Şimdi Ara

Asus DSL-AC68U

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
4.646
Cevap
53
Favori
239.397
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    değerli arkadaşım

dünyanın en hızlı modemini bilgisayar gibi kullanırsanız olacağı budur.adı üzerinde modem router .Bu cihazı abanmadan düzgün ve kaliteli bir modem olarak kullanırsanız hiç bir sorun yaşamazsınız.
  • yeni modem aldım :) şaka bi yana

1- Rescue_DSL_AC68U_300438481981 bu sürümü kurtarma modunda flaşlıyorum sonra 2.kez tekrar kurtarma modunda aynı sürümü flaşlıyorum

2-cihaz açılınca hiç bi ayara dokunmadan FW_DSL_AC68U_300438481981 bu sürümü arayüzden flaşlıyorum cihazı yeniden başlatıyosun

3-sonra FW_DSL_AC68U_300438639648 bu sürüme yükseltiyosun yani son sürüme cihaz yeniden başlatıyosun dsl yanıyo kurulumu yapıyosun ama bu sürümde bırakırsan elektirkten kesersen dsl gidiyo

4-dsl in tekrar gitmemesi için son sürüm öncesi olan FW_DSL_AC68U_300438638832 bunu arayüzden yüklersen ne dsl gidiyo ne de bir sorun oluyor gayet stabil çalışıyor..

5-modem kendisi son sürüme yükseltiyor otomatik arka planda bazen bunu da önlemek için ben kendimce şöyle bir önlem aldım DSL-AC68U_386.00_0-gnuton0_alpha8_DSL_1.0.5.1 bunu yükledim merlin firmvare

https://github.com/gnuton/asuswrt-merlin.ng/releases/tag/384.17_0-gnuton1 ister bunu yükle bu stable sürüm

istersende

https://github.com/gnuton/asuswrt-merlin.ng/releases/tag/386.00_0-gnuton0_alpha8

busürümü yükleyebilirsin asus güncellemelerinden kurtulursun...

Bir diğer yöntemde ilk 2 işlemi yapıyosun sonra usb modem moda geçiyosun telefon internetini kullanıyosun yada usb dongle modem takıyosun net bağlantısı yapıyosun modemde daha sonra net bağlantısı olduğu için dsl firmvare i arka planda yüklüyor bunuda sistem günlüğünde görürsün zaten daha sonra modemi yeniden başlattığında dsl ışığının geldiğini görürsünüz...daha sonra 4-5 numaralı işlemleri yapabilirsiniz...

ben bu yöntemle 3 kez deneme yaptım 3 ündede başarılı oldum umarım işinize yarar kolay gelsin...

• Asus DSL-AC68U

Asus DSL-AC68U

Asus DSL-AC68U

KUTU İÇERİĞİ

DSL-AC68U Dual-band Wireless-AC1900 VDSL/ADSL Modem Router

Hızlı başlangıç kılavuzu

Garanti Belgesi

Yazılım CD’si

Telefon kablosu

Ethernet kablosu

Güç adaptörü

Splitter

ADSL bağlantı için splitter

Fiber bağlantı için splitter

Üç adet anten

Asus DSL-AC68U

DONANIM

Network Standardları : IEEE 802.11a, IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 802.11ac, IPv6

Anten: Harici dBi anten x 3

LED Göstergesi: Güç, Internet, LAN x 4, xDSL, 2.4 GHz Wi-Fi, 5 GHz Wi-Fi

Düğme: WPS Düğmesi, Reset Düğmesi, Güç Düğmesi, Kablosuz Açık/kapalı Düğmesi

Portlar: 4 x RJ45 10/100/1000/Gigabit BaseT for LAN 1 x RJ11 for xDSL

USB Portları:USB 3.0 x 1

Bellek: 128MB Flash/256MB DDR3 RAM for WiFi/Router ~~ 8MB Flash/64MB DDR2 RAM for xDSL/Modem

İŞLEMCİ

Broadcom BCM4709 Wi-Fi yongaseti

1GHz çift çekirdekli ARM Cortex A9 işlemci

İNCELEME

TEKNOSEYİR İNCELEMESİ

TEKNOPAT İNCELEMESİ

FİRMWARE

Güncel firmware için tıklayınız

Güncel firmware için tıklayınız

FİYATLAR

Bakınız

Bakınız

Yabancı Formlar

Wikidevi

Whirlpool

Overclockers

Sürüm 3.0.0.4.378_6986 ile MTU desteği gelmiştir

Modemi yeni alan arkadaşlar IP alması biraz zahmetli IP almadığı zaman arızalı zannetmeyin.

Yönlendiriciler kablosuz şarj için kullanılabilecek

KULLANICILAR

1-Hey
    2-Jokeradam
    3-abstergo78
    4-alprkrkmz
    5-HGT
    6-ummet1963
    7-nirvanha
    8-KuzeyRüzğarı
    9-ozekinci
    10-Frontoza
    11-escapee_bay
    12-Tygris85
    13-Yusuf Miroğlu
    14-motomurat
    15-gojem
    16-NSymptom
    17-iskender86
    18-pecetos
    19-RevesNatav
    20-canberkd
    21-tufanoo
    22-neos11
    23-NogardTR
    24-iyaan
    25-pecetos
    26-kratostol
    27-cakalll
    28-gogo79
    29-Uralhacker
    30-magistra86
    31-EuphoriA
    32-reiis
    33-ZiveR
    34-ocean72
    35-mrtzc
    36-phlox
    37-₯
    38-ßlack_IC£
    39-geem
    40-realceday
    41-Emre.Demir
    42-rockyy
    43-erensifiralti
    44-CsNqVa
    45-Levent_S
    46-vagojeo
    47-zuss
    48-AXAPTA
    49-ozkangen
    50-Rainfh
    51-omergokk
    52-nhatilgan
    53-serkanteo
    54-atakanwalker
    55--ShadowSong-
    56-Sarper77
    57-firaz
    58-4nokta
    59-murlek
    60-MuratCan41
    61-avsar3870
    62-emrhyldrm
    63-buludag89
    64-KenanK89
    65-White Aura
    66-OzguR1992
    67-AlkanExclusive
    68-ozi_41
    69-777_E
    70-ferit34
    71-cevatb
    72-fulyam
    73-coral65
    74-Mr.Rich
    75-teodonanim
    76-dulty
    77-EliasGS
    78-Dil-Tarih
    79-Mustafa_Hoca
    80-eckid
    81-AlkanExclusive
    82-E30a Biner Yan Yan Gider
    83-
    84-

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Erıs -- 6 Haziran 2017; 3:54:9 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Technical_Support

Çözüldü yazmışsın, nasıl yaptın anlatırmısın?

yeni modem aldım :) şaka bi yana

1- Rescue_DSL_AC68U_300438481981 bu sürümü kurtarma modunda flaşlıyorum sonra 2.kez tekrar kurtarma modunda aynı sürümü flaşlıyorum

2-cihaz açılınca hiç bi ayara dokunmadan FW_DSL_AC68U_300438481981 bu sürümü arayüzden flaşlıyorum cihazı yeniden başlatıyosun

3-sonra FW_DSL_AC68U_300438639648 bu sürüme yükseltiyosun yani son sürüme cihaz yeniden başlatıyosun dsl yanıyo kurulumu yapıyosun ama bu sürümde bırakırsan elektirkten kesersen dsl gidiyo

4-dsl in tekrar gitmemesi için son sürüm öncesi olan FW_DSL_AC68U_300438638832 bunu arayüzden yüklersen ne dsl gidiyo ne de bir sorun oluyor gayet stabil çalışıyor..

5-modem kendisi son sürüme yükseltiyor otomatik arka planda bazen bunu da önlemek için ben kendimce şöyle bir önlem aldım DSL-AC68U_386.00_0-gnuton0_alpha8_DSL_1.0.5.1 bunu yükledim merlin firmvare

https://github.com/gnuton/asuswrt-merlin.ng/releases/tag/384.17_0-gnuton1 ister bunu yükle bu stable sürüm

istersende

https://github.com/gnuton/asuswrt-merlin.ng/releases/tag/386.00_0-gnuton0_alpha8

busürümü yükleyebilirsin asus güncellemelerinden kurtulursun...

Bir diğer yöntemde ilk 2 işlemi yapıyosun sonra usb modem moda geçiyosun telefon internetini kullanıyosun yada usb dongle modem takıyosun net bağlantısı yapıyosun modemde daha sonra net bağlantısı olduğu için dsl firmvare i arka planda yüklüyor bunuda sistem günlüğünde görürsün zaten daha sonra modemi yeniden başlattığında dsl ışığının geldiğini görürsünüz...daha sonra 4-5 numaralı işlemleri yapabilirsiniz...

ben bu yöntemle 3 kez deneme yaptım 3 ündede başarılı oldum umarım işinize yarar kolay gelsin...

• Dunyanin son kullanici odakli en hizli modemi :)
  • downloadmaster programi gibi bir indirme programı varsa alsin basina calsin alçak asus
  • quote:

Orijinalden alıntı: hey

smallnetbuilder da custom firmware geliştiren merlin sizin fazla yüklendiğinizi söylemiş boş bir kişi bu yorumu yapsa neyse ama bir bildiği vardır heralde.
    tekrar diyorum sorun 4-5dosyada çıkıyor ve donanimsal sorun yoksa cihazınıza o başka

Öncelikle kimseyi galeyana getirme niyetim yok, daha once de söyledim, tekrarlayayım.
    Ben yaşadıklarımı anlatıyorum...!

Dünya para verip, reklamlarda, ilanlardaki gibi çalışmayan bir şeye sahip olmayı kimse istemez. Bunu aktarıyorum.

İkinci olarak;

- 25 dosya testinizi izledim, elinize sağlık, zaman ayırmış, uğraşmışsınız. Gayet güzel ve etkileyici ancak benim bahsettiğim süre 6 saat değil, daha fazla sürede donmalar başlıyor.
    Testi daha uzun süreli yaparsanız daha doğru sonuçlar alabiliriz. Bırakın gece boyunca indirsin.

- Yazınızı aynen kopyaladım,
    "smallnetbuilder da custom firmware geliştiren merlin sizin fazla yüklendiğinizi söylemiş boş bir kişi bu yorumu yapsa neyse ama bir bildiği vardır heralde. tekrar diyorum sorun 4-5dosyada çıkıyor " demişsiniz.
    Ancak 6 saatlik testinizde 25 dosyada sorun çıkmamış... Üzerine de cihaza gerçekten yüklenmişsiniz. 1-2 değil 25-30 dosya ile cihazı sonuna kadar kasmışsınız "bana mısın ?" dememiş...

Yani, Merlin'in söylediği veya sizin de tekrarladığınız "4-5 dosya ve üstünde donma olur!" olayı doğru değilmiş. Zaten ASUS USA bile bu tip sallama bir savunma yapmamış, hemen cihaz değişimi önermişti.
    Cihazın işlemcisi ve kapasitesi vs. 30 dosyayı (limiti bu kadar) işlemeye müsaitmiş, tıpkı benim söylediğim, ve ısrar ettiğim gibi.
    Bu işlemciler ve 250MB Ram ile cihaz tank gibi çalışmış... Cihazın kapasitesi asla 4-5 dosyalık değilmiş...
    Videonuzu smallnetbuilder'da benim konunun altına postlayın da Merlin görsün. Çok şaşıracağına eminim !

- RT-AC68U'da DM testi videonuz sırasında kullandığınız firmware eski, 24.04.2014 tarihli: 3.0.0.4.374.5656 / Download Master versiyonunuz görünmüyor (?) (tahminen 3.1.0.85 kullanıyorsunuz)
    Neden yeni firmware'e güncellemediniz ? Bende son FW var: 18.07.2014 tarihli 3.0.0.4.376.1663 / Download Master ise 3.1.0.88 (en son versiyon)
    Belki de yeni firmware de sorun var ? Eee...? Bu durumda da ben mi sorumluyum ? Yeni firmware'i de ben yapmadım heralde değil mi ?

- Download Master testinizdeki Superonline fiber hızınız neydi, video sırasında ne oldu ?

- Yeni denemeniz sırasında bolca EDikiK linkleri de eklermisiniz ? Belkide sadece EDikiK linklerinde problem var (aMule'da ?) (EDikiK'yı mecburen böyle yazdım, forum müsade etmiyor.)

- Son olarak, yeni testinizin log ve trafik kayıtlarını da yapıştırısanız, daha tatmin edici olur.

Sonuçta;

Benim cihazımda donanım arızası olabilir, bunu baştan kabul etmiştim zaten ancak eğer yeni firmware ile ilgili bir konu ise olay bambaşkadır ve dediğim noktaya geri dönmektedir.

Her ne olursa olsun, bunu dile getirmek benim ASUS'a yaptığım bir kıyaktır. Kimse günlerce bu kadar inceleyip, sıkıntılarını test edip, yazıya dökmüyor... Bu kadar zaman harcamıyor!
    Ne burada, ne smallnetbuilder'de anlatılmamış... Yurtdışında beta testerlara ciddi miktarlarda ödeme yapılır ama ben bunu bedava yapmışım ! Yani bedavaya beta tester olmuşum, haberim yok !
    Peki... donanım arızası yoksa ve olay tamamen F/W ile ilgili ise ASUS'un bana bu kadar zaman kaybettirmesi, uğraştırması uygun mudur ?
    - Tabiki değil, ben bu kadar uğraşmayayım, alternative arayışlara girmeyeyim, forumlarda nette bu kadar dil dökmeyeyim diye 5 katına bu cihazı satın aldım !

Ve çok doğaldır ki; yaşadığım sıkıntıları, sorunları aynen dile getiririm. Bu benim en büyük hakkım ve bu forumunda amacı bu zaten.
    İster kulak verirler, ister vermezler ama bu söz konusu zaman ve emek kaybını yaşamak istemeyenler için kulağa küpe bir durumdur.
    Dikkate edilirse, ben kimseye aman almayın veya kesin alın demedim. Sahip olmayı planladığınız "şey" size bunları yaşatabilir dedim.

5 katı para verip, sorunsuz ve en iyisi diye satın aldığım bir cihaz ile ilgili sıkıntılarımı dile getirmek, tecrübemi paylaşmakta en doğal hakkım. ASUS'un işi, ödediğim bedel karşılığında taahhüt ettiği şeyi eksiksiz yerine getirip beni mutlu etmek...
    Günlerce beni, size, onu, bunu uğraştırmak değil !

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HGT -- 4 Ağustos 2014; 1:18:48 >

• Bu cihazın o kadar donanımıyla 16 mbit internet üstünde DM ile 7/24 indirme yapabilmesi lazım.
    Yapamıyorsa ciddi sıkıntı var demektir.
    Ben de testlerini merak ediyorum.
  • 1 saattir yaptığım denemeler sonunda çekim gücü berbat. asus dsl n66u dan bu modele geçtim. n66u da anten olmamasına rağmen 3 antenli ac modelin den daha iyi çekim gücü açısından.
  • Sonunda Bizde Aldık

Asus DSL-AC68U

Asus DSL-AC68U

• ben şahsen bunu almadan önce zxyl VMG8924 300MBPS-1300MBPS VDSL2/VPN/3G DESTEKLİ KABLOSUZ-AC 4 PORT ADSL2+ MODEM aldım iyiydi ac için yeterli görmedim sonra airties 5760 aldım o zyxelin yanında bozuk bişey kalıyordu en son onuda geri verdim vatandan bu asusu aldım böyle bir hız görmedim telefonda giriyorum sayfalar anında açılıyor yotube desen takılma yok pc zaten uçuyor ve asusun ürünlerini hep kullandım devamda ediyorum bi sorun görmedim pc kapalıyken netload turbo ve diğer hertürlü linki destekliyor arkadaşımın dediğim,i ufak tepek sorunlar var onuda üst üste güncelleme çıkarıyorlar umarım düzelecek ben 34 yaşındayım öyle herkese bilip bilmeden laf atmayın bence
  • bu arada asus benin babamın oğlu değil kötüyse kötü derim niye insanları yanlış yönledirim ki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tufanoo -- 29 Ağustos 2014; 12:19:53 >
  • Uzun bir süredir foruma girmiyordum... msjlar çoşmuş yine !

Beyler, merlin 376.44'e geçtiğimden beri çok memnunum,

- 25 gündür bir kere bile hata vermeyen traktör gibi BT, ed.2k download eden,
    - Throughput'ta (wifi data aktarım hızı ve genişliği) aklımı alan performanlara çıkan,
    - Gerçekten inanılmaz stabil bir wifi network kurabilen, bir RT-AC68U sahibi olarak bazı şeyleri açığa kavuşturmak gerek.

Çünkü gördüğüm kadarı ile feci bir kavram karmaşası yaşanıyor!

Öncelikle bağlantı olaylarına değinelim.

Bağlantınız ADSL / VDSL ise TELEFON KABLOSU ile sağlanıyorsa DSL-AC68U modem alacaksınız.
    Bağlantınız ADSL / VDSL harici Fiber vb. yani Cat6 Ethernet kablolu ise modem'e ihtiyacınız yok ! Doğal olarak tercihiniz RT-AC68U router olmalı.
    Evet, tabiki DSL-AC68U modem alıp bunu fiber bağlantılarda kullanabilirsiniz ama aynı parayı verip neden düşük işlemci kapasiteli cihazı alacaksınız ki, aslını alın !
    Zaten DSL-AC68U'yu ADSL/VDSL harici çalıştırdığınızda modem özelliğini asla kullanmıyor olacaksınız. O yüzden ADSL / VDSL harici yüksek hızlı bağlantılarda ROUTER kullanın.

Kullandığınız DSL-AC68U modem aslen RT-AC68U'nun klonudur. Aradaki farklar ise;
    - DSL-AC68U modemde, Router tarafında tek işlemci vardır. Ancak RT-AC68U routerda 2 işlemci bulunur. Bu donanım ile DSL-AC68U modem, RT-66U'ya daha fazla benzer.
    - Yazılım tabanı RT-AC68U routerdan adapte edilir. Yani DSL-AC68U için modem tarafı haricinde özel, farklı yazılım yoktur.
    - Modem eklentisi mevcuttur, bu sebeple ADSL/VDSL bağlantılarda çalışır.

Tüm AC serisi altyapı olarak aynı yazılım tabanını kullanır.
    Mesela şu andaki güncel yazılım tabanı 376 olup, versiyonlara göre özelliklere göre çeşitlendirilmektedir.

Beta testleri yapılan AC87U vb. üst düzey cihazlara ise hiç sulanmayın, maalesef TR'ye uygun değiller.
    Türkiye'de Ferrari alıp, şehir içindeki facia yollarda binmeye çalışmak gibi bişey olur, o yüzden hiç heveslenmeyin.
    Hem alıcı cihazlarınızın bu AC 5GHz bandından yüksek hızı destekleyenen az 2 veya 3 katlı alıcı desteği olması lazım ki; söz konusu cihazın 5Ghz AC bandındaki 1800MBps teorik hızına ulaşın.

Henüz cebinizdeki üst düzey telefon bile AC 5 GHz bandında tek kat anten desteği (433Mbps max.) ile gelirken bu cihazı standart 2.4GHz PS4, laptop vb. cihazlara bağlayıp acaip hızlı olacağını düşünmek aptallıktır.
    Zira AC87U'da diğer tüm AC modeller gibi 2.4Ghz bandında azami 600Mbps hıza çıkar.
    Bunu da TurboQAM (256QAM) ile yapar ki; eğer 2.4GHz'te TurboQAm desteği olan bir alıcınız yoksa göreceğiniz azami hız 300Mbps'dır. (2.4Ghz bandın fiziki limiti bu zaten !)

AC87U ASUS için hız denemesi yaptığı ve rakiplerine göz dağı verdiği bir üründür.
    Mevcuttaki alıcı cihazlarınız desteklemediği sürece bu cihazı almak tamamen boşa para harcamaktır!
    Yurt dışında bile bu teknolojinin kısa sürede yayılmasına şüphe ile bakılıyor zaten.
    Donanımı ana işlemcileri haricinde bizimkiler ile aynı ancak tasarımı bizim cihazlardan geridedir.
    2.4Ghz ile sinyal karışmasını (interference) önlemek amacıyla USB 3.0 girişi ön kısımda, kullanımda sıkını yaratmaya aday.
    Dahası, cihaz yatay konumlandığı için kablo giriş-çıkış ve anten portları eski tip!

Ancak, AC87U'dan faydalandığımız kesin. Yazılımından faydalanıyoruz. 376 yazılım itibariyle yeni kodlamalar AC87U'dan alınıyor.
    Yani bir nevi, yarış pistinde deneniyor, günlük teknoloji olarak bize adapte ediliyor.

Fakat tam olarak aynı yazılımı kullanmak mümkün değil çünkü AC87U'nun anten bazlı alım-gönderim düzeneği farklı 4x4 quadro teknolojiyi kullanıyor... bizimkiler ise 3x3 !

Bunları anlatmamın sebebi AC87U ile fantezi yapan arkadaşları kısmen uyarmak... AC68U tepe noktanızdır, ötesi henüz fantezi bile değil..!
    AC68U'dan max. yararlanmak için elimdeki cihazların WiFi alıcı kartlarını Dual AC yongalılar ile değiştirdim ki; şu anda gördüğüm en yüksek hız bile 866Mbps !
    Intel AC7260 yonga bile şu anda 2 kat anten desteği veriyor (2x 433Mbps), yani evinizdeki cihazları modlamadığınız sürece AC hızında 5Ghz'te 1300Mbps ulaşmanız imkansız.

Bu cihazlar standart modem/router değildir. Linux tabanlı bir bilgisayar bunlar.
    Doğal olarak yazılım yükleme, yükseltmelerde dikkat etmeniz gereken bazı noktalar var.

- Asla eski ayarlarınızı geri yüklemeyin. Yükseltme sonunda manuel ayar yapın.
    - Yeni yazılım yüklemesinden sonra yapacağınız ilk iş fabrika yaralarına dönüp,cihazı resetlemek olmalı. Bundan sonra ayarlarınızı yapın.

Son olarak DM sıkıntılarına gelelim.
    Son DM sürümü 3.1.0.93 gerçekten harika. Stabilitesi mükemmel. tabi geliştirilecek yanı çok, zamanla olağanüstü bir hale geleceğine de eminim.

Ancak bu sürümü de tam randımanlı kullanmak için yapacağınız bazı şeyler var.

- HHD'nizin firmware'ini güncelleyin!
    Evet, maalesef çoğunuzun haberi bile olmadığı bir konu bu. WD, Seagate vs. HDD üreticileri external veya internal HDD'lerin yazılımlarını belli periodlarda güncellerler.
    Siteden kontrol edin, HDD'nizin yazılımı kontrol edip güncelleyen küçük programlar yayınlıyorlar. Bu sayede HDD de güncel FW kullanırsınız.
    Bir çok olası acaip hata vb. sorun bir anda çözülür!

- HDD'nizin temiz hatasız çalıştığından emin olun, gerekirse üretici ara yüzü ve kodlarını HDD'ten silin. Partition Magic vb. HDD düzenleme programları ile HDD'nizin üretici tarafından önceden yazılıp, içine konan ve formatlama ile silinemeyen tanım-kod vb. scriptleri silin. Mesela WD HDD'ler windows'ta kendini hemen tanıtır ve firma logosu ile görünür.
    İşte bahsettiğim programlar ile sileceğiniz kısım bu. Aynı şey FlashDiskler içinde geçerli. Bir çoğunda saçma-sapan ara programlar, kodlar bulunuyor. Bunları temizleyin.
    Yurtdışı forumlarda da gördüğüm bir çok HDD hatasının sebebi bu üretici programcıkları, scriptleri...

ASUS RT-AC68U şu ana kadar gördüğüm, kullandığım en kusursuz, gerçekten muazzam bir router. Piyasada henüz rakibi bile yok!
    Zaman içinde yazılım tarafında yapılacak özenli geliştirmeler ile piyasa da referans seviyesine ulaşacağına şüphe yok.
    Yeter ki; ASUS yazılım desteğini ve yazılım geliştirmeyi sürdürsün.

2 yıl boyunca yaşattığı DM faciasını tekrarlamasın !

Şimdilik bu kadar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HGT -- 1 Eylül 2014; 11:09:52 >

• @Jokeradam @neos11 pcden bahsediyor sanirim arkadasin modemin cpu ve ram kullanimindan bahsettigini anlamamis. Modeme virus girmesi diye bisey olmaz. Zaten firmware kapali kaynak kodlu bir aciginin bulunmasi lazim once. Tek olabilicek sey birisinin kendi ozel firmware gelistirmesi ve icine kendi isine yarayacak kotu kodlar yerlestirmesi o durumda bile kullanicinin o firmware kendi istegi ile yuklemesi lazim. Baska turlu olmaz. Router lar icin ozel firware gelistiren dd-wrt yada tomato gibi gruplar modem-router islevini beraber goren cihazlara firmware gelistirmiyorlar. Oda modem islevini goren chipin kodlarinin kapali olmasi siradan bir insanin erisiminin olmamasi. Kisacasi cok spesifik durumlar disinda boyle bir ihtimal yok. Bizimki zaten modem-router oldugu icin zaten gonlunuz rahat olsun endiselenmeye gerek yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: avsar3870

değerli arkadaşım

dünyanın en hızlı modemini bilgisayar gibi kullanırsanız olacağı budur.adı üzerinde modem router .Bu cihazı abanmadan düzgün ve kaliteli bir modem olarak kullanırsanız hiç bir sorun yaşamazsınız.

O zaman asus sadece modem özelliği koymalıydı dostum. Saygılar
  • zeytinpark kullanıcısına yanıt
    Hocam seni takipteyim. Kapatıp açmaktan TTNet ile mücadele vermekten sıkıldım. Bu betayı yükleyip usb fln takılıyken resetledin ve hiç bir problem yaşamadın mı? Ayrıca artık korkmuyorsan, cihazın elektriğini çekip biraz bekledikten sonra takıp IP alıp almadığı ile ilgili bilgi verirsen çok sevinirim.

Not: Bilgi veremezsen IP almadığını anlarız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -ShadowSong- -- 24 Şubat 2015; 23:24:26 >
  • arkadaşlar incelediğim kadarıyla gördüğüm avantajlar veya dez avantajlar şunlar

Avantajları
    modem baya hızlı airties 5760 göre oyunlarda ping sorunu olmuyor
    5Ghz bağlantı hızı baya iyi yakın mesafeye göre 300 mb/sn bağlanıyorsunuz
    normal 2.4 Ghz bağlantı kaliteside baya iyi ve çekim mesafesi de sorunsuz çalışıyor
    modem arayüzünde diğer modemlere kıyasla daha fazla özellik ve daha iyi bir menü bulabiliyorsunuz ki bilmeyen biri bile kısa sürede çözebilir
    internet hızında kablolu ve kablosuza göre büyük bir oranda artış gerçekleşiyor ( ör 100 mbit internetim olmasına karşın airties la 90 mbit kablolu , 70 mbit kablosuz görüyordum şimdi kablolu 101, kablosuz 99 görüyorum )
    3.0 usb ile veri aktarım hızı baya iyi diyebilirim, ev dışında kullanımlarada açık bir halde istediğiniz gibi kullanma olasılığı baya güzel

Dezavantajları
    rengi ve ışık renginden bazen sabahları açık mı değil mi anlamak zor oluyor
    bir adet 3.0 usb var
    fiyatı baya pahalı
    modemin açılması 3 dk - 5 dk bazen 8 sürebiliyor
    modemin adaptörü ışığı her daim yanıyor
    modem sıcak günlerde baya ısınıyor ve pasif soğutma pek yeterli olmuyor
    en küçük işlem için bile modemi resetleyebiliyor
    internet sağlayıcınız listesinde gözükmüyorsa diğer deseniz dahi bazen sıkıntı olabiliyor ör: internetinizin olmaması gibi ( yaşadım bi asus u bir internet sağlayıcımı aradım sağ olsunlar hiç bir şeye yardım etmediler ttnet seçeneğini seçtikten sonra direk otomatik algıladı )

bunun dışında modemin şuan hiç bir sorunu yok performans isteyenlere bütçesi olanlar bu söylediklerimi dikkate alarak ürünü temin edebilirler

• quote:

EuphoriA @ 1 Mart 2015; 1:15:57

Belki bilginiz vardır ama yazayım ;

Cihaz ulaşılamaz duruma geldiğinde (özellikle rom yükledikten sonra ) bir reset atma yöntemi daha var. "30/30/30 reset" olarak geçer.

1.Cihazın fişini çekin. WPS tuşuna basılı tutarak fişi tekrar takın. 30sn boyunca WPS tuşundan parmağınızı çekmeden bekleyin.
    2.30 saniye sonunda WPS tuşundan parmağınızı çekmeden cihazın fişini tekrar çekin. Bir 30sn daha bekleyin. WPS tuşuna basmaya devam.
    3.30 saniye sonunda WPS tuşundan parmağınızı çekmeden cihazın fişini tekrar takın. Yine WPS tuşuna basmaya devam ederek 30sn bekleyin ve parmağınızı çekin. Cihaz sıfırlanarak boot edecektir.

Bu işlemi yeni rom yükledikten sonra tekrarlamanızı tavsiye ederim.

Kaynak :http://www.dd-wrt.com/w.../Hard_reset_or_30/30/30

Diğer konu cfg dosyalarını oluşturduğunuz ROM dışında diğer ROM sürümlerinde kullanmamalısınız. Her rom değişikliğinde cihazın ayarlarını yeniden girmek gerekiyor. Modem henüz yeni sayılabileceğinden majör değişiklikler içeren güncellemeler yapılıyor. Yedek modeminiz yoksa veya servisle uğraşmak istemiyorsanız Beta sürümlere pek bulaşmamaya çalışın.

Arkadaşlar yukarıdaki mesajımı tekrar hatırlatmak istedim. Bugün arkadaşın çalıştığı şirkete ait güncelleme sonrası afallamış AC68U yu bu şekilde stabil hale getirdim. Tavsiyelerim ;

-Güncelleme sonrası yukarıda yazdığım 30/30/30 tekniğiyle ya da hiç olmazsa arayüz üzerinden cihazı fabrika ayarlarına döndürün. Başka bir sürüm üzerine güncelleme bindirip eski ayarlarla kullanmaya çalışmayın.
    -Başka bir sürüme ait cfg dosyasını kesinlikle kulanmayın.

Cihazı 1 senedir kullanıyorum. Her güncellemeden sonra 30/30/30 uyguladım. Henüz bir problemle karşılaşmadım. 120m2 evde her noktaya 2.4gHz olarak sinyal yayabiliyor. 5gHz de zaten bu mümkün değil. Bilgisayar, telefon, tablet, NAS, uydu yaklaşık 12 tane cihaz aynı anda bağlı olduğunda bile yavaşlama v.s olmuyor. NAS kullandığım için torrent, download manager uygulamalarını denemedim. Bir fikrim yok.

Kablosuz yayının performansını arttırmak için cihazın yakınında telsiz telefon, UPS/KGK, kablosuz/bluetooth hoparlör v.s gibi cihazlar bulundurmayın. Modemi evin kuytu yerlerine konumlandırmayın. Etrafında en azından 180 derecelik açıklık olsun.

• kullanmayanlar için asus'un asus router isimli uygulaması mevcut telefonlar için, istediğiniz birçok kontrolü buradan yapabiliyorsunuz.

Asus DSL-AC68U

Asus DSL-AC68U

Asus DSL-AC68U
    Bu mesaja eklenen görseller:

Asus DSL-AC68UAsus DSL-AC68UAsus DSL-AC68U

• ZuCChiNi kullanıcısına yanıt
    Ne alaka ya devlet sırrını, mit bilgilerinimi açıklıcaksın da bu kadar kasıyorsun. Biliyorsan yaz işte. Bu kadar saçmalamanın anlamı ne.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Technical_Support -- 14 Eylül 2020; 16:3:57 >
  • @hey Beyin gönderdiği modem ulaştı. Bu devirde bu düşünce, bu yaklaşım Amazon'da bile yoktur diye düşünüyorum. Marka tercihimi ve Asus'a bakışımı %100 etkileyecek bir jest. Kendisine ve Asus'a teşekkür ederim.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.