Şimdi Ara

go-kart yapalım (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
14.131
Cevap
134
Favori
3.330.980
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ve akın abı arka aks ıcın mavsal onermısın mavsal hıc problem deıl abı hurda arabaların dıreksıyon mıllerınde tam oraya gore mavsallar var zaten o problem deılde dıfıransıyel olayı olmadıgı ıcın o mavsallar problem yaratmazmı? sımdıden tesekkurler
  • http://www.youtube.com/watch?v=uH7WNfpiRa0

Arkadaşlar buda benim imalatım bakın bakalım beğenecekmisiniz çocuklar için yaptım hızı kademeli düşürdüm şimdilik ileride hızı artıabilirim motor lombardını 4 zamanlı 4 hp bir motor denemeleri yaptık sonuç olumlu sorun yokhttp://www.youtube.com/watch?v=uH7WNfpiRa0

0 505 519 29 95 kenan TA5CİK MERSİN
  • quote:

Orjinalden alıntı: androit_kardesler

ve akın abı arka aks ıcın mavsal onermısın mavsal hıc problem deıl abı hurda arabaların dıreksıyon mıllerınde tam oraya gore mavsallar var zaten o problem deılde dıfıransıyel olayı olmadıgı ıcın o mavsallar problem yaratmazmı? sımdıden tesekkurler

Diferansiyel olmasa da, süpansiyon salınımı olduğu için mafsal şart.Mafsal olmazsa araç yaylandığında aksın düzlüğü kaybolacağından tekerlek salgı dönmeye çalışacak.Ya aks kırılır ya da salıncak.O yüzden hem tekerlek tarafından hem de güç aldığı taraftan mafsalla bağlamak gerekir.Arkayı bağımsız salıncak yapmasaydın yekpare aks mili işini görürdü.
    Direksiyonlardaki mafsalları kullabilirsin tabi.Aradaki mili kısalt işlem tamam
  • quote:

Orjinalden alıntı: TA5CİK(KENAN)

http://www.youtube.com/watch?v=uH7WNfpiRa0

Arkadaşlar buda benim imalatım bakın bakalım beğenecekmisiniz çocuklar için yaptım hızı kademeli düşürdüm şimdilik ileride hızı artıabilirim motor lombardını 4 zamanlı 4 hp bir motor denemeleri yaptık sonuç olumlu sorun yokhttp://www.youtube.com/watch?v=uH7WNfpiRa0

0 505 519 29 95 kenan TA5CİK MERSİN

Tebrik ederim çok başarılı bir çalışma.Motor sanırım disel, çok vuruntulu çalışıyor ve devri düşük.Biz disel motoru pek tercih etmiyoruz.Lastikleri, şişme el arabası lastiği yerine, daha sağlam ve daha geniş lastik bulabilirseniz değiştirmenizi tavsiye ederim.Çok çabuk eriyor çünkü.Bir de arka aks mesafeniz çok uzun geldi bana.Başıma geldiği için söylüyorum; en ufak esnemede yamulur.Tabi sadece çocuklar binecek diyorsanız o başka.Son olarak imkan varsa motoru daha güçlü bir motor kullanın ve aracın hızını gaz ayarıyla sınırlayın.Siz de bindiğinizde zevk alın.Bu da benim aracım.Sadece 9 Hp.
    http://video.google.com/videoplay?docid=8027769573589040382&q=AKINCO
  • akın abı arka tarafı tam olarak goremedın sanırım arka taraf bombos sadece goruntu olsun dıye tuglaya dayalı bır lastık var arka tarafta salıncak falan yok arka duzenı aynı senın kı gıbı yapmayı dusunuom mavsallı olayı bıraz karısık gercı nasıl yapılacagını bılıom ama cok zahmetlı onun ıcın arka kısmı senın arabadakı gıbı yapıcam yanı ortdan tek mıl gececek ve arka sası komple yaylanacak
  • quote:

Orjinalden alıntı: androit_kardesler

akın abı arka tarafı tam olarak goremedın sanırım arka taraf bombos sadece goruntu olsun dıye tuglaya dayalı bır lastık var arka tarafta salıncak falan yok arka duzenı aynı senın kı gıbı yapmayı dusunuom mavsallı olayı bıraz karısık gercı nasıl yapılacagını bılıom ama cok zahmetlı onun ıcın arka kısmı senın arabadakı gıbı yapıcam yanı ortdan tek mıl gececek ve arka sası komple yaylanacak

Çizimde salıncak var, onun için mafsal olayını anlattım.Benimki gibi yapacaksan problem yok.
    Şu motosiklet satan hurdacının telefonu falan varmı sende?Benim arkadaş Tekirdağ tarafına geçince uğrasın hurdacıya.
  • Akın bey iyi günler yaklaşık 2 günden beri forumdaki yazıları takip ediyorum anlaşılan herkeze yardımcı olan iyi bir arkadaşsınız benim problemim şu belki bu konuda da bana yardımcı olabilirsiniz? şöyle bu tropic içinde de bu araçalrın trafikte kullanılmasının yasak olduğu net bir şekilde belirtilmiş. Benim bu sıkıntıya bir çözümüm var aslında ama işin ruhuna biraz aykırı 8 yada 9 bg lik motorları benznli olması durumunda trafik tescil istiyor ama bunların elektrik motorlu olması ve saatte 50km yi geçmemesi durumunda trafikte sadece şehir içinde kullanabiliyoruz aynı biselectler gibi şimdi bunların elektirikli olnları mevcut mu acaba bu tabiki öncelikli olarak bir eğlence aracı ama işe gidip gelemk amaçlıda kullanışlı bir hale getirilebilir diye düşünüyorum. sorum şöle olacak hızı bg ne bağlamak ne kadar doğru bir yaklaşım diğer bir topicte de bu konuyu açmıştım ama pek cevap veren olmadı belki siz yardımcı olabilirsiniz. dedğim gibi hız sınırı olduğu için 50km geçmeyecek sadece yokuş tırmanma becerisini arttırmak gerekiyor bu anlamda tork verileriniz mevcut mu acaba ki bende bi karşılaştırma yapayım
    biraaz uzun oldu ama özürdilerim cevaplayabilmeniz dileğiyle
  • ewet akın abı bu hurdacının telefonu var fakat sıtede yayınlamayalım ben sana kendı tel numaramı vereyım benı ara ben sana o cıkmacının telefonunu verırım 0535 354 61 14 benım tel numaram gorusmek uzere akın abı
  • okmen sumer bu konu ıle pek bı bılgım yok ben yardımcı olamıycam ama dedıgın gıbı akın abının belkı bılgısı vardır gorusmek uzere

• Orjinalden alıntı: crazy kerem

akınco hocam ben kırıkkale uni. öğrencisiyim biz de hocamızla beraber bir go kart yapmayı pilanlıyoruz şasiyi olusturduk ama parçaları nasıl temin edebiliriz şimdi den teşekürler birde motor olarak bis motoru kullanıyoruz ve direksiyon sistemini felanda bu arada çıkarmış olduk aradan

• arkadaşlar benim imalatlar yavaş yavaş şekillenmeye başladı işte bir kaç fotoğraf. herkese kolay gelsin.
  • foto:
  • resimler gitmiyor arkadaşlar,sorun ne araştırıyorum, sonra tekrar deneyeceğim.
  • hakkı abı 3 fotograf bırden koyma 2 tane koy gene olmazsa 1 tane koy gene olmazsa fotoların boyutlarına bak 400 kb yı gecmemelı
  • ve fotoları bılgısayara kaydederken jpg veya gıf dosyası olmalarına dıkkat et yoksa gonderemezsın hakkı abı fotoları gıf veya jpg dosyasına nasıl donusturebılırım dersen fotonun ustune sag tıkla farklı kaydet de ondan sonra karsına cıkan kucuk sayfanın altında asagı dogru bakan bı ok ısaretı var ona tıkla ordan en alttakı jpg dosyasını sec ve kaydetme ıslemını tamam a basarak bıtır hakkı abı ok ınsallah yardımcı olabılmısımdır
  • hakkı abı pardon duzeltıyorum fotonun uzerıne sag tıkla duzenle yazan yere tıkla sonra paınt dosyası ıle bırlıkte foto da acılacak orda sol ust kosede dosya yazıo oraya tıkla ve farklı kaydet de ondan sonra karsına cıkan kucuk pencede alt sag kosede asagı bakan bı ok var ona tıkla ve jpg dosyasını sec tama a basarak kaydetme ıslemını bıtır abı kusura bakma boleydı ama bı anda karıstırmısım

Orjinalden alıntı: crazy kerem

akınco hocam ben kırıkkale uni. öğrencisiyim biz de hocamızla beraber bir go kart yapmayı pilanlıyoruz şasiyi olusturduk ama parçaları nasıl temin edebiliriz şimdi den teşekürler birde motor olarak bis motoru kullanıyoruz ve direksiyon sistemini felanda bu arada çıkarmış olduk aradan

Protesto için teşekkür ederim arkadaşım.Zahmet olacak ama topiği iyi okursanız malzemelerin nerelerden temin edileceği ve hatta 126 Bis motoruyla yapılan araçlar hakkında link var.
    Okumak, araştırmak zorunuza gidiyorsa o araçla hiç uğraşmayın, zaten elinize yüzünüze bulaştırırsınız.Yine de size başarılar dilerim.
  • akın bey yazdığım mesajı görmediğinizi umarak tekrarlamak istedim saygılarımla
  • quote:

Orjinalden alıntı: okmen sumer

Akın bey iyi günler yaklaşık 2 günden beri forumdaki yazıları takip ediyorum anlaşılan herkeze yardımcı olan iyi bir arkadaşsınız benim problemim şu belki bu konuda da bana yardımcı olabilirsiniz? şöyle bu tropic içinde de bu araçalrın trafikte kullanılmasının yasak olduğu net bir şekilde belirtilmiş. Benim bu sıkıntıya bir çözümüm var aslında ama işin ruhuna biraz aykırı 8 yada 9 bg lik motorları benznli olması durumunda trafik tescil istiyor ama bunların elektrik motorlu olması ve saatte 50km yi geçmemesi durumunda trafikte sadece şehir içinde kullanabiliyoruz aynı biselectler gibi şimdi bunların elektirikli olnları mevcut mu acaba bu tabiki öncelikli olarak bir eğlence aracı ama işe gidip gelemk amaçlıda kullanışlı bir hale getirilebilir diye düşünüyorum. sorum şöle olacak hızı bg ne bağlamak ne kadar doğru bir yaklaşım diğer bir topicte de bu konuyu açmıştım ama pek cevap veren olmadı belki siz yardımcı olabilirsiniz. dedğim gibi hız sınırı olduğu için 50km geçmeyecek sadece yokuş tırmanma becerisini arttırmak gerekiyor bu anlamda tork verileriniz mevcut mu acaba ki bende bi karşılaştırma yapayım
    biraaz uzun oldu ama özürdilerim cevaplayabilmeniz dileğiyle

Öncelikle iltifatınıza teşekkür ederim.
    Bu araçlarda elektrikli motor kullanmak elbette mümkün.24 volt DC fırçasız motorlar,DC sürücü ile birlikte olmak koşuluyla kullanılabilir.Bu motorların tork değerleri de oldukça iyidir(Örneğin:3kw(4Hp) DC motor 1500devir/dak. ve 19 Nm. tork üretir.9Hp katana motor 2500 devirde 20 Nm tork üretir.)Ancak bu motorların ve kullanılacak diğer elektronik donanımın temini daha zor ve az da olsa elektronik bilgisi gerektiriyor.Tabi şarz süresini de unutmamak gerekir.
    Bana göre, güç olarak aynı ,elektrikli ve benzinli motoru kıyaslarsak elektrik motorunun torku tercih sebebidir.Ancak fiyat olarak çok da cazip olmadığını peşinen söyleyeyim.
    Hız olayına gelince.Hız hesabını basit bir formülle yapabiliriz:
    Hız=Motor devri x Aktarma oranı x Tekerlek çevresi
    Örnek:Motorumuz max.3600Devir/dakika, motor çıkış dişlimiz 12, aks dişlimiz 60, tekerlek çevresi 1m olsun.
    Hız=3600 x 12/60 x 1=720m/dakika ise 720x60=43.2km/saat aracımızın max.hızıdır.
    Şimdi tork bu hesabın dışında kaldı ama, tork ne kadar yüksek ise aktarma oranımızı o denli ufaltabiliriz.Lafın kısası "Çoksa torkun, olmasın korkun"

Orjinalden alıntı: crazy kerem

Protesto için teşekkür ederim.Zahmet edip topiği biraz inceleseydiniz, telefon numaralarıyla beraber nerede ne bulabileceğinizi öğrenirdiniz.Hatta 126 Bis motoruyla yapılan araçların linkini de bulurdunuz.Araştırmaya bile bu kadar üşeniyorsanız; size tavsiyem o araca hiç başlamayın, değerli vaktinizi boşa harcamayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AKINCO -- 5 Nisan 2007; 14:23:26 >
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.