Şimdi Ara

go-kart yapalım (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
14.131
Cevap
134
Favori
3.330.514
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ixir111 2kw lık bir elektrik motorundan söz ediyorsun.Senin hesapla yaklaşık 3 Hp yapar.Yapacağın araç çocukların akülü arabasından hızlı olamaz diye düşünüyorum.
  • muhammed abi senin araç sanırsam 5,5 hp idi
    sen bu arabayla bayırlarda felan zorlanma yaşıyomusun bide düz yolda nasıl bir performans gösteriyo cvpların için şimdiden tşk...
  • Kardeş ismini bilmediğim için crazydriver diye yazıyorum kusura bakma benim arabanın motoru 6.5 hp ama inan tam anlamıyla test edemedim arabayı yaptığım yer iş yerimin deposu merdivenlerle inilip çıkılan bir yer yani anlıyacagın şimdiye kadar 1defa dişarı çıkarabildim test için şunu söyli,yeyim benim beklediğimden çok iyi diyebilirim sadece düz yolda test ettim gayet iyi kalkış ve hızlanma benim beklediğimden iyi bu testi akşam yaptım onun için yokuşta test edemedim ilk fırsatta seni tekrar bilgilendiririm umarım sende aracından memnun olursun . fakat ben şunuda söylemek istiyorum motor ne kadar kuvvetli olursa o kadar iyi olur kanaatindeyim. kolay gelsin senin aracın resimleri varsa gonderirsen bakarız tasarımına
  • 150 hp'lik yamaha motor takmıslar go karta

Buradan
  • ya yazın bende go-kart yapmayı düşünüyorum uzun zmndır aklımda olan bir şey araştırma yaparken bu konuyu gördüm gerçektende çok işime yarayacak burası

fakat ben tam bir karar veremedim ilk önce unu söleyim ben daha önce hiç off-road surmedım sadece yarıs kart larına bindim

benm bu konuyu görene kdr tercihim yarış kartlarındaydı fakat şu an düşünüyorum dogrusu

ben yuzde 90 asfalt dışında sürmeyecegim fakat böyle toprak yolda arazide sürme ihtimalimde az da olsa war bu ofroad larda yarış versiyonlarının zevkini yaşayabilirmiym acaba ? hem yere daha yakın olması hemde lastikleren dolayı çok keyif verici oluyordu yarış versiyonları

kısacası off-road larda yarış versiyonlarının keyfini alabilirmiyim eger o keyfi alabilirsem yapmışken off-road yapım dıorum ama cvp hayırsa yarış versiyonunuda yaparım çok da fazla bir şey degiştirmez
  • merhaba arkadaşlar,
    bende yazın go-kart yapmaya karar verdim.
    planları çizmeye sömestrde başlıyım yazında yaparım.kaynak falan bilmiyorum ama babam kaportacı kaynakları falan o halleder.bu sene teknik resim gördük oda işe yarasın.
    planları hazırlarsam yavaş yavaş parçalarda hallolur.bi motor bulmak zor olur herhelde.birleştirip kullanırım yazın hayırlısıyla.

benim daha hiç tecrübem yok bu konuda kavrama,conventor...ilk önce bunları öğreniyim.hevesle bu saatte okudum ama pek bişey anlamadım.
    herkeze iyi geceler...
  • akınco abi gerivites işini nasıl hallettiniz
  • quote:

Orjinalden alıntı: ixir111

akınco abi gerivites işini nasıl hallettiniz

Geri vites çok maliyetli abicim, o yüzden kullanmadım.Ama hayati bir eksiklik de değil yani.
    Caddede sürüp, park etmeye uğraşmayacağımız için geri vites çok da lazım değil.
  • quote:

Orjinalden alıntı: dreamman115

ya yazın bende go-kart yapmayı düşünüyorum uzun zmndır aklımda olan bir şey araştırma yaparken bu konuyu gördüm gerçektende çok işime yarayacak burası

fakat ben tam bir karar veremedim ilk önce unu söleyim ben daha önce hiç off-road surmedım sadece yarıs kart larına bindim

benm bu konuyu görene kdr tercihim yarış kartlarındaydı fakat şu an düşünüyorum dogrusu

ben yuzde 90 asfalt dışında sürmeyecegim fakat böyle toprak yolda arazide sürme ihtimalimde az da olsa war bu ofroad larda yarış versiyonlarının zevkini yaşayabilirmiym acaba ? hem yere daha yakın olması hemde lastikleren dolayı çok keyif verici oluyordu yarış versiyonları

kısacası off-road larda yarış versiyonlarının keyfini alabilirmiyim eger o keyfi alabilirsem yapmışken off-road yapım dıorum ama cvp hayırsa yarış versiyonunuda yaparım çok da fazla bir şey degiştirmez

Asfalt gokartı yere çok yakın; bizim asfaltlarımız da jilet gibi olmadığına göre, sen tercihini offroad olarak kullan derim.Yüksekliğini kendin ayarlayabilirsin.Keyif olayına gelince, benim videoları bi izle derim...
    http://video.google.com/videoplay?docid=8027769573589040382&q=AKINCO
    Sesi biraz aç.Lastik sesini duyuyorsundur
  • akınco abi deniz şanzumanları var 1 ileri 1 geri onlar kullanılırmı acaba?
  • selam arkadaslar.ben ve arkadasım bir gocart yapıcaz.off road tarzında yapıcaz.bu siteyi bulduktan sonra da işimiz bayağı bi kolaylasack sanırım.bizim yapacağımız go cart 2 kişilk olcak.yaklasık araba ve biz 300 kg oluruz die tahmin edioz.bu araca 11 hp lik bir motor kullancaz.acaba bu motor bizi ceker mi?yoksa daha yüksek bişiler mi kullansak?aracın kabataslak bir çizimini yaptım.iskeletin taslağını çıkarırken akınco abinin örnek olarak koyduğu fotolardan faydalandım.resme bakın.iyi kötü yorumlarınızı ve önerilerinizi bekliyorum.tesekkurler

go-kart yapalım

go-kart yapalım
  • selam Arkadaşlar
  • Selam Arkadaşlar ve Akın bey; ben Hakkı, Sonunda yohoo dan e- mail adresi ile kayıt oldum siteye.

Ben uzun zamandır beklettiğim bu go kart yapma projemi Akın beyin uygulamasını ve fikirlerini de inceledikten sonra 3 ay önce uygulamaya koydum. Benim projem bugy. Ama biraz yavaş gidiyorum, çok fazla detaya girdim sanırım, örneğin bu araçlarda düz sürüşlerde direksiyon hakimiyeti olmuyor,bu nedenle ön düzeni ayarlanabilir imal ettim.Lastikler Agromaktan 4 ü de aynı çapta, motor marşlı yamaha BVS 100 motoru,7.8 Hp, 1/2 Redüksiyon ile bağlayacağım, yaklaşık 50 km hız yapacak ancak oldukça iyi bir tork üreteceğini düşünüyorum.
    Direksiyon mekaniği Çıkma Tofaş,hidrolik bir disk fren takımı buldum motosikletten çıkma, ayrıca bir de el fren sistemi dizayn ettim tamburlu, arka şaftı mafsallı bağlantı yaptım.Tabi tüm bunlar birçok özel torna işçiliğine yol açtı, henüz amaortisörleri almadım, 4 amortisöre ihtiyacım var yönlendirme yaparsanız sevinirim. Ön ve arka yürüyüş sistemleri kendi içinde monoblok halde şaseye takılabilek durumda. lastikler aldıktan sonra ön tekerlere de fren koyabileceğimi gördüm, ama bu konuda bir çalışma henüz yapmadım.
    Tüm bu imalatları demonte şekilde evde tutuyorum.Evim ise 5 katta.!!!
    Şaseye montaj aşaması için Pendik, Kurtköy, Kartal cıvarında 2 ay kadar kullanacağım bir yere ihtiyacım var. Bu yer elektriği olan depo vb.tipte biryer olsa yeterli her tür takım ve el aletim var çünki. Montaj sonrası aracı koyacak Park sorununu hallettim ancak, bakalım bu detayı nasıl çözeceğim. projenin kaynağı bir model aracın resmini koyacağım, bittiğinde bakalım benzeyecekmi? Herkese kolay gelsin.

go-kart yapalım
  • Kardeş resimlerin genelde şase için bir fikir veriyor, ancak malzemeleri ve konstrüksiyonu öyle çöz ki herşey dahil boş araç 100 kg ı geçmesin ve yeterli sağlamlığı da olsun; ha tabi 300 kg yazmışsın ama bunun siz kaç kilosunu kapsıyorsunuz bilmiyorum :) 11 hp bu iş için iyi bir güç.
  • selam baba bu yaptığın buggy nin biz arkadaşımla 2 kişiliğini yapmayı düsünüyoruz ama senin gibi abartılı değil ada sade bize bu yaptığın şasenin çizimini ölçülerini gönderebilirmsin bir zahmet bir de kavrama denilen bir olay duydum bu olay zaten motorun içinde yok mu beni aydınlatırsan sevinirim
  • arsipel Tarih 10 Şubat 2007; 23:04:48
    Kardeş resimlerin genelde şase için bir fikir veriyor, ancak malzemeleri ve konstrüksiyonu öyle çöz ki herşey dahil boş araç 100 kg ı geçmesin ve yeterli sağlamlığı da olsun; ha tabi 300 kg yazmışsın ama bunun siz kaç kilosunu kapsıyorsunuz bilmiyorum :) 11 hp bu iş için iyi bir güç.

arkadasım 85 bende 75 kiloyum.toplamda biz 160 kg edioz.aracın kasası ağır olur die düşünüom.ama önerilerini kullancam.hafif yap diosun ama arac kırılmasın sonra.demiri profili sağlam tutmayı düşünüoz.aslında biz 9 hp kullancaktık.işte karaköyde bi kaç dükkana sorduk motoru.adamın tekine sordum 9 hp bizi çeker mi?adam ceker tabi dedi.sonra bi de 13 hp sorduk.13 hp sizi cekmeyi bırak ucurur bile dedibizde ikisinin arası bişi olsun die 11 hp kullanalım dedik.peki bişi sorcam acaba bu 11 hp yi yokuşa vurunca neolur?tıkanır mı yoksa çıkar mı?hersey için teskkurler...yapacağın aracın yapım asamasındaki bi kaç fotosunu da koyarsan çok ii olur.bi görürz.
  • bu arada arkadasım forumdaki ugurkahraman.beraber bişiler birleştircez işte
  • Uğurkahraman kardeş.
    Karaköy'de Sezon tic.Muharrem by. var Katana motorlar için komple go kart tipi motorları var .Katana nın İmes sanayide merkezi de var. , Normal mil çıkışlı motorlara tork konverter koymalısın akınco nun notlarında nereden kaça alacağına kadar deyaylar var.Ama sonuç pahalı çıkıyor.
    Ben motosiklet motoru aldım yamaha, bir tane de 50 cc italjet marka motor var ama tork konvertör ve kavrama kısmı hasarlı,iki kişi içinde küçük kalır. Rus MZ 250 cc vitesli manuel debriyajlı motor var,mondial125 cc marşlı var. (halen satılmadı ise) Scoter motorları bu iş için ideal tork konverter marş debriyaj hepsi bir seferde halloluyor. Profesyonel dersen vitesli motor tabi.
  • Öncelikle Akın kardeşe olmak üzere helal olsun diyorum...
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.