiyordu az daha işin aslı lg yapmış bizede sefasını sürmek düşüyor artık arkadaşlar flac formatında müzikleride en yakın zamanda deniycem izlenimleri sizlerle paylaşırım cihazı alamdan öncede forum aydında lg yetkili satıcısına fiyat sordum 1.350 dediler

nevzat09 Güle güle kullan dostum. Yalnız LG Yetkili satıcısının verdiği fiyat inanılmaz. İstanbul'da LG Shop'da 1.100 TL diyorlar halen 2 Şubat itibariyle sordum. Marmara Forum LG Shop.
    Saygılar.

• quote:

Orijinalden alıntı: guida

quote:

Guida arkadaşım ben Ankara otoruyorum.LG bayisinden aldım.Servisi garanti olayı için getirtiyorum.Yoksa kurması çocuk oyuncağı.Eğer Ankara daysan yardımcı olurum.Tşk ediyorum.Daha iyileri sizin olsun..

Ben İstanbul'da oturuyorum fbmert. Yinede yardım etme teklifin için teşekkür ederim. Güle güle kullan dostum.
    Saygılar.

quote:

Orijinalden alıntı: nevzat09

arkadaşlar 31.01.2015te forum aydın media markt tan ürünü 949tl ye alarak bende aranıza katılmış bulunuyorum ürünü almadan önce media markt ta samsungun HW-F751 modelinede bakma şansım oldu. satıcı bunda ampul sistemi var ses oradan süzülerek geliyor daha net bunlarda dedi tamam bakalım onada dedik ve müzikleri sırasıyla açmaya başladık samsungta ses 38-41den sonra dağıtmaya başlıyor ve ses kalitelisi bariz bir şekilde düşüşe geçiyordu bu arada max volume 50 durum böyle olunca 5540taki kararım dahada kesinleşti . Sese önem veren birisi olarak ve şu anlık müzik blue ray film denemelerim sonucunda hakkını veriyor cihaz kaliteli net ve tok ses veriyor. oynatmaya çalıştıgınız film veya müzikler kaliteliyse seste yüksek ve dolu geliyor. şöyle bi örnekte vereyim volume 70lerdeyken başlangıç filmini açmıştım blue ray formatında salonda babannemde vardı tabi bende test edebilmek için cihazı filmde sahne atlaya atlaya gidiyordum tam ileri sardım başladı film o andada binaların yıkıldığı bir sahne geldi bi gümbürtü koptu içeride ama sanki ev yıkılıyor gibi babannemde deprem oldu diye kalpten gidiyordu az daha işin aslı lg yapmış bizede sefasını sürmek düşüyor artık arkadaşlar flac formatında müzikleride en yakın zamanda deniycem izlenimleri sizlerle paylaşırım cihazı alamdan öncede forum aydında lg yetkili satıcısına fiyat sordum 1.350 dediler

nevzat09 Güle güle kullan dostum. Yalnız LG Yetkili satıcısının verdiği fiyat inanılmaz. İstanbul'da LG Shop'da 1.100 TL diyorlar halen 2 Şubat itibariyle sordum. Marmara Forum LG Shop.
    Saygılar.

Tesekkurler guida arkadasim bende fiyati ilk duyunca baya sok oldum.eminmisiniz bu seri mi dedi lg dekiler fotosunu cekebilirmisiniz dediler bende cektim gosterdim merkeze mail atalim belki bizde bu fiyatlara verebiliriz dedi bir iki gun beklemeniz lazim dediler bende aldim hemen media markt tan kurulumu da kendim yaptim kimseyi beklemedim valla yetkili saticilari fiyati gosterirsek daha dusecekler anliyacaginiz arkadaslar bence bayilere gidip sorun yine durum boyle boyle diye demekki birseyler yapabiliyorlar yine

• quote:

Orijinalden alıntı: Vscan

bluetooth'tan müzik çalınca dk'da en az 1 takılıyor zaten 5 dakkada bir takılsa bile zevkimin içine etmeye yetiyor. olmaz olsun böyle alet. dün bostancı vatandan aldım. isteyene 999tl'ye satarım. bence almayın. philips alacaktım forumu okuyunca fikrimi deĞ?iştirdim büyük hata yapmışım. bluetooth takıldıktan sonra inanilmaz bi ses olsa ne yazar.. ki öyle bir ses de yok..

Bende 5540 aldım çok ama çok memnunum,evde Note2 ve s4 telefonlar var,Bt ile müzik dinlerken Note 2 de arada takılıyor,ama s4 ile hiç takılma olmadı..kesinlikle telefonunuzun Bt mesafesiyle ilgili bir durum kesintiyi oluşturmakta..Cihazın keyfini çıkarmaya bakın bence
  • Bende aldım 999 tl ye. Şu an vatan bilgisayarın web sitesindeki fiyatda 999 tl.

Almayı düşünenler için fena değil. Ses kalitesi gerçekten net. Son ses bile açsanız cızırdamıyor ve bas sesi çok tok çıkıyor, boğulmuyor.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.