Şimdi Ara

*** Rockchip RK3288 Cihazlar Bölümü *** Artık satışta !!! (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.035
Cevap
23
Favori
70.314
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: racerant

Yok bu sefer durum farkli. Popcorn dahi rk3288 li cihaz cikardi yukardada yazdigm gibi su ana kadar cok basarili diye adledilen Amlogic S802 den daha iyi oldugu soyleniyor. Klasik playerlarin devri kapaniyor

Linkde de goreceginiz gibi popcorn open hour adinda bir 3288 oynatici uretti

http://www.cloudmedia.com

popcorn ve dune rockchipe yonelmişse vardır elbet bir şey.en çok dune cihazlarından menun kalmıştım.şu an için idare ediyorum.bekleyelim biraz daha.sizde alıp bi gorun.ona göre alıcaz artık bizde.

• Dune Rockchip'e yönelmedi ve yönelmeyecek , sigma ile devam.
    Popcorn Hour ise kendi markası ile değilde , ARM pazarına girişi için sanırım Open Hour ismiyle ayak basmayı uygun görmüş.
    Eğer tutmaz ise kendi markasını etkilemesin diye , böyle bir şey yapmış olabilirler.

http://www.rapidtvnews.com/2014091135219/ibc-2014-dune-hd-elects-sigma-silicon-to-power-stb-line.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sancak Bilgisayar -- 19 Eylül 2014; 10:41:43 >
  • Dune Android cihazı cıkarmayı düşünüyordur herhalde değil mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sarpcore

quote:

Yok bu sefer durum farkli. Popcorn dahi rk3288 li cihaz cikardi yukardada yazdigm gibi su ana kadar cok basarili diye adledilen Amlogic S802 den daha iyi oldugu soyleniyor. Klasik playerlarin devri kapaniyor

popcorn ve dune rockchipe yonelmişse vardır elbet bir şey.en çok dune cihazlarından menun kalmıştım.şu an için idare ediyorum.bekleyelim biraz daha.sizde alıp bi gorun.ona göre alıcaz artık bizde.

Bugüne kadar Dune ve Popcorn'un milleti soyduğu yeter bence. eee artık peynir ekmek gibi satıyor Rockchip/Amlogic ürünleri.
    Ciddi fiyat avantajı var bu iki chipsetin. Donanım fakiri dummy media Player lara ödenen 300$ , 400$ gibi rakamlara gerçekten acıyorum.

Çıkarmamaları da ancak kendi problemleri olur. Zira o fiyatlarla kime ne satarlar bilmiyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi racerant -- 19 Eylül 2014; 16:00:47 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sarpcore

quote:

Bugüne kadar Dune ve Popcorn'un milleti soyduğu yeter bence. eee artık peynir ekmek gibi satıyor Rockchip/Amlogic ürünleri.
    Ciddi fiyat avantajı var bu iki chipsetin. Donanım fakiri dummy media Player lara ödenen 300$ , 400$ gibi rakamlara gerçekten acıyorum.

Çıkarmamaları da ancak kendi problemleri olur. Zira o fiyatlarla kime ne satarlar bilmiyorum...

cimri bir insan değilim ama playera 300 - 400 dolar vermem.benim aldıgım modeller 302 102 gibi olanlar.bir çok oynatıcı kullandım ama gercekten dune bence bu işte en iyisi.marka takıntımda yok.
    şu cihazlar kullanılsın biraz bakalım eğer dediğin gibiyse tabiki bu uyugun fiyata alınır.
    o yuzden snein yorumlarını bekliyorum.

• sarpcore kullanıcısına yanıt
    Bende de 301 vardı ama Q5 II'yi alınca sattım çünkü oynatıcı olarak ondan hiçbir eksiği yok. Şimdi Q5 Quad aldım ki onunla 301'in kıyaslaması bile olmaz.

Sene başında Sigma SMP8756 ile ilgili çıkmış bazı haberleri okudum. Bu bir ARM işlemcisi ve üzerinde VXP görüntü işleme özelliği de var. Dune eğer bunu kullanan bir Android oynatıcı yaparsa çok iyi olur ama o haberler dışında bu işlemcinin Sigma'nın kendi sitesinde bile adı geçmiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Seko92

Bende de 301 vardı ama Q5 II'yi alınca sattım çünkü oynatıcı olarak ondan hiçbir eksiği yok. Şimdi Q5 Quad aldım ki onunla 301'in kıyaslaması bile olmaz.

Sene başında Sigma SMP8756 ile ilgili çıkmış bazı haberleri okudum. Bu bir ARM işlemcisi ve üzerinde VXP görüntü işleme özelliği de var. Dune eğer bunu kullanan bir Android oynatıcı yaparsa çok iyi olur ama o haberler dışında bu işlemcinin Sigma'nın kendi sitesinde bile adı geçmiyor.

benim androidle ilgili hiç bir beklentim yok.ben sadece oynatıcı tarafıyla ilgileniyorum.iyi goruntu iyi ses ve donmadan takılmadan izliyeyim yeter bana.
    medya player uzerinden oyun oynamak nete girmek bana hiç cazip gelmiyor.
    bir çok cihaz kullandım bence bu işi en iyi dune yapıyor.tabiki kullandıklarımla kıyaslıyabilirim.
    bu yeni cihazları kullanmadım.belkide dune ayarındadırlar veya daha iyidirler.şu an acele edecek durumum yok zaten.ben yinede dune beklemek isityorum.ama bellide olmaz deneme amaclıda olsa rockchip bir oynatıcıda alabilirim.

• Bugune kadar android kutularda hep bir nokta eksik kaliyordu. Ya bellek ya islemci bazende grafik kartlari yetersiz oldu. Bu sefer cok iyi bir chipset var masada. 100$ a tv nizi hizli bir tablete ceviriyor olmak gercekten harika. Gerek media oynatici gerekse pc gibi kullanabilecek olmak iyi olacak. Oyun isi cabasi hos benim oyun oynamak gibi bir amacim yok.

Tum bunlarin uzerine android kitkat 4.4 geliyor olmasi guzel...

Hele benim cihaz bir gelsin artisini eksisini gorecegiz. Su an bilinen sorunlar xbmc nin tam hazir olmamasi ve hdmi uzerinden dts ses alinamiyor olmasi. Rockchip konu uzerinde calisiyormus, bu arada spdif calisiyor. Tum rk 3288 lere firmware cikacak gorunuyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • racerant kullanıcısına yanıt
    Yine de Rockchip'in oynatma kalitesi hakkında senin yorumunu beklemekte fayda var. İşlemcinin hızlı olması daha iyi oynatacağı anlamına gelmiyor. MK808 ile Tronsmart Prometheus arasında dağlar kadar fark vardı. Himedia'lar bu açıdan mükemmel durumdalar. Tabi kendi medya oynatıcısından bahsediyorum. Maceraya girip başka oynatıcılar denerseniz iş değişebilir.
  • Wd live, mk808b, lg a/v receiver ve samsung led tv nin media oynaticisi var su an elimde. Digerlerini elden cikardim. Ancak onlarla karsilastirabilecegim. Yinede fikir saglar diye dusunuyorum :) 4 farkli oynatici ile karsilastircam yani. alet bi gelse de gorsek zaman gecmiyor valla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi racerant -- 20 Eylül 2014; 22:48:46 >
  • racerant kullanıcısına yanıt
    Evet bu güzel bir kıyaslama olur. Özellikle MK808 ile farkını merak ediyorum. Aslında H265 performansını merak ediyorum. Acaba benimle aynı filmleri indirip kıyaslama imkanın olur mu ? Ben sana torrent dosyalarını mail atsam, sen indirip denesen ? Tabi bu filmleri sevmem dersen ayrı. Filmlerden birisi "The Wolverine (2013)", diğeri de "Christine (1983)"

Bu arada WDTV Live ile ilgili bir şey söylemek istiyorum. Bu cihaz (Live Streaming olanını kastetmiyorum, ondan önceki versiyon) şimdiye dek kullandığım en iyi cihazlardan biridir. Cihazı ben hiç satın almadım, bir arkadaşıma aldırdım, ben de WDTV Gen2 vardı ve Live'ı almış olsaydım belki hala kullanıyor olurdum. Benim elimde 1080i ts uzantılı Eurovision 2009 videoları vardır. O videoları bugüne dek oynatabilen tek cihaz WDTV Live oldu. Ne Dune 301, ne Himedia Q5 II ne de Q5 Quad bunları oynatamıyor hatta PC de bile bozuk açılıyorlar. Sebebini de çözemedim gitti. WDTV Live ise tereddüt etmeden açıp oynatabiliyor. Acayip bir şey, o yüzden Live'larınıza iyi bakın.

• Seko92 S kullanıcısına yanıt
    Christine sevilmezmi hiç klasiklerim arasındadır kendileri Yüksek çözünürlüklü torrenti varsa memnuniyetle indiririm.

WD Live konusuna gelince ondan çok memnunum. Biryerlerden bir dönem custom bir firmware bulup yüklemiştim. O firmware dan sonra daha açmadığı video olmadı.
    Bendeki de live streaming olanından değil. Düz olan.

• quote:

Orijinalden alıntı: stone2003

ben de enson kararımı verdim ve measy b4s aldım buyincoins.com dan.normalde 99 dolar idi ,5 dolar kupon indirim ile 94 dolara geldi.Bu fiyattan daha ucuzu yok ve hem 2.4g hem de 5ghz wifi desteği var.gelince incelemesini yaparız.

http://www.buyincoins.com/item/52550.html#.VBd8Z_l_uqE

Measy B4S şu cihazlarla aynı PCB ve yazılıma sahip :

Bluetimes QPRO/MK902II/CS918II/CX998/CS968/Cloudnetgo CR12/13/16

Bu cihazlar için freaktab de bir konu açıldı ve Shomari isimli eleman oldukça aktif. Hatta bir custom rom dahi yayınladı.

Şurdan takip edebilirsin :

http://www.freaktab.com/forumdisplay.php?220-HTC-3288-Devices

• Medya playerlerden çok büyük beklentilerim olmadı hiç bir zaman ama konu ilgimi çekti. Sizi takip edeyim. Bu tip cihazlarda kullanıcı yorumlarına çok önem veririm.
  • MErhaba arkadaşlar,

Beelink R89 cihazım ile ilgili tüm testleri tamamladım ve burada bazı düşüncelerimi paylaşmak istiyorum.

Video :
    40 gb lık ISO Bluray filmlerini DTS olsun True HD olsun hiç takılmasız oynatıyor.
    Bununla beraber 4K videolarda da herhangi bir sıkıntı yok, oldukça akıcı. LG homecinema
    sisteminde tüm ses formatları 4x4 lük çalışıyor.

Sadece XBMC de sadece stereo ses elde edebildim. Bu da şu an için XBMC nin RK3288 e göre uyarlanmamış olmasından
    kaynaklanıyor. XBMC Kodi 14 sürümünde bu sorun çözülmüş ancak henüz denemedim. Dediğim gibi tüm RK3288lere
    yeni xbmc gelecek.

Ancak MX Player, VLC Player ve içerisinde gelen standart android video oynatıcı kusursuz çalışıyor.

IPTV :
    IP TV ugyulamalarında, Digiturplayde, popcorntime, seyirtürk uygulamasında hiçbir sıkıntı yok.

Internet :
    Internette surf hızı inanılmaz. Nerdeyse pc kullanıyor gibisiniz. Flash 11.1 sürümünü yükledim.
    Hiçbir sitede herhangi bir uyum sorunu yaşamadım.

Yazılım desteği :
    Yazılım desteği müthiş diyebilirim. Gördüğüm en stabil Android 4.4 sürümüne sahip.
    Zaten freaktab ekibinin nerdeyse tamamı bu cihaz ile ilgileniyor şu an. Ürün çıktıktan sonra.
    tam 4 tane yeni yazılım sürümü çıktı ve destek gayet iyi. Zaten aynı cihaz ve aynı yazılım
    TRONSMART R28 ve UBOX R89 olarak da satılıyor.

Wifi testi :
    Ürünün AP 6335 B/G/N/a/c uyumlu chipseti harika çalışıyor. işyerinde Aruba access pointler ile
    450 Mbit/saniye hızın üzerini gördüm.

Antutu skoru 37.000 olarak elde ettim. Yazılımı bana oldukça stabil geldi.
    Cihazı Logitech K400 ile kullanıyorum. Cihazın önü oldukça açık diyebilirim.
    HTPC ye birton para vermek yerine benzer bir (PC) performansı sunan bu cihazı rahatlıkla herkese öneririm.

Son seferde üründen 2 adet getirtmiştim. Bir diğerini bir arkadaşa sattım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi racerant -- 11 Ekim 2014; 15:40:45 >

• Cihazın iyi çıkmasına sevindim, güle güle kullan. H265 deneyebildin mi ?

• quote:

MErhaba arkadaşlar,

Beelink R89 cihazım ile ilgili tüm testleri tamamladım ve burada bazı düşüncelerimi paylaşmak istiyorum.

Video :
    40 gb lık ISO Bluray filmlerini DTS olsun True HD olsun hiç takılmasız oynatıyor.
    Bununla beraber 4K videolarda da herhangi bir sıkıntı yok, oldukça akıcı. LG homecinema
    sisteminde tüm ses formatları 4x4 lük çalışıyor.

Sadece XBMC de sadece stereo ses elde edebildim. Bu da şu an için XBMC nin RK3288 e göre uyarlanmamış olmasından
    kaynaklanıyor. XBMC Kodi 14 sürümünde bu sorun çözülmüş ancak henüz denemedim. Dediğim gibi tüm RK3288lere
    yeni xbmc gelecek.

Ancak MX Player, VLC Player ve içerisinde gelen standart android video oynatıcı kusursuz çalışıyor.

IPTV :
    IP TV ugyulamalarında, Digiturplayde, popcorntime, seyirtürk uygulamasında hiçbir sıkıntı yok.

Internet :
    Internette surf hızı inanılmaz. Nerdeyse pc kullanıyor gibisiniz. Flash 11.1 sürümünü yükledim.
    Hiçbir sitede herhangi bir uyum sorunu yaşamadım.

Yazılım desteği :
    Yazılım desteği müthiş diyebilirim. Gördüğüm en stabil Android 4.4 sürümüne sahip.
    Zaten freaktab ekibinin nerdeyse tamamı bu cihaz ile ilgileniyor şu an. Ürün çıktıktan sonra.
    tam 4 tane yeni yazılım sürümü çıktı ve destek gayet iyi. Zaten aynı cihaz ve aynı yazılım
    TRONSMART R28 ve UBOX R89 olarak da satılıyor.

Wifi testi :
    Ürünün AP 6335 B/G/N/a/c uyumlu chipseti harika çalışıyor. işyerinde Aruba access pointler ile
    450 Mbit/saniye hızın üzerini gördüm.

Antutu skoru 37.000 olarak elde ettim. Yazılımı bana oldukça stabil geldi.
    Cihazı Logitech K400 ile kullanıyorum. Cihazın önü oldukça açık diyebilirim.
    HTPC ye birton para vermek yerine benzer bir (PC) performansı sunan bu cihazı rahatlıkla herkese öneririm.

Son seferde üründen 2 adet getirtmiştim. Bir diğerini bir arkadaşa sattım.

Torrenti denediniz mi?

• Güle güle kullanın @racerant .

Şu linkteki ürün nasıldır.? Fiyatına değer mi? Bir de tek eksisi çipsel dolby çözücüye sahip değil demiş(ne demek istediğini anlamadım).
    http://www.sanalpazar.com/Tronsmart-Orion-R28-Meta-Rk3288-Quad-Core-16gb-2gb-Ram__isp32525790
  • quote:

Orijinalden alıntı: mühbir

Güle güle kullanın @racerant .

Şu linkteki ürün nasıldır.? Fiyatına değer mi? Bir de tek eksisi çipsel dolby çözücüye sahip değil demiş(ne demek istediğini anlamadım).
    http://www.sanalpazar.com/Tronsmart-Orion-R28-Meta-Rk3288-Quad-Core-16gb-2gb-Ram__isp32525790

O urun beelink r89 ile ayni iste. Sadece plastik kasasi degisik :)

Dolby, Dts ve True Hd sesleri passthrough aktarir. Yani sesi Home Cinema sistemine (av receiver) girmeniz gerekir. Aksi takdirde stereo ses alirsiniz.

Urun guzel bir urun. O urunu 260 tl ye ali express den alabilirsiniz. Yok beklemem derseniz alin. Ben ayni urunu beelink olarak sanalpazarda 300 tl ye verdim.

• Torrent ve h265 henuz denemedim malesef. Hatta torrent icin fluid yukledim playstore dan ama deneyemedim.

@seko92
    Western digital ile netlik farki yok ancak brightness biraz daha dusuktu. Tv den 50 den 60 a cikardim ayni gibi oldu.

Guzel bir inceleme :

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi racerant -- 11 Ekim 2014; 20:13:52 >
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.