Şimdi Ara

go-kart yapalım (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
14.131
Cevap
134
Favori
3.330.997
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sadece U şeklindeki yeri kastediyorsan 3mm kalınlığında bir sacdan büküp kaynatabilirsin.
    Düzgün biçimde kaynatılısa hiç birşey olmaz.Sistemin ayrıntılı resmini eklliyorum.

go-kart yapalım
  • abi çok sağol ben seni msn ye eklemiştim muzafferdurmus_38@hotmail.com istersen ordan da konuşabiliriz.sen o malzemeleri hazır mı aldın yoksa demirden mi yaptın ben karting deki motorcuya sormuştum (tie rod end ) yazan parçaya 20 euro demişti.bide fren nasıl bulabilirim çıkma
  • Tie road end adlı parçayı rulmancılarda 5-6 ytl ye bulabilirsin.Ne olur 'abi rulmancı ne demek deme'
    Fren sistemini de motosiklet tamircilerinde bulabilirsin.Sıfırı 50-60 dolar civarında ;çıkma bulursan
    daha fazlasını verme.
  • ben kendim yapsam olur mu peki abi?bide dişliyi nerden bulcam ve nasıl bi dişli olcak yani boyutunu felan sölersen (el arabası tekeri kullancam) sevinirim...
  • quote:

Orjinalden alıntı: electronicsgame

Arkadaşlar ben kaç gündür yazılarınızı okuyorum ve bende gokart yapmak istiyorum. bana yardımcı olurasın sevinirim. AKINCO ARKADAŞIMIZ BANA ORANLARI VE NELER ALCAGIMI E-MAİL ATARSAN SEVİNİRİM BİRDE GOKART SÜREBİLECEGİM YER VARMI DİYE SORACAKTIM (extacy_3635@hotmail.com)

Yukarılarda parça listesini fiyatlarıyla yazdım.Oran hesaplamayı da örnekledim.
    İstanbul Anadolu yakasındaysan gokart sürebileceğin yerler:
    Otodrom (Orhanlı-Formula1 pistine yakın) :Büyük pist- arabalar fena değil
    Tuzla Karting Pisti : Büyük pist(süper)-dandik ama hızlı arabalar
    İdealtepe Pisti(Maltepe sahil yolunda): Ufak, aksiyonsuz pist- arabalar iyi
    Rahmanlar Migros bahçesi (sahil yolunda):Ufak,aksiyonu bol pist-arabalar iyi
    Real Bahçesi (Kartal köprüsünde): Ufak,aksiyonsuz pist-arabalar iyi

İyi dediğim arabalarda gaz teli sınırlandırılmıştır.Fişek gibi bir kiralık gokarta daha
    rastlamadım.

• quote:

Orjinalden alıntı: crazydriver

ben kendim yapsam olur mu peki abi?bide dişliyi nerden bulcam ve nasıl bi dişli olcak yani boyutunu felan sölersen (el arabası tekeri kullancam) sevinirim...

Hazırı var zaten.Rulmancıya mafsal diye sor.Motora takacağın dişli 3/8 15 diş, tekerleğe takacağın dişli
    3/8 65 diş, zincirin de 3/8 zincir olacak.Zincir boyunu,her şey yerleşince ölçerek ayarlaman lazım.
    boşluk olmamasına dikkat et.Bu arada alacağın dişlilerin deliği, motoruna ve miline uygun olmayacaktır.
    Deliğini ve kama kanallarını bir tornacıda açtırman lazım.
    Ümraniye'de birçok sanayi sitesi var.Rulmancıları orada sor rahatça bulursun.
  • abi o buggy lerin resimlerini felan nerden buluyosun bide bütün parçaların bulunduğu bi site var mı sana zahmet ...???
  • abi bunların benzini nasıl kaç litre alıyo ve depo full ken ne kadar yol gidiyo sanada zahmet oluyo ama merak ediyorum abi eğer cvp vermek istemiyosan ben sıkmıyım seni..
  • quote:

abi o buggy lerin resimlerini felan nerden buluyosun bide bütün parçaların bulunduğu bi site var mı sana zahmet ...???

Google resim aramada buggy,offroad buggy,offroad gokart, homemade gokart filan diye arat.
    Ne yazık ki ülkemizde böyle bir site yok.Bazı parçaları satan firmaları daha önce yazmıştım,
    tekrarlamayayım.
    Yurt dışında, bu tip araçları demonte olarak planıyla beraber satıyorlar.Her şey içinde 1.000 - 7.000
    dolar.Yapmak istediğin gibi bir arabanın maliyeti bu sitede var.
    http://www.git.com.au/~theedge/buggies_raven.htm
    Bu sitede customers buggies menüsünde pekçok resim de var.

• quote:

abi bunların benzini nasıl kaç litre alıyo ve depo full ken ne kadar yol gidiyo sanada zahmet oluyo ama merak ediyorum abi eğer cvp vermek istemiyosan ben sıkmıyım seni..

Sıkılmak değil abicim.Forumu gereksiz yere doldurduğumun ve bilgiçlik tasladığımın düşünülmesini
    istemediğim için soruları toplu olarak sor demiştim.Neyse sordun söyleyelim bari
    Bu motorlarda 5-6 litre depo var.Tüketimleri yaklaşık 300cc/saat; yani 3.5 saatte 1litre benzin yakıyo.
    Eğlencenin mesafesi olamayacağı için '1litre benzinle kaç saat eğlenirim' daha doğru bir soru olurdu

• abi arabaya akü bağlıyabilirmiyiz baylayabilirsek nasıl yapabiliriz bi söylersen sevinirimm...
  • Motor marşlı olursa, akü mecburen oluyor.Ancak ip çekmeli motora,
    akü bağlanamıyor.Far için akü bağlamak istesende şarz edemeyeceğin
    için bir anlamı olmaz.
  • peki ip çekmeli motoru marşlı yapabilir miyiz? bide marşlı olması için marş motoru mu lazım? cvpların için tşk...
  • Benzin motoru olursa akü olması gerekmez mi zaten? Bir de sadece arka tekerleğe mi fren koydunuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hell_Hound -- 4 Kasım 2006; 18:55:32 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Hell_Hound

Benzin motoru olursa akü olması gerekmez mi zaten? Bir de sadece arka tekerleğe mi fren koydunuz?

ip çekmeli modelleri var gerekmiyor sanırım o tiplerde , fren yapı itibari ile mecburen sadece arkaya koyuluyor olmalı
  • quote:

Orjinalden alıntı: Rc_A_BuTCH3R

quote:

Orjinalden alıntı: Hell_Hound

Benzin motoru olursa akü olması gerekmez mi zaten? Bir de sadece arka tekerleğe mi fren koydunuz?

ip çekmeli modelleri var gerekmiyor sanırım o tiplerde , fren yapı itibari ile mecburen sadece arkaya koyuluyor olmalı

Buji bakımından sormuştum. Evet fren sanırım sadece arkada ve tek tekerlekte. Ön tekerleklere hiç olmazsa kampana fren konulamaz mı?
  • Motorlarda akü, sadece ilk çevrimi gerçekleştiren marş motoruna ilk hareketi vermek
    için gereklidir.Motor çalıştıktan sonra akünün görevi biter.İp çekmeli motorlarda marş
    motorunun yerini, iple döndürülen bir volan alıyor.
    Buji ateşlemesi, bir çevrim şeklinde devam ediyor, ancak motorun dışında herhangi bir
    dinamo yok.Buji için mutlaka elektrik üreten bir şey olması lazım ama bu elektriği
    far için kullanamayacağımız kesin.

Yaptığım arabaya gelince; fren arkada tek disk.Arka tekerlekler birbirinden bağımsız.
    Tüm tekerleklere fren takılabilir; bana göre gereksiz.Çünkü amacımız hız rekoru kırmak
    değil ki durmak bizim için problem olsun.
  • Ya arkadaşlar bana oronlarını verebilirmisiniz lütfen ya yada ben size getirim parcları ana govdeyi falan yapalım acil lütfen siz bana neler alcagımı soyleyın
  • işi büyütüyosunuz.hadi kolay gelsin hepinize
  • quote:

Orjinalden alıntı: electronicsgame

Ya arkadaşlar bana oronlarını verebilirmisiniz lütfen ya yada ben size getirim parcları ana govdeyi falan yapalım acil lütfen siz bana neler alcagımı soyleyın

Oran dan kastın ne anlayamadım.Ölçüleri kastediyorsan : Onu sen belirleyeceksin.Plan istiyorsan;
    ölçülendirilmiş bir plan yok, eklediğim resimleri ve siteleri incele.Gerekli parçaları daha önce
    bu başlıkta yazmıştım.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.