Şimdi Ara

Zyxel VMG3312-B10B Vdsl modem MTU ayarı (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
168
Cevap
9
Favori
86.792
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • quote:

Orijinalden alıntı: Technical_Support

Evet hipernet 35mbit kullanıyorum.
    ben 16mbitten 8e düşürttürdüm
  • quote:

peki mru ayarı yaptınız mı ? işe yarıyor mu ?
  • McCarty kullanıcısına yanıt
    Evet mru 500 ile yanancı torrent sitelerinden 2.5-3mb/sn arası download yapabildim. Fakat her sitede sağlıklı çalışmıyor. Özellikle türk torrent sitelerinde hız bazen akk limitine düşebiliyor. Denicekseniz önce yabancı sitelerde deneyin derim.
  • quote:

Evet mru 500 ile yanancı torrent sitelerinden 2.5-3mb/sn arası download yapabildim. Fakat her sitede sağlıklı çalışmıyor. Özellikle türk torrent sitelerinde hız bazen akk limitine düşebiliyor. Denicekseniz önce yabancı sitelerde deneyin derim.
    Beyler yardımcı olursanız sevinirim;

TTnet'den internet aldım. (24 mbps kadar. 75gb sınırsız)

Yalın FİBERNET/HİPERNET Limitsiz 24 Mbps'ye kadar Limitsiz 75 GB 12 ay TL57,90 TL63,90

Bugün modem geldi. Bana verilen kağıtta Airties marka modem yazıyor ama gelen modem Zyxel.

Hangisi iyidir? İtiraz edeyim mi?

Benim için kablosuz kısmı önemli, üst kattanda kullanacağım.

Hangi modem daha kullanışlı olur kablosuz kullanım için.

AIRTIES AIR 5650 300MBPS KABLOSUZ-N ADSL2+ 4 PORT MODEM / VDSL2 ROUTER

ZYXEL VMG3312 300MBPS VDSL2/VPN/FİBER DESTEKLİ KABLOSUZ-N 4 PORT ADSL2+ MODEM

• Technical_Support kullanıcısına yanıt
    hocam değeri yazdıkdan sonra modeme reset atiyormusunuz yoksa atmadanda çalışıoyormu bende 2 türlüde çalişmadi.Bu arad mru default değeri kaçti dikkat etmedim değiştirken
  • Mru değiştirdikten sonra kaydet dediğinde modem zaten restart ediyor kendini. Ayrıca normal mru değeri 1492
  • Technical_Support kullanıcısına yanıt
    bendede 35 hiper var ama 200 250 300 350 400 450 500 550 600 800 1000 denedim ama hiz 350 yi geçemedi bi türlü sıkıldım. Sonra tekrar deneyecem bulmak zorundayım ayin 10 demeden akk oluyoz
  • Svquare kullanıcısına yanıt
    bence kesinlikle itiraz et. airtes modem zyxel e göre daha iyidir. (zyxel modem kullanıyorum)
  • Zyxel modem airties ten kötüdür diyor bir çok kişi ama neden kötüdür zyxel airties modeme göre kimsede söylemiyor.
  • McCarty kullanıcısına yanıt
    Ben hipernet kullanıcısıyım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yutubcu

Ben hipernet kullanıcısıyım.
    Ben şunu anladım bu iş modemle filan alakalı değil. önemli olan hattınız. bagli oldugunuz port...

1 şubat'a kadar adsl kullanıcısıydım 8 mbit... ve mtu cidden iyi çalişiyordu airties modem ile. 700 ile download yaptıgımı biliyorum. hemde ay boyu. bakiyorum 300 ile indiriyorum modeme bi reset tekrar 700 ileen kötü 500 ile indiriyordu.

1 şubatta hipernete geçtim 24mbit. ne yaptıysam olmadı. zyxel modem ile olmuyor. gittim airties 5650 modem aldım sırf bu yüzden yok onda da aynı değişen hiçbirşey yok. modemi de iade edicem.

lafın kısası hani bazı arkadaşlar diyor ya işe yaramıyor. gerçekten dogru işe yaramıyor ama bu hattınızla alakalı bir durum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: McCarty

Ben şunu anladım bu iş modemle filan alakalı değil. önemli olan hattınız. bagli oldugunuz port...

1 şubat'a kadar adsl kullanıcısıydım 8 mbit... ve mtu cidden iyi çalişiyordu airties modem ile. 700 ile download yaptıgımı biliyorum. hemde ay boyu. bakiyorum 300 ile indiriyorum modeme bi reset tekrar 700 ileen kötü 500 ile indiriyordu.

1 şubatta hipernete geçtim 24mbit. ne yaptıysam olmadı. zyxel modem ile olmuyor. gittim airties 5650 modem aldım sırf bu yüzden yok onda da aynı değişen hiçbirşey yok. modemi de iade edicem.

lafın kısası hani bazı arkadaşlar diyor ya işe yaramıyor. gerçekten dogru işe yaramıyor ama bu hattınızla alakalı bir durum.

Alıntıları Göster
    Nerdeyse tüm rakamları denedim MyISP_VDSL için ama yok 350 geçmiyor iptv_xDSL - iptv_ETH - MyISP_ETH bunlarada 500 yazdim ama nafile

McCarty Yapcak birşey yok haklısınız.Bendede adsl varken mtu 200 1.2 mbs kere kadar çalişiyordu ama vdsl de çalişmiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi A Lifetime -- 23 Şubat 2016; 0:39:05 >

• quote:

Orijinalden alıntı: UltimateEchelon

bu marka modem var ilk günden 50 gb sınırı aşıldı görünüyor bu AKK'yi nasıl kaldırıcam verdiğiniz MTU değerini ve ilgili alanı değiştirdim halen aynı

Alıntıları Göster
    Bu modemde MTU değiştirmek hiç bir işe yaramıyor.Bağlantı da kopma bile olmuyor.MRU ayarı değiştirince kopma oluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Korkusuz Üye

Bu modemde MTU değiştirmek hiç bir işe yaramıyor.Bağlantı da kopma bile olmuyor.MRU ayarı değiştirince kopma oluyor.

Alıntıları Göster
    Ayrıca tek torrent ile indirme yaparken denemeyin.Torrentine göre hız değişiyor.Genelde yabancı bol kaynaklı torrentlerde hız uçuyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Korkusuz Üye

Ayrıca tek torrent ile indirme yaparken denemeyin.Torrentine göre hız değişiyor.Genelde yabancı bol kaynaklı torrentlerde hız uçuyor.

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar bu videodaki uzaktan yönetimi nereden kapatabilirim ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi real07 -- 2 Mart 2016; 1:57:24 >

• quote:

Orijinalden alıntı: J.JANSIN

Nerdeyse tüm rakamları denedim MyISP_VDSL için ama yok 350 geçmiyor iptv_xDSL - iptv_ETH - MyISP_ETH bunlarada 500 yazdim ama nafile

McCarty Yapcak birşey yok haklısınız.Bendede adsl varken mtu 200 1.2 mbs kere kadar çalişiyordu ama vdsl de çalişmiyor

hocam vdsl ile mı alakalı acaba bu durum? bilseydim, adslde kalmaya devam ederdim

• quote:

TTNet Hipernet, 35Mbps. Zyxel modem ile Şubat ayında MRU 392 Yaptım ve dow. hızı 300kb'den 2.2Mb oldu. hatta hemen ardından değeri normale(1492) değiştirmeme rağmen performans değişmedi(2.2Mb). fakat bu ay bir türlü 320den yukarı çıkamıyorum.

Bu mesaja eklenen görseller:

Zyxel VMG3312-B10B Vdsl modem MTU ayarı

• quote:

Orijinalden alıntı: eminsertkaya112

TTNet Hipernet, 35Mbps. Zyxel modem ile Şubat ayında MRU 392 Yaptım ve dow. hızı 300kb'den 2.2Mb oldu. hatta hemen ardından değeri normale(1492) değiştirmeme rağmen performans değişmedi(2.2Mb). fakat bu ay bir türlü 320den yukarı çıkamıyorum.

Bu mesaja eklenen görseller:

Zyxel VMG3312-B10B Vdsl modem MTU ayarı

Alıntıları Göster
    Bende geçen aya kadar mtu değerlerini değiştirerek torrentlerde 2.7 mb a kadar indirmeler yapıyordum ttnet in verdiği airties 5650 vdsl modemle bu ay ne yaptıysam olmadı sanırım ttnetten bir müdahale oldu 24 ay tahhütlü abone olduğum kampanyamın geçen ay bir senesi doldu bir senedir hiç bir sorun olmadan kullanıyordum

• quote:

Orijinalden alıntı: UltimateEchelon

bu marka modem var ilk günden 50 gb sınırı aşıldı görünüyor bu AKK'yi nasıl kaldırıcam verdiğiniz MTU değerini ve ilgili alanı değiştirdim halen aynı

Alıntıları Göster
    arkadaşlar bende bu marka modemde ping sorunu çekiyorum yoğun saatlerde 150den aşağı inmiyor onun dışında en aşağı 120 alıyorum daha altı yok her türlü oyun için geçerli gerçekten bıktırdı artık,nasıl düşürebilirim modemle alakalı olduğunu düşünüyorum var mı anlayan?
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.