Şimdi Ara

Mobil Oto Servis Kullanan var mı? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
90
Cevap
3
Favori
21.938
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Önceden ustayı arıyorum. randevu alıp gidiyorum. yarım saatte halledip geliyorum. tanıdığın varsa oluyor. tanıdığın yoksa tabiki servise gidersin. daha uygun mobil servis ise onu kullanırsın.
    aracınızın marka modelini bilmiyorum. benim araç fiat olduğu içen yedek parçaları ucuz. filtreleri 10tl. ama genel olarak araç dizel değil benzinli veya lpgli ise bu fiyatlarda oluyor.
    Herkesin kendi tercihi saygı duyarım. Ama daha ucuzu varken kendi adıma konuşuyorum sırf evimin önüne geliyor diye de pahalısını tercih etmem
  • quote:

Orijinalden alıntı: leonidas26

Önceden ustayı arıyorum. randevu alıp gidiyorum. yarım saatte halledip geliyorum. tanıdığın varsa oluyor. tanıdığın yoksa tabiki servise gidersin. daha uygun mobil servis ise onu kullanırsın.
    aracınızın marka modelini bilmiyorum. benim araç fiat olduğu içen yedek parçaları ucuz. filtreleri 10tl. ama genel olarak araç dizel değil benzinli veya lpgli ise bu fiyatlarda oluyor.
    Herkesin kendi tercihi saygı duyarım. Ama daha ucuzu varken kendi adıma konuşuyorum sırf evimin önüne geliyor diye de pahalısını tercih etmem

Ben uygun işçilik fiyatı ve kaliteli parçalar kullanılmasını tercih ediyorum
    Tercihinize saygı duyuyorum.
    10W40 yağ kullanıp, 10 TL'lik filtre takan ustayı ben tercih etmem doğrusu.

• Ben bu mobil servise gitsem yerleri yakin oldukça uygun fiyat verdiler çünkü ne dersiniz tavsiye eder misiniz? ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yarin yerlerine gidip bakim yaptiracagim servisin yari fiyatına denk gelecek bakim ama hala tam emin değilim şikayetçi olanlari görünce burada....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hidolgoo -- 19 Aralık 2015; 7:41:37 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hidolgoo

Yarin yerlerine gidip bakim yaptiracagim servisin yari fiyatına denk gelecek bakim ama hala tam emin değilim şikayetçi olanlari görünce burada....

İlk yorumumda müşteri temsilcisi Erdinç Bey ile aracıma bakım yapan Güven Usta ile muhattap olmuştum ve memnun kalmıştım. Siz de bizimle tecrübelerinizi paylaşırsanız bizi aydınlatmış olursunuz.
  • Bugün kullandım arkadaşlar mobilservisi yerine giderek hem de...Mehmet isimli genç bir usta bakımlarını yaptı aracımın,önce tek tek anlattı neler yapılacağını sonra da içeriden gelecek parçaları kullanacağını söyledi,aracı şöyle bir gözden geçirdikten sonra balata değişiminin yaklaştığını istersem değişebileceklerini söyledi güzel de bir fiyat aldı içeriden ama önce bakım yaptırmaktı amacım balata değiştirmedim ama balatayı da burada değiştireceğim galiba :)) içeriden tek tek parçaları aldı geldi Mehmet usta,Elf 5/30 yağ,bosch marka filtreler ve orjinal yağ filtresi yerine koyduğu ile birebir aynı olan,değişimlerini yaptı,bilgisayar ile servis ışığını söndürdü,tüm bunlar yaklaşık 2 saat sürdü,o sırada arabamın etrafında,bakım alanında dolanmamdan hiç sıkıntı duymadı ustam:)) ödeme işini online hallettik orada telefonda aldığım fiyatı istedğim kart ile istediğim taksitte ödeyebildiğimi gördüm hatta bkm dahil,son derece memnun bir şekilde buradan ayrıldım küçük eşantiyonlar ile birlikte:)) sonra ki bakımda görüşmek üzere...
    Buraya gitmeyi düşünen arkadaşlara örnek olsun diye ayrıntılı yazmaya çalıştım...
    Ayrıca burada mobil oto ile sıkıntı yaşadığını ve olumsuzlukları yazan arkadaşın da sonradan birkaç defa daha bakıma mobil otoya gittiğini öğrendim kendisi okursa o da cevap verecektir buna...

• Decomplier kullanıcısına yanıt
    durum nedir merak ettim
  • Yanlış anlamayın ama araç lifte kaldırılmadan, alt takımlarına, fren disklerine bakılmadan nasıl bir bakım hizmeti bu? Misal ön fren balatalarının değişmesi gerekiyor. Bu arkadaşlar nasıl değiştiriyor? disk'i nasıl temizliyorlar? yoksa balataları takıp, yaptık oldu tarzı bir şey mi? Bu bakım değil. yağı değiştirip, filtreleri takma işini bende yaparım bunda ne var ki.

Ben yetkili servise gittiğimde (fiat) aracıma yapılan işleri uzaktan izleyebiliyorum. her bakımda saydığım şeyleri yapıyorlar. Fiatı övmek için yazmıyorum her markanın yetkili servisi mutlaka bu işlemleri yapıyordur. Periyodik bakım sadece filtreleri, sıvıları değiştirmekle olmuyor ki. Yetkili servisim, sanayide dükkanım falan yok yani. hani yanlış anlaşılma olmasın. Ben bu tarz mobil bir bakıma nötr bakıyorum. yaptıranlara, yapanlara saygım sonsuz. kimsenin ekmeği ile tercihi beni ilgilendirmez. ama güvenli gibi gelmedi bana.

Alt takım çok önemlidir. frenlerin önemini yazmaya gerek yok. tekerlekler sökülmeden, hareketli parçalar incelenmeden o bakıma güvenip araba kullanmam. Fren diski temizlenmeden balata takılırsa o balata diske öylece uyum sağlamaz. balata yanabilir. Fren balatalarında artık asbest kullanılmıyor. balataların ömrü daha kısa ve temiz bir diske takılmazsa balatanın diske temas eden yeri parlayıp düzgün tutmayabiliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: palpatine48

Yanlış anlamayın ama araç lifte kaldırılmadan, alt takımlarına, fren disklerine bakılmadan nasıl bir bakım hizmeti bu? Misal ön fren balatalarının değişmesi gerekiyor. Bu arkadaşlar nasıl değiştiriyor? disk'i nasıl temizliyorlar? yoksa balataları takıp, yaptık oldu tarzı bir şey mi? Bu bakım değil. yağı değiştirip, filtreleri takma işini bende yaparım bunda ne var ki.

Ben yetkili servise gittiğimde (fiat) aracıma yapılan işleri uzaktan izleyebiliyorum. her bakımda saydığım şeyleri yapıyorlar. Fiatı övmek için yazmıyorum her markanın yetkili servisi mutlaka bu işlemleri yapıyordur. Periyodik bakım sadece filtreleri, sıvıları değiştirmekle olmuyor ki. Yetkili servisim, sanayide dükkanım falan yok yani. hani yanlış anlaşılma olmasın. Ben bu tarz mobil bir bakıma nötr bakıyorum. yaptıranlara, yapanlara saygım sonsuz. kimsenin ekmeği ile tercihi beni ilgilendirmez. ama güvenli gibi gelmedi bana.

Alt takım çok önemlidir. frenlerin önemini yazmaya gerek yok. tekerlekler sökülmeden, hareketli parçalar incelenmeden o bakıma güvenip araba kullanmam. Fren diski temizlenmeden balata takılırsa o balata diske öylece uyum sağlamaz. balata yanabilir. Fren balatalarında artık asbest kullanılmıyor. balataların ömrü daha kısa ve temiz bir diske takılmazsa balatanın diske temas eden yeri parlayıp düzgün tutmayabiliyor.

Bakım demek aynen belirttiğiniz gibi yağ ve filtrelerin değişmesi demek. Yetkili serviste aynen bunu yapıyor.
    Eli yatkın biri bunları kolaylıkla yapabilir.
    Ayrıca balata değiştirirken diskleride değiştirmek lazım.
    Mobil Otodan hem bakım hemde disk balata değişimi yapmış biri olarak bunları diyebilirim.
    Şu an yeni araba aldım garantisi 2 sene sonra bitince Mobil Otoya devam etmek istiyorum

• bi yazmıştım hiç indirim gelmemiş. baktım onaylanmamış :( tekrar deniyim dedim. bakımı yaptırdım ağır bakımınıda yaptırıcam. bu linkehttps://mobilotoservis.com/davet/7047180/bmVjbWlzb3lsdTc0QGdtYWlsLmNvbXw3MDQ3MTgw tıklayıp bakım yaptırırsanız bakımı 50 lira indirimli yapacaklar benim tanıdığım olarak görüneceğiniz için.sizin işinize yararsa ve bakımı yaptırırsanız bende kazanıcam 50 lira indirim.arkadaşını getir kampanyası mobil oto servisin.hem sizin işinize yarar hembenim. saygılar
  • Kesinlikle tavsiye ederim, tesadüfen tanıştığım mobilotoservis ile araç bakımını yaptırdım diğer servislerin verdiği fiyatların yarı fiyatına yağ bakımı yaptırdım adamlar bıkmadan sorularınıza cevap veriyorlar çalışanların abartmıyorum hepsi güler yüzlü.
    Buraya olumsuz yazı yazanlar gidip nasıl iş yaptıklarına baksınlar eminim burdaki mesajları silerler

Millet alış mış sanayideki tokatçılara abi şu değişecek bu değişecek deyip soyan ustalara alışmışsınız güler yüz dürüst iş yapanları görünce size tabiki ters geliyor.

Adamların yaptığı işe ve aldığı paraya bakıyorsun şaşırmamak elde değil.

Gitmeyi düşünen, fakat aklında soru işareti bulunan varsa
    altını çizerek yazıyorum
    önce gidip nasıl iş yapıyorlar görsünler oturup bi çay içsinler kafalarındaki şeylerin değişeceğine kalıbımı basarım.
  • MobilOtoServis kullanıcısına yanıt
    hocam istanbulda servisiniz nerede,siteye bakıyorum renonun orjinal triger kayışları yok,orjinal parçayla ağır bakım yaptıramazmıyız.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • asla tavsiye etmeyeceğim bir servis herşeyleri yarım yamalak tekrar başka servise götürdüm aracımı sakın bulaşmayın
  • Ben kullandım memnun kaldım. Muhtemelen bundan sonraki servis hizmetini de bu firmadan alacağm. 2009 otomatik civic aracımın 10bin bakımını yaptırdım. Usta filtreleri ve yağı değişti. Yağı kendim seçtim (mobil1 0w40 new life) fiyat farkıyla beraber 223 lira kredi kartına 3 taksit olarak ödedim. Yetkili servisten fiyat almadım ama ikiler honda (özel servis) 300 lira fiyat verdi tabi bu fiyat castrol 10w40 yağı için geçerli. Yağıda kendim seçsem dahada yükselirdi fiyatı.
  • Ümraniye de ki servislerine kendim aracımı götürüp bakım yaptırdım. Vw golf 5 1.6 102 bg lpgli aracım. Mobil1 esp formula 5w-30 yağı kendim seçtim. Yağ ve polen filtresi Man marka. 222tl ücret ödedim ve çok memnun kaldım. Gayet temiz iş yapıyorlar. Tavsiye ederim. Bundan sonra ki bakımları bu serviste yaptıracağım.

• Aracıma periyodik bakım için ilk defa mobil oto servisini çağırdım, açıkçası çekincelerim vardı.

Yapılan işlemlerden memnun kaldım diyebilirim, sıkıntı yok. Sadece araca "Diagnostik Test" yaptırmadım, yetkili servis dışında cihaza bağlatma riskine giremedim.

Tekrar bakım yaptırır mıyım? Neden olmasın, bakım günü geldiğinde aracın durumuna göre tekrar düşünebilirim.
  • ufuk-34JD58 kullanıcısına yanıt
    Ufuk Bey servis alanımız Ümraniye'de.https://mobilotoservis.com/yedek-parca linkinden arabanızı seçerek online stoklarda olan ürünleri görüntüleyebilirsiniz. Bunun haricinde farklı taleplerinizde de site üzerinden form doldurarak destek alabilirsiniz.
  • 2011 Opel Astra 1.3 cdti otomatik aracıma bakım yaptırdım. Orjinal hava, yağ klime/polen filtresi ve gm desox 5w30 yağ değişimi oldu. Referans gösterme indirimi ile çok uygun fiyata geldi.
    İndirim hem bakıma götüren kişiye hem de referans olarak gösterilen kişiye uygulanıyor. Referans olarak gösterilen kişinin sonraki işlemine 50 liralık indirim uygulanıyor.
    İlk defa bir aracı bakıma götürdüğüm için karşılaştırma yapamam ama gayet yardımsever ve ilgili yaklaştılar.

Telefon ile randevu alıp işlem yaptırmak isterseniz pm yolu ile öncesinde bana ulaşırsanız isim ve telefon bilgilerim ile 50TL ucuza bakım yaptırabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi #berk -- 7 Mayıs 2016; 10:41:13 >
  • Maliyeti çok yüksek olduğundan artık aracı yetkili servisine götürmek istemediğimden c3 aracımı arkadaşımın tavsiyesi üzerine 140 bin bakımı için servise bıraktım. Benim için önemli olan aracı sorunsuz kullanabilmek o nedenle bakım aşamasında tüm sorunların tespit edilip onarılması, çünkü arabadan anlamıyorum.

İş yerimden 40 TL ücret karşılığı aldılar. Akşamında aracımı getirirken(anahtarda sinyal sorunu vardı) kontağa yüklenirken anahtarımı kırdılar bantlayıp getirmişler bir anahtarcıya gösterirsiniz dediler.Bir de araçtan ses geliyor ama önemsemeyin ilk marşa basınca 5-6 sn. Sonra kesiliyor dediler.Araç muayeneye gireceğinden ve anahtarcı anahtara 150 TL fiyat çıkardığından ertesi gün aradım tekrar.Geldiler anahtarı ve aracı aldılar.Anahtarın kırılan dış plastiği değişmiş olarak geldi ve ayrıca aracında parçasını değiştirmişler. Değişin parçanın ücretini ödedim gittiler. Sonra o ses hiç kesilmedi önemsemedim artık dayanılmaz bir hale gelince bugün yine götürdüm. Yine bir arıza teşhisi koydular. Bu seferde başka bir parçası arızalıymış ama ses yine aynı ses. Bu seferde Elektrikçiye götürün dediler. Hatta biz sizin için aradık 350 - 400 TL fiyat verdiler dediler. sorunu orada çözümleyecek bir donanımları yokmuş.

Böyle bir servis görmedim. Ne doğru düzgün arıza tespiti yapıyorlar nede doğru bir şekilde kontrol yapıyorlar. Tamamen şansa artık.Baştan savma iş yapıyorlar. Hizmet kalitesi sıfır. kesinlikle tavsiye etmiyorum. Keşke daha detaylı servis araştırsaydım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi G_Erhan -- 8 Temmuz 2016; 18:34:16 >

• quote:

Orijinalden alıntı: necmi74

bi yazmıştım hiç indirim gelmemiş. baktım onaylanmamış :( tekrar deniyim dedim. bakımı yaptırdım ağır bakımınıda yaptırıcam. bu linkehttps://mobilotoservis.com/davet/7047180/bmVjbWlzb3lsdTc0QGdtYWlsLmNvbXw3MDQ3MTgw tıklayıp bakım yaptırırsanız bakımı 50 lira indirimli yapacaklar benim tanıdığım olarak görüneceğiniz için.sizin işinize yararsa ve bakımı yaptırırsanız bende kazanıcam 50 lira indirim.arkadaşını getir kampanyası mobil oto servisin.hem sizin işinize yarar hembenim. saygılar

ben bu linki kullanarak randevu aldım 50 tl indirim oldu
    bana gelen link de bu
    https://mobilotoservis.com/davet/7074131/ZW1yZWRhbGtpcmFuQGhvdG1haWwuY29tfDcwNzQxMzE=
    bununla 50 tl indirim alabiliyorsunuz tabi bana da puan birikiyormuş
    i30 aracımı götürdüm bugün ümraniyede komşuyum zaten servise
    içeride 3-4 tane lift vardı
    mobil 5-30 yağ hava polen yağ filtresi 220 tlye 3 taksit yaptırdım
    alttakıma sıvılara antifiriz derecesine baktırdım
    ilave far ampülü değiştirdim onun parası ı ayrı verdim
    yetkili servis 628-780 arası fiyat vermişti
    triger turbo enjektör gibi bir detaylı işlem olmayınca ben tercih ettim
    aracımdada ilave bir sorun yoktu.
    sanayideki ortamdan daha iyi
    ne ödeyeceğini internetten seçip ödemeyi evvelden yapmak ve taksit yaptırmak güzel
    standart bakımlar için buraya devam edicem inşallah

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.