Şimdi Ara

Atak Kağıt Rayol Fotoğraf Kağıdı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
56
Cevap
2
Favori
6.377
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba, bir süredir Atak Kağıt firmasının fotoğraf kağıdı konularında kağıtlarını tavsiye ettiğini görmüşsünüzdür. Ben de aynı şekilde kağıdın tanıtımını görüp merak ediyordum. Ankara'da ikamet ediyorum haliyle firmalarının da Ankara'da olması sebebiyle yerlerine uğrayıp numune talebim olacaktı. Yalnız son zamanlarda sınav stresi vb. durumlardan firmalarının bulunduğu tarafa gidemedim. Forumda numune talep edenlere numune göndereceği bilgisini gördüğümde ise kendilerinden numune talep ettim, sağ olsunlar kırmadılar ve numuneleri gönderdiler. Bugün teslim aldım. Buradan Oğuz Bey'e teşekkürlerimi ve saygılarımı iletiyorum.

Öncelikle ben piyasada bulunan prof. kağıtlara karşı olduğumdan (ev kullanıcısına maliyet olarak ağır kaçıyor) ve uygun fiyatlı marka kağıtların da kalitelerini beğenmediğimden ötürü alternatif yüksek kaliteli kağıtlara yöneliyorum. Şimdiye kadar alternatif kağıtlardan Rovi ve Starfilm markalarını test ettim. Roviden memnunum ve kullanıyorum. Starfilmi ise gereksiz baskılarda kullanıyorum. Bu yorumumdan hangi kağıdı tercih ettiğimi anlayabilirsiniz. Bu arada evimde kullandığım cihaz Canon E514 ve photoink mürekkep kullanıyorum, öyle aman aman kaliteli bir cihaz değil ama 10x15 ve 13x18 baskılarda beni memnun ediyor. Beklediğimin üzerinde baskı kalitesi veriyor.

Gelelim Rayol marka kağıda; öcelikle kağıtta acemice yapılmış boyut problemi yok. Starfilmde böyle bir sorun ile karşılaştım. Boyut milimetrik olarak birebir boyutlarda. Kağıt gramajı sanırım 275-280 gr. civarında. Arka kaplaması rovi gibi PE diye tabir edilen kaplama. Starfilm resmen kartondu. Parlaklık olarak kesinlikle roviden daha parlak ve renk olarak daha açık. Rengin daha açık olmasından sanırım baskı bir ton (yanlış anlaşılmasın yazıcıdaki 3 tonluk renk ayarıyla alakası yok) açık oluyor ve bu daha canlı bir görüntü elde etmemi sağladı. Baskı biter bitmez kuruma durumu ise roviden bir tık ileride. Baskı biter bitmez parmağımla kağıdı yokladığımda elime yapışma hissi vermedi. Rovide bu his oluyor ama kesinlikle bulaşma dağılma vs. gibi bir durum iki kağıtta da söz konusu değil.

Elimde iki kağıtla alınmış baskı mevcut haliyle tarayıp buraya koyup koymamak için tereddütteyim çünkü tarayıcım fazla kaliteli olmadığından renkleri olmadığı gibi veriyor ve baskı kalitesizmiş gibi görünüyor ve yanlış anlaşılmalara sebebiyet veriyor. Bunu eminim bilinçli kullanıcılar benden daha iyi biliyorlardır. Talep olursa ve bu durum anlayışla karşılanırsa taranmış fotoları eklerim.

Kısaca :) Rayol marka kağıdı beğendim ve rovi kağıda göre kaliteli olduğunu gördüm. Sorularınız olursa elimden geldiğince yanıtlamaya çalışırım. Fiyatlar hakkında bilgim yok henüz ama forumda kurallara aykırı değil ise firma paylaşırsa kullanıcıların işine yarayacağını düşünüyorum.

• bana da bugün ulaştı numune. fakat hala deneyemedim.
    fiyat olarak 10x15 uygun fakat
    13x18 kağıtları biraz pahalı geldi bana. bu konuda biraz daha indirim yapılsa çok güzel olur.
    15x21 ile 13x18 kağıtlar aynı fiyat bu biraz abest geldi bana.
  • Öncelikle blauzahn'a yorumlarından ötürü çok teşekkür ediyoruz. Bizi gerçekten gururlandırdı. Kağıdımıza güvendiğimizi söylemiştik ve bu tür yorumlar güvenimizi daha da artırıyor.

Fiyatlarımızı şöyle yazayım:

10x15 fotoğraf kağıdı 275 gr wp (waterproof) 200 yaprak: 27.50 TL
    13X18 fotoğraf kağıdı 275 gr wp 100 yaprak: 27.50 TL
    15X21 fotoğraf kağıdı 275 gr wp 100 yaprak: 27.50 TL
    A4 fotoğraf kağıdı 275 gr wp 100 yaprak: 55 TL
    A3 fotoğraf kağıdı 275 gr wp 100 yaprak: 110 TL

sinefun01 üyemizin değerli yorumu için de teşekkür ederim. 13x18'deki fiyat farkını şöyle izah edelim: Çalışmış olduğumuz Japon fabrikadan kağıtlarımızı A3 olarak satın alıyoruz ve oradaki profesyonel kesim makinesinde istediğimiz ebatlarda kestiriyoruz. A3'ten kesim yapıldığı için 4 adet çıkıyor ve fazla miktarda fire veriyoruz. 15x21 de 4 adet çıkıyor ancak fire hiç olmadığı için fiyatlar aynı oluyor.

Tabii bu olumsuz durumun farkındayız bu sebeple bundan sonraki ithalatımızda A3'ten daha küçük boyutta kağıt alıp fire vermeden 13x18 ebatını kestireceğiz, dolayısıyla bu ebatın fiyatında bir indirim yapılacak.

Ayırca 3 hafta içerisinde mat fotoğraf kağıdımız da (semi-glossy paper) stoklarımıza girecektir. Umuyoruz ki bu kağıt da Türkiye'de tek olarak yerini alacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Atak Grup -- 22 Mayıs 2014; 17:31:49 >

• Su testi, solma testi gibi testleri elimdeki üç kağıda da uygulayıp puanlama olarak bir tablo halinde paylaşıp elime başka yeni kağıt geçtikçe tabloyu güncellemeye çalışacağım.
  • Şu ana kadar forum üzerinden birçok kişiye ücretsiz numune gönderdik, göndermeye devam ediyoruz. Ad-soyad, adres ve telefon bilgilerinizi özel mesajla verirseniz ücretsiz numüne paketini hemen yollayalım.

Numune paketimiz 10x15, 13x18, 15x21 ve A4 ebatlarında 6-8 adetlik bir pakettir.
  • @akyildizemre adlı üyenin kağıdımız hakkında başka bir konuya yaptığı yorumu bu konuya eklemeyi uygun gördük;

quote:

Orijinalden alıntı: akyildizemre

bu zamana kadar gbirçok fotoğraf kağıdı denedim ama içlerinde en güzeli atak kağıt oldu. rovi premmium dan çok daha güzel bir kağıt. herkese tavsiye ederim. bu arada Atakkağıt a da çok teşekkür ederim. numuneyi hemen yolladılar. en yakın zamanda güzel bir alışveriş yapacağım kendilerinden.

http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=92541662

Not: Numüne gönderimlerimiz devam etmektedir.

• Merhaba,

Ben ileri seviye amatör fotoğrafçıyım. Çektiğim fotoğrafları da evimde kendi imkanlarım ile basıyorum. Epson printer, orijinal mürekkep kullanıyorum ve genellikle ya A4 yada 13x18cm fotoğraflar çıkarıyorum.
    Ne yazık ki uzun bir süredir orijinal Epson kağıt bulamadığım için alternatif kağıtlar araştırmaya başladım. Cescesor'den Rovi marka Advanced 270gr'lık kağıtlardan sipariş ettim. Epson ile yan yana koymadığınız sürece aradaki kalite farkını anlayamazsınız. Ancak kağıtları tam 130x180mm. olmadığı için biraz kayıp oluyordu. Kullandığım kağıtlar bitti ve tekrar sipariş vermeden önce internette araştırma yaparken Atak Kağıda rastladım. Bir çok iyi yorum okuyunca ve özellikle de numune gönderdiklerini okuyunca hemen sitelerine girip numune talep ettim. Numuneler etesi gün UPS kargo ile elime ulaştı. UPS ile çalışmaları da ayrıca hoşuma gitti. İlk önce orijinal Epson kağıt ile yan yana koydum. Boyutları bire bir aynı. Epson'a göre biraz daha beyaz..
    Şu anda elimde hem Orijinal Epson, hem Rovi, hem de Atak kağıdın Royal kağıdı var. Aynı fotoğrafı hiç bir ayar değiştirmeden üç kağıda da bastım. Rovi'de renkler biraz kırmızımsı çıktı, Epson ile Royal'i ise ayırmak neredeyse imkansız. Epson'da belki psikolojik, renkler biraz daha canlı geldi.

Başta da yazdığım gibi, tek tek baktığınızda farkı anlayamazsınız, ancak kıyaslayınca anlarsınız. Ben Royal'i gerçekten çok başarılı buldum.
    Kağıtlarda bir de zaman geçmesi de önemli. Şimdi çıktıların arkasına tarih yazıp saklayacağım. 6 ay ve 1 yıl sonra sonuçları tekrar yazarım.

• quote:

Orijinalden alıntı: saltug

Merhaba,

Ben ileri seviye amatör fotoğrafçıyım. Çektiğim fotoğrafları da evimde kendi imkanlarım ile basıyorum. Epson printer, orijinal mürekkep kullanıyorum ve genellikle ya A4 yada 13x18cm fotoğraflar çıkarıyorum.
    Ne yazık ki uzun bir süredir orijinal Epson kağıt bulamadığım için alternatif kağıtlar araştırmaya başladım. Cescesor'den Rovi marka Advanced 270gr'lık kağıtlardan sipariş ettim. Epson ile yan yana koymadığınız sürece aradaki kalite farkını anlayamazsınız. Ancak kağıtları tam 130x180mm. olmadığı için biraz kayıp oluyordu. Kullandığım kağıtlar bitti ve tekrar sipariş vermeden önce internette araştırma yaparken Atak Kağıda rastladım. Bir çok iyi yorum okuyunca ve özellikle de numune gönderdiklerini okuyunca hemen sitelerine girip numune talep ettim. Numuneler etesi gün UPS kargo ile elime ulaştı. UPS ile çalışmaları da ayrıca hoşuma gitti. İlk önce orijinal Epson kağıt ile yan yana koydum. Boyutları bire bir aynı. Epson'a göre biraz daha beyaz..
    Şu anda elimde hem Orijinal Epson, hem Rovi, hem de Atak kağıdın Royal kağıdı var. Aynı fotoğrafı hiç bir ayar değiştirmeden üç kağıda da bastım. Rovi'de renkler biraz kırmızımsı çıktı, Epson ile Royal'i ise ayırmak neredeyse imkansız. Epson'da belki psikolojik, renkler biraz daha canlı geldi.

Başta da yazdığım gibi, tek tek baktığınızda farkı anlayamazsınız, ancak kıyaslayınca anlarsınız. Ben Royal'i gerçekten çok başarılı buldum.
    Kağıtlarda bir de zaman geçmesi de önemli. Şimdi çıktıların arkasına tarih yazıp saklayacağım. 6 ay ve 1 yıl sonra sonuçları tekrar yazarım.

Değerleri yorumunuz için teşekkür ederiz.

Kendisine sanalpazar üzerinden 1 paket 13x18 ebatlarında fotoğraf kağıdı paketi satmış bulunmaktayız. Çok nazik ve kibar bir müşteri.

Not: Ücretsiz nümune gönderimimiz devam etmektedir. Yapmanız gereken sadece isim-soyisim, adres ve telefon bilgilerinizi buradan özel mesajla ya da info@atakkagit.com mail adresine mail atarak ya da 0312 475 34 41 numaralı telefonu arayarak iletmenizdir.

Numune paketimiz 10x15, 13x18, 15x21 ve A4 ebatlarından oluşan 8 adetlik bir pakettir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Atak Grup -- 8 Temmuz 2014; 12:54:21 >

• peki kağıdı nasıl alabilir. bir sitede satışınız var mı acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sinefun01

peki kağıdı nasıl alabilir. bir sitede satışınız var mı acaba?

Online satış için sanalpazar.com adresini kullanıyoruz;

http://www.sanalpazar.com/Epson-L800-10x15-Parlak-Fotograf-Kagidi-275-Gr.-Wp__isp22087507

http://www.sanalpazar.com/Epson-L800-13x18-Parlak-Fotograf-Kagidi-275-Gr.-Wp__isp22091285

diğer ebatlar da dükkanımızda bulunmaktadır.

Ya da http://atakkagit.com/clients-view/akbank-hesap-bilgileri adresindeki hesaba para yatırıp yine buradan ya da info@atakkagit.com adresine mail atarak ya da 0312 475 34 41 telefonu arayarak siparinizi belirtirseniz hemen ertesi günü teslim edilir.

@sinefun01

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Atak Grup -- 10 Temmuz 2014; 17:07:12 >

• Ben numune istedim ve bana 1 paket her boydan 2 sertane olmak uzere aninda gonderdiler. Elimde 4 yildizli parlak epson kagit vardi onunla kiyasladim 10x15 kagitlar kalite olarak epsona cok beziyor. Elle alinca fotogfaf kagidi hissi gayet hos. Renk epsonla ayni. Emiciligi cok iyi yazicidan ciktigi gibi kup kuruydu. Yanliz 10×15 kagit 1 2 mm epsondan daha kisa. Tum kagit boylari ayni kalitede.

Not:testler epson l110 la orjinal murekkeple yapilmistir
    Not:resimler eklenecekti

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .::oksijen::. -- 11 Temmuz 2014; 19:48:10 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • akşam 4 civarında attığım maile hemen cevap verip sabah erkenden de elime örnek kağıtların geçmesini sağlayan Atak Kağıt a çok teşekkür ederim. başka bi firmadan da aynı anda fotoğraf kağıdı sipariş vermiştim. ve elimde bi marka daha örnek vardı. şansıma 3 kağıdıda aynı anda deneme ve yan yana koyma fırsatım oldu. bütün samimiyetimle söylemek isterimki Atak Kağıttan gelen kağıt örnekleri diğer ikisinden kat ve kat daha iyi. fiyat olarak öteki kağıtlara oranla biraz daha pahalı ama verilen paraya değmiycek gibi değil. amatörlükten bi kademe üst seviyeye çıkmak isteyenler için ideal bi kağıt diyebilirim. ama benim gibi iki günde 700 den fazla fotoğraf basan biri için biraz maliyetli olur. Özetlemek gerekirse gerçekten kaliteli ve bu işle ilgilenen herkesin mutlaka denemesi gereken bir kağıt bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi frean -- 11 Temmuz 2014; 15:32:59 >
  • Her iki yorum için de çok teşekkür ederiz.

Numune gönderimlerimiz devam etmektedir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Atak Grup -- 12 Temmuz 2014; 0:41:19 >
  • Evet arkadaslar atak gruptan numune fotograf kagidi istemistim sagolsunlar hemen her boyda ikiser adet kargoladilar dun aksam denedim. Once belirtim benimm cok tecrubeli oldugum bir konu degil ama renk derinligi kuruma hizi gibi konularda kalitesini belli ediyor. Su tutma testi falan yapmadim ama ayni goruntuden 2 tane basip birini aciga birinide dosyaya koydum acikta olan ne kadar solucak ona bakicam. Genel olarak kalitsesinden memnun kaldim elimdekiler bitince rayoldan devam edebilirim. Piyadaki premium kagitlarin bir cogu belli bir standartin ustunde zaten hepsi kullaniciyi tatmin eder ama atak grup musteri iliskileri bakimindan diyer markalardan kendini ayiriyor. Benim tercih sebebim kagit kalitesinden ziyade bu konudan dolayi olucak. Tekrar ilgi ve alakalarina tesekkur ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi funnyhow -- 15 Temmuz 2014; 9:44:04 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • funnyhow kullanıcısına yanıt
    Güzel yorumunuz için biz teşekkür ederiz.
  • Rayol Satin (Mat) Fotoğraf Kağıdımız da satışa sunulmuştur. Detaylı bilgi için: Rayol Satin Fotoğraf Kağıdı
  • Marmariste senede 3600 kişinin ziyaret ettiği bir club ta fotoğraf işi yapıyorum, müşterilerim ingiliz ve malesef, çektip bastığım fotodan çok fazlası satılamıyor. ingilizlerin saçma davranışları yüzünden ama gecede 20 kadar fotoğrafı satabiliyorum, tedarikçi olarak ATak Kağıt firmasını internetten buldum ve numune istedim bir tam gün geçmeden kargoyu ödeyip düzgün şekilde ambalajlayıp dosyaladığı an dedim dogru firma budur, diğerleri çünkü ne dosya nede kargoyu unutmuşlar, 4 numune kağıt için bir sürü para ödedim 4-5 firmadan gelen numuneye..

Daha sonra kağıttan baskıyı aldım, Royal Premium Glossy, ve en iyi baskı oldu gelen numunelerden.

Oğuz bey sahibi daha sonra ise ne zaman kağıdı sipariş versem kendisi ilgilenip bir sonraki gün elimde olmasını sağladı, biraz eski tür bir esnaf Oğuz Bey ve bu çok hoşuma gitti, genelde bu tür esnaflar kalmadı, benim yaşım 43 ve uzun zamandır sadece söze dayalı alış verişi pek yapamadım hasret kaldım derken kendisine teşekkür ederim tekrar hatırlattı.

Eski türden kastım şudur, örneğin kağıdı yolluyor ve abi şu gün müsaitim şimdi yoğunum uygunsa 2-3 gün sonra ödeyeyim diyebiliyorum tamam sorun yok diyebiliyor.

Önemli olanın müşterisi ve ihtiyacı olduğunu hissettiriyor. Ürünü hem kaliteli hemde kendisi. İnternetten arayıp bulunacak en doğru kağıt ve esnaf Atak Kağıda teşekkürler bir kere bile beni mağdur etmedi..

• quote:

Orijinalden alıntı: osmanfırat

Marmariste senede 3600 kişinin ziyaret ettiği bir club ta fotoğraf işi yapıyorum, müşterilerim ingiliz ve malesef, çektip bastığım fotodan çok fazlası satılamıyor. ingilizlerin saçma davranışları yüzünden ama gecede 20 kadar fotoğrafı satabiliyorum, tedarikçi olarak ATak Kağıt firmasını internetten buldum ve numune istedim bir tam gün geçmeden kargoyu ödeyip düzgün şekilde ambalajlayıp dosyaladığı an dedim dogru firma budur, diğerleri çünkü ne dosya nede kargoyu unutmuşlar, 4 numune kağıt için bir sürü para ödedim 4-5 firmadan gelen numuneye..

Daha sonra kağıttan baskıyı aldım, Royal Premium Glossy, ve en iyi baskı oldu gelen numunelerden.

Oğuz bey sahibi daha sonra ise ne zaman kağıdı sipariş versem kendisi ilgilenip bir sonraki gün elimde olmasını sağladı, biraz eski tür bir esnaf Oğuz Bey ve bu çok hoşuma gitti, genelde bu tür esnaflar kalmadı, benim yaşım 43 ve uzun zamandır sadece söze dayalı alış verişi pek yapamadım hasret kaldım derken kendisine teşekkür ederim tekrar hatırlattı.

Eski türden kastım şudur, örneğin kağıdı yolluyor ve abi şu gün müsaitim şimdi yoğunum uygunsa 2-3 gün sonra ödeyeyim diyebiliyorum tamam sorun yok diyebiliyor.

Önemli olanın müşterisi ve ihtiyacı olduğunu hissettiriyor. Ürünü hem kaliteli hemde kendisi. İnternetten arayıp bulunacak en doğru kağıt ve esnaf Atak Kağıda teşekkürler bir kere bile beni mağdur etmedi..

Güzel yorumunuz için çok teşekkür ederiz. Kağıtçılık bizim dede mesleğimiz. Ankara'da ilk ozalit firmasının kurucusuyuz. Hala da devam ediyoruz.

• Atak kagıt tarafından numune paketi dun elime ulaştı oncelikle kullanmakta oldugum fotograf kağıdı olan rovi ile bugun atak kagıdın fotograk kagıdını karsılaştırdım 2 kağıdı karsılastırdıgımda rayol fotograf kagıdı 2-3 ton daha bayaz ve 2-3 derece daha parlak oldugu goze çarpıyor. rayol fotograf kagıdının yanında rovi az mıktarda mat kalıyor cıktıyı evde canon bir yazıcı ile ilk denemelerimi yaptım ile denemelerim rayol fotograf kagıdından aldıgım cıktı daha parlak ve tonlar olarak roviden 2-3 derece daha canlı geldi rovi fotograf kagıdından aldıgım cıktı rayol fotograf kagına gore biraz mat gibiydi. Gokyuzu ve deniz resimlerinde rayol fotograf kagıdı daha net ve parlak çıktı.Sonuc olarak roviden guzel bi kagıt ancak fiyat olarak rovi daha ustun aradaki fiyat farkına degermi derseniz profesyoneller illaki her zaman en iyisini istecektir ama normal bir kullanıcı tercihini roviden yana kullanır diye dusunuyorum 2 kagıt arasındaki fark göz ardı edilebilecek seviyede ama dersenizki roviden iyi bir kagıtmı tabiki iyi ben sonuc olarak begendim ama fiyatda bir guncelleme yapılmalı

• evet arkadaşlar gerçekten kaliteli kağıt RAYOL kağıtlar atak kağıt rayol fotoğraf kağıdı
    Ücretsiz nümune gönderimleri devam etmektedir. Yapmanız gereken sadece isim-soyisim, adres ve telefon bilgilerinizi buradan özel mesajla ya da info@atakkagit.com mail adresine mail atarak ya da 0312 475 34 41 numaralı telefonu arayarak iletmenizdir.

Numune paketleri 10x15, 13x18, 15x21 ve A4 ebatlarından oluşan 8 adetlik bir pakettir.
    OĞUZ beyde çok değerli insandır ben bir çok kağıt kullandım isim vermiyeceğim en iyi baskıya rayol kağıttan aldım herkese tavsiye ederim fiyatlar da piyasaya göre uygun
    bilgi almak istenler
    info@atakkagit.com mail adresine mail atarak ya da 0312 475 34 41 numaralı telefonu arayarak iletmenizdir.

istanbulda olanlar stüdyo hakan fotoğrafçılık Nasuh karadağ
    k.çekmece-ikitelli-istabul 0212 472 68 40
    yada cep 0536 231 21 10 dan yardımcı olunur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nasuh karadağ -- 14 Ağustos 2014; 12:59:39 >

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.